Przegląd ClickFunnels: Czy Twoja witryna zabija Twój potencjał sprzedaży?

Niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą od marketingu, czy rozwijasz działalność gospodarczą lub hobby w oparciu o tworzenie stron internetowych, odpowiednie zasoby są niezbędne. Aby stworzyć udaną stronę internetową, potrzebujesz hostingu, oprogramowania strony docelowej, oprogramowania autorespondera e-mail, oprogramowania do testowania podziału, oprogramowania do śledzenia partnerów, programistów, projektantów i wielu innych. Niestety musisz dotrzeć do szeregu usług, aby skonfigurować wszystkie te aspekty swojej witryny – to znaczy, dopóki nowa usługa nie zrewolucjonizuje sieci.


Witamy w świecie ClickFunnels – oto wszystko, co musisz wiedzieć, zwłaszcza czy warto to zrobić w jednym miejscu, aby założyć stronę internetową.

Informacje o ClickFunnels

ClickFunnels to usługa internetowa, która umożliwia tworzenie stron internetowych poświęconych ścieżkom sprzedaży. Aby proces ten był łatwy, wygodny i jak najłatwiejszy, ClickFunnels oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć te strony sprzedaży. Obejmuje to hosting, oprogramowanie strony docelowej, oprogramowanie autorespondera e-mail, oprogramowanie do testowania podzielonego oprogramowania i wiele więcej.

Oczywiście, aby zrozumieć ClickFunnels i jak wspaniała jest ta usługa, trzeba wiedzieć, co to jest lejek sprzedaży – temat, który czasem nawet zaskakuje specjalistów od marketingu.

Lejki sprzedażowe i dlaczego ich potrzebujesz

Lejek sprzedaży to niezwykle popularne i efektywne ekonomicznie narzędzie marketingowe, które zabiera potencjalnego klienta lub klienta docelowego i prowadzi go przez proces przechodzenia od zainteresowania produktem lub usługą do faktycznego dokonywania nie tylko jednego zakupu, ale także powtarzania zakupów. Ci, którzy korzystają ze ścieżek sprzedaży, są w stanie lepiej oszacować liczbę potencjalnych klientów na każdym etapie procesu i przekształcić więcej osób w stałych nabywców.

Aby jeszcze bardziej wyjaśnić, oto obraz lejka sprzedaży:

Jak widać, lejek sprzedaży obejmuje etapy. Najbardziej skuteczne kampanie to te, które prowadzą potencjalnego klienta przez ścieżkę od początku do końca.

Być może zastanawiasz się, gdzie dokładnie znajduje się ClickFunnels. ClickFunnels działa jako strona przechwytywania twoich potencjalnych klientów. Strona przechwytywania działa zasadniczo jako lejek marketingowy, uświadamiając potencjalnym klientom produkt, zachęcając ich do rozwijania zainteresowania, zachęcając ich do rozważenia produktu lub usługi, umożliwiając im rozwój zamiarów, pomagając im pozytywnie ocenić decyzję i wreszcie – prowadzić aby kupić produkt lub usługę. Zasadniczo ClickFunnels znacznie ułatwia marketing i skuteczną sprzedaż Twojego produktu.

Korzystając z ClickFunnels, zdasz sobie sprawę, że istnieje więcej niż jeden typ lejka sprzedażowego. Chociaż powyższy standardowy lejek działa świetnie, odmiany mogą być pomocne w przyciąganiu i rejestrowaniu różnych potencjalnych klientów.

Zalety korzystania z ClickFunnels

Jak wspomina ClickFunnels, osoby korzystające z usługi strony internetowej mogą zaoszczędzić ponad 1000 USD miesięcznie. Ponadto usługa ClickFunnels ma wiele innych zalet, do których należą:


  • Hosting stron internetowych

Pierwszą zaletą korzystania z ClickFunnels jest to, że usługa umożliwia hosting wszystkich treści na ich stronie internetowej. Hostowanie wszystkich treści w ClickFunnels jest wygodne, ponieważ nie musisz koncentrować się na innych usługach i płacić dodatkowych opłat innej firmie. Co więcej, osoby korzystające z hostingu wydają się ogólnie zadowolone z wyników.


  • Oprogramowanie strony docelowej

Strona docelowa Twojej witryny to pierwsza część strony, którą oglądają Twoi potencjalni klienci. W rezultacie chcesz uczynić go tak efektywnym, jak to możliwe. Aby ułatwić proces tworzenia strony docelowej, ClickFunnels umożliwia projektowanie i tworzenie stron sprzedażowych według własnych specyfikacji. Przeglądając opcje strony docelowej, zauważysz, że dostępnych jest wiele różnych stylów.

Jeśli chcesz korzystać ze wstępnie przygotowanych stron docelowych ClickFunnels, możesz to zrobić. Istnieje siedem różnych rodzajów ścieżek do wyboru, w tym lejek do rejestrowania potencjalnych klientów, lejek sprzedaży, lejek do webinarów, lejek do automatycznych webinarów, lejek do członkostwa, lejek do uruchamiania i lejek niestandardowy. Zanim wybierzesz typ ścieżki strony docelowej, możesz wyświetlić przeznaczenie każdej ścieżki na stronie internetowej ClickFunnels. W ten sposób możesz upewnić się, że podejmujesz właściwą decyzję dla swojej strony internetowej.


  • Oprogramowanie Autoresponder e-mail

Oprogramowanie do autoresponderów e-mail umożliwia zarządzanie witryną bez konieczności wykonywania dużej pracy. Dzięki oprogramowaniu do autoresponderów e-mail możesz ClickFunnels zarządzać wiadomościami wysyłanymi do Twojej witryny. Gdy ktoś wyśle ​​do witryny wiadomość e-mail, oprogramowanie autorespondera ClickFunnels wyśle ​​wiadomość z powrotem w wyznaczonym przez Ciebie czasie.


  • Oprogramowanie do testowania podziału

Oprogramowanie do testowania podzielonego to kilka poważnych rzeczy, a jeśli wiesz, jak go używać, z pewnością możesz czerpać pełne korzyści i zalety swojej strony. Jeśli wcześniej go nie spotkałeś, testowanie podzielone to proces testowania dwóch, a czasem trzech wersji strony docelowej. Jest to również znane jako testowanie podziału A-B. Wersje B lub C to strony, na które wprowadzasz zmiany, natomiast wersja A to strona kontrolna.


  • Stwórz konto za darmo

Chociaż ClickFunnels ma wiele innych zalet, kolejną z najbardziej znaczących korzyści jest to, że pozwala ono utworzyć konto za darmo. Większość usług wymaga długiego procesu rejestracji i wiąże się z licznymi opłatami. Tutaj możesz utworzyć swoją stronę internetową i zrobić to w sposób dostosowany do Twojego budżetu.

Narzędzie Przeciągnij i upuść

Po rejestracji w ClickFunnels możesz od razu rozpocząć tworzenie swojej strony internetowej. Jednym z najbardziej sprytnych narzędzi oferowanych przez usługę jest narzędzie przeciągnij i upuść. Po wybraniu ścieżki, której chcesz użyć do przekształcenia potencjalnych klientów w kupujących, możesz przeciągać obrazy, filmy i nagłówki do edytora przeciągania i upuszczania, aby utworzyć swoją stronę.

Na podstawie własnych badań ClickFunnels i doświadczenia użytkowników, ścieżki na stronie internetowej zostały przekonwertowane. Dlatego bez względu na to, którego wyboru użyjesz podczas edycji przeciągnij i upuść, wyniki są na horyzoncie.

Konfigurowanie reguł i segmentacji

ClickFunnels pozwala skonfigurować reguły dla twojej strony internetowej w oparciu o twoje preferencje. Na przykład, jeśli chcesz, aby niektóre osoby przeglądały wiadomości z Twojej witryny, możesz wyznaczyć taką regułę. Ponadto ClickFunnels umożliwia segmentowanie kontaktów rozwijanych ze strony internetowej na podstawie lokalizacji, niezależnie od tego, czy kupili Twój produkt, na jakim etapie są na ścieżce, w mediach społecznościowych, w transmisji i czy zostawili wiadomość e-mail wysłaną z Twojej witryny nieotwarty. Dzięki takim umiejętnościom możesz lepiej zarządzać swoją witryną i pozycjonować ją pod kątem sukcesu.

W tym momencie możesz zastanawiać się, jak ClickFunnels łączy się z innymi usługami hostingowymi, które mają kilka takich samych funkcji. Na szczęście mamy cię objęte.

ClickFunnels vs. LeadPages 

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o ClickFunnels i LeadPages, przekonasz się, że ClickFunnels jest zwycięzcą. Oto kilka powodów, dla których będziesz bardziej zadowolony z ClickFunnels:


 • Spojrzenie na projekt strony docelowej

Teoretycznie, jeśli zarejestrujesz się zarówno w ClickFunnels, jak i LeadPages i uzyskasz dostęp do ofert stron docelowych w każdej witrynie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że z łatwością pokonasz to, co oferuje ClickFunnels. Oferty stron docelowych ClickFunnels są bardziej zorganizowane, zróżnicowane i stale aktualizowane. Z drugiej strony LeadPages oferuje szereg nudnych projektów, które nie są estetyczne. Co gorsza, przeczesanie ich zajmuje trochę czasu.


 • Pomoc techniczna

Jeśli chodzi o wsparcie techniczne, obie strony są dość podobne. Ci, którzy wybiorą plan ClickFunnel Enterprise, otrzymają priorytetową obsługę klienta. Obsługa klienta ma formę pomocy czatowej, telefonicznej i e-mailowej.


 • Programy partnerskie

Programy partnerskie w ClickFunnels z pewnością wygrywają, ale tylko włosami. Osoby, które dołączą do programu partnerskiego ClickFunnel, otrzymują 35% powtarzających się prowizji partnerskich. Z drugiej strony LeadPages oferuje partnerom 30-procentowy cykl życia.


 • Zniżki i świadczenia

Podczas gdy szczegóły dotyczące stawek ClickFunnels zostaną omówione w dalszej części, w porównaniu do LeadPages, ClickFunnels jest ekonomicznie uzasadnionym wyborem. W przeciwieństwie do LeadPages, ClickFunnels oferuje swoim użytkownikom 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Alternatywnie, LeadPages oferuje 20% do 30% zniżki na konta, gdy rejestrujesz się w abonamencie rocznym.


 • Funkcje do rozważenia

Wreszcie, jeśli chodzi o funkcje, wyniki są mieszane. Chociaż oba oferują dostarczanie zasobów cyfrowych, tylko ClickFunnels obejmuje takie funkcje, jak udostępnianie ścieżki innym członkom i procentowy udział ścieżki w układzie poprzez przeciąganie i upuszczanie stron. Jedyną funkcją, której brakuje w LeadPages, jest funkcja szablonu premii.

ClickFunnels vs. Instapage

Jeśli chodzi o ClickFunnels vs. Instapage, musisz zrozumieć, że są one skierowane do różnych odbiorców. Chociaż każdy może korzystać z ClickFunnels, jest on używany głównie przez specjalistów ds. Marketingu ze względu na jego profesjonalne narzędzia i określone zasoby marketingowe. Ponadto ClickFunnels stale się rozwija, aby sprostać potrzebom użytkowników. Oto kilka sposobów porównywania ClickFunnels i Instapage:


 • Kreator stron

Ponieważ ClickFunnels jest przeznaczony dla marketerów, prawdopodobieństwo uzyskania takich samych skomplikowanych stron, które można utworzyć za pomocą Instapage, jest mniejsze. Ci, którzy chcą tworzyć rozbudowane strony w ClickFunnels, muszą poświęcić trochę czasu i pracy. Dlatego jeśli Twoje cele są specyficzne dla marketingu, najlepiej wybrać ClickFunnels. Z drugiej strony, jeśli Twoim celem jest zbudowanie zwykłej strony docelowej, lepszym rozwiązaniem jest Instapage.


