Przewodnik FTP WebHostingHub

File Transfer Protocol, lub FTP, jest preferowaną metodą wielu projektantów stron internetowych podczas przesyłania, pobierania plików z konta hostingowego i zarządzania witryną.


Jakie są podstawy FTP?

 •  Host FTP – to miejsce na twoje pliki
 •  Przypomnienie: jeśli twoja domena Web Hosting Hub była skierowana w stronę serwerów nazw, powinna to być Twoja hosta FTP.
 •  Nazwa użytkownika FTP – składa się z nazwy użytkownika cPanel lub innej nazwy użytkownika z innego konta
 • Hasło FTP – może to być konkretne hasło utworzone wyłącznie dla konta FTP lub hasło cPanel, jeśli hasło FTP nie zostało jeszcze przetworzone.

Istnieją również alternatywne ustawienia, a są to:

 • Tryb pasywny: jeśli masz problemy z połączeniem przez FTP, włącz tryb pasywny. Jest to ustawienie związane z bezpieczeństwem i jeśli jesteś za zaporą ogniową, być może będziesz musiał z niej skorzystać.
 • Port: istnieje domyślny port dla ruchu FTP. W większości programów FTP port 21 jest ustawieniem domyślnym i nie trzeba go określać. W każdym przypadku, gdy zostaniesz poproszony o numer portu, wpisz 21.
 • Jak połączyć swoją stronę z FTP??
 • Oprogramowanie FTP – przykładami są FileZilla, iWeb, SmartFTP i Dreamweaver
 • Klienci FTP – przykładami są klienci FTP i CuteFTP

Gdzie idzie przesłany plik?

Po uzyskaniu protokołu transferu plików możesz przesłać witrynę i wszystkie pliki. Ale dokąd idą przesłane pliki?

 • Do domeny głównej – jeśli masz tylko jedną domenę, pliki zostaną przesłane lub przesłane bezpośrednio do katalogu głównego dokumentu w tej domenie głównej. Katalog główny jest niezbędny, dlatego wszystkie domeny będą go mieć. Ale jeśli masz kilka domen, pliki zostaną przesłane do domyślnej domeny głównej. Pierwszym przesłanym obrazem będzie strona indeksu twoich stron internetowych, która zastąpi domyślny obraz WebHostingHub „Witaj tam”.
 • Do domen dodatków i domen podrzędnych – gdy zostaną dodane nowe domeny, automatycznie zostaną utworzone foldery dla tej domeny. Nazwy folderów tych nowych domen będą dokładnie takie same jak nazwy ostatniej domeny. Możesz jednak zmienić nazwę folderu, aby ułatwić łatwiejsze, wygodniejsze i bardziej zorganizowane przesyłanie plików.

Kroki w tworzeniu konta FTP

Utworzenie własnego konta protokołu przesyłania plików to tylko 3 proste kroki:

 • Najpierw: Zaloguj się do cPanel, a następnie przejdź do „Pliki” i kliknij „Konta FTP”.
 • Dalej: Nastąpi połączenie z kontem FTP. Przejdź do opcji „Katalog”, a następnie wpisz jeden ukośnik, aby umożliwić komuś pełny dostęp do twojego konta FTP. Ale jeśli chcesz przyznać dostęp tylko do określonych plików lub domen, użyj „public_html” jako katalogu.
 • Ostatnie: kliknij „Utwórz konto FTP”.

Po utworzeniu konta FTP i jego sfinalizowaniu przesłane pliki najpierw przejdą przez indeks dokumentów jako katalog główny dokumentu, który odbierze przesłane pliki. Indeks katalogu musi zostać zmieniony lub zmodyfikowany do ustawienia domyślnego, aby umożliwić ładowanie plików do różnych stron internetowych.

Udzielanie dostępu FTP innym użytkownikom

Może być konieczne udostępnienie konta FTP lub udzielenie dostępu innym użytkownikom. Na przykład masz projektanta witryny, który potrzebuje dostępu FTP do przesyłania plików lub konta, lub klienta, który może wymagać dostępu FTP do przesyłania dużych dokumentów lub danych. Jednak nie jest zalecane ani nigdy mądre podawanie nazwy użytkownika i hasła cPanel, ponieważ w ten sposób zapewni im pełny dostęp do twojego konta FTP, umożliwiając im weryfikację za pomocą Web Hosting Hub i udawanie, jakby był właścicielem konta . Zamiast tego możesz utworzyć kolejne konto FTP, które ma dostęp tylko do folderu określonego przez klienta lub projektanta stron internetowych.
Tworzenie dodatkowych kont FTP to świetny pomysł, ponieważ pomaga zachować bezpieczeństwo konta. Dzięki nowo dodanemu kontu FTP klienci lub inni użytkownicy mogą uzyskać dostęp do niektórych folderów lub żądanych folderów, nie ryzykując innych ważnych plików i dokumentów ani nawet całego głównego konta FTP. Na przykład możesz przyznać projektantowi strony dostęp do pliku public_html (w którym wszystkie pliki witryny znajdują się lub są przechowywane), jednak nie chcesz, aby on lub ona mieli pełny dostęp do całego konta lub witryny. Twoi klienci mogą omyłkowo usunąć ważne dokumenty lub mogą znaleźć prywatne pliki konfiguracyjne, których nie powinni. Zamiast tego możesz przyznać innym użytkownikom CompanyX dostęp do twojego public_html / CompanyX, w którym mogą przesyłać swoje pliki i dokumenty bez dostępu do twojego konta i zapobiegając uszkodzeniu istniejącej witryny.
Możesz także przeglądać, modyfikować, a nawet usuwać konta FTP, które już zostały utworzone. Jest to przydatne, jeśli nie pamiętasz już nazwy użytkownika, musisz zmienić hasło lub usunąć konto FTP, jeśli nie jest już potrzebne.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map