Samouczek Magento

Witryna e-commerce z MagentoWybór platformy eCommerce odpowiedniej dla Twojej firmy może być trudny. Istnieje kilka opcji do rozważenia – w tym Magento i Shopify – a także wiele czynników, które mogą wpłynąć na twoją decyzję.


Jako jedna z wiodących platform eCommerce na rynku, Magento oferuje kompleksowe rozwiązanie dla sprzedawców internetowych. w rzeczywistości, ponad 180 000 sklepów internetowych używaj go do wyświetlania i sprzedaży swoich produktów. Istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o ceny, w tym niektóre, które zależą od rocznych przychodów.

W tym przewodniku krok po kroku wyjaśnimy różnice między odmianami Magento. Omówimy również wszystko, co musisz wiedzieć, aby uruchomić sklep internetowy z tą platformą, w tym wybór odpowiedniego planu hostingu. Przejdźmy do tego!

Co powinieneś wiedzieć o Magento przed uruchomieniem witryny e-commerce

Magento jest częścią Adobe Experience Cloud. Wsparcie jednego z największych twórców oprogramowania na świecie jest dowodem jego stabilności. Jest to popularny wybór dla osób, które chcą założyć sklep internetowy, w rankingu numer trzy wśród miliona najlepszych stron internetowych korzystających z rozwiązania eCommerce:

Strona główna platformy e-commerce Magento.

Część jego popularności może wynikać częściowo z różnorodnych ofert. Magento działa trochę inaczej niż platformy takie jak WordPress. Zamiast jednego rozwiązania dla wszystkich użytkowników, ma on specjalne pakiety dla małych firm, witryn na poziomie korporacyjnym i tych, które są pomiędzy nimi.

Ponadto istnieje wiele wersji platformy dostępnych w różnych punktach cenowych i na różnych poziomach zarządzania. Omówimy je bardziej szczegółowo wkrótce.

Proces wstępnej konfiguracji Magento powinien zająć tylko około pięciu minut. Jednak oszacowanie czasu potrzebnego na dodanie wszystkich stron produktów i skonfigurowanie motywu jest nieco trudniejsze. Będzie to zależeć od tego, jak duży jest twój katalog i jak skomplikowane muszą być twoje ustawienia.

To powiedziawszy, istnieje kilka cennych funkcji, które można sprawdzić, gdy witryna eCommerce jest już uruchomiona. Na przykład będziesz mieć dostęp do zintegrowanych rozwiązań marketingowych obejmujących wiele kanałów. Jest to zgodne z podejściem Magento do bezproblemowej integracji fizycznych i cyfrowych zakupów.

Zrozumienie rodziny produktów do tworzenia stron internetowych Magento

Jeśli szukasz dedykowanego rozwiązania eCommerce, Magento ma wiele do zaoferowania. Należy jednak pamiętać, że platforma ta występuje w trzech różnych odmianach, w tym:

 • Magento Open Source. Z tej edycji można korzystać bezpłatnie, ale musisz samodzielnie hostować nową witrynę eCommerce. Zazwyczaj oznacza to opłacenie planu hostingowego. Chociaż ta wersja ma mniej funkcji, nadal jest wiele korzyści z jej używania.
 • Magento Commerce. Poprzednio nazywana Magento Enterprise, ta wersja oferuje więcej funkcji, takich jak Studio Progressive Web Application (PWA) oraz narzędzie do budowania stron typu przeciągnij i upuść. Nadal musisz wybrać dostawcę usług hostingowych, ale będziesz mieć dostęp do profesjonalnego wsparcia.
 • Magento Commerce Cloud. Najnowsza odmiana podstawowego produktu Magento jest bardzo podobna do poprzedniej opcji. Wykorzystuje jednak infrastrukturę chmurową Amazon Web Services (AWS), która może poprawić wydajność witryny, a także inne przydatne funkcje.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją markę lub masz bardzo napięty budżet, prawdopodobnie wybierzesz wersję platformy typu open source. Dla tych, którzy mają nieco większą elastyczność, jeśli chodzi o cenę, podstawową decyzją będzie to, czy jesteś zadowolony z hostingu AWS Magento, czy chcesz poszukać innego dostawcy.

Pod względem kosztów, ile wydasz na korzystanie z Magento Commerce lub Magento Commerce Cloud, zależy od rocznych przychodów ze sprzedaży. Małe sklepy, które pracują nad budowaniem bazy klientów, mogą skorzystać z tego systemu. To powiedziawszy, może stać się dość drogie.

Magento oferuje również kilka dodatkowych produktów, takich jak Business Intelligence Platforma. Oferuje zaawansowane śledzenie i analizę danych, podczas gdy Zarządzanie zamówieniami Narzędzie umożliwia żonglowanie wieloma sklepami z jednego pulpitu nawigacyjnego. Istnieje wiele rozszerzeń innych firm, których możesz wypróbować, niezależnie od używanej wersji.

Jak zbudować witrynę e-commerce za pomocą Magento Open-Source (w 11 krokach)

Magento może wydawać się początkowo nieco onieśmielające, ale załatwiliśmy proces instalacji. Omówimy kroki potrzebne do utworzenia i uruchomienia strony internetowej z otwartą wersją platformy.

Zanim zaczniesz, najlepiej jeśli załóż darmowe konto Magento. Jest to odrębny portal od witryny, którą będziesz budować, ale możesz łatwo przenosić się z jednej strony na drugą. Strona użytkownika zawiera informacje o zakupionych produktach, rozliczeniach itp.

Krok 1: Przejrzyj wymagania serwera Magento

Podobnie jak większość platform programistycznych, Magento ma pewne wymagania, które musi spełnić każdy serwer, który będzie hostował platformę. Musisz je zanotować przed rozpoczęciem zakupów u dostawcy usług hostingowych, aby mieć pewność, że witryna będzie działać poprawnie.

Aby korzystać z Magento, musisz upewnić się, że:

 • System operacyjny. Linux x86-64 i inne dystrybucje Linuksa, takie jak Czerwony kapelusz lub Ubuntu. Możesz także rozwijać lokalnie w systemie Mac lub Windows OS za pomocą wirtualizacji lub MAMP Aplikacje.
 • Serwer internetowy.  Możesz użyć albo Apacz lub nginx jako twój serwer internetowy. Jeśli wybierzesz Apache, zalecamy przejrzenie Dokumentacja Apache Magento dla określonych ustawień modułu.
 • Pamięć. Kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, twoja konfiguracja Magento będzie prawdopodobnie wymagać 2 GB pamięci RAM lub więcej.
 • Baza danych. Magento jest kompatybilny z MySQL w wersji 5.6 i 5.7.
 • PHP: Magento zaleca używanie PHP 7.3. Dodatkowo są szczegółowe instrukcje w przewodniku instalacji PHP, który przeprowadzi Cię przez proces sprawdzania, czy uwzględniono niezbędne rozszerzenia. Ta dokumentacja podkreśli także inne ustawienia, które pomogą płynnie przebiegać instalacji Magento, takie jak włączenie OPcache.
 • Bezpieczeństwo: Certyfikaty Secure Sockets Layer (SSL) są zalecane do bezpiecznego przesyłania danych i integracji z PayPal.

Zrozumienie tych wymagań przed przejściem do następnego kroku może zaoszczędzić trochę czasu i potencjalnego bólu serca. Nie chcesz wydawać pieniędzy na rejestrację planu hostingowego, aby zdać sobie sprawę, że nie oferuje on wystarczającej ilości pamięci lub że firma używa na przykład serwerów Windows.

Krok 2: Wybierz hosta internetowego i nazwę domeny

Następnie musisz wziąć listę wymagań systemowych i udać się do hostingu. Większość oferuje sprzęt i narzędzia potrzebne do uruchomienia Magento. Mimo to rozsądnie jest grać bezpiecznie i wybrać dostawcę, który obejmuje wsparcie specjalnie dla platformy, z której będziesz korzystać.

Niektóre popularne hosty, które oferują opcje instalacji Magento jednym kliknięciem, obejmują:

 • Bluehost
 • Hostinger
 • DreamHost

Oprócz analizowania cen dla planów każdej z tych firm, mądrze jest wziąć pod uwagę takie czynniki, jak wydajność, bezpieczeństwo i czy są jakieś dodatkowe funkcje, które można przypisać do swojego konta.

Kluczowym elementem zapewniającym odpowiedni host dla Twojego sklepu Magento jest upewnienie się, że wybrany plan zawiera certyfikat SSL. Większość z nich to robi. Jeśli zamierzasz zintegrować swoją witrynę eCommerce z popularnymi bramami płatniczymi, jest to istotna część strategii bezpieczeństwa.

Na tym etapie warto też zabezpieczyć nazwę domeny. Będzie to działało jako adres Twojej witryny i będzie kluczową częścią Twojej marki, więc musisz mądrze wybierać.

Wielu dostawców oferuje rejestrację nazw domen w ramach pakietu hostingowego. Jeśli wybrany plan nie, musisz poszukać gdzie indziej, aby wykonać ten krok.

Krok 3: Pobierz i zainstaluj Magento Open Source

Po zakupie abonamentu od dostawcy usług hostingowych i skonfigurowaniu konta możesz zainstalować Magento Open Source, przechodząc do strony produktu i klikając przycisk Zaczynaj przycisk:

Strona główna platformy e-commerce Magento Open Source.

Następnie będziesz mógł przejrzeć tabelę porównawczą funkcji platformy open source i Magento Commerce. Na dole tabeli kliknij Pobierz Open Source:

Tabela porównawcza produktów Magento.

Spowoduje to przejście do strony Magento Tech Resources. Tutaj masz kilka opcji pobierania Magento Open Source. Programiści zalecają użycie Kompozytor, chociaż możesz wybrać inny format.

Możesz także ustalić, czy pobrać platformę z przykładowymi danymi, czy bez. W tym samouczku Magento wybieramy najbardziej aktualne pełne wydanie z przykładowymi danymi:

Strona pobierania zasobów Magento Tech Resources.

Jeśli instalujesz platformę ręcznie na swoim koncie hostingowym, musisz się spotkać kilka warunków wstępnych. Jeśli zastanawiasz się nad tą trasą, zalecamy sprawdzenie Plan instalacji Magento.

Początkujący nadal mogą uruchomić Magento Open Source i uruchomić go za pomocą procesu instalacji jednym kliknięciem, jeśli host go oferuje. Aby to zrobić w cPanel, przejdź do cPanel > Autoinstalatory:

Automatyczny instalator Magento w cPanel.

Po kliknięciu ikony Magento będzie można rozpocząć proces instalacji, konfigurując ustawienia administracyjne.

Krok 4: Skonfiguruj ustawienia administracyjne

Przed faktyczną instalacją Magento będziesz musiał dostosować swoją nazwę użytkownika i hasło administratora. Przed wykonaniem instalacji pojawi się monit.

Następnie musisz określić, gdzie będzie znajdować się Twoja instalacja Magento na serwerze i jaka powinna być ścieżka adresu URL do strony logowania administratora. Po zakończeniu dostosowywania tych ustawień kliknij zainstalować. Po zakończeniu procesu otrzymasz wiadomość potwierdzającą:

Komunikat o powodzeniu instalacji Magento.

Teraz możesz kliknąć Administracyjny adres URL i zaloguj się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła utworzonych podczas procesu instalacji. Spowoduje to przejście do nowego pulpitu Magento, gdzie możesz zacząć budować nową stronę eCommerce.

Krok 5: Wybierz i zainstaluj motyw dla swojego sklepu

Jedną z pierwszych rzeczy, które możesz chcieć zrobić, jest wybór motywu dla swojego sklepu. To określi wygląd Twojej witryny. W wielu przypadkach możesz zmodyfikować ten, który wybierzesz, aby pasował do Twojej marki.

Aby pobrać i zainstalować motywy z Magento Marketplace, musisz najpierw pobrać klucze dostępu. Możesz je znaleźć na swoim koncie użytkownika (które zalecamy utworzenie przed rozpoczęciem kroku 1), przechodząc do Rynek> Moje produkty> Klucze dostępu:

Generowanie kluczy dostępu Magento.

Na Klucze dostępu na stronie pojawi się monit o wygenerowanie nowych kluczy i przypisanie im nazwy. Po wykonaniu tego kroku musisz skopiować klucze publiczne i prywatne. Po powrocie do pulpitu nawigacyjnego sklepu Magento możesz teraz przejść do Ustawienia> Kreator konfiguracji sieci> Menedżer rozszerzeń:

Opcje kreatora konfiguracji Magento.

Po kliknięciu Menedżer rozszerzeń, pojawi się monit o wprowadzenie właśnie utworzonych kluczy dostępu. Po udanym połączeniu kluczy Magento Marketplace z panelem administracyjnym witryny wszelkie motywy lub rozszerzenia, które kupisz i zainstalujesz, pojawią się w Menedżer rozszerzeń lista:

Magento Extension Manager.

Na przykład, jeśli odwiedzasz rynek i szukasz darmowego motywu, możesz dodać go do koszyka i sprawdzić, czy chcesz zintegrować go ze swoją witryną. Po kliknięciu zainstalować, zostanie dodany do Extension Managera na pulpicie nawigacyjnym twojej witryny.

Musisz wrócić do panelu administracyjnego i przejść do Ustawienia> Kreator konfiguracji sieci> Menedżer rozszerzeń> Przejrzyj i zainstaluj. Spowoduje to wyświetlenie listy rozszerzeń lub motywów gotowych do instalacji.

Przejdź przez listę do motywu, którego chcesz użyć. Wybierz pole po lewej stronie pliku, a następnie kliknij zainstalować w prawo, aby rozpocząć proces. Następnie zostaniesz poprowadzony przez Kontrola gotowości aby upewnić się, że witryna jest kompatybilna. Jeśli nie, musisz rozwiązać problem przed kontynuowaniem.

Krok 6: Dostosuj swój motyw

Po zainstalowaniu nowego motywu możesz uzyskać do niego dostęp, przechodząc do Treść> Konfiguracja. Następnie możesz rozpocząć modyfikowanie jego ustawień, wybierając konfigurację witryny, którą chcesz dostosować. Tutaj znajdziesz interfejs do zmiany lub przesłania logo i innych elementów do Twojego sklepu internetowego:

Opcje dostosowania strony Magento.

Dodatkowo możesz użyć Treść> Elementy menu, aby edytować strony i widżety witryny, a także bloki, które składają się na jej strukturę.

Na przykład, jeśli wybierzesz Strony zobaczysz listę bieżącej zawartości dostępnej do edycji, a także układ i motyw każdej strony:

Wybór strony do edycji w Magento.

Interfejs edycji treści Magento zawiera kilka ciekawych funkcji. W szczególności obejmuje on optymalizacja wyszukiwarki (SEO) dla każdej strony, co może pomóc poprawić widoczność witryny.

Zrozumienie hierarchii treści Magento

Warto poświęcić chwilę, aby zagłębić się w sposób, w jaki Magento organizuje treści. Istnieje hierarchia, jeśli chodzi o różne elementy, z którymi musisz pracować:

 • Strony internetowe. Po zainstalowaniu Magento automatycznie zaczniesz od jednej witryny. Jest to określane jako twoje Strona główna. Możesz także tworzyć dodatkowe strony internetowe przy użyciu tej samej instalacji.
 • Sklepy. Możesz utworzyć wiele sklepów w ramach jednej witryny. Każdy może mieć własne menu główne. Chociaż wszystkie sklepy w witrynie mają wspólny katalog, mogą zawierać różne produkty.
 • Wyświetlenia sklepu. Jest to kolejny sposób na zaoferowanie swoim klientom elastycznego doświadczenia. Twoje sklepy Magento mogą mieć wiele widoków. Na przykład możesz użyć tej funkcji, aby dostosować się do różnych języków. W tym scenariuszu klienci będą mogli wybrać język ze strony głównej, aby zmienić widok sklepu.

Wszystkie te elementy obejmują to, co programiści Magento nazywają „zakresami”. Ten element umożliwia zastosowanie ustawień w określonym kontekście, czyli w światowystronie internetowejsklep, lub widok sklepu poziom.

Możesz łatwo dostrzec zakres funkcji na desce rozdzielczej Magento – będzie ona oznaczona nawiasami. Na przykład [stronie internetowej] zakres pojawiłby się obok ustawień, które mają zastosowanie do wszystkiego w warstwie hierarchii serwisu.

Krok 7: Odkryj rozszerzenia dla dodatkowej funkcjonalności

W Magento Marketplace znajdziesz także rozszerzenia, które mogą dodać funkcjonalność do Twojego sklepu. Obejmuje to wszystko, od widżetów Instagram do opcji kasy:

Rozszerzenia Magento Marketplace.

Aby dodać rozszerzenie do witryny sklepu, możesz wykonać te same kroki, które opisaliśmy w celu dodania nowego motywu. Możesz filtrować rozszerzenia na rynku według szeregu parametrów, w tym ceny. Po wybraniu jednego z nich i sprawdzeniu go będziesz mógł go pobrać i zainstalować.

Jeśli chodzi o rozszerzenia, których powinieneś użyć, wybór należy do Ciebie. Wszystko zależy od twoich celów związanych z witryną eCommerce. Niektóre ogólne kategorie, które możesz realizować, obejmują:

 • Bezpieczeństwo. Istnieje wiele rozszerzeń Magento związanych z bezpieczeństwem, w tym tych, które można dodać Google reCAPTCHA na stronie kasy, aby powstrzymać boty.
 • Marketing. W zależności od strategii możesz zajrzeć Beeketing do sprzedaży dodatkowej i sprzedaży krzyżowej lub rozszerzenie bloga dla content marketingu.
 • Śledzenie Analytics. Monitorowanie zachowań klientów może pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji o ulepszeniu witryny. Pomocne może być rozszerzenie do zbierania danych i tworzenia raportów.
 • Bramy płatnicze. Aby klienci mogli robić zakupy w Twojej witrynie, potrzebujesz bramki płatności. Popularne, takie jak PayPal i Stripe, sprawiają, że Twój sklep wydaje się bardziej godny zaufania i zapewnia kupującym swobodę.
 • Wysyłka . Jeśli sprzedajesz produkty fizyczne, inteligentne jest dodawanie funkcji do witryny, aby pomóc klientom śledzić postępy w wysyłce. Istnieją również rozszerzenia, które mogą pomóc w zarządzaniu zamówieniami.

Niekoniecznie potrzebujesz lub potrzebujesz rozszerzeń ze wszystkich tych kategorii, ale są one dostępne w różnych punktach cenowych, jeśli to zrobisz.

Krok 8: Zmodyfikuj ustawienia sklepu

Ostatnią rzeczą, którą chcesz rozwiązać, zanim zaczniesz dodawać produkty do swojego sklepu, jest spersonalizowanie ustawień witryny eCommerce. Aby to zrobić, przejdź do Sklepy> Ustawienia> Konfiguracja:

Jak skonfigurować ustawienia sklepu w Magento.

Jest tu wiele opcji do rozważenia, ale niektóre z najważniejszych elementów, które chcesz znaleźć, to:

 • Lokalizacja, strefa czasowa i ustawienia walut
 • Adres e-mail używany do powiadomień o transakcjach
 • Czy zakres cen powinien być [światowy] lub [stronie internetowej]
 • Ustawienia konta klienta
 • Opcje wysyłki i płatności

Wszelkie dodane rozszerzenia, które mają ustawienia, które mogą wymagać dostosowania, pojawią się również na tej liście możliwych konfiguracji. Po wprowadzeniu zmian musisz kliknąć przycisk Zapisz konfigurację przycisk, aby zaczęły obowiązywać.

Krok 9: Skonfiguruj strony produktów z cenami i zdjęciami

Konfigurowanie produktów w sklepie Magento zajmuje tylko kilka kroków. Jeśli pójdziesz do Katalog> Produkty zobaczysz listę swoich istniejących towarów i Dodaj produkt przycisk:

Jak dodawać nowe produkty w Magento.

Jeśli go klikniesz, będziesz mógł wybrać typ produktu, który chcesz dodać z menu rozwijanego:

 • Proste produkty: Standardowy produkt fizyczny.
 • Konfigurowalne produkty: Proste produkty dostępne w wielu odmianach.
 • Zgrupowane produkty: Zbiór prostych produktów, które można kupić pojedynczo lub razem.
 • Produkty wirtualne: Usługi, kursy online lub inne „produkty”, które nie wymagają wysyłki ani pobierania.
 • Produkty w pakiecie: Zbiór przedmiotów, których nie można kupić osobno.
 • Produkty do pobrania: Produkty cyfrowe, które można pobrać, takie jak książki elektroniczne.

Wybrany typ produktu określi szablon, którego użyjesz do utworzenia odpowiedniej strony. Zawsze musisz podać nazwę, cenę i numer jednostki magazynowej (SKU). Opcjonalne informacje obejmują masę i wymiary, ilość zapasów oraz opis.

Następnie możesz przesłać obraz lub wideo swojego towaru. Jest to mądre, ponieważ większość ludzi chce zobaczyć, jak wygląda przedmiot, zanim go kupi. Nawet jeśli sprzedajesz produkty wirtualne lub do pobrania, możesz dodać zdjęcie lub grafikę przedstawiającą Twoją usługę lub towary cyfrowe.

Po zakończeniu kliknij Zapisać przycisk w prawym górnym rogu. Jeśli chcesz, aby Twój produkt pojawił się w Twojej witrynie, upewnij się, że Produkt online przełącznik jest również włączony. Czasami jednak najlepiej jest poczekać, aż wszystkie Twoje produkty będą gotowe dla klientów, zanim je opublikujesz.

Krok 10: Wybierz opcje płatności i wysyłki

Opcje płatności i wysyłki często mają duży wpływ na to, czy klient dokona zakupu online. Na szczęście dzięki Magento masz szeroki zakres opcji dla obu tych elementów.

Jak krótko wspomnieliśmy w kroku 8, znajdziesz te ustawienia, przechodząc do Sklepy> Ustawienia> Konfiguracje. Następnie, Metody płatności zostaną wymienione w sekcji Obroty w zwijanym menu na lewym i bocznym pasku:

Jak skonfigurować metody płatności.

Tutaj możesz skonfigurować metody płatności dostarczane z Magento. Jeśli zdecydujesz się użyć rozszerzeń, aby rozszerzyć opcje dla swoich klientów, ten proces może trochę potrwać, ponieważ będziesz musiał skonfigurować wiele platform.

Każda dostępna brama płatności będzie miała Konfiguruj Kliknij przycisk, aby otworzyć pełną listę ustawień. Następnie musisz dodać informacje, takie jak typy kart, na które zezwolisz, i czy przechowywać dane karty kredytowej na potrzeby przyszłych zakupów.

Niestety od września 2019 r. Wbudowana platforma wysyłkowa Magento została zamknięta. Nadal możesz łatwo skonfigurować rozwiązanie do dostarczania produktów za pomocą rozszerzenia. Ponieważ ustawienia będą się różnić w zależności od tego, który wybierzesz, zapoznaj się z dokumentacją narzędzia, aby uzyskać dalsze instrukcje.

Krok 11: Wyświetl podgląd i uruchom swoją witrynę

Edytowanie działającej witryny może być mylące dla osób, które ją znajdują, gdy jest w toku, a także powodować inne potencjalne problemy. Z tych powodów zawsze najlepiej jest użyć środowisko inscenizacyjne lub rozwijaj lokalnie, a następnie wypchnij zmiany na serwer.

Jeśli tworzysz witrynę lokalnie, ostatnim krokiem jest przesłanie wszystkich plików Magento na serwer. Możesz to zrobić za pośrednictwem lokalnej aplikacji programistycznej lub klienta FTP. Spowoduje to opublikowanie Twojej witryny w Internecie, aby użytkownicy mogli znaleźć i cieszyć się:

Podgląd strony demonstracyjnej wykonanej za pomocą Magento.

Ostatecznie Magento ma coś dla każdego, kto chce założyć sklep internetowy. Chociaż krzywa uczenia się może być bardziej stroma niż w przypadku innych popularnych platform e-commerce lub wtyczek, Magento jest najlepszym wyborem dla sprzedawców internetowych.

Wniosek

Magento to jedna z kilku platform eCommerce, która zyskuje na popularności. Wielu dostawców hostingu witryn internetowych oferuje nawet opcje instalacji jednym kliknięciem, aby skonfigurować go online. Mimo to skonfigurowanie nowego sklepu internetowego i działanie tak, jak chcesz, może zająć trochę czasu.

Powinieneś mieć wystarczająco dużo informacji z tego samouczka, aby szybciej przejść proces. Mimo to może się okazać, że potrzebujesz więcej informacji, aby pójść o krok dalej. Na szczęście w Internecie dostępne są przydatne zasoby, w tym:

Podobnie jak inne duże projekty programistyczne typu open source, społeczność programistów Magento jest bardzo pomocna.

Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć swoją stronę eCommerce z Magento? Podziel się z nami wszelkimi pytaniami dotyczącymi procesu konfiguracji w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map