Najlepsze oprogramowanie forum (bezpłatne i płatne)

Najlepsze bezpłatne i płatne oprogramowanie forumJeśli szukasz najlepszego oprogramowania forum lub najlepszego wolny oprogramowanie forum do tworzenia społeczności online, sama liczba opcji może być przytłaczająca.


Ale istnieje kilka, które wyróżniają się jako najlepsze oprogramowanie forum – najlepsze, ponieważ są niezawodne i wyposażone w funkcje potrzebne w programie forum.

W tym przewodniku przedstawimy Ci 10 najlepszych programów na forum, które powinny ułatwić Ci znalezienie odpowiedniego oprogramowania do budowania społeczności online.

Zanurzmy się.

Najlepsze oprogramowanie forum

Wybór odpowiedniego oprogramowania forum sprowadza się do tego, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Naprawdę nie możesz się pomylić z żadnym z poniższych programów. Możesz więc wypróbować kilka opcji przed wylądowaniem na najlepszym oprogramowaniu forum dla Ciebie.

Ważne może być zauważenie, że ceny opcji premium na liście są dokładne w momencie publikacji, ale mogą się później zmienić.

1 – vBulletin (Płatny)

Witryna vBulletin. To jedno z najlepszych programów forum.

VBulletin to oprogramowanie forum klasy premium, ale znajduje się na szczycie listy, ponieważ jest szybkie w konfiguracji, ma zaawansowane możliwości i ma opcję hostowania oprogramowania forum samodzielnie lub za pośrednictwem niedrogiego i niezawodnego hostingu w chmurze.

Ten program forum można skonfigurować w 15 minut i jest on wyposażony w funkcje SEO i zabezpieczenia, dzięki czemu nie musisz się martwić o samodzielne uporządkowanie tego.

Posiada również funkcję angażowania użytkownika opartą na sztucznej inteligencji, aby pomóc Twojej społeczności w rozwoju organicznym.

Ponadto jest to jedno z najlepszych programów forum, ponieważ jest gotowe do użycia na urządzeniach mobilnych. Mobilne wrażenia są nawet automatycznie optymalizowane. Społeczność online będzie więc dobrze wyświetlana na wszystkich urządzeniach i komputerach.

Opcje administracyjne są również proste, więc samodzielne zarządzanie forum nie stanowi problemu.

Możesz samodzielnie hostować vBulletin za jednorazową cenę 249 USD lub możesz hostować oprogramowanie forum na ich serwerach w chmurze od 15 USD miesięcznie. Jeśli zdecydujesz się na hosting z vBulletin, aktualizacje oprogramowania i konserwacji forum są uwzględnione i załatwione.

Jest to oprogramowanie, które najlepiej nadaje się dla każdego, kto wymaga łatwego w obsłudze programu forum.

2 – Rozprawiać (Płatny)

Strona internetowa dyskursu. To jedno z najlepszych darmowych programów forum.

Dyskurs jest z pewnością jednym z najlepszych darmowych programów na forum. Jest to popularna opcja, ponieważ jest open-source i ma wiele przydatnych funkcji i integracji.

Najlepiej nadaje się dla każdego, kto potrzebuje integracji w celu usprawnienia przepływu pracy.

Istnieje system rankingowy, który służy nie tylko do odróżnienia nowych członków od doświadczonych użytkowników, ale także do automatycznego nadania większych możliwości moderowania użytkownikom, którzy przyczynili się wystarczająco, aby je zdobyć.

W ten sposób Twoja społeczność może się moderować, a nowi użytkownicy nie będą mogli publikować ani wysyłać wiadomości prywatnych do niczego, co byłoby nieodpowiednie.

Można go również używać z WordPress, aby zmienić swoją stronę internetową w forum. Każdy post na blogu staje się postem na forum. Działa również z wtyczką Akismet WordPress w celu moderowania spamu.

Discourse oferuje wiele innych przydatnych integracji, takich jak Slack, IFTTT, Zapier, Zendesk, Patreon, GitHub, Google Analytics, Google Adsense, Amazon i inne. Reprezentowane są także integracje z mediami społecznościowymi, takimi jak Facebook, Instagram, Twitter i inne.

