Powody, dla których Twoja firma musi przejść z chmury na hosting współdzielony

serwery chmurowe


Spośród tysięcy stron internetowych dostępnych w Internecie, hosting dzielony jest nadal uważany za najczęściej używany hosting. Hosting w chmurze i hosting dzielony mają wiele różnic i są unikalne na różne sposoby. Musisz wybrać jeden z nich na podstawie swoich wymagań.

Hosting dzielony jest dobry, o ile jesteś początkującym. Hosting dzielony ma swoje wady polegające na tym, że nie jest w stanie spełnić Twoich wymagań podczas uaktualniania witryn. Istnieje wiele szans na brak zasobów, przestoje i czarne listy IP itp.

Z drugiej strony hosting w chmurze znany jest ze swojej wydajności. Hosting w chmurze zapewnia zasoby, takie jak pamięć, przestrzeń dyskowa itp. Z zestawu serwerów (chmura). Krótko mówiąc, hosting w chmurze stał się rozwiązaniem wad hostingu współdzielonego.

W tym artykule omówimy, czy hosting w chmurze jest naprawdę lepszy niż hosting dzielony, czy nie.

Jak działa współdzielony hosting?

Co to jest wspólny hosting

Wspólny hosting to podstawowy rodzaj hostingu, w którym na jednym serwerze będą przechowywane setki, a czasem tysiące stron internetowych. To jak dzielenie pokoju ze znajomymi, gdzie będziesz dzielić kilka zasobów, takich jak woda, prąd i jedzenie itp.

Hosting dzielony jest uważany za najtańszą platformę hostingową. Dostawcy hostingu oferują hosting dzielony w różnych cenach w zależności od ilości zasobów, takich jak przestrzeń, przepustowość, bazy danych MySQL, konta e-mail i kilka innych.

Najlepsze 10 wspólnych planów hostingowych

Korzyści ze wspólnego hostingu

Opłacalne

Hosting dzielony jest dostępny w najtańszych cenach w zależności od planów i ofert. Ponieważ zasoby są dzielone między użytkowników, cena całego serwera jest rozdzielana między nich.

Przyjazny dla początkujących

Hosting dzielony jest uważany za najlepszy dla tych, którzy chcą wejść do środowiska hostingowego. Jest wysoce preferowany dla blogerów i małych firm.
Łatwe zarządzanie stronami internetowymi

Wspólna platforma hostingowa zapewnia przyjazne dla użytkownika panele sterowania, takie jak cPanel lub Plesk itp., Które przydają się w zarządzaniu witryną.
Nie wymaga wiedzy technicznej

Jako użytkownik hostingu współdzielonego wystarczy skoncentrować się na swojej stronie internetowej. Serwer jest zarządzany, utrzymywany i aktualizowany przez personel techniczny dostawcy hostingu.

Wady wspólnego hostingu

Wydajność

Jeśli na współużytkowanym serwerze znajduje się popularna witryna o stosunkowo dużych skokach ruchu, która zacznie zużywać więcej zasobów, wydajność witryny zdecydowanie spadnie.

Zagrożenie z czarnej listy

Ponieważ witryny na wspólnym serwerze używają pojedynczego adresu IP, obecność złych witryn sąsiadów zaszkodzi reputacji witryny za pomocą czarnej listy adresów IP.
Brak kontroli serwera

Serwer jest zarządzany przez personel dostawcy hostingu. Każdy problem na serwerze sprawi, że znajdziesz się w szczerym polu. Może to powodować konflikt między dostawcą usług hostingowych a właścicielami witryn. Relacja: Podstawy wspólnego hostingu dla początkujących

Jak działa Cloud Hosting?

Zestaw serwerów jest skupiony w klastrze i działa jako jeden system nazywany chmurą. Chmura będzie hostować zestaw stron internetowych i poradzi sobie z dużym ruchem i skokami. Jest to zgodne z technologią przetwarzania w chmurze.

Hosting w chmurze jest wysoce dostępny w modelu ceny pay-per-use na rynku hostingu. Ten rodzaj hostingu pozwala przezwyciężyć problemy związane z hostowaniem współdzielonym i innymi rodzajami hostingu.

Najlepsze 10 planów hostingowych w chmurze

Dlaczego hosting w chmurze zyskał większą popularność w niedawnej przeszłości?

Jako właściciel witryny chciałbyś, aby była uruchamiana z dnia na dzień. Istnieje ryzyko awarii serwera lub awarii sprzętu na współdzielonym serwerze hostingowym z kilku powodów. Ale hosting w chmurze jest wyjątkiem. Zestaw serwerów współpracuje w celu zwiększenia wydajności witryny, a ponieważ w chmurze znajduje się wiele serwerów, awaria jednego serwera nie wpływa na prawidłowe działanie witryny.

Korzyści z Cloud Hosting

Wysoka wydajność

Żadna inna platforma hostingowa nie może się równać z wydajnością hostingu w chmurze. Wynika to z faktu, że zestaw serwerów lub chmury działa razem i działa jak jeden serwer wirtualny.

Odporność na awarie

Jeśli serwer, który hostuje twoją stronę w chmurze, zdarzy się jakikolwiek awaria, wtedy drugi serwer w chmurze działa jako substytut i wykonuje zadanie hostingu dla twojej strony. Dlatego jest bardzo niezawodny.

Uczciwa cena

Hosting w chmurze wykorzystuje model płatności za użycie. Musisz zapłacić za to, czego dokładnie używasz. Możesz nawet uzyskać dodatkowe zasoby zgodnie ze swoimi wymaganiami.

Wady hostingu w chmurze

Wiedza techniczna jest koniecznością

Hosting w chmurze różni się od innych typów. Musisz wiedzieć, jak dokładnie działa, gdy masz do czynienia z chmurą. Dlatego nie jest preferowany dla początkujących

Stosunkowo droższy

Chociaż hosting w chmurze jest dostępny po cenie pay-per-use, jest droższy niż inny rodzaj hostingu. W związku z tym nie jest dostępny dla start-upów. Powiązane: Co to jest Cloud Hosting? Jak to naprawdę działa?

Wniosek:

Wybór hostingu współdzielonego i hostingu w chmurze zależy od wielu czynników, takich jak budżet, rodzaj stron internetowych i wiele innych.

Jeśli jesteś początkującym lub masz witrynę dla swojej małej firmy, zawsze lepiej jest udostępnić hosting dla swojej witryny. W miarę rozwoju firmy witryna musi obsługiwać duży ruch i gwałtowne wzrosty. Przejdź na hosting w chmurze, gdy zaczniesz zarabiać przyzwoite pieniądze.

To wszystko, co mamy dla tego artykułu. Mamy nadzieję, że musisz nauczyć się czegoś nowego i to ci pomogło!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map