Ponad 50 sposobów na zwiększenie ruchu w witrynie

Ponad 50 sposobów na zwiększenie ruchu w witrynie


Czy wypróbowałeś już wszystkie metody, ale Twoja witryna nadal nie generuje ruchu w witrynie?

Czy masz problem z przekształceniem swojej witryny w aktywa generujące dochód??

Nie martw się – zwiększenie ruchu w Twojej witrynie może trochę potrwać, ale jeśli wykonasz właściwe kroki, przyspieszysz ten proces.

Oto 50 skutecznych sposobów na zwiększenie ruchu na Twojej stronie w 2020 roku.

Contents

Jak zwiększyć ruch na swojej stronie dzięki SEO

# 1. Popraw swoje SEO na stronie

Tym, co może pomóc w poprawieniu wyników, jest poznanie właściwych strategii SEO i najlepszych praktyk w zakresie używania docelowych słów kluczowych.

Możesz poprawić SEO na stronie poprzez badanie słów kluczowych i odpowiednią optymalizację treści witryny.

Na przykład możesz:

 • Zoptymalizuj słowa kluczowe w swoim tytule SEO
 • Umieść kluczowe słowa kluczowe w nagłówkach w artykułach na swojej stronie
 • Dodaj słowa kluczowe do nazw plików obrazów, aby wyszukiwarki wiedziały, o co chodzi
 • Spraw, aby Twoje adresy URL były jak najbardziej przyjazne SEO, optymalizując ślimaki.
 • Upewnij się, że umieściłeś przynajmniej swoje główne słowo kluczowe w swoim metaopisie

Algorytm Google uwzględnia wszystkie te kryteria rankingu zanim zdecyduje, jak uszeregować treść.

Aby ułatwić sobie optymalizację SEO na stronie, rozważ zainstalowanie wtyczek takich jak Yoast SEO i skorzystaj z Ahrefs lub narzędzi SEO HubSpot.

# 2. Badanie nowych słów kluczowych

Badanie słów kluczowych nie polega na znalezieniu jednego słowa kluczowego o dużej objętości i rankingu samego tego słowa kluczowego.

Chodzi o opracowanie strategii słów kluczowych z różnymi terminami, które są odpowiednie dla Twojego produktu i branży.

Ale jeśli jest to zbyt wąskie, nie bój się rozszerzać na różne słowa kluczowe w swojej branży. Na przykład w witrynie oferującej usługi hostingowe całkowicie dopuszczalne jest stworzenie strategii dotyczącej treści na blogu obejmującej tematy dotyczące hostingu wraz z szerszymi tematami dotyczącymi tworzenia stron internetowych, platform CMS, błędów WordPress i innych.

Jeśli rozszerzysz ofertę o nowe rodziny słów kluczowych, po prostu nie zapomnij Zidentyfikuj zamiar wyszukiwania za nimi i staraj się zrealizować zamiar wyszukiwania w swoich treściach.

# 3. Zoptymalizuj treść za pomocą słów kluczowych typu Long-Tail

Nie używaj najpopularniejszych nadrzędnych słów kluczowych w swojej branży. Na przykład nie używaj „pomysłów biznesowych” – ponieważ jest to słowo kluczowe najwyższego poziomu, które jest bardzo konkurencyjne, a nowa strona internetowa miałaby trudność.

Zamiast, użyj słów kluczowych z długim ogonem jak „najbardziej dochodowe pomysły biznesowe 2020”. Takie słowa kluczowe zwykle mają mniejszy wolumen, ale nie są tak konkurencyjne – są nisko wiszącymi owocami, które łatwiej jest złapać.

Narzędzie trudności słowa kluczowego Ahrefs
Korzystanie z narzędzi takich jak Ahrefs lub Google Keyword Planner może pomóc w badaniu liczby słów kluczowych i trudności.

Poza tym wyszukiwarki oceniają witryny w oparciu o takie czynniki, jak rozmiar, popularność i wiek w skali od 1 do 100. To się nazywa DA (władza domeny), wynik w rankingu wyszukiwarki opracowany przez Moz.

Na przykład, jeśli Twoja witryna jest nowa – ma nazwę domeny 1, a platformy takie jak Facebook mają domenę 99.

Witryna z niskim autorytetem domeny ma trudności z pozycjonowaniem krótkich słów kluczowych z 100 000 wyszukiwań miesięcznie. Nowa witryna będzie miała większe szanse na rangę słów kluczowych z długiego ogona, ponieważ konkurencja jest znacznie mniejsza.

# 4. Bazuj na słowach kluczowych konkurencji

Jeśli nie masz pomysłów, możesz rozważyć treść i strategie słów kluczowych konkurencji.

Narzędzie luki treści Ahrefsa

Funkcje takie jak Analiza „Content Gap” Ahrefsa może pomóc w określeniu słów kluczowych, według których konkurują twoi konkurenci, ale tak nie jest.

# 5. Zrób kilka dobrych postów gości każdego miesiąca

Budowanie linków, a ściślej mówiąc, strony internetowej profil linku zwrotnego jest jeden z czynników rankingu Google i świetny sposób na zwiększenie ruchu w witrynie. Łącza prowadzące do Twojej witryny są nazywane linki zwrotne.

