Przewodnik FTP BlueHost

BlueHost zapewnia swoim klientom przyjazny dla użytkownika panel sterowania cPanel, który działa jak ich menedżer plików. Jest dostępny na wielu kontach hostingowych i serwerach, umożliwiając łatwe zarządzanie wieloma aspektami konta hostingowego lub serwera. Ale chociaż możesz pobierać i przesyłać pliki za pomocą cPanel, korzystanie z FTP na twoim hoście byłoby nadal najlepszym sposobem na przesyłanie plików.


Usługi FTP są oferowane przez większość firm hostingowych. Jest dość popularny ze względu na wygodę, jaką zapewnia użytkownikom. Usługi FTP mają na celu włączenie pracy z systemem plików. Usługi te pomagają udostępniać duże ilości plików ludziom na całym świecie.

Zdefiniowane przez FTP

FTP to skrót od „File Transfer Protocol”. Jest to jedna z najważniejszych funkcji Internetu. Jest to standardowy protokół sieciowy używany do przesyłania plików i danych komputerowych z jednego hosta na inny. Jest zbudowany na architekturze klient-serwer i wykorzystuje oddzielne połączenia kontrolne i danych między klientem a serwerem.

FTP jest najbardziej sugerowaną metodą przesyłania plików. Dostawcy usług hostingowych oferują również swoim klientom dostęp FTP, aby mogli łatwo pobierać lub przesyłać pliki na swojej stronie internetowej. Tacy dostawcy hostingu mają serwery FTP, które umożliwiają użytkownikom przesyłanie plików na serwer. Zwykle służy do przesyłania dużych plików, których nie można wysłać pocztą e-mail.

Co należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z usługi FTP

Usługi hostingu FTP są ważne dla każdego, kto prowadzi witrynę. Są to usługi, które umożliwiają użytkownikom łatwe przesyłanie plików do iz ich strony internetowej. Niektórzy dostawcy usług hostingowych oferują nawet usługi tworzenia kopii zapasowych i / lub dodatkowe miejsce do przechowywania.

Wybierając usługę hostingu FTP, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Bezpieczeństwo

Liczba przypadków włamań i kradzieży internetowych na całym świecie jest dość niepokojąca. Jako właściciel witryny powinieneś być bardziej ostrożny, chyba że chcesz być ofiarą. Bezpieczeństwo Twojej witryny to wielka sprawa, zwłaszcza jeśli prowadzisz firmę online lub witrynę, która wymaga danych osobowych. Biorąc to wszystko pod uwagę, musisz poszukać dostawcy usług hostingowych, który może zapewnić Ci szyfrowanie plików, ochronę przed wirusami i inne rodzaje ochrony Twojej witryny.

Wsparcie klienta i pomocy technicznej

Dla tych, którzy są nowi lub nie znają się na tworzeniu stron internetowych, może być trudno założyć lub dostosować własną stronę internetową. W każdym razie ważne jest, aby wybrany dostawca usług hostingowych mógł natychmiast odpowiedzieć i udzielić potrzebnej pomocy.

Dobra firma hostingowa powinna mieć Centrum pomocy, zawierające przewodniki, samouczki, szczegółowe odpowiedzi na często zadawane pytania i fora, do których klienci będą mogli się odwoływać. Powinieneś także mieć możliwość skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej 24/7 w przypadku problemów technicznych w witrynie. Dobry zespół wsparcia technicznego powinien składać się z ekspertów, którzy chętnie udzielą pomocy w przypadku każdego problemu technicznego.

Przechowywanie

Przepustowość i pojemność plików są ważnymi czynnikami podczas przesyłania plików. Przepustowość to ilość danych używanych na koncie. Dobry dostawca FTP nie ogranicza wykorzystania przepustowości ani pojemności plików. Oprócz przepustowości, powinieneś również rozważyć udostępnienie hostingu, który oferuje synchronizację plików, dzięki czemu możesz łatwo uzyskać dostęp do plików, gdziekolwiek jesteś.

Dostęp do śledzenia plików

Jako właściciel firmy musisz uważnie śledzić każdy aspekt swojej działalności. Dlatego ważne jest, abyś miał pełną kontrolę nad swoim kontem hostingowym. Dostawca hostingu powinien również umożliwiać kontrolę użytkowników, którzy mogą uzyskać dostęp do twoich plików. Możesz także chcieć rejestrować wszystkie twoje działania (tj. Datę i godzinę, kiedy pliki zostały pobrane lub przesłane).

Jak założyć konto FTP w BlueHost

Aby uzyskać dostęp do Menedżera FTP, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Zaloguj się do swojego konta BlueHost.
 2. Po zalogowaniu kliknij Hosting znalezione u góry ekranu.
 3. Kliknij cPanel link znajdujący się na górze.
 4. Od Zarządzanie plikami sekcja, kliknij Menedżer FTP.

Po uzyskaniu dostępu do Menedżera FTP musisz wykonać następujące instrukcje, aby utworzyć konto FTP:

 1. Spod Dodaj konto FTP w sekcji wprowadź nazwę użytkownika. Pamiętaj, że nazwa Twojej domeny zostanie automatycznie dodana na końcu.
 2. Wpisz hasło, którego chcesz użyć w Hasło i Hasło ponownie)
 3. Wybierz katalog, do którego twoje konto FTP może mieć dostęp.
 4. Wybierz limit. Możesz wybrać nieograniczony lub zastosować maksymalny rozmiar konta FTP.
 5. Po zakończeniu kliknij Utwórz konto FTP

Warto zauważyć, że większość połączeń FTP wymaga 4 wpisów, aby pomyślnie połączyć i przesłać pliki. To są:

 • Nazwa domeny lub adres IP
 • Nazwa Użytkownika
 • Hasło
 • Port (zazwyczaj port 21)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map