Samouczek Shopify dotyczący tworzenia sklepu internetowego

Jak korzystać z ShopifyShopify to subskrypcja usługi oprogramowania, która oferuje tworzenie stron internetowych i korzystanie z ich rozwiązań w zakresie koszyków do sprzedaży, wysyłki i zarządzania produktami. Korzystając z ich usług, możesz uzyskać dostęp do łatwego w obsłudze panelu administracyjnego, w którym możesz dodawać produkty, przetwarzać zamówienia i wprowadzać dane sklepu.


W przypadku miesięcznej subskrypcji w wysokości 29 USD miesięcznie możesz zbudować w pełni funkcjonalny sklep internetowy, którego możesz używać do sprzedaży towarów cyfrowych lub fizycznych. Shopify oferuje również ograniczony bezpłatny okres próbny.

Jeśli chcesz stworzyć sklep internetowy za pomocą Shopify, trafiłeś we właściwe miejsce.

W tym przewodniku pokażemy, jak korzystać z Shopify, aby jak najszybciej uruchomić sklep internetowy.

Gotowy? Zacznijmy…

Całkowity czas na utworzenie sklepu internetowego za pomocą Shopify: ~ 1-2 godziny
Poziom umiejętności: Początkujący

Jak założyć własny sklep internetowy za pomocą Shopify

Pełne ujawnienie informacji: Zarabiamy prowizję, jeśli ostatecznie kupisz Shopify poprzez moje linki polecające w tym przewodniku. Pomaga nam to utrzymać konfigurację witryny i działanie oraz aktualność. Dziękuję za wsparcie.

Rejestracja w Shopify i założenie sklepu nie może być łatwiejsze, a nawet oferują 14-dniowy bezpłatny okres próbny, abyś mógł zacząć.

Aby uruchomić sklep Shopify, musisz założyć konto.

1. Zarejestruj się za pomocą Shopify

Odwiedź Shopify.com. Użyj formularza rejestracji, aby utworzyć konto.

Wprowadź wymagane szczegóły i kliknij ‘Rozpocznij darmowy okres próbny’ przycisk.

Strona główna Shopify

Nazwa Twojego sklepu musi być unikalna, inaczej Shopify poprosi Cię o wybranie czegoś innego.

Po tym ekranie początkowym zostaniesz poproszony o podanie kilku dodatkowych informacji, w tym imienia i nazwiska, adresu, kraju i numeru kontaktowego.

Zostaniesz również zapytany, czy masz produkty, a jeśli tak, to co zamierzasz sprzedać. Jeśli tylko wypróbujesz Shopify, aby sprawdzić, czy to działa dla Ciebie, możesz wybrać „Po prostu się bawię” w ‘Czy masz produkty? ” i ‘Nie jestem pewny’ w „Co sprzedasz?” Sekcja.

Po zakończeniu kliknij ‘Skończyłem’.

2. Rozpocznij konfigurację sklepu internetowego

Po rejestracji przejdziesz bezpośrednio do ekranu administratora sklepu. Teraz możesz rozpocząć dostosowywanie swojego sklepu, przesyłanie produktów oraz konfigurowanie płatności i wysyłki.

panel administracyjny shopify Na ekranie głównym administratora znajduje się wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć pracę.

3. Wybierz „Motyw” lub „Układ”

Shopify ma swój oficjalny sklep z motywami. Wszystkie te motywy mają pełne wsparcie projektantów, dzięki czemu wiesz, że Twój sklep jest w dobrych rękach.

Wszystkie motywy zawierają obszerną listę modyfikacji, które możesz wprowadzić bez konieczności dotykania linii kodu. Motywy premium zawierają więcej modyfikacji, ale możesz też uzyskać świetnie wyglądającą stronę za darmo. Zmiany te zostały przedstawione w następnej sekcji.

Jeśli chcesz wprowadzić hurtowe zmiany w motywie, istnieje bardzo niewiele ograniczeń, co można osiągnąć, uzyskując dostęp do HTML i CSS. Nie martw się, jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu. Shopify ma międzynarodowy zespół agencji projektowych, które nazywają „Shopify Experts”, których możesz zatrudnić, aby w pełni dostosować swoją witrynę.