Linki zwrotne pokazują wyszukiwarkom, że twoja treść zyskuje uznanie w branży i że zapewnia wartość zarówno użytkownikom, jak i stronom internetowym.

Teraz zajmiemy się także naturalnym budowaniem linków, i jest to idealny sposób na uzyskanie większej ilości soków z linków – ale jest to bardziej pasywna strategia – po wyprodukowaniu świetnej zawartości będziesz siedzieć kaczki.

Możesz też zastosować bardziej proaktywny sposób, aby zwiększyć swój profil linku zwrotnego – publikowanie gości.

Publikowanie przez gości może pomóc zarówno w umieszczeniu linków zwrotnych, jak i wzmocnieniu profilu linku zwrotnego oraz zwiększeniu ruchu na Twojej stronie.

Jeśli docierasz do witryn w swojej niszy i branży, oznacza to, że dostaniesz swój link przed potencjalnymi nowymi czytelnikami i użytkownikami witryny, którzy są Twoimi odbiorcami docelowymi.

Teraz, oczywiście, wysyłanie gości zwykle wiąże się z jakąś wymianą między dwiema stronami, o których mowa, i może to być dobra stara wymiana linków.

Ale kluczem do publikowania kilku dobrych postów gości każdego miesiąca jest usprawniona strategia docierania do wiadomości e-mail. A ponieważ nie jest to coś, czego łatwo można się nauczyć, po prostu czytając 100 słów, poczytaj o tym trochę więcej i zacznij optymalizować swoje obecne procesy!

Pamiętaj, że niektóre witryny mają wytyczne dotyczące przesyłania postów gości. Jeśli chcesz znaleźć link, postępuj zgodnie z wytycznymi każdej witryny.

# 6. Natural Link Building

Naturalne budowanie linków dzieje się, gdy inne witryny, blogerzy i właściciele stron internetowych z niszowego linku do treści na własną rękę.

Teraz, gdyby uzyskanie wysokiej jakości linków zwrotnych z autorytatywnych stron było łatwe, nie wymyślilibyśmy terminu „budowanie linków”. To powiedziawszy, przy wystarczającym wysiłku ostatecznie umieścisz tam swoją stronę internetową, a najprostszym sposobem na to jest tworzenie cennych treści, do których ludzie będą chcieli linkować.

Ale czym jest „cenna treść?”

Cóż, więcej na ten temat w następnej sekcji.

Jak zwiększyć ruch dzięki content marketingowi

# 7. Twórz treści, które ludzie chcą udostępniać (i łączyć do nich)

Jeśli się nad tym zastanowić, rzeczy, którymi sami się dzielimy lub do których linkujemy, są zwykle dobrze zbadane, naprawdę pomocne lub istotne i są czymś, co uważamy za godne zaufania. Jeśli chodzi o świetne treści, przekonasz się, że najważniejsze jest, aby pomyśleć o wartość, którą zapewnia.

Jeśli uważasz, że jakość twojej kopii jest na najwyższym poziomie, następnym krokiem jest wzbogacenie jej o media – przy użyciu atrakcyjnych i odpowiednich obrazów.

Ale dlaczego nie przejść całą drogę? Dobrym pomysłem jest zawsze dodanie filmu do treści witryny (na przykład samouczek lub prezentacja produktu). Jeśli martwisz się kosztami produkcji, zawsze możesz utworzyć infografikę. Lub do diabła, nawet niestandardowy GIF.

Te elementy wizualne mogą sprawić, że Twoje treści będą łatwiejsze do udostępnienia – a media zawsze ułatwiają zmianę przeznaczenia treści witryny na media społecznościowe.

# 8. Utwórz infografiki

Każda solidna treść może być doskonalona dzięki odpowiedniej infografice, która jest zarówno edukacyjna, jak i rozrywkowa.

Infografika o tym, jak zwiększyć ruch na stronie
Infografika o tym, jak zwiększyć ruch na stronie. Źródło: CometChat.

Przyciągające wzrok infografiki zwiększają ruch na stronie ponieważ mogą być używane przez inne witryny, które publikują treści w tej samej niszy – i można je łatwo udostępniać.

# 9. Twórz treści wideo

Statystyki pokazują, że marketerzy, którzy korzystają wideo wzrosło o 49% szybciej niż ci, którzy tego nie robią a 92% procent klientów twierdzi, że efekty wizualne mają największy wpływ na ich decyzje zakupowe.

# 10. Wywiad Liderzy w branży

Jeśli zastanawiasz się nad pomysłami na treść, oto jedna wskazówka: zdziwisz się, ile znanych osobistości w Twojej branży zechce udzielić wywiadu, jeśli tylko o nie zapytasz. Wysyłaj e-maile lub skontaktuj się z liderami branży w swojej niszy w mediach społecznościowych i poproś o wywiad.

Przygotuj prowokujące pytania i opublikuj te treści na swojej stronie internetowej.

Najlepsza część? Prawdopodobnie podzielą się swoimi wywiadami ze swoją publicznością.

