Przegląd Site5

Site5 jest weteranem branży hostingowej, ponieważ została założona w 1999 roku. Celem początkowego zespołu zarządzającego było zbudowanie usług hostingowych w taki sposób, aby były zabawne, łatwe, dostępne, niezawodne i łatwe w użyciu. Chcieli czegoś, co nie dezorientowało przeciętnego właściciela strony i nie było bolesne w użyciu.


Ogólnie wydaje się, że te pięć cegiełek pozostało dzisiaj ich fundamentem. Na dzień dzisiejszy Site5 jest jednym z najwyżej ocenianych hostów internetowych, jakie można znaleźć. Mają dziesiątki tysięcy zadowolonych użytkowników i naprawdę ciężko pracowali, aby stworzyć jedną z lepszych reputacji, jakie znajdziesz.


Ale co takiego jest w Site5, co odróżnia je od innych usługodawców hostingowych? Rzućmy okiem na niektóre z oferowanych przez nich funkcji:

Funkcje i korzyści, które mogą ci się spodobać

Funkcje oferowane w Site5 na pewno Cię nie zdmuchną. Nie oznacza to jednak, że nie mają oni wielu imponujących rzeczy do zaoferowania swoim użytkownikom.

Możliwość wyboru lokalizacji serwera

Być może najbardziej wyjątkową rzeczą w Site5 jest to, że możesz wybrać lokalizację serwera, która najlepiej pasuje do fizycznej lokalizacji ciebie i twojego rynku docelowego. Mają do wyboru kilkanaście miast i możesz znaleźć serwer na czterech różnych kontynentach. Użytkownicy z USA mają usługi na obu wybrzeżach, a nawet pozwalają wybrać obszary w Kanadzie.

SiteAdmin

SiteAdmin to panel sterowania, z którego korzysta Site5. Wyszli trochę na nogi, ponieważ ten panel sterowania został opracowany wewnętrznie przez ich własny zespół inżynierów. Wspominają, że jest oparty na cPanel i ma na celu ułatwienie korzystania z innych unikalnych funkcji ich strony. Istnieje bardzo niewielu hostów witryn, którzy próbowaliby odejść od używania cPanel jako swojego flagowego panelu sterowania, ale Site5 wydaje się do tej pory nie mieć na to żadnych skarg..

Niezawodność

Site5 przeniósł swoje serwery 3-4 razy od momentu rozpoczęcia działalności, co doprowadziło do kilku bardzo małych łatek niespójności z ich niezawodnością. Jednak zespół zarządzający, który przejął w 2008 r., Naprawdę podniósł swoją niezawodność na inny poziom i uczynił z nich jednego z najbardziej zaufanych dostępnych hostów internetowych. Na podstawie niektórych informacji uzyskanych z forów wygląda na to, że kierownictwo traktuje prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników tak poważnie, jak się to okaże.

Bezpłatna usługa migracji

Bardzo niewielu dostawców witryn oferuje bezpłatne usługi migracji dla swoich klientów. Wynika to głównie z tego, jak czasochłonny i trudny może być ten proces, ponieważ na ogół wymaga on przeszkolenia ekspertów. Jednak Site5 oferuje go i mądrze sprzedaje jako okazję do zbudowania wzajemnie ufnych relacji między użytkownikiem hosta a dostawcą hosta.

Obsługa klienta

W branży hostingu powszechne stało się twierdzenie, że każdy host zapewnia „najlepszą możliwą obsługę klienta dla swoich użytkowników!”

Site5 nie różni się tym, że twierdzą również, że oferują doskonałą obsługę klienta. Zapewniają typowe wsparcie 24/7 przez czat na żywo, e-mail lub telefon, a także mają centrum wsparcia, w którym można natychmiast wyszukać odpowiedzi na pytania.

Jedną z wyjątkowych cech zespołu obsługi klienta w Site5 jest to, że wszystkie one rozwijały się wraz z zespołem wewnętrznym. Nie zlecają na zewnątrz żadnego personelu pomocniczego i są dumni z tego, że szczerze rozmawiają z klientami o swoich problemach i rozwiązaniach.

Cons

Chociaż z pewnością można znaleźć sporo złych recenzji na wczesnych etapach działalności firmy, ich historia przeglądów jest krystalicznie czysta od czasu przejęcia nowego zespołu zarządzającego w 2008 r. Istnieje jednak kilka wad związanych z ich usługami.

Skoncentruj się na programistach i projektantach stron internetowych

Zespół Site5 powiedział w przeszłości, że ich głównym celem jest stać się najlepszym wyborem wśród programistów. Oznacza to, że wiele ustawień i opcji panelu sterowania jest opartych na potrzebach i pragnieniach programistów, na które są kierowani. Oznacza to również, że mogą one nie być najlepszą opcją dla nie znającego się na technologii właściciela firmy, który chce rozwijać działalność online opartą na produktach.

Szybkość ładowania strony

Choć mają reputację niezawodności, jedną z wad ich usług jest średnia prędkość ładowania ich podstawowych usług. Są nieco poniżej obecnego standardu prędkości ładowania, chociaż nie wydaje się to być dużą rozbieżnością.

Ograniczone opcje

Jedną z największych przeszkód w Site5 jest brak opcji i dodatków. Jest to coś, z czego są dumni, ponieważ są w pełni zaangażowani w bycie gospodarzem strony internetowej nastawionym na prostotę i łatwość użytkowania.

cennik

Struktura cenowa oferowana przez Site5 jest tak prosta, jak to tylko możliwe. Mają trzy plany, które obejmują:

 1. hostBasic – 5,95 USD / miesiąc x 12 miesięcy z góry. Niestety, nie oferują opcji płatności z miesiąca na miesiąc w hostBasic.
 2. hostPro – 10,95 USD / miesiąc lub 9,95 USD / miesiąc x 12 miesięcy z góry
 3. hostPro + Turbo – 13,95 USD / miesiąc lub 12,95 USD / miesiąc x 12 miesięcy z góry.

Największą różnicą dla opcji „Turbo” jest to, że będziesz mieć dedykowany adres IP i będziesz mieć możliwość nadania każdej stronie internetowej własnego panelu sterowania.

Najlepsza wartość, jaką mają, to 24-miesięczny plan, który wynosi 4,95 USD / miesiąc w przypadku hostBasic, 8,95 USD / miesiąc w przypadku hostPro i 11,95 USD / miesiąc w przypadku hostPro + Turbo.

Istnieje również 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy oferowane wszystkim użytkownikom.

Ostatnie słowo

Ogólnie rzecz biorąc, nieco zaskakujące jest to, że Site5 nie jest bardziej popularny niż obecnie. Chociaż większość osób zaznajomionych z branżą przynajmniej rozpozna tę nazwę, wydaje się, że powinna mieć szerszą obecność i być bardziej doceniana w społeczności prowadzącej witrynę.

Jedną z najbardziej intrygujących rzeczy w ich działalności jest to, że ich zespół zarządzający jest bardzo pomocny w rozwiązywaniu różnych problemów i odpowiadaniu na pytania użytkowników. Często zobaczysz, jak ich najlepsi menedżerowie odpowiadają na pytania i pomagają ludziom na forach i na różnych platformach społecznościowych. Są bardzo szczerzy na temat tego, co oferują i są dumni z tego, że informują cię, że nigdy nie będą próbowali Cię oszukać za pomocą ukrytych opłat.

Jeśli szukasz czegoś, co pomoże ci rozwinąć działalność opartą na produktach, Site5 prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem. Jednak w przypadku firm opartych na usługach zdecydowanie powinieneś dać im szansę. Dzięki gwarancji zwrotu pieniędzy naprawdę nie ma ryzyka.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map