 • Marketing Centric vs. Non-Marketing Centric

Inną kwestią, o której należy pamiętać, porównując obie strony, jest to, że ClickFunnels oferuje szereg narzędzi marketingowych, których po prostu nie znajdziesz w Instapage. Na przykład dzięki ClickFunnels otrzymujesz narzędzia marketingowe, takie jak zarządzanie lejkiem sprzedażowym w jednym systemie, marketing e-mailem, pogrupowane strony internetowe do przeglądu wydajności, śledzenie sprzedaży produktów, dzielone testy i tak dalej.


 • Nauka korzystania z systemu

Ponieważ ClickFunnels jest zorientowany marketingowo, przekonasz się, że jeśli jesteś nowy w tej dziedzinie, będziesz miał trudny czas na naukę systemu. Z drugiej strony LeadPages jest świetny na początek, ponieważ jest łatwy w użyciu, a ograniczone funkcje są łatwe do nauczenia. Jeśli jednak chcesz po prostu „wskoczyć” i nie masz nic przeciwko poświęceniu czasu na zapoznanie się z konfiguracjami ClickFunnels, Twój wysiłek jest tego wart, szczególnie biorąc pod uwagę różnorodne szablony i narzędzia.

ClickFunnels vs. OptimizePress

Wielu użytkowników korzystających z OptimizePress na swoich stronach docelowych jest dość lojalnych wobec usługi, szczególnie ze względu na ceny. Jednak porównując zarówno ClickFunnels, jak i OptimizePress, przekonasz się, że istnieje dobry powód – przy ograniczonych funkcjach, które oferuje OptimizePress, nie ma sensu podnosić ceny do tej samej stawki, co ClickFunnels. Tak więc, jeśli chodzi o wybór między tymi dwoma, twoja główna decyzja zależy od tego, czego potrzebujesz od usługi strony docelowej i co jesteś gotów zapłacić, aby je zdobyć.


 • Więcej funkcji dzięki CkickFunnels

Jak wspomniano powyżej, decyzja zależy od funkcji. Dostępne za pośrednictwem ClickFunnels, ale nie przez OptimizePress, obejmują: testowanie podziału A / B, aktualizację jednym kliknięciem, opt-in dwuetapowy, natychmiastowy opt-in, inteligentne sekwencjonowanie e-mail, widok konwersji pełnej ścieżki, zmiana kolejności lejka na bieżąco, łatwa replikacja stron / ścieżek, udostępnianie ścieżek, wskaźników członków, blokowanie treści członkostwa, integracja dużych płatności oraz 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Dlatego jeśli potrzebujesz powyższych funkcji i nie masz nic przeciwko płaceniu nieco więcej, lepiej skorzystaj z ClickFunnels.


 • Porównanie kosztów

Zasadniczo OptimizePress kosztuje 97 USD rocznie za pakiet podstawowy, 197 USD za pakiet wydawcy i 297 USD za pakiet pro. Jak znajdziesz w następnej sekcji, jest to o wiele tańsze niż ClickFunnels. Ponownie dostajesz mniej funkcji i znacznie mniej przyjazną dla marketingu platformę.

Koszt ClickFunnels

Przed zarejestrowaniem się na jakiejkolwiek platformie ważne jest, aby zrozumieć cenę. Jak wspomniano obszernie w tej recenzji, ClickFunnels jest drogi – możesz nawet trochę się zszokować, patrząc na poniższe ceny. Jeśli jednak pamiętasz o wszystkich dostępnych funkcjach i usługach, cena będzie nieco smaczniejsza. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest cel ClickFunnels, czyli poprawa sprzedaży Twoich produktów. Dzięki większej sprzedaży i zwiększonej zyskowności powinieneś być w stanie łatwo pozwolić sobie na strukturę cen.