Aby znaleźć motyw, który odpowiada Twoim potrzebom, zalecamy:

1. Przeglądaj sklep motywów

Zaloguj się do Shopify i odwiedź sklep motywacyjny Shopify pod adresem themes.shopify.com. Znajdziesz ponad 70 odmian motywów do wyboru, w tym duży wybór darmowych.

Ty też możesz znaleźć Motywy Shopify na innych platformach handlowych, takich jak TemplateMonster one.
Po prostu wybierz, kategorię, funkcje, aby wybrać motyw.

Możesz filtrować według płatnych lub bezpłatnych, branżowych i według funkcji. Możesz także sortować motywy według ceny, popularności i najnowszych.

Wybór motywu Shopify

 Sklep z motywami Shopify.

2. Sprawdź funkcjonalność i recenzje

Gdy znajdziesz motyw, który Ci się podoba, kliknij jego przykładowy obraz. Otrzymasz więcej informacji na temat motywu, na przykład, czy motyw jest responsywny / gotowy na urządzenia mobilne.

Przewiń w dół, aby przeczytać recenzje na temat tego, co myślą o nim inni e-kupcy używający motywu.

3. Przejrzyj motyw

Aby zobaczyć motyw w akcji, kliknij Zobacz demo. Zobaczysz to pod zielonym przyciskiem „Motyw podglądu w swoim sklepie”.

Jeśli motyw jest dostępny w różnych stylach, możesz także wyświetlić wersje demonstracyjne różnych stylów, klikając je.

4. Pobierz motyw

Po znalezieniu odpowiedniego motywu kliknij zielony przycisk.

Shopify poprosi Cię o potwierdzenie, że chcesz zainstalować motyw.

Kliknij Opublikuj jako motyw mojego sklepu.

Nie martw się, jeśli nie masz 100% pewności, że jest to odpowiedni motyw dla Ciebie. Zawsze możesz zmienić zdanie później.

Po zainstalowaniu motywu Shopify poinformuje cię i da ci taką możliwość Przejdź do Menedżera motywów.

Twój menedżer motywów wyświetla opublikowane motywy (ten, który ostatnio instalowałeś lub aktywowałeś) i niepublikowane motywy poniżej (wcześniej zainstalowane motywy).

Motywy Shopify

4. Edytuj ustawienia Shopify

Większość motywów Shopify pozwala na wprowadzanie prostych zmian, które mogą znacznie zmienić wygląd Twojego sklepu, więc możesz być pewny, że nie skończysz z witryną, która wygląda jak klon tysięcy innych sklepów.

szablony sklepów shopify

Wszystkie te sklepy są budowane przy użyciu tego samego motywu.

Na ekranie administratora wybierz „Tematy” z lewego menu nawigacyjnego. Na tej stronie zobaczysz motyw na żywo w polu u góry, w prawym górnym rogu tego pola będą dwa przyciski. Pierwsza składa się z trzech kropek, co daje pewne podstawowe zmiany ustawień. Jeden z nich pozwala utworzyć duplikat motywu. Zdecydowanie zalecamy zrobienie tego na wypadek, gdybyś wprowadził jakieś zmiany, których nie lubisz, możesz usunąć duplikat i zacząć od nowa.

Drugi przycisk mówi „Dostosuj motyw”. Po kliknięciu przejdziesz na stronę kontrolującą wszystkie podstawowe funkcje Twojego sklepu. To świetny czas, aby dokładnie zapoznać się z ustawieniami i przetestować wszystkie funkcje, aby dowiedzieć się, do czego zdolna jest Twoja witryna.

shopify niestandardowe ustawienia motywu

Twoje motywy w ustawieniach niestandardowych.

Najczęstsze funkcje obejmują:

 • przesyłanie logo
 • przesyłanie slajdów do karuzeli strony głównej
 • dodawanie powiązanych funkcji elementu do stron produktów
 • wybór liczby elementów wyświetlanych w każdym wierszu stron kolekcji
 • schematy kolorów
 • wybór czcionek.

Niektóre motywy umożliwiają także zmianę położenia elementów na stronach, takich jak pokazywanie zdjęć produktów po lewej, prawej lub na środku strony. Możesz także wybrać, czy chcesz wyświetlać przyciski społecznościowe, takie jak / tweet / pin / + 1.

