Recenzja DigitalOcean

9.5 Ogólna ocena
Bezpieczne, niezawodne i wysoce skalowalne rozwiązanie typu „wszystko w jednym” w chmurze

DigitalOcean to firma hostingowa z siedzibą w Nowym Jorku, specjalizująca się w rozwiązaniach hostingowych w chmurze. Ich infrastruktura jest wysoce skalowalna i skierowana do programistów tworzących aplikacje i strony internetowe. W zależności od potrzeb dotyczących przestrzeni dyskowej możesz wybrać dowolny z 19 dostępnych planów Droplet. Ich ceny są bardzo konkurencyjne i już od 5 USD miesięcznie można uzyskać hosting serwerów.

PROS
 • Bezpieczna infrastruktura
 • Interfejs API i panel sterowania
 • Zaawansowane wyposażenie
 • Hosting niezarządzany
 • Przewidywalne ceny
 • Aktywna społeczność posiadająca wiedzę
CONS
 • Ograniczona obsługa klienta
 • Nie oferuj podstawowego hostingu
 • Centra danych w kilku regionach

Nie sprawdziliśmy jeszcze opcji blogowania dla Digital Ocean, ponieważ wydaje się, że obecnie nie oferują tego typu hostingu.

Nie sprawdziliśmy jeszcze opcji Dedicated Hosting dla Digital Ocean, ponieważ wydaje się, że obecnie nie oferują tego typu hostingu.

9.5 Ocena VPS

Cena £
5 USD

DigitalOcean specjalizuje się w zapewnianiu hostingu w chmurze. Z tego powodu zainwestowali w najnowocześniejszą technologię, usługi dodatkowe i profesjonalne wsparcie, aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie planu hostingu w chmurze. Chociaż nie ma nic tak kompletnego systemu odpornego na awarie, firma skonfigurowała swoje serwery w chmurze, aby zminimalizować negatywne skutki przestojów i utraty usług.

Istnieją dwie główne kategorie planów hostingowych oferowanych przez firmę: Standardowe kropelki i Krople zoptymalizowane pod kątem procesora.

Standardowe kropelki

Jeśli szukasz rozwiązania hostingowego dla swojej witryny lub środowiska pomostowego, standardowe kropelki są bardzo elastyczne dla użytkowników o niskich wymaganiach obliczeniowych.

Plany różnią się w pamięci od 1 GB do 192 GB. Różnią się także pojemnością dysku SSD i VCPU. VCPU oznacza wirtualną centralną jednostkę procesową, a co najmniej jedna z nich jest przypisana do maszyny wirtualnej w środowisku chmurowym. Im więcej jednostek VCPU w planie, tym większa moc obliczeniowa.

Kategoria Standardowe kropelki ma w sumie 14 planów. Wybrany plan będzie zależeć od twoich potrzeb obliczeniowych i budżetu.

PAMIĘĆ vCPU DYSK SSDTRANSFERCENA £
1 GB 1 vCPU 25 GB 1 TB 5 USD / mies
0,007 $ / godz
2 GB 1 vCPU 50 GB 2 TB 10 USD / mies
0,015 USD / godz
3 GB 1 vCPU 60 GB 3 TB 15 USD / mies
0,022 USD / godz
2 GB 2 vCPU 60 GB 3 TB 15 USD / mies
0,022 USD / godz
1 GB 3 vCPU 60 GB 3 TB 15 USD / mies
0,022 USD / godz
4 GB 2 vCPU 80 GB 4 TB 20 USD / mies
0,030 USD / godz
8 GB 4 vCPU 160 GB 5 TB 40 USD / mies
0,060 $ / godz
16 giga bajtów 6 vCPU 320 GB 6 TB 80 USD / mies
0,119 USD / godz
32 GB 8 vCPU 640 GB 7 TB 160 USD / mies
0,238 USD / godz
48 GB 12 vCPU 960 GB 8 TB 240 USD / miesiąc
0,357 USD / godz
64 GB 16 vCPU 1,25 TB 9 TB 320 USD / mies
0,476 USD / godz
96 GB 20 vCPU 1,88 TB 10 TB 480 USD / mies
0,714 USD / godz
128 GB 24 vCPU 2,5 TB 11 TB 640 USD miesięcznie
0,952 USD / godz
192 GB 32 vCPU 3,75 TB 12 TB 960 USD / mies
1,429 USD / godz

