Przewodnik po panelu sterowania InMotion

Z jakiego panelu sterowania korzysta InMotion?

InMotion wykorzystuje potężny, bogaty w funkcje, ale przyjazny dla użytkownika cPanel jako panel sterowania dla wszystkich kont hostingowych. CPanel to oparty na systemie Linux panel hostingowy, który został zaprojektowany w celu zapewnienia interfejsu graficznego i narzędzi automatyzacji w celu uproszczenia procesu hostingu strony internetowej. W związku z tym dzięki cPanel możesz robić wiele rzeczy związanych z Twoją witryną, takich jak tworzenie adresów e-mail, modyfikowanie rekordów DNS, przesyłanie plików i wiele innych, z wyjątkiem wszystkiego, co ma związek z procesem fakturowania. Zadania zarządzania kontami, takie jak zarządzanie bazami danych, edycja plików, kopie zapasowe kont, przeglądanie statystyk witryny i dodawanie domen dodatkowych są łatwiejsze i łatwiejsze dzięki cPanel.
Należy pamiętać, że cPanel jest inny i niezależny od panelu zarządzania kontem. Podczas gdy cPanel służy do zarządzania kontem, AMP obsługuje funkcje administracyjne Twojego konta, takie jak informacje rozliczeniowe, zmiana danych karty kredytowej oraz zamawianie nowych domen i aplikacji.


Jak mogę się zalogować do mojego cPanel?

Zasadniczo istnieją dwa sposoby logowania się do cPanel. Jeden odbywa się za pośrednictwem paska adresu przeglądarki, a drugi przez AMP. Omówmy każdy indywidualnie.

 •  Dostęp do cPanel z poziomu panelu zarządzania kontem (AMP)
 •  Najpierw musisz zalogować się do swojego AMP;
 •  Następnie pod nazwą konta poszukaj przycisku cPanel i kliknij go.
 •  Kliknięcie przycisku spowoduje automatyczne przekierowanie i zalogowanie się do cPanel. Jeśli jednak nie zostaniesz automatycznie przekierowany do swojego cPanel, zostanie wyświetlona strona logowania, na której Twoja nazwa użytkownika jest już automatycznie wypełniana. Aby się zalogować, musisz wpisać hasło. Jeśli jednak zapomniałeś hasła, możesz je zaktualizować, klikając przycisk Resetuj hasło.
 •  Dostęp do cPanel poprzez pasek adresu przeglądarki
 •  Najpierw musisz odwiedzić stronę internetową, odwiedzając następujący adres URL „YourDomain.com/cpanel”, a „YourDomain.com” to rzeczywista nazwa domeny. Przykładowo Twoja nazwa domeny to „snaalumni.com”, odwiedzasz witrynę z adresem URL „snaalumni.com/cpanel”.
 •  Na stronie zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła cPanel. Te szczegóły można znaleźć w szczegółach technicznych w swoim AMP.

Co jeśli zapomnę hasła, czy nadal mogę uzyskać dostęp do mojego cPanel?

Nie musisz się martwić, nawet jeśli zapomnisz hasła, ponieważ nadal możesz uzyskać dostęp do swojego cPanel. Wszystko, co musisz zrobić, to zresetować go za pomocą panelu zarządzania kontem. Należy jednak pamiętać, że tylko hasła do konta Shared Hosting cPanel można zmieniać za pośrednictwem AMP. Hosting dedykowany i hosting współdzielony Hasła do kont cPanel można zresetować tylko przy pomocy zespołu pomocy technicznej InMotion.
Oto, co musisz zrobić, aby zresetować hasło za pomocą AMP:

 •  Najpierw zaloguj się do swojego AMP;
 •  Następnie kliknij przycisk cPanel.
 •  Zazwyczaj użytkownik zostanie automatycznie zalogowany do cPanel, jeśli hasło cPanel jest takie samo jak hasło AMP. Jednak tak się nie dzieje i jeśli zapomnisz hasła cPanel, możesz je zresetować, klikając link Resetuj hasło.
 •  Po załadowaniu strony resetowania hasła zostaniesz poproszony o dwukrotne wpisanie nowego hasła.
 •  Kliknij przycisk „Prześlij”. Gdy tylko zostanie zaakceptowany, zobaczysz komunikat „Twoje hasło zostało zresetowane”.

Co mogę znaleźć w moim cPanel?

W swoim cPanelu możesz znaleźć wszystko, czego potrzebujesz do zadań zarządzania witryną. Na początku możesz być nieco przytłoczony liczbą ikon i innymi informacjami, które można znaleźć, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze logowanie i pierwsza próba pracy z cPanel. Przede wszystkim podziel panel na dwa, lewy i prawy.
Po lewej stronie panelu znajdziesz wszystkie statystyki swojej witryny. Powinno to pokazywać ogólne informacje, takie jak miejsce na dysku, na jakim serwerze jesteś, ile masz kont e-mail, ile masz baz danych, jaki jest twój adres IP i wiele więcej. Informacje te zmienią się zgodnie z modyfikacjami dokonanymi na koncie.
Po prawej stronie panelu znajdują się funkcje, nad którymi masz kontrolę. Jest podzielony na kategorie według sekcji z każdym nagłówkiem sekcji. Zazwyczaj najczęściej używanymi sekcjami są sekcje poczty, plików i baz danych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map