5. Dodaj swoje produkty do sklepu

Poruszanie się po pasku po lewej stronie wybierz „Produkty”. Zobaczysz wtedy niebieski „Dodaj produkt” przycisk na środku strony. Użyj poniższego ekranu, aby dodać tyle szczegółów, ile potrzeba o swoich produktach. Zwłaszcza spójrz na te, które pomogą w SEO, takie jak nazwa, opis i adres URL. Podaj jak najwięcej szczegółów, aby pomóc klientom poinformować o twoich przedmiotach.

To jest ekran, na którym przesyłasz zdjęcia produktów. Po przesłaniu zdjęć możesz zmienić ich kolejność, więc nie martw się o przesłanie ich w określonej kolejności.

Twój ekran produktu

Ekran produktu. Upewnij się, że podałeś jak najwięcej informacji.

Zdjęcia produktów mogą być w sprzedaży, więc upewnij się, że prezentujesz swoje produkty w najlepszy możliwy sposób i wyróżniasz wszelkie specjalne lub unikalne funkcje za pomocą zdjęć z bliska. Aby utrzymać porządek w sklepie, zalecamy zachowanie wszystkich obrazów w tych samych wymiarach. O ile nie planujesz, aby Twoje strony kolekcji wyglądały jak tablice Pinterest.

Gdy wszystko zostanie wypełnione, zawsze pamiętaj, aby kliknąć „Zapisz produkt” przycisk w prawym górnym i dolnym rogu.

Konfiguruj kolekcje (grupy produktów)

Kolekcja to dowolna grupa produktów, które mają pewne wspólne cechy, których klienci mogą szukać podczas odwiedzania Twojego sklepu. Na przykład Twoi klienci mogą kupować:

 • ubrania specjalnie dla mężczyzn, kobiet lub dzieci
 • przedmioty określonego typu, takie jak lampy, poduszki lub dywaniki
 • przedmioty na wyprzedaży
 • przedmioty w określonych rozmiarach lub kolorach
 • produkty sezonowe, takie jak kartki świąteczne i dekoracje.

Produkty mogą pojawiać się w dowolnej liczbie kolekcji. Zwykle kolekcje byłyby wyświetlane na stronie głównej i na pasku nawigacji. Pomaga to klientom znaleźć to, czego szukają, bez konieczności przeglądania całego katalogu.

Shopify dodając produkt

Ekran konfiguracji kolekcji działa dokładnie tak samo, jak ekran produktu

Kolekcje ręczne i automatyczne

Po dodaniu nowej kolekcji możesz wybrać sposób dodawania do niej produktów. Są to dwie opcje:

 • Ręcznie – osobno dodajesz i usuwasz produkty z kolekcji ręcznej.
 • Automatycznie – możesz skonfigurować warunki wyboru, aby automatycznie uwzględniać produkty spełniające określone kryteria.

Bramy płatnicze

Bramka płatności umożliwia przyjmowanie płatności od klientów za pośrednictwem witryny internetowej. Cena i stawka prowizji są ważne, ale ważne jest również, aby zobaczyć, jakie funkcje oferują. Nie wszystkie bramki płatności są sobie równe.

Wybierając odpowiednią bramę płatności, musisz wziąć pod uwagę następujące kwestie.

 1. Opłaty za transakcje

Po dokonaniu płatności niektóre bramy utrzymują niewielki procent lub zryczałtowaną opłatę (lub czasami obie) za umożliwienie korzystania z ich usług. Porównaj je na podstawie przewidywanej sprzedaży.

 1. Rodzaje kart

Musisz wiedzieć, jakie rodzaje kart są akceptowane przez wybraną Bramę Płatniczą. Wszystkie akceptują VISA i Mastercard, podczas gdy większość akceptuje karty American Express. Paypal staje się również coraz popularniejszy w przypadku płatności internetowych.

 1. Zamówienie poza siedzibą

Niektóre bramy przyjmą płatność na swoich serwerach za pośrednictwem własnego formularza. Oznacza to, że klient jest odbierany z kasy i płaci za pomocą formularza dostarczonego przez bramę płatności. Są one następnie przekierowywane na stronę z potwierdzeniem, gdy klient pomyślnie zapłaci. To pozwala ci mieć nieco większą kontrolę nad procesem realizacji transakcji.