Na przykład, jeśli jesteś małym przedsiębiorstwem lub domowym przedsiębiorstwem, odpowiednie jest 8 GB pamięci RAM, 160 GB dysku SSD, 4 vCPU i 5 TB miesięcznego planu transferu, który kosztuje 40 USD miesięcznie.

Krople zoptymalizowane pod kątem procesora

Ta kategoria kropelek jest przeznaczona do intensywnych zastosowań. Jeśli jesteś typem użytkownika, który szuka zasobów serwerowych, które mogą obsługiwać uczenie maszynowe, kodowanie wideo, aktywne serwery sieciowe typu front-end, przetwarzanie wsadowe i wyświetlanie reklam, to najlepiej zoptymalizować kropelki zoptymalizowane pod kątem procesora. Wszystkie procesory są typu Intel z dedykowanymi hiperwątkami.

PAMIĘĆDEDYKOWANE vCPUDYSK SSDTRANSFERCENA £
4 GB 2 vCPU 25 GB 4 TB 40 USD / mies
0,060 $ / godz
8 GB 4 vCPU 50 GB 5 TB 80 USD / mies
0,119 USD / godz
16 giga bajtów 8 vCPU 100 GB 6 TB 160 USD / mies
0,238 USD / godz
32 GB 16 vCPU 200 GB 7 TB 320 USD / mies
0,476 USD / godz
64 GB 32 vCPU 400 GB 9 TB 640 USD miesięcznie
0,952 USD / godz

Jedną z godnych uwagi zalet rejestracji w usłudze DigitalOcean Droplets jest to, że będziesz cieszyć się taką samą infrastrukturą, jaką oferują ich klientom korporacyjnym. Nie jest to powszechne wśród wielu firm hostingowych. Tradycyjnie plany hostingowe na tej samej platformie są ograniczone w zakresie infrastruktury, do której mają dostęp.

 • Bezpieczna infrastruktura
 • Interfejs API i panel sterowania
 • Zaawansowane wyposażenie
 • Hosting niezarządzany
 • Przewidywalne ceny
 • Aktywna społeczność posiadająca wiedzę

Zacznij korzystać z Digital Ocean już teraz.


Gwarancja zwrotu pieniędzy
Nie dotyczy
Miejsca na dysku
25 GB – 3840 GB
Nazwa domeny
Nie dotyczy
Zobacz plany

Nie sprawdziliśmy jeszcze opcji WordPress Hosting dla Digital Ocean, ponieważ wydaje się, że obecnie nie oferują tego typu hostingu.

Podczas zakładania firmy, a zwłaszcza witryny internetowej, jednym z aspektów, na który należy zwrócić uwagę, jest ciągłość działania. Po uruchomieniu witryny Twoi klienci będą oczekiwać, że znajdziesz Cię cały czas w Internecie, a cokolwiek mniej niż to wzbudzi wątpliwości co do Twojej niezawodności.

Przegląd DigitalOcean

DigitalOcean to dostawca hostingu w chmurze, który oferuje wysoce konfigurowalne serwery wirtualne. Ich zasoby serwerowe są rozmieszczone w 8 regionach danych na całym świecie. Oznacza to, że w przypadku awarii lub problemów technicznych witryna nie poniesie konsekwencji przestoju.

Aby odróżnić się od konkurencji, nowojorska firma ma w swoich produktach wiele zaawansowanych funkcji przyjaznych dla programistów. Na przykład możesz:

 • Zmniejsz ryzyko przestojów dzięki zmiennym adresom IP
 • Zabezpiecz swoje zasoby internetowe za pomocą zapory w chmurze
 • Dodaj pamięć blokową zgodnie z potrzebami projektu
 • Zarządzaj każdym komponentem ogólnej konfiguracji za pomocą niestandardowego interfejsu API

Pierwsze spojrzenie na DigitalOcean sprawia wrażenie, że są one przeznaczone tylko dla doświadczonych użytkowników. Prawda jest jednak taka, że ​​firma atakuje każdego, od właścicieli witryn po wysokiej klasy programistów. Możesz łatwo znaleźć swoją przestrzeń w spektrum.

