Pomysły na biznes online

Pomysł
27 Łatwych do rozpoczęcia pomysłów biznesowych online

Rok 2020 będzie rokiem, w którym wreszcie stworzysz dochodowy biznes online?


Myślałeś o tym każdego roku. Zastanawiałeś się nad niezliczonymi pomysłami na biznes online i wyobrażałeś sobie, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś mógł rzucić pracę i generować pieniądze w Internecie.

Możesz swobodnie podróżować po świecie, stworzyć wygodny styl życia dla siebie i swojej rodziny oraz osiągnąć wolność finansową. W końcu możesz uciec od ograniczeń stylu życia 9-5 i całkowicie poświęcić swój czas.

Ale co się dzieje? Zwykle spędzasz trochę czasu na rozważaniu pomysłów, ale ostatecznie powracasz do swojej strefy komfortu.

Stały dochód z bezpiecznej pracy, łatwość w kontaktowaniu się z kimś innym na co dzień (zamiast próbowania tego od zera) oraz spójny harmonogram.

Mówisz sobie: „Wiesz co? Ten rok jest trochę zbyt szalony. Rozpocznę ten biznes online w przyszłym roku! ”

Ale „przyszły rok” nigdy nie nadejdzie.

Chcemy Ci powiedzieć, że rok 2020 to rok, w którym powinieneś rozpocząć działalność online. Jest więcej okazji niż kiedykolwiek i powinieneś skorzystać!

Aby pomóc Ci zacząć, przygotujemy 27 pomysłów na biznes online. Przeczytaj je, sprawdź, z czym się łączysz i rozpocznij badania. Więc zacznij od jednego, to jest że prosty!

27 „Łatwych do rozpoczęcia” pomysłów biznesowych online

Oto nasza lista 27 pomysłów biznesowych online na rok 2020:

1. Uruchom blog i zarabiaj na nim

Dużo rozmawiamy o tym, jak założyć blog na tej stronie, i nie bez powodu. W 2020 r. Łatwiej jest założyć blog niż kiedykolwiek wcześniej, a Twój blog może być również dużym potencjalnym źródłem dochodu (jeśli wiesz, jak na nim zarabiać).

Pamiętaj, że nie zaczynasz blogu i oczekujesz, że pieniądze wpłyną. Musisz konsekwentnie tworzyć treści, a także treści, które edukują, informują lub bawią ludzi. Innymi słowy, musi w jakiś sposób wzbudzić ich zainteresowanie.

Co więcej, musisz coś sprzedać za pośrednictwem bloga. Może to być przestrzeń reklamowa, produkty, produkty cyfrowe, posty sponsorowane, coaching, ebooki itp.

Ale jeśli chcesz zaangażować się w tę pracę i pracujesz nad nią na dłuższą metę, blogowanie może być bardzo opłacalne (niektórzy blogerzy zarabiają 50 000 USD miesięcznie lub więcej).

Oto niektóre zasoby, które pomogą Ci rozpocząć pracę z pierwszym blogiem:

 • Jak dostosować Blog WordPress
 • Jak zainstalować Blog WordPress na Bluehost
 • Jak zwiększyć ruch na blogach

2. Rozpocznij z Affiliate Marketing

Naucz się marketingu afiliacyjnegoMarketing partnerski to w zasadzie proces uzyskiwania prowizji poprzez promocję produktu innej osoby.

Są dwa główne sposoby, w jakie większość ludzi prowadzi marketing afiliacyjny:

 • Produkty informacyjne. Promujesz produkty takie jak ebooki, strony członkowskie, serie wideo itp. Ten rodzaj marketingu afiliacyjnego może zarobić do 50% lub więcej prowizji, ma stosunkowo niskie bariery wejścia i łatwo jest znaleźć produkty do promowania.
 • Partnerzy Amazon. Wielu marketingowców stowarzyszonych odnosi sukcesy w Amazon. Do wyboru są dosłownie miliony produktów, które mogą być dość opłacalne. Aby uzyskać więcej informacji, możesz sprawdzić Program Amazon Associates.

Krótka notatka: Zanim zaczniesz marketing partnerski, warto mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat SEO i copywritingu (więcej na temat każdego z nich później).

To powiedziawszy, możesz przeczytać kilka książek copywritingowych i przejrzeć przewodnik dla początkujących po SEO z SEO Moz aby pomóc Ci zacząć.