Możesz obejść ograniczenia Shopify – nie pozwalają ci dostosować kasy do innych celów niż CSS.

Opłaty transakcyjne w bramce płatności są dodawane do opłat transakcyjnych Shopify. Od listopada sklepy z siedzibą w USA i Wielkiej Brytanii mogą korzystać z Shopify Payments. W zależności od planu Shopify możesz zaoszczędzić na dodatkowych kosztach. W zależności od planu otrzymasz te bardzo atrakcyjne stawki.

 • Podstawowe 2,4% + 20p
 • Profesjonalista 2,1% + 20p
 • Nieograniczony 1,8% + 20p

W zależności od liczby transakcji dokonywanych co miesiąc, warto skorzystać z tych oszczędności.

6. Kup swój sklep internetowy „NA ŻYWO”

Aby witryna mogła zostać uruchomiona, musisz dodać kilka dodatkowych informacji o swojej firmie i planowaniu dostaw i płacenia podatku.

Generał

Upewnij się, że wszystkie informacje o Twojej firmie są wypełnione w lewym dolnym obszarze ustawień. Pamiętaj, aby użyć funkcji Google Analytics. Może to okazać się nieocenionym źródłem do śledzenia odwiedzających sklep.

Ustawienia Shopify

Podatki

 1. Idź do Strona produktów w panelu administracyjnym.
 2. Kliknij nazwę danego produktu.
 3. Przewiń w dół do sekcji o nazwie „Warianty”.
 4. Upewnij się, że pola wyboru obok Nalicz podatki i Wymaga wysyłki są sprawdzane, jeśli chcesz dołączyć je do swoich produktów.
 5. Niektóre sklepy nie muszą naliczać podatków ani wysyłać produktów takich jak towary cyfrowe. Z drugiej strony sklep z koszulkami prawdopodobnie będzie musiał naładować oba.
 6. Jeśli planujesz wysłać produkt do klientów, pamiętaj o wpisaniu masy produktu w odpowiednim polu.

Wysyłka 

Jeśli stawki za wysyłkę są zbyt wąskie lub nie dajesz wystarczających opcji, możesz stracić na sprzedaży. Shopify obliczy stawkę za wysyłkę tylko dla Twoich klientów na podstawie reguł, które zdefiniujesz na stronie Wysyłka administratora. Aby upewnić się, że nie stracisz żadnej sprzedaży:

dodawanie niestandardowych domen w shopify

 1. Od administratora sklepu przejdź do Ustawienia> Strona wysyłki.
 2. W sekcji „Opłaty za wysyłkę” sprawdź, czy ustawiłeś stawkę za wysyłkę w oparciu o wagę i dostosuj ją zgodnie ze specyfikacjami produktu.

Przetestuj swój system zamówień

Aby przetestować swój system, możesz zasymulować transakcję za pomocą Bogus Gateway Shopify.

Korzystanie z Bogus Gateway:

 1. Z twojego sklepu Admin, Kliknij Ustawienia, następnie Płatności iść do twojego Ustawienia płatności
 2. Jeśli masz włączoną bramę karty kredytowej, dezaktywuj ją przed kontynuowaniem. (Kliknij Edytować, następnie Dezaktywować, następnie potwierdź swoją dezaktywację).
 3. w Akceptuj karty kredytowe sekcja kliknij Wybierz bramkę karty kredytowej aby otworzyć menu rozwijane.
 4. Przewiń listę w dół do Inny, następnie kliknij (do testowania) Bogus Gateway.
 5. Kliknij Aktywuj (lub Reaktywować, jeśli wcześniej korzystałeś z Bogus Gateway).
 6. Idź do sklepu i złóż zamówienie tak, jak zrobiłby to klient. Przy kasie wprowadź następujące dane karty kredytowej zamiast prawdziwych numerów:

Testowanie prawdziwej bramki płatności przy użyciu prawdziwej transakcji:

 1. Upewnij się, że masz skonfigurowane Bramki płatności chcesz przetestować.
 2. Dokonaj zakupu w swoim sklepie tak, jak zrobiłby to klient, i dokonaj płatności przy użyciu oryginalnych danych karty kredytowej.
 3. Anuluj zamówienie natychmiast, aby zwrócić się i uniknąć płacenia opłat transakcyjnych.
 4. Zaloguj się do bramki płatności, aby upewnić się, że środki zostały przelane.