W języku lingo DigitalOcean maszyny wirtualne, które są zasadniczo serwerami, są nazywane kroplami. Kropelki działają w systemach operacyjnych Linux, są elastyczne i można je dostosowywać w zależności od potrzeb biznesowych.

Oznacza to, że wraz z rozwojem firmy i wzrostem zapotrzebowania na zasoby sieciowe można łatwo uaktualnić. W ten sam sposób, jeśli Twój serwer wymaga redukcji, możesz zmniejszyć skalę i płacić mniej.

Zasoby pamięci DigitalOcean

Jeśli masz duże ilości danych, DigitalOcean pozwala tworzyć spacje w ciągu kilku sekund, aby zapisać dane. Przestrzenie te są w pełni skalowalne, a przesyłanie danych zabezpieczone za pomocą HTTPS. Idealnym rodzajem danych do przechowywania w Spaces są wideo, audio, tekst i obrazy.

Możesz użyć Spaces jako samodzielnej usługi lub połączyć je z innymi produktami DigitalOcean, takimi jak Droplety. Ceny za miejsca są zarówno przewidywalne, jak i niedrogie. Na przykład możesz uzyskać 250 GB przestrzeni dyskowej, zaczynając od 5 USD miesięcznie. Jeśli przekroczysz swój pakiet pamięci i chcesz dodać więcej, zapłacisz tylko 0,02 USD za GB dodatkowej przestrzeni dyskowej.

Podczas gdy Spaces zajmuje się magazynowaniem obiektowym, istnieje inne rozwiązanie magazynowe znane jako Block Storage, które zajmuje się bazami danych, aplikacjami o kluczowym znaczeniu oraz językami po stronie serwera. Blokowanie, podobnie jak Spaces, jest wygodne i elastyczne.

Blokowanie pamięci jest także udostępniane w ogólnych urządzeniach blokowych zwanych woluminami. Po uruchomieniu witryny woluminy są jak lokalnie podłączone dyski pamięci. Oznacza to, że możesz podzielić je na partycje, sformatować i zarządzać tak jak każdy dysk.

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania, ale chcesz zachować moc obliczeniową swojego planu Droplet, możesz przenosić woluminy niezależnie od jednej Dropletu do drugiej. Dzieje się to płynnie bez wpływu na moc kropli.

Jak rozpocząć korzystanie z DigitalOcean

Jeśli chcesz się zarejestrować w DigitalOcean, proces jest prosty i szybki. Wystarczy podać nazwę firmy, adres e-mail i szczegóły płatności, którymi może być PayPal lub karta. W krótkim czasie zostaniesz zalogowany do pulpitu nawigacyjnego DigitalOcean.

Chociaż deska rozdzielcza wygląda nieco technicznie i zastraszająco, przejście do paska bocznego i stuknięcie Kropelek przynosi trochę znajomości. Po naciśnięciu przycisku Utwórz, Droplet umożliwia wybranie tego, co chcesz na serwerze.

Istnieje wiele dystrybucji opartych na Linuksie, takich jak Fedora, CentOS, Ubuntu, FreeBSD i Debian. Alternatywnie możesz wybrać aplikacje dostępne za jednym kliknięciem, takie jak LAMP, MySQL, Docker i WordPress.

Wystarczy kliknąć przycisk Utwórz, aby wysłać instrukcje do DigitalOcean i rozpocząć budowę serwera. Serwer oferuje wiele dodatkowych funkcji dla serwera, w tym IPv6 oraz narzędzia do monitorowania i ostrzegania. W przypadku znaczących zdarzeń na serwerze otrzymujesz powiadomienia w czasie rzeczywistym.