Plany ClickFunnel
 • Pakiet standardowy – 97 USD / mies

W ramach tego pakietu otrzymujesz 20 ścieżek, 100 stron, 20 000 odwiedzających, nieograniczoną liczbę kontaktów i wszystkie dodatkowe funkcje omówione w kilku pierwszych sekcjach.

 • Etison Packacge – 297 USD / mies

Z tym pakietem otrzymujesz nieograniczone funkcje od pierwszego pakietu. Ponadto otrzymujesz również priorytetowe wsparcie, priorytetowe żądania szablonów, działania, wizualny konstruktor wiadomości e-mail, zarządzanie listami e-mail, drugie wiadomości e-mail, śledzenie otwierania i klikania, serie automatycznych odpowiedzi, ścieżki akcji, wysyłanie wiadomości e-mail na podstawie lokalizacji i wiele więcej. Jeśli jesteś doświadczonym specjalistą od marketingu i potrzebujesz szeregu narzędzi do zarządzania stronami docelowymi za pośrednictwem jednej witryny, ten pakiet jest najlepszą opcją dla Ciebie i Twoich potrzeb.

14-dniowy okres próbny ClickFunnels

Rejestracja w ClickFunnels zajmuje kilka sekund, a jeśli obawiasz się płacić miesięczną cenę po przejrzeniu powyższej sekcji, nie jesteś sam. Na szczęście ClickFunnels oferuje ludziom możliwość wypróbowania swojego systemu za darmo przez 14 dni.

Jeśli zdecydujesz, że ClickFunnels jest dla Ciebie po skorzystaniu z 14-dniowej bezpłatnej wersji próbnej, możesz wybrać pakiet standardowy lub pakiet Etison. Po zakończeniu procesu cena wzrasta do standardowych cen wymienionych powyżej. Przekonasz się również, że zapisanie się na bezpłatny okres próbny jest łatwe. Wystarczy odwiedzić stronę internetową ClickFunnels i kliknąć oferty próbne. Zostanie wyświetlone okno umożliwiające wprowadzenie adresu e-mail i hasła w celu utworzenia konta. Po wykonaniu tych kroków powinieneś być gotowy do pracy.

Darmowe internetowe klasy hakowania ścieżek

Jeśli kochasz seminaria internetowe i szukasz sposobów na szkolenie w korzystaniu z ClickFunnels i zdobycie wglądu w wiele powiązanych tematów, możesz wypróbować Funnel Web Classes. W programie webinaru „Jak skonfigurować własny lejek sprzedaży w zaledwie 7 minut” możesz odkryć:

 • Jak łatwo zeskanować konkurencję i zobaczyć, co działa w twojej niszy
 • Jak wziąć to, co obecnie działa na rynku, i wykorzystać go, aby uzyskać „przewagę” w tworzeniu własnego lejka; i
 • Jak zbudować od podstaw listę klientów wypełnioną ludźmi, którzy są już sprawdzonymi nabywcami Twojego produktu

Aby dołączyć do innych osób w otrzymywaniu tych potężnych informacji od ekspertów w tej dziedzinie, wystarczy zarejestrować swoje miejsce tutaj. Miejsca siedzą szybko, więc zarezerwuj miejsce jak najszybciej.

Podsumowanie

Ogólnie z ClickFunnels może korzystać każdy. Jest to jednak szczególnie zalecane dla specjalistów od marketingu, którzy chcą poprawić współczynniki konwersji, zwiększyć sprzedaż i poprawić widoczność swojej marki. Dzięki szerokiej gamie dostępnych narzędzi i zasobów przekonasz się, że ClickFunnels to niezawodna platforma do osiągania rozpoznawalności marki, której potrzebujesz, aby odnieść sukces.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map