Czy to jest darmowe??

Tak – pamiętaj, aby anulować i zwrócić zamówienie wkrótce po jego złożeniu.

Jeśli cykl rozliczeniowy wystąpi po złożeniu zamówienia testowego, ale przed jego anulowaniem, opłaty transakcyjne pojawią się na rachunku. Nadal możesz anulować po opłaceniu rachunku Shopify, ale otrzymasz zwrot środków jako kredyt transakcyjny na koncie. Możesz użyć kredytów transakcyjnych, aby opłacić przyszłe opłaty transakcyjne.

7. Dodaj nazwę domeny

Aby uruchomić swoją witrynę, potrzebujesz nazwy domeny. Masz dwie możliwości.

Po pierwsze, możesz kupić domenę od Shopify, która zostanie automatycznie dodana do Twojego sklepu. Oszczędza to Twój czas, zwłaszcza jeśli nie masz wiedzy na temat hostingu strony internetowej. Domeny te zazwyczaj kosztują 9–14 USD rocznie. Drugą opcją jest zakup domeny od strony trzeciej, takiej jak GoDaddy. Domeny te zaczynają się od 10,00 USD rocznie. Minusem jest to, że musisz samodzielnie przekierować rekordy DNS, co może początkowo wydawać się zniechęcające.

Jeśli nie możesz znaleźć dobrej nazwy domeny, przeczytaj nasze wskazówki, jak wybrać dobrą nazwę domeny.

Oto kroki, aby uruchomić nowy sklep Shopify w domenie innej firmy.

 1. Dodaj nową domenę w Shopify

W administratorze Shopify po lewej stronie przejdź do Ustawienia i wtedy Domeny i dodaj swoją nazwę domeny za pomocą „Dodaj istniejącą domenę” przycisk.

 1. Zaktualizuj rekordy DNS

Zaloguj się do rejestratora domeny i wprowadź następujące zmiany w rekordach DNS:

 • Zastąp rekord @ lub główny A następującym adresem IP: 23.227.38.32
 • Dodaj lub zamień www CNAME na storename.myshopify.com (tj. Twój link Shopify do sklepu bez HTTP, który możesz zobaczyć na stronie ustawień domen)
 1. Usuń wszelkie hasła sklepu

W przeciwnym razie nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojej witryny, nawet gdy jest ona aktywna.

 1. Ustaw jako podstawowy, jeśli dotyczy

Podczas gdy w Sklep internetowy> Domeny, możesz wybrać swoją główną domenę, korzystając z menu rozwijanego u góry ekranu:

domena sklepu podstawowego

Upewnij się, że sprawdziłeś również „Przekieruj cały ruch do tej domeny”. Oznacza to, że ruch do wszystkich innych domen będzie kierowany do Twojej domeny podstawowej. Ma to kluczowe znaczenie dla dobrego SEO.

 1. Dodawanie innych domen 

Możesz powtórzyć kroki 1 i 2 z innymi posiadanymi nazwami domen. Wszystkie nazwy domen będą przekierowywać do ‘Podstawowy’ domenę, którą możesz zmienić w dowolnym momencie za pomocą ‘Ustaw jako główny’ opcja obok każdej nazwy domeny.

Pamiętaj, że liczba posiadanych nazw domen nie ma wpływu na SEO.

dodawanie niestandardowych domen w shopify

Gratulacje, Twój nowy sklep Shopify jest gotowy!

Jeśli udało ci się w ten sposób – gratulacje. Powinieneś teraz mieć w pełni działający sklep internetowy. Jeśli chcesz zbadać alternatywy, zobacz poniżej:

Alternatywy dla Shopify?

Możesz także użyć WooCommerce, aby założyć sklep internetowy. Jest trochę tańszy, ale wymaga bardziej stromej krzywej uczenia się. Tak czy inaczej, może być świetną alternatywą.

Aby uzyskać bardziej szczegółową recenzję między nimi, przeczytaj to – Shopify vs. WordPress (WooCommerce) Ponadto, tutaj możesz znaleźć inne strony eCommerce, które pozwalają ci stworzyć sklep internetowy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector