Samouczek bazy danych BlueHost MySQL

Od momentu założenia w 2003 roku BlueHost nieustannie realizuje swój ostateczny cel, jakim jest zapewnienie klientom niezrównanego komfortu hostingu. Aby osiągnąć ten cel, nadal wprowadzają niezwykłe i użyteczne funkcje hostingu, narzędzia i usługi dla swoich klientów, aby łatwo tworzyć witryny internetowe i zarządzać nimi, a także efektywnie przechowywać i pobierać ważne pliki i dane.


Dzięki bazie danych MySQL BlueHost możesz mieć pewność, że dane Twojej witryny są bezpieczne.

Co to jest baza danych MySQL?

Baza danych jest po prostu zbiorem danych. Na przykład komputer służy jako baza danych dla dokumentów i plików, które zostały zapisane i zapisane. Tymczasem program bazy danych jest rodzajem oprogramowania komputerowego zaprojektowanego do obsługi dużych ilości danych. Jednak zamiast przypadkowego przechowywania i zrzutu danych w dowolnym miejscu, program bazy danych skutecznie przechowuje je w taki sposób, aby można je było łatwo odzyskać lub odzyskać. Tutaj pojawia się MySQL.

Istnieje wiele programów internetowych, które muszą regularnie przechowywać i pobierać dane. Obejmuje to blogi, systemy zarządzania treścią (CMS) i galerie zdjęć. Na przykład oprogramowanie blogowe musi przechowywać artykuły i wyszukiwać je, gdy odwiedzający wejdzie na Twoją stronę. To samo dotyczy galerii zdjęć, w których informacje o zdjęciach są przechowywane w bazie danych. Jednak zamiast wdrażać własny system przechowywania i wyszukiwania danych, oprogramowanie to korzysta ze specjalistycznych programów bazodanowych.

Wiele programów bazodanowych obsługuje język komputerowy o nazwie „SQL”, który został specjalnie zaprojektowany do tego celu. SQL jest używany przez tych, którzy chcą, aby oprogramowanie bazy danych obsługiwało zarządzanie danymi poprzez wysyłanie do nich instrukcji. Istnieje wiele baz danych obsługujących SQL, w tym MySQL.

MySQL jest w rzeczywistości popularną marką oprogramowania bazodanowego, które działa na stronach internetowych. Prawdopodobnie jest to reklamowane na liście hostów internetowych, a także w wymaganiach systemowych niektórych programów internetowych, takich jak blogi i CMS.

Dlaczego potrzebuję MySQL?

W tym momencie należy pamiętać, czy dostawca usług hostingowych posiada oprogramowanie bazy danych, którego potrzebuje Twoja aplikacja internetowa. Zwykle popularne oprogramowanie do blogowania i CMS jest dostarczane z MySQL. W rzeczywistości prawie wszyscy komercyjni dostawcy hostingu mają MySQL jako jedną z najważniejszych części ich planów hostingowych, więc prawdopodobnie nie musisz się tym martwić.

Jak wspomniano wcześniej, jeśli korzystasz z platformy blogowej lub CMS, takiej jak WordPress lub Drupal, musisz umieścić swojego bloga lub witrynę na hoście internetowym, który udostępnia bazę danych MySQL, ponieważ będzie ona używana do przechowywania całej zawartości, strony internetowe, a także komentarze odwiedzających.

Jak mogę stworzyć bazę danych MySQL?

Na szczęście BlueHost jest jedną z tych firm hostingowych, która oferuje przyjazny interfejs użytkownika, który umożliwia szybkie i proste tworzenie własnej bazy danych MySQL. Oto, co musisz zrobić:

 1. Zaloguj się do cPanel.
 1. Pod Bazy danych kategoria, wyszukaj Bazy danych MySQL ikona i kliknij go.
 1. Stamtąd zobaczysz Nowa baza danych pole, w którym należy wpisać nazwę bazy danych.

Następnie kliknij Utwórz bazę danych.

 1. Kliknij Wróć aby sprawdzić, czy nowa baza danych już się pojawiła w tabeli Bieżące bazy danych.

Jak mogę usunąć bazę danych MySQL?

Usunięcie bazy danych MySQL jest tak samo łatwe jak jej utworzenie. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Aktualne bazy danych sekcji, a stamtąd możesz kliknąć Usuń bazę danych połączyć.

Jak mogę utworzyć użytkownika bazy danych?

Po utworzeniu bazy danych musisz przypisać użytkownika, a także uprawnienia, które chcesz dodać do tej nowo utworzonej bazy danych. Oto, co musisz zrobić, tworząc użytkownika bazy danych:

 1. Z panelu sterowania przejdź do Użytkownicy MySQL sekcja Bazy danych MySQL
 1. Wpisz nazwę użytkownika pod Dodaj nowego użytkownika Twoja nazwa użytkownika musi zawierać maksymalnie 7 liter.
 1. Od Hasło w polu wprowadź preferowane hasło. Wpisz go ponownie pod Hasło ponownie)
 1. Po zakończeniu kliknij Stwórz użytkownika.

Po utworzeniu użytkownika bazy danych będziesz musiał zdefiniować jego uprawnienia. Te uprawnienia określają funkcje użytkownika i interakcję z bazą danych. Na przykład jednym z uprawnień użytkownika jest możliwość dodawania i usuwania informacji. Zależy to od tego, jakie szczególne uprawnienia masz dla tego konkretnego użytkownika.

Jak mogę usunąć użytkownika bazy danych??

Aby usunąć użytkownika bazy danych, po prostu przejdź do Obecni użytkownicy sekcji, a następnie kliknij czerwoną ikonę „X” obok użytkownika, którego chcesz usunąć. To takie proste!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map