Jeśli wolisz zarządzane rozwiązanie hostingowe zamiast samodzielnego hostowania oprogramowania forum, istnieje taka możliwość i zaczyna się od 100 USD miesięcznie.

3 – phpBB (Wolny)

Strona programu forum phpBB.

PhpBB jest jedną z najstarszych darmowych opcji forum. Jest to oprogramowanie forum typu open source, a także samo hostowane.

Posiada wszystkie podstawowe funkcje potrzebne w oprogramowaniu forum, w tym moderowanie użytkowników, prywatne wiadomości, powiadomienia, możliwość ustawiania uprawnień użytkowników itp..

Nie tylko, ale ma także wbudowane zabezpieczenia, antyspam i funkcje buforowania.

Możesz też użyć wtyczek, aby dodać funkcje, które nie są dostępne po wyjęciu z pudełka.

PhpBB ma responsywny design. Nie musisz się więc martwić, jeśli członkowie chcą uzyskać dostęp do społeczności na urządzeniach mobilnych.

Chociaż jego podstawowe funkcje mogą nie wydawać się tak wyjątkowe, ponieważ powinny być standardowe w każdym oprogramowaniu forum, szczególne możliwości są dość solidne.

Na przykład prywatny system przesyłania wiadomości jest tak dobry, jak wysyłanie wiadomości e-mail z dowolnym dostawcą. Możesz dodawać załączniki, tworzyć książkę adresową, tworzyć wersje robocze, dodawać załączniki, wyświetlać wiadomości w trybie konwersacji i wiele więcej.

Jest to solidna opcja, dlatego jest ugruntowana jako jedno z najlepszych bezpłatnych programów forum.

Pamiętaj jednak, że chociaż phpBB jest bezpłatny, jest to opcja hostowana przez siebie, więc potrzebujesz dostawcy usług hostingowych.

4 – SMF (Wolny)

Strona internetowa SImple Machines Forum: Oprogramowanie forum najlepiej dostosowane dla osób z ograniczonym budżetem.

Simple Machines Forum (SMF) to program typu open source i ma wszystkie funkcje, których można oczekiwać od oprogramowania forum. Jest najbardziej odpowiedni dla każdego, kto ma budżet, który wciąż potrzebuje profesjonalnego oprogramowania na forum.

Interfejs użytkownika (UI) jest czysty i prosty, dzięki czemu wygląda dość profesjonalnie.

Ma również zaawansowanego menedżera pakietów, dzięki czemu można wprowadzać zmiany za pomocą kilku kliknięć, które szybko stosują zmiany nawet w dużych społecznościach. Możesz więc zapomnieć o dniach, w których wiele godzin zajęło zastosowanie wielu zmian w dużej bazie danych członków forum.

SMF obsługuje również wiele języków jednocześnie. W ten sposób nikt nie musi czuć się wykluczony, co jest świetne.

Został zaprojektowany z myślą o optymalnej wydajności i skalowalności, a także ulepszonym SEO i buforowaniu. Jest więc przeznaczony dla dużych społeczności. Dlatego szczególnie mile widziane są jego zaawansowane uprawnienia i ustawienia zarządzania użytkownikami.

5 – xenForo (Płatny)

Strona internetowa xenForo.

XenForo to samoobsługowe oprogramowanie forum premium, które najlepiej nadaje się dla firm. Wykorzystuje gamifikację, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników i integruje się z Facebookiem, aby użytkownicy mogli rejestrować się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ułatwia także udostępnianie na Facebooku.

XenForo ma najnowszy kanał aktywności, więc członkowie mogą szybko się aktualizować. Istnieją również powiadomienia, aby jeszcze łatwiej nawiązać kontakt ze społecznością.

Ma elegancki, elegancki i profesjonalny interfejs użytkownika oraz wbudowaną optymalizację SEO w celu zwiększenia funkcjonalności forum.

Istnieje ponad 2000 dodatków, od różnych funkcji grywalizacji po administrację, oraz rozszerzone wyszukiwania, takie jak popularne i potężne oprogramowanie ElasticSearch.