3. Skonfiguruj witrynę handlu elektronicznego

Jednym z najlepszych sposobów na zarabianie w Internecie jest założenie sklepu e-commerce. Oto plus: jeśli spróbujesz pójść drogą marketingu afiliacyjnego, najlepsi marketingowcy afiliacyjni skupiają się na 3 głównych niszach; randki, odchudzanie i zarabianie pieniędzy w Internecie. Będziesz musiał konkurować z najlepszymi z najlepszych, a to nie jest łatwe.

Dzięki ścieżce e-commerce na wielu rynkach będziesz konkurować ze staroświeckimi biznesmenami, którzy mogą, ale nie muszą mieć żadnego doświadczenia w marketingu internetowym. Wiele z nich ma błędne, nieaktualne strony internetowe, co pozostawia wiele miejsca na ulepszenia i możesz wykorzystać ich niedociągnięcia.

Wciąż nie jest to łatwe. Wymaga to ciężkiej pracy, a Ty musisz wyróżniać się wśród setek tysięcy witryn handlu elektronicznego i sklepów internetowych. Ale wypełniając unikalną niszę i stosując odpowiednie techniki marketingowe, możesz sprawić, że Twój sklep e-commerce odniesie sukces.

Oto kilka wskazówek ułatwiających rozpoczęcie korzystania ze sklepu e-commerce:

 • Znajdź rentowny rynek. Przeprowadź burzę mózgów nad niektórymi pomysłami, przeszukaj słowa kluczowe i postaraj się uzyskać jak najdokładniejsze informacje. Na przykład prawdopodobnie istnieje duża konkurencja w sprzedaży desek surfingowych. Ale jeśli zawęzisz go do stojaków na deski surfingowe, możesz mieć większą szansę na wyróżnienie się na rynku.
 • Zadaj sobie pytanie: „Czy produkt jest drogi?” Istnieją koszty związane z produkcją, dystrybucją, odsprzedażą itp. Jeśli twój produkt nie jest drogi (co najmniej 50 USD lub więcej), do czasu sprzedaży produktu może nie zostać żaden zysk.
 • Zadaj sobie pytanie: „Czy produkt jest na rozwijającym się rynku?” Jeśli Twój rynek osiągnął już szczyt (tj. Rynek magnetowidów) i znajduje się w trudnej sytuacji, prawdopodobnie nie chcesz się w to angażować. Zamiast tego chcesz wejść w branżę, która jest w fazie wzrostu – to właśnie tam będziesz miał największy zysk i potencjał wzrostu.
 • Rozważ budowę sklepu Shopify. Shopify to system zbudowany dla handlu elektronicznego. Mając podstawową wiedzę o sieci, możesz bardzo szybko założyć dobrze wyglądający sklep przy niskich kosztach inwestycji i bez konieczności kodowania. Shopify ma również 30-dniowy bezpłatny okres próbny, więc możesz zacząć bez wydawania ani grosza.

Oto kilka dodatkowych zasobów do stworzenia udanego sklepu internetowego:

4. Własna publikacja książki na Amazon

Opublikuj książkę na AmazonCzy kiedykolwiek myślałeś o napisaniu książki, ale nie wiedziałeś, od czego zacząć? Wszystkie nonsensy wydawnicze, edycja i formatowanie, marketing itp.?

Dzięki Amazon możesz dość łatwo samemu wydawać książkę i naprawdę na tym zarabiać. Istnieje kilka prostych i niedrogich przewodników ten aby pomóc Ci napisać książkę ORAZ sprawić, by generowała stały dochód.

Oto sekretny sos: Jeśli uda Ci się wydać książkę i uzyskać kilkaset sprzedaży w pierwszym tygodniu, Amazon przejmie ją i zacznie ją promować. W ten sposób możesz zarobić na tym prawdziwe pieniądze. To właściwie łatwiejsze niż się wydaje, ale przejdziemy do tego za chwilę.

Oto kilka wskazówek na temat pisania książki:

 • Zatwierdź książkę, udzielając ankiety znajomym, liście e-mail i / lub stronom z ankietami, takimi jak Pickfu. Sprawdzając poprawność pomysłu przed napisaniem książki, zwiększysz szanse osób chętnych kupić książkę (i nie marnujesz czasu na pisanie książki).
 • Utwórz kontur i trzymaj się go, jeśli to możliwe.
 • Pisz co najmniej 30 minut do godziny dziennie.
 • Sformatuj książkę zgodnie z Standardy Amazon.