# 11. Dodaj przyciski udostępniania w serwisach społecznościowych

Nie chodzi o to, że wyszukiwarki biorą pod uwagę uwagę Twojej witryny w mediach społecznościowych. Ale to może wzmocnić faktyczne czynniki rankingu, a dodanie przycisków udostępniania społecznościowego nic Cię nie kosztuje.

Brak dodania ich do postów na stronie internetowej to ogromna szansa na zwiększenie ruchu organicznego.

# 12. Napisz artykuły z bazy wiedzy

Jeśli chodzi o content marketing, o długości należy powiedzieć.

Długość artykułu jest ważna z kilku powodów.

Po pierwsze, Google lubi długość. Ankieta QuickSprout wykazała, że dłuższa treść zajmuje wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google.

Średnia długość treści strony internetowej, która znajduje się w pierwszej 10 wyników każdego słowa kluczowego w Google, zawiera co najmniej 2000 słów.

druga, nie chcesz, aby kilka mniejszych, podobnych artykułów koncentrowało się wokół podobnych słów kluczowych kanibalizujących się w SERP.

Trzeci, jeśli skupisz się na stworzeniu najlepszego, najbardziej pouczającego i wyczerpującego artykułu na dany temat, który również będzie dłuższy, będziesz mieć szansę naturalnie rozwiązać kilka mniejszych powiązanych słów kluczowych, co oznacza, że ​​Twój artykuł pojawi się w kilku wynikach wyszukiwania.

Ostatni ale nie mniej ważny, czytelnicy uwielbiają naprawdę pomocne artykuły filarowe i łatwą w nawigacji bazę wiedzy.

Świetnie nadaje się do struktury witryny, jest świetny dla czytelników i wspaniale jest linkować do niego jako odpowiedniego zasobu w postach gości, lub jeśli zdarza się, że prowadzisz mało skuteczny marketing, pomagając ludziom na forach takich jak Quora lub Reddit.

# 13. Wewnętrznie łącz swoje treści

Widzisz, o sile Twojej witryny nie decyduje wyłącznie liczba innych stron z linkami do Ciebie. To zależy również od twojego wewnętrzna struktura linków.

Przygotuj nowy artykuł dotyczący filaru bazy wiedzy?

Połącz go z mniejszymi istniejącymi elementami, aby zapewnić lepszą obsługę i poprawić strukturę linków witryny.

W ten sposób pozwolisz czytelnikom pozostać na Twojej stronie dłużej, pożerając inne zasoby zamiast opuszczać witrynę, gdy tylko skończy czytać Twój artykuł.

# 14. Dodaj nową treść co tydzień

Regularna aktywność na blogu pozwala przyspieszyć rozwój – im więcej treści masz, tym większe masz szanse na ranking w wielu wynikach wyszukiwania. Ponadto, gdy zaczniesz ustalać swoją obecność, możesz nauczyć odbiorców, że będą oczekiwać nowych treści w określonym czasie.

Jeśli nie możesz co tydzień pisać nowych artykułów, zatrudnij pisarza.

Poświęć trochę czasu na zaplanowanie prawdziwej strategii dotyczącej treści i skorzystaj z pewnego rodzaju kalendarza treści. Twoja produkcja treści nie powinna być późniejsza refleksja.

# 15. Aktualizuj swoje treści

Aha, i jeszcze jedno – jeśli chcesz pozostać istotnym graczem w swojej niszy – zaktualizuj starą zawartość.

Wyszukiwarki takie jak świeże i nowe treści oraz aktualizacja to świetny sposób na zwiększenie strony to nie do końca ranking.

Oto kilka świetnych sposobów uaktualnienia przestarzałej treści:

 • Dodaj media – obrazy, infografiki, filmy
 • Usuń nieaktualne informacje
 • Utwórz kopię zapasową treści, korzystając z większej liczby źródeł zewnętrznych
 • Łącz z nowszymi treściami, aby poprawić strukturę witryny

Zwiększ ruch, dzieląc się dodatkowymi korzyściami

# 16. Twórz bezpłatne produkty / narzędzia

Teraz, gdy temat wysokiej jakości treści jest już na uboczu, jest miejsce na specjalne wzmianki: dając widzom jeszcze jeden powód do odwiedzenia witryny, dając im coś za darmo.

Rodzaj bezpłatnych gadżetów, które możesz zaoferować, zależy oczywiście od branży, więc mądrze jest zbadać, co konkurenci robią dla inspiracji. Może to jednak być dowolny rodzaj produktu – coś, co możesz podarować klientom w celu zamówienia określonej liczby zamówień lub zakupu określonego produktu.

Moz oferuje bezpłatne narzędzia zachęcające odwiedzających do powrotu na ich stronę internetową.
Moz oferuje bezpłatne narzędzia zachęcające odwiedzających do powrotu na ich stronę internetową.

Może to być nawet darmowe narzędzie – strategia, która szczególnie dobrze sprawdza się na przykład w firmach SaaS.

# 17. Konkursy i prezenty dla gospodarzy

Innym sposobem na przyciągnięcie większej liczby osób odwiedzających witrynę jest hosting konkursy i prezenty.  Grają na sile pilności i strachu przed pominięciem, i świetnie nadają się do generowania leadów i maksymalizacji ekspozycji marki.