Zarządzanie serwerem

Po uruchomieniu serwera zobaczysz go na liście kropelek. Stąd zobaczysz zarówno adres IP serwera, jak i nazwę. Jeśli chcesz skonfigurować witrynę WordPress, wystarczy wkleić adres w oknie przeglądarki. Pozostałe szczegóły, w tym nazwa Twojego bloga, są podobne do każdego WordPressa skonfigurowanego na dowolnym hoście.

Jedną z rzeczy, które wydają ci się nieco dziwne w DigitalOcean, jest to, że nie mają one cPanel. Z tego powodu proces dodawania kont e-mail jest stosunkowo trudny. Aby to zrobić, musisz zalogować się za pomocą konsoli internetowej lub SSH, a następnie użyć poleceń systemu Linux, aby skonfigurować konfigurację.

Aby pomóc Ci poruszać się po bitach technicznych, DigitalOcean ma sekcję samouczków wypełnioną ponad 2000 krok po kroku. To powinno ułatwić ci życie i nie musisz być guru Linuksa, żeby się przedrzeć.

Plusy DigitalOcean

Bezpieczna infrastruktura

DigitalOcean dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Ci bezpieczne środowisko dla danych i innych zasobów internetowych. Niektóre z ich inicjatyw obejmują:

 • Bezpieczeństwo fizyczne – DigitalOcean ma w sumie 12 centrów danych zlokalizowanych w jednych z najbardziej bezpiecznych fizycznie środowisk w Amsterdamie, Nowym Jorku i innych miastach. Każde centrum danych ma całodobową ochronę fizyczną na miejscu, monitoring CCTV i czytniki biometryczne w celu zapewnienia ich integralności.
 • Bezpieczeństwo infrastruktury – Aby uzyskać dostęp do infrastruktury sieciowej DigitalOcean, będziesz musiał przejść przez punkty uwierzytelniania wieloskładnikowego, które są ściśle monitorowane. Dostęp jest ograniczony poprzez kontrolę dostępu opartą na rolach. Oznacza to, że tylko użytkownicy, którzy muszą uzyskać dostęp do systemu, mogą się zalogować.
 • Zabezpieczenia kopii zapasowych – kopie zapasowe i migawki są przechowywane na serwerach SAN, które działają w niepublicznie widocznej sieci. Jako klient możesz zarządzać regionami, w których przechowywane są kopie zapasowe w celu zapewnienia zgodności i bezpieczeństwa.

Niestandardowy interfejs API i panel sterowania

Gdy masz odpowiedni sprzęt, możesz z łatwością tworzyć aplikacje i strony internetowe. DigitalOcean uzupełnia to intuicyjnym, ale prostym interfejsem, który pozwala organizować i wizualizować wszystkie projekty.

Niestandardowy interfejs API zapewnia pełną kontrolę nad tworzonymi kroplami. Od czasu API jest open source, pozwala odnowić lub dostosować interfejs do własnych upodobań.

Specjalnie zaprojektowany panel sterowania jest centralną funkcją w zarządzaniu zasobami sieciowymi. Pomaga organizować pracowników, zarządzać domenami i instalować jednym kliknięciem. Jeśli Twoja firma się rozrosła i potrzebujesz więcej miejsca, możesz przydzielić je jednym kliknięciem.

Zaawansowane wyposażenie

DigitalOcean całkiem dobrze rozumie, że aby przyciągnąć kaliber aplikacji i programistów internetowych, których mają dzisiaj, musieli zainwestować w najlepszy sprzęt do hostingu w chmurze. W zaledwie 55 sekund możesz stworzyć nowy serwer chmurowy SSD, który zapewni czyste, szybkie i wydajne działanie.

Wszystkie serwery są wzbogacone o potężny sprzęt, taki jak maszyny HEX Core i półprzewodnikowe dyski twarde. W zależności od miejsca docelowego odbiorców możesz wybrać centrum danych w pobliżu.

