Recenzja Names.co.uk

Names.co.uk lub po prostu Namesco to brytyjska firma działająca w branży hostingu i domen od prawie dwóch dekad. Oprócz hostingu oferuje inne rozwiązania handlu elektronicznego, takie jak hosting poczty e-mail, tworzenie stron internetowych, serwery dedykowane, VPS, między innymi.


Jako krótki informator o firmie, Namesco jest częścią europejskiej konglomeratu Dada Group, która ma pod swoimi skrzydłami wiele firm hostingowych i reklamowych. Names.co.uk ma siedzibę w Worcester, chociaż Dada ma biura w innych częściach Europy, takich jak Włochy, Hiszpania, Francja, Irlandia, Holandia i Portugalia. Names.co.uk obsługuje głównie małe brytyjskie firmy. Sprawdź naszą listę najlepszych dostawców usług hostingowych w Wielkiej Brytanii.

Logo Names.co.uk Web Hosting
UPTIME
965
PRĘDKOŚĆ
938
WSPARCIE
935
CENA £
929
FUNKCJE
965
ZIELONY
975
INNOWACYJNE
938

Szybkość i niezawodność – Przetestowaliśmy ich serwer z Dallas w Teksasie, a czas ładowania wyniósł imponujące 2,99 sekundy przy rozmiarze strony 1,4 MB. Namesco ma gwarantowany czas pracy na poziomie 99,9%, dzięki czemu klienci mogą być pewni, że ich witryny będą dostępne 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu bez przestojów.

Namesco niedawno wprowadził swój przełom SSD Platforma. Nowa wielopoziomowa pamięć masowa NetApp ułatwia przenoszenie najpopularniejszych danych w witrynie do pamięci SSD. Dzięki temu dane są dostarczane do użytkownika końcowego jeszcze szybciej.

Platforma hostingowa Apache firmy Namesco została również wzmocniona dzięki funkcji równoważenia obciążenia F5 Viprion, która działa jako odwrotne proxy, rozprowadzając ruch sieciowy na niektóre serwery. To ulepszenie pozwala dostawcy hostingu stron internetowych zapewnić nieprzerwaną obsługę swoich klientów.

Co więcej, dostawca hostingu ostatnio dodał dodatkowe funkcje, które zostały zaprojektowane, aby zapewnić swoim klientom większą wartość za swoje pieniądze. Namesco oferuje szerszy wybór bezpłatnych nazw domen. Ponadto klienci Namesco mogą lepiej chronić swoje witryny i klientów za pomocą certyfikatu SSL, który jest bezpłatny przez jeden rok. Namesco jest również dumny z tego, że jest pierwszym brytyjskim dostawcą hostingu, który oferuje PHP 7 we współdzielonym środowisku hostingowym. Było tak po tym, jak firma zainwestowała znaczne środki w swoje centrum danych, w tym w modernizację sprzętu.

Według firmy zaletą pakietów hostingowych w wersji PHP jest to, że może być specyficzne dla katalogu. Klienci mogą więc nadal uruchamiać PHP 5.6 na swoich stronach internetowych, podczas gdy nadal mogą przeprowadzać testy następnej iteracji swoich stron internetowych w podkatalogu działającym na PHP 7, nie martwiąc się o wpływ, jaki miałoby to na bieżące strony internetowe.

funkcje – Pakiety hostingowe Namesco są opisane prostym językiem, więc nawet użytkownikom nietechnicznym zrozumienie warunków byłoby łatwe. Istnieje również wiele pomocy dla użytkowników spoza serwisu.

Istnieją cztery pakiety oferowane przez Namesco – starter, professional, premium i platinum. Istnieją trzy plany płatności lub warunki dla tych pakietów – miesięcznie, jeden rok i dwa lata. Opłaty są niższe w rocznym okresie zatrudnienia, a najniższe w dwuletniej umowie lub porozumieniu.

Na przykład pakiet startowy to tylko 48 funtów z rocznym planem lub około 3,99 funta na miesiąc. Pakiet profesjonalny kosztuje zaledwie 72 £ rocznie lub około 5,99 £ miesięcznie. Pakiet premium jest ustalany na 114 £ rocznie, czyli około 9,50 £ miesięcznie. Następnie pakiet platynowy kosztuje 210 GBP rocznie lub około 17,50 GBP miesięcznie.

Ale jeśli zdecydujesz się na pakiet miesięczny, plan początkowy to 5,99 £ miesięcznie; profesjonalny pakiet to prawie 9 £. Pakiet premium kosztuje 19 funtów w porównaniu do 15 funtów miesięcznie w ramach umowy rocznej, a pakiet platynowy kosztuje 35 funtów miesięcznie.

Zarówno plan początkowy, jak i profesjonalny mają podstawowe funkcje, których właściciele małych firm chcieliby od planu hostingowego. Jak można się spodziewać po dwóch najtańszych planach, istnieją ograniczenia dotyczące pamięci i bazy danych. Nawet konta e-mail są ograniczone – 10 dla pakietu startowego i 100 dla pakietu profesjonalnego.

Pakiet startowy jest dostępny w systemie Linux lub Windows. Reszta pakietów jest dostępna jako plany dwuplatformowe. Przestrzeń internetowa w pakiecie startowym jest ograniczona do 50 GB, natomiast w pozostałych trzech pakietach jest nieograniczona przestrzeń internetowa.

Pakiet startowy może obsługiwać tylko jedną domenę. Pakiet profesjonalny może pomieścić do pięciu domen, przy czym nie ma ograniczeń co do liczby domen hostowanych w pakietach platynowych i premium.

Bez względu na plan, z którego korzystasz, Namesco obiecuje: nieograniczoną przepustowość, całodobową pomoc w Wielkiej Brytanii i 99,9 procent gwarancji dostępności. Możesz również uzyskać dostęp do narzędzi hostingowych za pomocą dostosowanego panelu sterowania. Co więcej, twoje często używane dane będą przechowywane na szybkich dyskach SSD Namesco.

Jednym z głównych punktów sprzedaży Namesco jest oferowana przez niego nieograniczona przepustowość. Ta oferta jest dostępna dla każdego pakietu hostingowego firmy. Jak można się spodziewać, prosi on swoich klientów o rozważenie współpracy z sąsiadami udostępniającymi hosting. Proszą również klientów o przestrzeganie firmowej polityki dopuszczalnego użytkowania.

Jeśli witryna klienta przyciągnie ogromny ruch, który może wpłynąć na wydajność innych witryn w klastrze hostingu współdzielonego Namesco, firma może przenieść tę stronę na serwery dedykowane lub w chmurze.

Ponadto wszystkie cztery pakiety hostingu zawierają bezpłatną nazwę domeny i bezpłatne instalacje popularnych systemów zarządzania treścią (CMS), takich jak Joomla i WordPress, jednym kliknięciem..

Abonenci planu Namesco mogą również uzyskać do 40 procent rabatu na zdjęcia z Shutterstock. To świetna oferta, z której właściciele witryn powinni skorzystać, ponieważ te zdjęcia mogą ożywić ich witrynę.

Jedną z najważniejszych rzeczy dla właścicieli witryn jest wsparcie, które otrzymują od swojego dostawcy hostingu.

Bezpieczeństwo – Namesco rozumie, że bezpieczeństwo jest jednym z głównych problemów właścicieli lub administratorów stron internetowych. Wie również, że wielu hakerów staje się coraz bardziej wyrafinowanych w swoich metodach uzyskiwania danych osobowych, co może narazić ich klientów na kradzież danych. Zwalczanie tego polega na wprowadzeniu blokady FTP.

Wsparcie – Numer telefonu jest wyraźnie widoczny na stronie internetowej Namesco. Niestety technicy nie są w gotowości przez całą dobę. Klienci mogą dzwonić tylko od 8 rano do 7 wieczorem w dni powszednie i od 10 rano do 6 wieczorem w weekendy.

Ale jeśli jest w tym srebrna podszewka, musi to skrócić czas oczekiwania na połączenia. Według Uchwyt Namesco na Twitterze, średni czas oczekiwania telefonu to 1 minuta i 30 sekund. Klienci mogą po prostu wykonywać inne czynności, np. Sprawdzać pocztę e-mail lub redagować wiadomość, czekając na swoją kolej przez personel obsługi klienta Namesco.

Mówiąc o Twitterze, konto firmowe na Twitterze jest aktywne. Niektórzy klienci udają się tam, aby skontaktować się z dostawcą usług hostingowych i przekazać swoje problemy lub wątpliwości. Administrator firmy na Twitterze zazwyczaj prosi klientów o wysyłanie bezpośrednich wiadomości, aby mogli wysyłać szczegółowe instrukcje do swoich klientów.