Po napisaniu i sformatowaniu książki możesz udać się na KDP.amazon.com. Zaloguj się na swoje konto Amazon, a następnie w „Utwórz nowy tytuł” ​​wybierz „Kindle eBook”.

Oto dobra strategia na tydzień premiery książki (aby uzyskać ponad 100 sprzedaży):

 1. Ustaw cenę na 99 centów za pierwszy tydzień.
 2. Przeprowadź 99-procentową promocję w witrynach takich jak Buck Books i Robin czyta.
 3. Opublikuj fragment książki na odpowiednim subreddycie i umieść na końcu link do swojej strony książki.
 4. Opublikuj 1-2 posty gości w ciągu tygodnia premiery, które prowadzą do strony z książką.
 5. Wysadź swoją listę e-mail wiele razy.
 6. Mamy nadzieję, że do końca tygodnia książka przekroczyła najwyższy 5 000 lub 10 000 ogólnie płatny ranking. Następnie podnieś cenę do 2,99 USD i kontynuuj podnoszenie ceny 1 USD co kilka dni, aż przestanie ona sprzedawać (następnie obniż ją o dolara). To powie ci optymalną cenę za książkę.

(Oto studium przypadku książki które wykorzystały tę strategię do pomyślnego uruchomienia i konsekwentnie przynoszą 3- $ 4K $ miesięcznie zysku).

5. Utwórz produkt cyfrowy lub kurs

Tworzenie cyfrowego produktu lub kursu jest podobne do pisania ebooka. Zarabiasz na swojej wiedzy, ucząc ją innych.

Biorąc to pod uwagę, nie ma korzyści z promowania swojego kursu przez Amazon. Musisz sam promować się za pośrednictwem własnej strony internetowej, list e-mail i ewentualnie partnerstwa partnerskiego. Musisz także stworzyć atrakcyjną stronę sprzedaży, która zachęci odwiedzających do kupowania od Ciebie.

Jeśli nie masz jeszcze odbiorców, lepiej najpierw opublikować je na Amazon. W ten sposób możesz zweryfikować swój pomysł na kurs, rozwinąć listę e-maili (upewnij się, że masz e-mail z opcją na początku i na końcu książki!) I mniej więcej utwórz wstępny szkic kursu (ponieważ prawdopodobnie będzie podobny do książki).

Oto kilka dodatkowych zasobów, które pomogą Ci w tworzeniu kursu online:

 • TheRiseToTheTop.com – Witryna Davida Sitemana Garlanda, która pomogła tysiącom przedsiębiorców uruchomić opłacalne kursy online.
 • Zarabiaj na swojej wiedzy Podcast – Pomocne epizody eksperta kursu online Granta Weherleya, które pomogą Ci rozpocząć kurs online na pięści.

6. Zostań YouTuberem

Filmy stają się coraz bardziej popularne. Od historii na Instagramie i Snapchata po wideo na żywo z Facebooka, filmy będą rosły. Jeśli zawsze podobała Ci się myśl o byciu za kamerą, teraz możesz skorzystać.

Niezależnie od tego, czy będzie to rozpoczęcie vloga i uzyskiwanie przychodów z reklam / sprzedaż produktów dla odbiorców, czy budowanie kanału YouTube w celu zwiększenia ruchu w witrynie – 2020 to świetny czas na rozpoczęcie.

Filmy na YouTube nie tylko pomogą Ci opowiadać lepsze historie i dostarczać cenniejsze treści swoim odbiorcom – może także pomóc Ci zyskać możliwości mówienia.

Najlepsze jest to, że nie musisz nawet wychodzić z domu i kupować drogiego nowego aparatu – o ile masz smartfona z obiektywem wysokiej jakości, możesz zacząć filmować swój pierwszy film już teraz!

7. Rozpocznij tworzenie aplikacji

Aplikacje mobilne stają się coraz bardziej popularne z roku na rok. Jeśli masz pomysł na fajną, przydatną i / lub zabawną aplikację na telefon lub tablet, może to być odpowiedni sposób.

Pomaga mieć trochę wiedzy na temat kodowania, ale nie jest to absolutna konieczność. Istnieje wielu programistów, którzy chcą współpracować z ludźmi przy tworzeniu aplikacji.

Uwaga: rynek aplikacji jest teraz nasycony, więc sprawdź swoją aplikację i przeprowadź badania, zanim zainwestujesz dużo pieniędzy w swój pomysł.

Oto niektóre zasoby, które pomogą Ci w procesie tworzenia aplikacji:

8. Naucz się reklam na Facebooku

Facebook nadal się rozwija i rozwija. Dlatego firmy wydają więcej na reklamy na Facebooku. Ale jest problem: wiele starych firm szkolnych nie wie, co robią, jeśli chodzi o reklamy na Facebooku. Nawet nowsze firmy nie mają czasu na zapoznanie się z tajnikami, aby uzyskać jak największy zwrot z inwestycji w reklamy na Facebooku.

W związku z tym szukają specjalistów od reklamy na Facebooku, którzy mogliby wkroczyć i zrobić to za nich. Na szczęście można się tego dość szybko nauczyć. Gdy to zrobisz, możesz dotrzeć do firm i zaoferować pomoc w tworzeniu rentownych reklam na Facebooku.

Oto niektóre zasoby reklam na Facebooku, z których możesz się nauczyć:

9. Naucz się i opanuj SEO

optymalizacja wyszukiwarkiSEO (Search Engine Optimization) odnosi się do uzyskania wyższej pozycji strony internetowej dla niektórych „wyszukiwanych haseł” w wyszukiwarkach takich jak Google. Gdy witryna zajmuje wyższą pozycję, uzyskuje większy ruch i może generować większe przychody.

To kolejna wysoko ceniona umiejętność w świecie marketingu internetowego. To powiedziawszy, może być trochę trudne, ponieważ Google zawsze zmienia swoje algorytmy. Wraz z nim zmieniają się niektóre zasady wyszukiwania. Zawsze musisz być na czele, uczyć się i testować nowe strategie.

Jeśli potrafisz opanować SEO, firmy zawsze będą skłonne zapłacić ci za pomoc.

10. Zostań Copywriter

Copywriting to sztuka i nauka strategicznego dostarczania słów (pisanych lub mówionych), które zachęcają ludzi do podjęcia jakiejś formy działania. Może obejmować wszystko, od stron sprzedażowych, przez marketing e-mailowy, a nawet wysokiej jakości treści na blogach.

Jeśli masz naturalną skłonność i pasję do pisania, copywriting może być przepustką do zarabiania w Internecie.

To świetny sposób na osiągnięcie wolności w swoim życiu. Copywriting nie tylko pozwala na pracę zdalną, ale także pozwala kontrolować harmonogram. Co więcej, nauczenie się tej umiejętności pomoże ci w wielu obszarach biznesu online (np. W tworzeniu bloga, marketingu afiliacyjnego itp. – kiedy możesz pisać w przekonujący sposób, wszystkie stają się znacznie łatwiejsze!)

11. Coaching Skype

Czy masz specjalistyczną wiedzę, z którą chciałbyś pomóc innym? Zatem coaching Skype może być dla Ciebie potencjalną opcją. Zasadniczo, wskakujesz na Skype i zapewniasz pomoc swoim klientom coachingowym. Może to mieć postać codziennych, tygodniowych lub miesięcznych połączeń.

Są trenerzy Skype na prawie wszystko – trenerzy życia, trenerzy zdrowia, trenerzy randek itp.

Uwaga: O wiele łatwiej jest promować swoje usługi coachingowe, gdy masz blog na swój temat coachingowy.

12. Kupuj i przerzucaj domeny

Prawdopodobnie słyszałeś o ludziach, którzy kupują i „przerzucają” nieruchomości, prawda? Kupują dom za stosunkowo dobrą cenę, trochę go naprawiają, a następnie odsprzedają, aby uzyskać niezły zysk.

To ten sam pomysł na kupowanie i przerzucanie domen. Czy to twoje własna domena, lub czy chcesz kupić czyjąś stronę i przerzucić ją, może to być dobre źródło dochodów online.

Możesz korzystać z zasobów takich jak Empire Flippers zarówno do kupowania, jak i sprzedawania domen.

13. Uruchom podcast

PodcastingPodcast może być świetnym generatorem przychodów.

W miarę rozwoju podcastu możesz oferować płatne sponsoring i sprzedawać własne produkty i usługi. Dzięki podcastowi będziesz mógł zdobyć zaufanie swoich słuchaczy, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zakupu tego, co masz do zaoferowania.

14. Dropshipping

Dropshipping ma miejsce, gdy tworzysz sklep internetowy, aby sprzedawać produkty innych osób (tzn. Nie zajmujesz się produkcją ani wysyłką). Następnie otrzymasz prowizję za każdą sprzedaż.

Zaletą jest to, że nie musisz ryzykować zakupu akcji w produkcie i utraty pieniędzy, jeśli się nie sprzedaje. Bariera wejścia jest niższa i nie musisz inwestować prawie tyle, aby zacząć.

Jeśli chcesz nauczyć się dropship, Drop Ship Lifestyle jest jednym z najlepszych zasobów, które pomogą Ci zacząć.

15. Freelance Pay Per Click Consulting

(Są to reklamy PPC)

Widziałeś kiedyś te sponsorowane reklamy u góry wyników wyszukiwania Google? To jest reklama Pay Per Click (PPC) w akcji.

Jest to forma marketingu internetowego, w której reklamodawcy płacą opłatę za każdym kliknięciem jednej z reklam. Krótko mówiąc, jest to sposób kupowania wizyt w Twojej witrynie.

Jeśli potrafisz opanować tę umiejętność, możesz zaoferować usługę innym firmom.

16. Sprzedawaj produkty w serwisie eBay

Sprzedawaj w serwisie eBayPewnie, że to trochę stara szkoła, ale ludzie wciąż zarabiają dużo pieniędzy eBay. Aby rozpocząć sprzedaż, możesz zrobić coś prostego, np. Udać się do lokalnego sklepu z odzieżą i kupić odzież na wyprzedaży.

Następnie możesz wystawić go na eBayu za wyższą cenę, a jeśli się sprzedaje, możesz ponownie zainwestować zysk w więcej ubrań i kontynuować zarabianie.

Wymaga strategii i planowania, ale z pewnością jest opłacalnym sposobem prowadzenia biznesu w Internecie.

17. Zostań programistą

Deweloper stron internetowych to ktoś, kto wie, jak zbudować stronę internetową od podstaw. Aby to zrobić, musisz nauczyć się kodowania, co wymaga czasu i ciężkiej pracy. Ale jeśli zechcesz włożyć wysiłek, może całkiem dobrze zapłacić.

Oto kilka wskazówek, jak nauczyć się kodować i rozpocząć tworzenie stron internetowych.

18. Zainwestuj swój czas w projektowanie graficzne

Widziałeś kiedyś piękną stronę sprzedaży lub projekt strony internetowej, który naprawdę na Ciebie rzuca się w oczy? To wszystko dzięki grafikowi.

Graficy są w zasadzie komunikatorami wizualnymi. Projektują strony internetowe, strony sprzedaży, logo i wszystko, co musi wyglądać ostro.

Aby być świetnym projektantem graficznym, nie musisz być świetnym rysownikiem, nie potrzebujesz dyplomu ukończenia szkoły wyższej i nie musisz kupować fantazyjnie drogiego komputera. Ale musisz być wizualnym myślicielem, musisz się w czymś specjalizować i na pewno potrzebujesz portfolio.

19. Buduj witryny niszowe

Ideą niszowej witryny jest kierowanie reklamy na określoną niszę (na przykład określony rodzaj fotografii), pozycjonowanie w Google słów kluczowych związanych z tą niszą, a następnie przekształcenie tego ruchu w zarobki dzięki ofertom partnerskim lub sprzedaży własnych produktów.

Wiele badań dotyczy tego – powinieneś być przygotowany na trochę pracy. Jeśli utworzysz dobrą witrynę niszową, może ona przynieść dodatkowe 500 USD miesięcznie lub więcej.

Aby przeczytać dalej, sprawdź ten post Seana Ogle’a: Jak zbudować witrynę niszową w 2018 r., Która przynosi 500 USD miesięcznie

20. Rozpocznij działalność doradczą

Czy masz mnóstwo wiedzy w określonej dziedzinie? Wtedy możesz mieć to, czego potrzeba, aby być wysoko płatnym konsultantem online.