Hosting niezarządzany

Plany Droplet w DigitalOcean zapewniają całkowitą niezależność i kontrolę podczas przeglądania zasobów internetowych. W przeciwieństwie do zarządzanych planów hostingu, możesz dostosować serwer do swoich potrzeb. Funkcja zarządzania zwykle wiąże się z dodatkowymi kosztami i dlatego DigitalOcean ma jedne z najbardziej konkurencyjnych cen.

Niezależnie od sposobu alokacji pamięci, zarządzania przepustowością i instalacji oprogramowania, wszystko zależy od Ciebie. Masz swobodę wyboru.

Przewidywalne ceny

Celem DigitalOcean jest uproszczenie infrastruktury hostingowej, w tym cen. Wszystkie ich modele wyceny są proste i przewidywalne. Na przykład, wszystkie Kropelki są rozliczane za godzinę, aż do osiągnięcia miesięcznego limitu 672 godzin. Oznacza to, że nie ma niespodzianek, gdy rachunek się zamelduje.

Przy stawkach już od 5 USD miesięcznie plany Droplet są przystępne nawet dla firm prowadzących działalność w domu. Ta cena all-inclusive sprawia, że ​​są oni preferowanymi dostawcami hostingu.

Aktywna społeczność posiadająca wiedzę

Większość dostawców hostingu zainwestowało w przewodniki i samouczki dotyczące wykonywania podstawowych lub nawet skomplikowanych zadań. DigitalOcean ma dedykowaną stronę z samouczkami i społeczność ekspertów. Bardzo pasjonują się tym, co robią i często pomagają innym w pokonywaniu wyzwań związanych z hostingiem.

Środowisko pytań i odpowiedzi jest dobrze zorganizowane według kategorii. Jeśli pytanie zostało już wcześniej udzielone, wskazują je, abyś mógł szybko się do niego odnieść. Aby zachęcić jak najwięcej osób do pomocy, DigitalOcean umieścił twoje imię w samouczku lub artykule, który dostarczyłeś, i oni również ci płacą.

Cons

Pomimo zaawansowanego sprzętu, wzorcowego centrum wiedzy i wielu innych zasobów, DigitalOcean wciąż nie spełnia niektórych kryteriów.

Ich obsługa klienta jest ograniczona. Podczas gdy inni dostawcy hostingu mają możliwość korzystania z telefonu i czatu na żywo, aby współpracować z klientami, DigitalOcean ma tylko system obsługi zgłoszeń. Programiści mogą nie mieć z tym tak dużego problemu, ale nowi użytkownicy mogą napotkać wyzwania.

Mimo że DigitalOcean ma bardziej przyjazne ceny, plany hostingowe, które mają, są bardziej ukierunkowane na programistów niż właścicieli małych witryn. Poziom technologii jest zaawansowany i nie oferują one podstawowego hostingu.

W porównaniu do zaawansowanych usług, takich jak Microsoft Azure, AWS i Google Cloud Storage, DigitalOcean nie występuje w tak wielu regionach. Jeśli chcesz zlokalizować swoją witrynę bliżej klientów, powiedzmy w Brazylii, najbliższe centra danych znajdują się w Nowym Jorku.

Wniosek

DigitalOcean stworzył środowisko, w którym programiści i duże firmy mogą szybciej tworzyć strony internetowe i aplikacje. Narzędzia administracyjne są proste w użyciu, a usługi przechowywania i sieci są niezawodne. Dzięki kompleksowemu rozwiązaniu chmurowemu Ty i Twój zespół możecie poświęcić więcej czasu na podstawowe funkcje tworzenia lepszego oprogramowania dla klientów.

Jeśli chcesz skalować w górę lub w dół w zależności od wielkości firmy, DigitalOcean zoptymalizował swoją infrastrukturę, aby umożliwić Ci to płynnie. Dlatego nie utknij, płacąc wysokie ceny w planach, w których używasz połowy zasobów. Skaluj odpowiednio, aby spełnić unikalne potrzeby Twojej firmy. Jest to zatem konkurencyjny dostawca hostingu, który każdy może wypróbować, szczególnie w usługach chmurowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map