Mogą również pozostawić Ci wiele różnych cennych danych, które możesz śledzić i analizować – testując A / B Twoich reklam z nagrodami, możesz uzyskać wgląd w to, co przyciąga Twoich klientów.

# 18. Twórz DARMOWE kursy online

Jeśli chcesz ustanowić witrynę jako autorytet w swojej branży, dobrym sposobem może być utworzenie bezpłatnego kursu online.

Ponadto musisz dołączyć formularze generowania potencjalnych klientów dla każdego, kto chce się zarejestrować!

W zależności od umiejętności, wiedzy i charakteru firmy – znajdź temat, który Twoim zdaniem będzie odpowiedni dla Twoich klientów. Oczywiście powinien to być temat, na który możesz udzielić użytecznej i dogłębnej wiedzy.

Jeśli jednak chcesz stworzyć wysokiej jakości kurs online, musisz pomyśleć o kosztach produkcji, więc planuj z wyprzedzeniem i zastanów się, czy inwestowanie w niego w tej chwili ma sens dla Twojej strategii marketingowej.

# 19. Uruchom seminaria internetowe

Kursy online są wiecznie zielone, ale jeśli chcesz czegoś podobnego, co wykorzysta FOMO, możesz wybrać webinarium.

Seminaria internetowe to doskonały sposób na dzielenie się swoją wiedzą i kontakt z innymi profesjonalistami i docelowymi odbiorcami.

Poza tym, w przeciwieństwie do konferencji, uczestnicy webinarium nie mają żadnych ograniczeń geograficznych ani praktycznych.

# 20. Twórz quizy dzięki funkcji „Udostępnij wyniki”

Dlaczego quizy są skutecznymi narzędziami marketingowymi??

Gdy użytkownicy kończą quiz, uzyskują wyniki do udostępnienia, a jeśli uznają je za interesujące lub zabawne, prawdopodobnie udostępnią je na swoich kontach w mediach społecznościowych, rozpowszechniając informacje i przyciągając więcej odwiedzających witrynę.

# 21. Użyj e-mail marketingu

Badanie przeprowadzone przez Backlinko ujawniło, że 91% konsumentów codziennie sprawdza pocztę. Nic więc dziwnego, że według tych samych badań amerykańskie firmy wydały 360 mln USD na reklamy e-mail w samym 2019 roku.

W świetle tych statystyk kilka dodatków do Twojej strategii e-mail marketingu może zwiększyć ruch w Twojej witrynie.

Na przykład każdy może utworzyć widget rejestracji, który pozwala użytkownikom subskrybować biuletyn.

Jeśli masz problemy z budowaniem listy e-mail lub zarządzaniem e-mailowymi kampaniami marketingowymi, zalecamy skorzystanie z jednego z wielu wysokiej jakości narzędzi marketingowych dostępnych na rynku.

# 22. Partnerstwa marki

Innym sposobem na przyciągnięcie nowych odbiorców i skierowanie ich do swojej witryny jest współpraca z markami. Solidną współpracę marki można zbudować na:

 • Wzajemna promocja
 • Wspólne projekty

Współpraca z innymi markami w ramach wspólnego projektu może prowadzić do przenikania się odbiorców – a marki niekoniecznie muszą znajdować się w tej samej niszy.

Jeffree Star i Shane Dawson wyprzedali swoją paletę urody w niecałe 24 godziny
Jeffree Star i Shane Dawson wyprzedali swoją paletę urody w niecałe 24 godziny. Źródło: Jeffree Star.

Na przykład gigant kosmetyczny Jeffree Star niedawno współpracował z innym znanym YouTuberem, Shane Dawson, aby wspólnie stworzyć kolekcję kosmetyków, która przyciągnęła tak duży ruch do ich sklepu Shopify w dniu premiery, że uległa awarii i nie byli w stanie przetwarzać zamówień.

Jak zwiększyć ruch w witrynie za pośrednictwem mediów społecznościowych

# 23. Utwórz stronę na Facebooku i zbuduj społeczność

Jeśli chodzi o zwiększenie ruchu (zarówno organicznego, jak i płatnego), media społecznościowe pozostają jednym z najlepszych sposobów na budowanie marki wokół Twojej marki, a budowanie silnej obecności online na Facebooku to po prostu marketing w mediach społecznościowych 101.

Chociaż zaangażowanie mediów społecznościowych nie jest samo w sobie czynnikiem rankingowym, istnieje silna korelacja między liczbą akcji w mediach społecznościowych a linkami zwrotnymi. Według EarnedLinks.com, „Udostępnianie społecznościowe może zwiększyć linki do witryn nawet o 245% w ciągu roku”.

Utwórz stronę na Facebooku i udostępnij treść swojego bloga! Ponadto upewnij się, że zoptymalizujesz go pod kątem kliknięć w witrynie, dodając wezwania do działania zaprojektowane w celu przyciągnięcia potencjalnych klientów do Twojej witryny.

Ulepsz najlepsze praktyki marketingowe na Facebooku – używaj natywnych filmów z Facebooka, dodawaj atrakcyjne obrazy – jak w przypadku wszystkich treści, dodawanie elementów wizualnych powoduje większe zaangażowanie.

# 24. Uruchom kanał YouTube

Jak pokazuje przykład Jeffree Star, z więcej niż miliard aktywnych użytkowników, YouTube stał się niezbędnym narzędziem dla marketerów szukających sposobów na zwiększenie ruchu na stronie.

Statystyki YouTube
Statystyki YouTube. Źródło: HubSpot.

Ponieważ nie będziesz używać YouTube jako głównego źródła dochodu, ale jako narzędzie aby zwiększyć ruch w witrynie, musisz pomyśleć o tym, jak jako marka możesz wykorzystać jej potencjał.

Zasadniczo możemy nakreślić tylko kilka bardzo skutecznych typów treści wideo, więc zastanów się, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom:

 • Opinie klientów
 • Filmy instruktażowe i instruktażowe
 • Filmy pokazowe produktów na żądanie
 • Filmy z wydarzeń

Filmy z YouTube można łatwo zmienić przeznaczenie – skrócić do wykorzystania jako natywne filmy na Facebooku i Instagramie lub osadzone w poście na blogu w witrynie.

# 25. Przejdź na żywo

Statystyki pokazują, że 80% użytkowników woli oglądać wideo na żywo od marki niż przeczytaj post na blogu. Wykorzystanie filmów na żywo w celu promowania marki daje możliwość przyciągnięcia uwagi odbiorców.

Filmy na żywo są szczególnie skuteczne w dzieleniu się nowościami firmy i promowaniu nadchodzących wydarzeń i premier produktów – upewnij się, że używasz ich, aby zwiększyć widoczność marki.

# 26. Użyj Instagram, aby zwiększyć ruch

Ostatnia ankieta przeprowadzona przez HubSpot pokazał, że siedem na dziesięć hashtagów na Instagramie jest oznakowanych marką.

#PutACanOnIt - hashtag marki RedBull
#PutACanOnIt – hashtag marki RedBull przyciągnął ponad 1000 obserwujących, aby zrobić sobie zdjęcie puszką RedBull. Źródło: Instagram.

Jeśli więc nie zastanawiałeś się nad tworzeniem niestandardowego hashtagu dla swojej marki, teraz jest odpowiedni moment!

W końcu jest to platforma, na której użytkownicy najbardziej angażują się w markowe treści. Statystyki pokazują, że marki uzyskują 10-krotnie wyższe wskaźniki zaangażowania na Instagramie niż na Facebooku.

Oczywiste jest, że musisz publikować obrazy wysokiej jakości, które są zgodne z estetyką Twojej marki.

Ale to nie wystarczy – każdy użytkownik na Instagramie robi dokładnie to samo.

Jakie są dodatkowe sposoby zwiększania ruchu w witrynie za pośrednictwem Instagrama?

 • Dodaj wezwanie do działania do swoich postów na Instagramie
 • Twórz angażujące, krótkie filmy (lub zmieniaj ich przeznaczenie) i dołącz adres URL swojej witryny
 • Współpracuj z influencerami
 • Zaoferuj swoim odbiorcom na Instagramie coś wyjątkowego – bonusy, kody rabatowe i specjalne promocje, które pomogą Ci przenieść ich na swoją stronę
 • Dołącz około 5 hashtagów do swoich postów, aby upewnić się, że pojawiają się w odpowiednich kanałach hashtagowych
 • Udostępniaj treści generowane przez użytkowników
FashionNova o marketingu Influencer i UGC na Instagramie
FashionNova wie, jak wykorzystać marketing Influencer i UGC na Instagramie i wkraść się w wezwaniu do działania.

# 27. Zaangażuj się w wpływowych

Oto zabawny fakt: 89% marketerów twierdzi, że zwrot z inwestycji w marketing wpływowy jest wyższy w porównaniu do innych kanałów marketingowych.

Dotarcie do wpływowych osób z dużymi obserwacjami może być przełomem, ale może też być dużą inwestycją, więc cokolwiek robisz, nie zapomnij o mikrosilniki.

Mimo że mają mniejszą grupę odbiorców (powiedzmy między 1000 a 100 000), zwykle mają wyższy współczynnik zaangażowania, a przy odrobinie badań możesz zidentyfikować osoby, których nisza pasuje do twojej i której marka pasuje do twojej wizerunek marki.

# 28. Zbuduj lojalną społeczność na Twitterze

Istnieje wiele możliwości kierowania ruchem przez Twitter (oczywiście w zależności od branży), a hashtagi są w centrum tego wszystkiego. Na tej platformie ważne jest, aby używać hashtagów specyficznych dla nisz i również tworzyć hashtagi.

Ale najważniejszą rzeczą na Twitterze jest wiedzieć WHO rozmawiasz z. Nadaj swojej marce charakterystyczny głos lub zmień kąt postów na Twitterze, aby konkretnie dotrzeć do docelowych odbiorców. Rozbudzanie konwersacji i szumów jest podstawą tweetowania.

Nie zapomnij też przekreślić atrakcyjnych efektów wizualnych w swoich tweetach. Według Buffera, tweety, które mają elementy graficzne otrzymaj 1,5x więcej akcji.

# 29. Bądź aktywny na LinkedIn

Nie przegap LinkedIn. Jest to platforma stworzona specjalnie dla sieci biznesowych i działa wyjątkowo dobrze dla firm B2B. Statystyki pokazują, że 97% marketerów korzysta z LinkedIn do celów content marketingu.

Statystyki dotyczące marketerów B2B korzystających z LinkedIn
Statystyki dotyczące marketerów B2B korzystających z LinkedIn. Źródło: Papier żelazny.

Jak zbudować silną pozycję na LinkedIn?

Przede wszystkim stwórz dobry przepływ między swoją witryną a LinkedIn – upewnij się, że masz przycisk udostępniania LinkedIn na swoich postach i przesyłaj zawartość witryny bezpośrednio do swoich połączeń za pomocą wiadomości e-mail LinkedIn.

Ale cokolwiek robisz, nie zapomnij zaangażować się w swoją sieć! Komentuj posty innych kanałów. Publikując artykuły, dołącz osobisty widok oraz dodaj pytania i ankiety.

Im bardziej angażujesz się, tym większe szanse na nawiązanie kontaktu ze społecznością LinkedIn i zbudowanie drogi do autorytetu.

# 30. Wykorzystaj moc dobrego podcastu

Podcasty są teraz ogromne. Ostatnia ankieta wykazała, że 22% Amerykanów słucha podcastów przynajmniej raz w tygodniu. Są zabawne, popularne i docierają do szerokiego grona odbiorców, więc są świetnym sposobem zarówno na zwiększenie ruchu w witrynie, jak i zwiększenie świadomości marki – ponieważ mogą zostać odkryte przez nowych odbiorców.

Jeśli rozpoczniesz podcast, możesz przeprowadzić wywiady z liderami w swojej branży. Lub, jeśli nie chcesz całkowicie zajmować się tego typu marketingiem, możesz sam wystąpić w podcastie jako gość – pomyśl o tym jako o równoważeniu z zaproszeniem gości.

Jak zwiększyć ruch dzięki reklamom

# 31. Uruchom reklamy na Facebooku

Dzięki algorytmom stale dewaluującym zasięg organiczny (badania przeprowadzone przez Marketing LYFE pokazał, że strony docierają tylko do 2% odbiorców za pośrednictwem bezpłatnych postów), strategia 100% po prostu tego nie ograniczy.

W końcu 98% odbiorców nie widzi Twoich treści regularnie w swoich kanałach.

Aby być naprawdę skutecznym ze swoimi reklamami, przeprowadź testy podziału i odkryj, jakie funkcje najlepiej sprawią, że Twoi odbiorcy zmienią reklamy na Facebooku w zrównoważoną, dochodową część Twojej firmy.

# 32. Uruchom reklamy Reddit

Oprócz tego, że jest trzecią najpopularniejszą witryną w USA, statystyki również to pokazują Reddit ma 330 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Aby skutecznie kierować ruchem przez Reddit, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć dobry subreddit z odbiorcami, którzy będą zainteresowani Twoimi produktami lub usługami.

Cała reszta to po prostu umiejętność znalezienia właściwej równowagi między oferowaniem cennych informacji a promocją.

Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz nawiązać kontakt ze społecznością Reddit prawdziwie. Tylko wtedy możesz uciec od publikowania reklam i linków do treści Twojej witryny istotnych do dyskusji.

Jest to ważne, ponieważ marketerzy, którzy po prostu publikują reklamy w Reddit, są zwykle odrzucani.

Po nawiązaniu kontaktu ze społecznością w subreddicie możesz zainwestować w post sponsorowany, który gwarantuje, że Twój post zostanie przypięty do góry subreddita.

# 33. Uruchom reklamy na Twitterze

Podobnie jak w przypadku niektórych innych sieci społecznościowych, dzięki aktualizacjom algorytmów zmniejsza się również zasięg organiczny na Twitterze.

Nic dziwnego, że 75% firm B2B i 65% firm B2C wyświetlają reklamy na Twitterze – a jeśli nie reklamujesz się na Twitterze, konkurenci są już o krok przed tobą.

Aby rozpocząć kampanię na Twitterze, zastosuj następujące techniki:

 • Bądź zwięzły
 • Użyj obrazów
 • Docelowe słowa kluczowe
 • Zadawać pytania

# 34. Uruchom Google Ads (PPC)

Inwestowanie w reklamy Google może być szybkim sposobem na zwiększenie ruchu w witrynie dzięki celowym wyszukiwaniom komercyjnym o wysokiej wartości – „65% wszystkich kliknięć dokonanych przez „użytkowników, którzy zamierzają kupić” trafiają na reklamy w wyszukiwarce.”

Oczywiście kampanie reklamowe Google mają trochę krzywej uczenia się, ale nic nie ma dobry przewodnik ekspercki na ten temat a niektóre testy A / B nie mogą rozwiązać.

# 35. Uruchom reklamy w YouTube

Przed rozpoczęciem kampanii reklamowej w YouTube musisz pomyśleć o grupie docelowej i sposobie, w jaki konsumują treści. Jednak, jak zawsze w przypadku reklam, istnieje wiele prób i błędów – możesz przeprowadzić testy A / B, aby dowiedzieć się, które typy reklam są najskuteczniejsze.

YouTube ma trzy typy formatów reklam możesz wybrać z:

Reklama TrueView

Po 5 sekundach oglądania tej reklamy użytkownicy mogą kliknąć opcję „pomiń”. Zapłacisz za ten dodatek, jeśli użytkownicy obejrzą go przez 30 sekund lub klikną reklamę.

TrueView Discovery

Tego rodzaju reklamy wyświetlają niezalecane filmy lub w wyszukiwaniu w YouTube. Zapłacisz za tę reklamę, jeśli użytkownicy ją klikną i obejrzą film.

Zderzak

Reklamy zderzakowe są krótsze, ale także niemożliwe do pomylenia. Są one wyświetlane przed filmem, w jego trakcie lub po nim. Zapłacisz za reklamy zderzakowe, gdy reklama wyświetli się 1000 razy.

# 36. Kup miejsce reklamowe na podobnych stronach

Reklama w mediach społecznościowych to jedno, ale reklama na podobnych stronach internetowych to także świetny sposób na zwiększenie ruchu na stronie.

Oto kilka sposobów zakupu miejsca na reklamę:

# 37. Reklamuj się za pośrednictwem sieci reklamowych

Za pomocą sieci reklamowe może pomóc w generowaniu przychodów z reklam z treści. Daje to szansę na tworzenie reklam cyfrowych, które będą kierowane do ukierunkowanej grupy klientów.

Sieci reklamowe łączą kupujących i sprzedających. Kierują reklamy do klientów na podstawie ich zachowania, lokalizacji, pracy i zainteresowań, których nie będzie można zrobić samodzielnie.

# 38. Użyj retargetowania

Większość odwiedzających uzyska dostęp do Twojej witryny kilka razy przed dokonaniem zakupu. Istnieje jednak duża liczba odwiedzających, którzy otworzą Twoją witrynę tylko raz i nigdy nie wrócą.

Retargeting to technologia oparta na plikach cookie, która wykorzystuje prosty kod JavaScript, aby śledzić klientów i przyciągać ich z powrotem, umieszczając reklamę produktu lub usługi, którą ocenili.

Reklamy retargetingowe pozwalają przyciągnąć potencjalnych klientów z powrotem do Twojej witryny, co zawsze zwiększa szanse konwersji.

Zwiększ ruch, angażując społeczności

# 39. Uczestnicz w forach

Znajdź swoją społeczność i skontaktuj się z nią. Czy używają Quora, Reddit lub Yahoo Answers? A może istnieje inna społeczność cyfrowa, w której specjaliści z Twojej niszy prowadzą dyskusje i dzielą się cennymi spostrzeżeniami?

Nie korzystaj z forów tylko do promowania swoich produktów – na ogół jest to niezadowolone. Zamiast tego weź udział w dyskusjach i dodaj cenne treści. Pomoże Ci to budować relacje z profesjonalistami w Twojej niszy, a z czasem zainteresują się Twoją firmą.

# 40. Bądź aktywny w niszowych społecznościach internetowych

Czy znasz jakieś fora niszowe związane z Twoją branżą? Jeśli nie, rozpocznij wyszukiwanie natychmiast. Ten rodzaj społeczności online to świetny sposób na dotarcie do bardzo określonych grup docelowych.

# 41. Weź udział w Quora

Quora to popularne forum, na którym ludzie angażują się w dyskusje na każdy możliwy temat, jaki możesz sobie wyobrazić. To świetne miejsce, aby dowiedzieć się, jak reagują klienci i doświadczają usług i produktów w Twojej branży – a nawet Twojej firmy.

Tego rodzaju informacje mogą być nieocenione – mogą pomóc Ci dowiedzieć się, jak ulepszyć swoje produkty i usługi.

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, jest wziąć aktywny udział w Quora. Odpowiadaj na pytania ludzi dotyczące tematów związanych z Twoją branżą – ale staraj się unikać brzmienia sprzedaży.

Na tego typu forach musisz budować relacje i zdobywać zaufanie jako członek – nie spiesz się z publikowaniem linków do bloga swojej witryny. Bądź odpowiedni i bądź pomocny.

Z czasem zbudujesz lojalną społeczność, która będzie otwarta na produkty i usługi Twojej witryny.

# 42. Użyj Reddit, aby promować swoje treści

Jeśli chcesz uzyskać duży ruch, powinieneś zaangażować społeczność Reddit.

Ale bądź ostrożny, jest to platforma, na której czytelnicy chcą uzyskać szczegółowe, wartościowe i pomocne treści. Krótka i ogólna nie radzi sobie dobrze – jak już powiedzieliśmy, możesz łatwo zostać doceniony.

Więc przeszukaj trochę swojego subreddita, dowiedz się, jakie typy postów są popularne i opublikuj tylko najlepsze treści.

# 43. Udostępniaj zdjęcia na Pinterest

Jeśli masz firmę B2C, regularne publikowanie (lub zmiana przeznaczenia) atrakcyjnych zdjęć produktów i niestandardowych wizualizacji oraz tworzenie tablic (ze słowami kluczowymi branży) mogą pomóc w dziale ruchu.

W rzeczywistości pokazują to statystyki Pinterest generuje 33% większy ruch na stronach z zakupami niż Facebook.