Do tej pory konto Namesco na Twitterze ma ponad 2000 obserwujących.

Jeśli Twitter nie jest twoją rzeczą, istnieją inne sposoby skontaktowania się z dostawcą usług hostingowych. Klienci mogą skontaktować się z obsługą klienta za pośrednictwem panelu sterowania online, który jest dostępny pod adresem http://admin.names.uk. Można to również uzyskać za pośrednictwem innych kanałów mediów społecznościowych, takich jak Google Plus i Facebook.

Na stronie internetowej Namesco znajduje się także Centrum Wsparcia, które klienci mogą przeglądać, jeśli chcą dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach hostingowych, które planują uzyskać, lub jeśli mają problemy, które ich zdaniem mogą rozwiązać, bez proszenia o pomoc zespołu wsparcia Namesco.

W tej części witryny klienci mogą pobrać przewodniki szybkiego startu dotyczące internetowego panelu sterowania, zarządzania nazwami domen, zarządzania wiadomościami e-mail i hostowania swojej domeny.

Sekcja samouczków jest bardzo pomocna dla klientów, szczególnie tych, którzy są zdezorientowani w zakresie pakietów hostingowych, z których korzystali, lub chcieliby wiedzieć, jak zmaksymalizować swoje plany hostingowe.

Techniczny

 • Gwarancja 99,9% bezawaryjności
 • Instalacje 1-Click
 • Pamięć SSD
 • Darmowa i natychmiastowa konfiguracja
 • Linux, Windows lub oba
 • Zupełnie nowe centrum danych w Thames Valley
 • Bardzo bezpieczne centra danych
 • Używają PHP 7 we współdzielonym hostingu
 • Nie znaleźliśmy żadnych

Wsparcie

 • Wsparcie techniczne 24/7
 • Wewnętrzni programiści i administratorzy sys
 • Bezpłatna codzienna kopia zapasowa
 • Wsparcie w Wielkiej Brytanii
 • Centrum pomocy online
 • Nie obsługuj czatu na żywo
 • Pomoc telefoniczna nie działa przez całą dobę (od poniedziałku do piątku w godzinach 8–19 w weekendy w godzinach 10–18)

cennik

 • DARMOWA nazwa domeny
 • Darmowe kredyty Fotolia
 • Sklep internetowy i koszyk
 • Zaczyna się od 3,99 £ / m.
 • Trochę drogie dla wielu witryn (9,50 £ / m.)

Przegląd backendu

Namesco niedawno odnowił swój panel sterowania, aby ułatwić klientom korzystanie lub konfigurowanie. Namesco otrzymywał skargi, że jego panele sterowania wyglądają na przestarzałe i niezgrabne w użyciu. Jego panel sterowania jest teraz prostszy i szybszy w użyciu na wszystkich urządzeniach.

Duża zmiana w Namesco obejmuje dwa obszary, którymi klienci są najbardziej zainteresowani – nowe rozliczenia i przedłużenia. Panel sterowania przedstawia teraz dwa obszary jako aplikację na jednej stronie. Strona została zoptymalizowana, aby klienci mogli łatwo przeglądać status swoich zakupionych planów i znaleźć jakąkolwiek konkretną usługę.

Wniosek

Names.co.uk ma dość rozsądne stawki za pakiet hostingowy. Służy również dobrze jego głównemu celowi – brytyjskim małym firmom, których pracownicy nie są dokładnie zaznajomieni z technicznymi aspektami prowadzenia strony internetowej. Jako takie, jego pakiety mają funkcje, które mogą przynieść korzyści ludziom biznesu i pracownikom, którzy nie mają wystarczająco dużo czasu i wiedzy, aby skupić się na technicznych aspektach zarządzania witryną.

Główną krytyką tego dostawcy hostingu jest brak obsługi klienta 24/7, co jest dość standardem w większości dostawców hostingu stron internetowych. Oprócz tej obawy, Namesco jest dobrym dostawcą usług hostingowych dla małych firm z ograniczonym budżetem na hosting witryn i personelem o ograniczonej wiedzy na temat prowadzenia strony internetowej. Zdecydowanie zalecamy sprawdzenie recenzji witryny Siteground.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map