Prywatny przewodnik WHOIS firmy InMotion

Co rozumie się przez Private WHOIS?

Wszystkie informacje kontaktowe wprowadzone podczas procesu rejestracji nazwy domeny są automatycznie przechowywane w bazie danych WHOIS, publicznej bazie danych zawierającej wszystkie dane kontaktowe i rejestracyjne oraz informacje dla każdej domeny zarejestrowanej u określonego rejestratora. Informacje te są publicznie dostępne i każdy może uzyskać do nich dostęp. Ponieważ informacje są udostępniane publicznie, oznacza to, że nie są chronione.
Istnieje jednak sposób ochrony informacji przechowywanych w bazie danych WHOIS. Ten proces ochrony bazy danych WHOIS nazywa się Prywatnym WHOIS, znanym również jako Prywatność Domeny. Domena Prywatności pomaga chronić twoje dane osobowe, ukrywając je przed ciekawskimi oczami publiczności, co z kolei pomaga chronić cię przed spamerami, telemarketerami i innymi pozbawionymi skrupułów osobami przed uzyskaniem dostępu do twoich danych osobowych.


Czy InMotion oferuje Private WHOIS i jak to działa?

W ramach zobowiązania firmy InMotion do zapewnienia swoim klientom bezpiecznego i bezpiecznego hostingu, InMotion oferuje swoim klientom usługi prywatności domen. Jednak usługa ta nie jest standardową funkcją pakietu hostingowego, ale jest raczej oferowana jako usługa dodatkowa. Jako usługa dodatkowa oznacza, że ​​usługa jest oferowana po koszcie, który obecnie można kupić za 9,99 USD rocznie na domenę. Chociaż koszt można uznać za nieco kosztowny, korzyść, jaką przynosi tym, którzy chcą chronić swoje prywatne informacje, znacznie przewyższa koszt.

Gdy tylko klient wykupi prywatność domeny, InMotion zastępuje rekordy informacji publicznej dla nazwy domeny własnymi informacjami InMotion. Zamienione informacje będą obejmować adres e-mail, numer telefonu i adres fizyczny, z wyjątkiem nazwy organizacji, ponieważ jest ona prawnym właścicielem domeny.
Prywatna WHOIS lub prywatność domeny jest dostępna dla wszystkich domen z wyjątkiem tych z rozszerzeniem .us.

Jak mogę uzyskać usługę prywatności domeny InMotion?

Ochrona informacji WHOIS przez prywatność domeny InMotion jest dość łatwa. Po prostu wykonaj następujące kroki:

 •  Najpierw musisz zalogować się do panelu zarządzania kontem lub AMP;
 •  Po zalogowaniu podświetl opcję „Domeny”, a następnie kliknij „Zarządzaj domenami”;
 •  Nastąpi przeniesienie do strony, na której zobaczysz swoje domeny na liście. Po prawej stronie domen znajduje się link „Dodaj prywatność”, kliknij ten, który odpowiada domenie, którą chcesz być prywatną.
 •  Kliknięcie przycisku spowoduje przejście do strony rozliczeniowej, na której możesz dokonać transakcji z działem rozliczeń InMotion na temat nowej usługi. Możesz zdecydować się na użycie informacji o swojej istniejącej karcie kredytowej przechowywanych w ich systemie lub możesz dodać nową. Ważne jest, aby wyrazić zgodę na warunki korzystania z usługi, uważnie je czytając, a następnie po ich zrozumieniu i uzgodnieniu kliknąć Prześlij. Ważne jest, aby pamiętać, że chociaż usługa prywatności została dodana do Twojej domeny po kliknięciu „Prześlij”, może upłynąć do 24 godzin, zanim inne osoby będą mogły zobaczyć aktualizacje informacji WHOIS.

Obecni klienci mogą wysłać wiadomość e-mail na adres [email protected] lub zadzwonić pod numer 888-321-4678 lub 757-416-6575 (dla klientów międzynarodowych), a nowi klienci lub osoby, które nie mają jeszcze kont hostingowych InMotion, mogą skontaktować się z [email protected] lub zadzwoń pod numery podane powyżej.

Czy nadal będę mógł zmienić lub zaktualizować moje informacje WHOIS?

Możesz łatwo modyfikować lub zmieniać informacje WHOIS, modyfikując dane rejestracyjne. Szczegóły rejestracji można modyfikować w panelu zarządzania kontem. Oto co musisz zrobić.

 •  Zaloguj się do panelu zarządzania kontem (AMP);
 •  Najedź kursorem na Domeny w górnym menu, a następnie kliknij Zarządzaj domenami;
 •  Kliknij domenę, w której chcesz dokonać zmiany, z listy przedstawionych domen;
 •  Spowoduje to przejście do strony, na której zobaczysz listę linków, znajdziesz i klikniesz link „Przejrzyj lub zmień dane rejestracyjne”;
 •  Na kolejnym ekranie kliknij przycisk „Edytuj” obok szczegółów, które chcesz zmienić;
 •  Po dodaniu informacji przejrzyj je uważnie, a następnie kliknij „Prześlij”. Twoje informacje powinny zostać zmienione do tej pory, jednak zwykle zajmuje to do 24 godzin, zanim zmiany będą dostępne w WHOIS.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map