Pamiętaj tylko, że Pinterest działa dokładnie tak samo jak inne platformy społecznościowe – regularne publikowanie jest kluczem do sukcesu.

# 44. Opracuj prezentacje SlideShare

Czy wiedziałeś o tym SlideShare znajduje się na liście 150 najczęściej odwiedzanych stron internetowych na świecie?

Nie lekceważ tej platformy – ponad 80% 70 milionów odwiedzających stronę SlideShare przechodzi badania organiczne!

Poza tym możesz łatwo zmienić przeznaczenie treści blogu na prezentację i użyć SlideShare jako kolejnego kanału, który zwiększy ruch w Twojej witrynie.

Promuj swoją witrynę offline

# 45. Wydarzenia sponsorskie

Sponsoring wydarzeń to świetny sposób na zwiększenie widoczności marki i ustanowienie autorytetu w branży.

Wybierz wydarzenie, które pasuje do wizerunku Twojej marki i prawdopodobnie będzie w nim uczestniczyć Twoja grupa docelowa. Ekspozycja na media i szansa na wyeksponowanie logo marki zawsze stanowią skuteczny sposób na zwiększenie zainteresowania.

# 46. Reklamuj się na konferencjach

Jeśli masz okazję zabrać głos na konferencji na temat związany z Twoją branżą lub firmą, nie przegap tej okazji. Poza tym nawiązywanie kontaktów z liderami branży nigdy nie jest złą rzeczą, nie ma też okazji do przyciągnięcia nowych potencjalnych klientów z puli uczestników.

Zwiększ ruch, optymalizując swoją witrynę

# 47. Skoncentruj się na użyteczności mobilnej

Przeglądanie Internetu nie jest już wykonywane wyłącznie na komputerach stacjonarnych – coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych w celu uzyskania dostępu do sieci. w rzeczywistości, badania pokazują, że 70% ruchu na stronie dzieje się na urządzeniu mobilnym.

Jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, użytkownicy mobilni prawdopodobnie nie wrócą.

Upewnij się, że Twoja witryna reaguje na wszystkie urządzenia, wybierz motyw dostosowany do urządzeń mobilnych i upewnij się, że zawartość witryny dobrze wygląda na urządzeniach mobilnych!

#48. Przyspiesz swoją witrynę

Posiadanie szybkiej strony internetowej przekłada się na dobre wrażenia użytkownika. Badania pokazują, że odwiedzający witrynę są prawdopodobnie opuści Twoją witrynę, jeśli załadowanie zajmie więcej niż 3 sekundy.

Zawsze możesz więc szybko przetestować swoją witrynę, wybrać dobrego dostawcę usług hostingowych i zoptymalizować zdjęcia (zmniejszyć rozmiar obrazu) co najmniej.

# 49. Zoptymalizuj swój CTR

Twój CTR (współczynnik klikalności) jest jednym z najważniejszych wskaźników.

Chociaż optymalizacja CTR nie zawsze jest najprostsza, możesz:

 • Uwzględnij słowa kluczowe w tagu tytułu, adresie URL i opisie meta
 • Trzymaj je wszystkie w limicie znaków za pomocą narzędzia takiego jak SeoMofo Snippet Optimizer
 • Używaj słów mocy
 • Napisz atrakcyjne tytuły (zapoznaj się z narzędziami takimi jak Analizator nagłówków)

# 50. Zbadaj dane analityczne

Narzędzia analityczne, takie jak Google Analytics pozwalają śledzić:

 • Jak i gdzie udostępniana jest twoja treść.
 • Ruch mobilny
 • Najczęściej odwiedzane strony
 • Polecenia
 • Organiczne słowa kluczowe

To może dać Ci niesamowity wgląd w odbiorców i wiele więcej.

Zamiast ślepego odgadywania, narzędzie takie jak Google Analytics pomoże w podejmowaniu decyzji na podstawie danych na temat ulepszenia witryny.

# 51. Zbadaj swoich konkurentów

Niektóre z tych sposobów na zwiększenie ruchu w witrynie będą dla Ciebie działać, niektóre nie.

Na koniec dnia nie ma ogólnej zasady dla każdego rodzaju firmy.

Ale to, co ogólnie działa dla każdej firmy, to znalezienie udanych przykładów swojego modelu biznesowego w tej samej branży i uczenie się od liderów branży.

Dlatego musisz trochę kopać – zbadaj, czego używają twoi konkurenci!

 • Jaka jest ich strategia dotycząca treści?
 • Jakich słów kluczowych używają w PPC?
 • Z kim współpracują?

To zawsze będzie wiedza, która jest najbardziej odpowiednia ty.

# 52. Określ swoje najlepsze źródło ruchu i skalę

Wreszcie to od Ciebie zależy śledzenie wyników, monitorowanie statystyk i ustalanie, skąd pochodzi większość ruchu.

Jeśli dobrze znasz rodzaj źródeł, które generują największy ruch, i jaki procent tego ruchu generuje konwersje, będziesz wiedział, w co zainwestować. Podwoić to, co już działa!

Czy masz więcej pomysłów na zwiększenie ruchu w witrynie??

Udostępnij je poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map