Jako konsultant musisz po prostu zastosować posiadaną wiedzę, umiejętności i doświadczenie w konkretnej dziedzinie, aby pomóc klientom rozwiązać problem lub problem, który mają w tej dziedzinie.

Aby przeczytać więcej, sprawdź ten post z USA Today: Jak zostać wysoce płatnym konsultantem

21. Uruchom płatną prywatną grupę na Facebooku

Płatna prywatna grupa na Facebooku daje szansę na stworzenie silnie zaangażowanej społeczności.

Zapewnia miejsce do dostarczania treści, pozwala członkom społeczności na interakcje, pozwala ograniczyć dostęp do wykwalifikowanych członków, a także umożliwia moderowanie i kontrolowanie grupy.

Uwaga: Jeśli masz już witrynę internetową i listę e-mail, łatwiej jest utworzyć płatną prywatną grupę na Facebooku, ale nie jest to absolutną koniecznością.

22. Pomagaj w tworzeniu potencjalnych szans

Firmy zawsze szukają sposobów na tworzenie nowych potencjalnych klientów. Przodami są przecież siła napędowa firm.

Kiedy pomagasz w generowaniu leadów, grasz w swatkę. Łączysz biznes z potencjalnymi klientami, dla których mogą rozwiązać problemy.

23. Sponsoring na Instagramie

Czy lubisz robić zdjęcia i marzysz o zbudowaniu świetnego obserwatora na Instagramie? Wraz ze wzrostem liczby obserwujących, pojawi się więcej możliwości sponsorowania. Na przykład, jeśli twoje konto koncentruje się na fitnessie, możesz być w stanie sponsorować produkty takie jak białko w proszku, suplementy itp.

24. Utwórz SaaS (oprogramowanie jako usługę)

Biznes SaaSGoogle Apps, Dropbox, Leadpages – to wszystko SAAS.

SAAS to wszelkiego rodzaju oprogramowanie internetowe, za które płacisz za dostęp.

W tym celu musisz najpierw przeprowadzić burzę mózgów / znaleźć usługę online, za którą ludzie są skłonni płacić na bieżąco. Po utworzeniu wyzwaniem jest utrzymanie go, co nie jest łatwym zadaniem. To powiedziawszy, może być całkiem opłacalne, jeśli możesz sprawić, by działało.

25. Pisanie artykułów technicznych

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kto napisał instrukcję obsługi tego nowego telewizora? To jest praca pisarzy technicznych.

Jeśli lubisz pisać i lubisz techniczną stronę rzeczy, możesz mieć to, czego potrzeba, aby zostać pisarzem technicznym.

Oto zasób, który może Ci pomóc: Rozpoczęcie działalności technicznej pisania od zera

Oto kilka stron, na których możesz znaleźć pracę:

 • Freelanced.com
 • Upwork.com

26. Wznowienie / Pisanie listów motywacyjnych

Ludzie zawsze będą szukać pracy – będą potrzebować pomocy w życiorysach i listach motywacyjnych.

To jest miejsce, w którym możesz wejść i pomóc im stworzyć gwiazdowe CV, aby ich zatrudnić.

27. Wsparcie techniczne

Dzięki pomocy technicznej online zasadniczo oferujesz swoje umiejętności jako technologiczny świst. Możesz współpracować z większymi firmami lub nawet klientami jeden na jednego.

Oferty pracy wsparcia technicznego można również regularnie znaleźć w Upwork.

Wniosek

To nowy rok i nowa szansa na rozpoczęcie działalności online i stworzenie dla siebie absolutnej swobody finansowej i stylu życia.

Rok 2020 polega na podejmowaniu działań. Dzięki tej dużej liście pomysłów na biznes online masz wiele możliwości, aby zacząć. Nie czekaj dłużej i zdecydowanie nie odkładaj tego na następny rok!

Weź kilka pomysłów i skorzystaj z nich – do tego czasu w przyszłym roku bardzo dobrze możesz mieć swój udany i dochodowy biznes online! Po prostu zgłoś się tutaj i daj nam znać o swoich wynikach!

Jeśli masz inne pomysły na biznes online, które Twoim zdaniem warto wymienić, pamiętaj o umieszczeniu ich w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map