Prawdopodobnie znajdziesz wszystkie potrzebne dodatki, ale w przeciwnym razie pomogą Ci opracować własne dzięki ich ramom.

XenForo zwróci ci 160 $, a są też dodatki, takie jak usługa instalacyjna, usuwanie marki i inne opcje. Będziesz także musiał sam go hostować, jak wspomniano wcześniej.

6 – Fora Vanilla (Płatny)

Witryna Vanilla Forums.

Vanilla Forums to zarządzane oprogramowanie forum, które najlepiej nadaje się dla większych firm, które potrzebują programu forum, który będzie miał duży wpływ, jeśli chodzi o zaangażowanie użytkowników.

Zapewniają szerszy zakres ról i możliwości uprawnień użytkowników. Dzięki temu użytkownicy mają większą motywację do współpracy ze społecznością.

Oprócz zaangażowania użytkowników, koncentrujemy się również na wydajności. Jeśli więc jesteś właścicielem firmy, który chce używać tego programu forum jako systemu zgłoszeń do pomocy technicznej, możesz to zrobić. Został zbudowany z myślą o wygodzie użytkownika, dzięki czemu możesz skrócić czas poświęcony na wsparcie.

Pomaga to również, że Vanilla Fora ma system bazy wiedzy, dzięki czemu firmy mogą ograniczyć bilety pomocy technicznej, oferując opcję samoobsługi.

Możesz w pełni markować Fora Waniliowe, a także w pełni reaguje na wszystkie urządzenia mobilne. Istnieje zaawansowane raportowanie, dzięki czemu możesz bez wysiłku śledzić wskaźniki wydajności, aby upewnić się, że Twój zespół pozostaje na celu.

Plany wahają się od 689 do 10 000 USD, a także istnieje opcja niestandardowa, która przekracza ten przedział cenowy w przypadku, gdy jesteś firmą biznesową o rosnących potrzebach.

7 – MyBB (Wolny)

Witryna MyBB.

MyBB to open-source, samo hostowane oprogramowanie forum, które najlepiej pasuje do firm, które potrzebują eleganckiego, ale opłacalnego programu forum.

Gdy tworzysz forum za pomocą MyBB, jest ono niezwykle eleganckie, przyciągające wzrok i profesjonalnie wyglądające. Doskonały interfejs użytkownika zapewnia również przejrzysty układ i wygląd.

Jego interfejs jest prosty i obejmuje również strony administracyjne.

MyBB ma wszystkie podstawowe funkcje forum, których możesz potrzebować, ale istnieją setki bezpłatnych wtyczek i motywów, jeśli chcesz rozszerzyć możliwości lub w przypadku zmiany wyglądu i układu.

Zawiera wiele wtyczek i motywów, więc prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć to, czego potrzebujesz. Na przykład buforowanie, minimalizacja, CDN, grywalizacja, bezpieczeństwo, antyspam i wtyczki administracyjne i wiele innych.

Za MyBB stoi także silna, długoletnia społeczność, która przetłumaczyła go na ponad 30 języków, i istnieją opcje zwiększania zaangażowania użytkowników w grywalizację.

Wszystko to sprawia, że ​​jest to jedno z najlepszych darmowych programów forum dla firm i osób prywatnych.

8 – Flarum (Wolny)

Witryna Flarum. To nowsze, bezpłatne oprogramowanie forum.

Flarum to nowy pretendent na rynku oprogramowania forum. Pomimo tego, że to oprogramowanie forum typu open source jest obecnie w fazie testów beta, wciąż jest to profesjonalne i eleganckie rozwiązanie, które kładzie duży nacisk na wygodę użytkowników.

Flarum jest w pełni responsywny i przyjazny dla urządzeń mobilnych. Ma większe przyciski, nieskończone przewijanie, płynne animacje i kompozytor wiadomości, który unosi się na ekranie. Możesz więc przewijać stronę bez wychodzenia z okna komunikatu i tracenia wpisanego tekstu.

Jego funkcje przypominają serwis społecznościowy, na przykład użytkownicy rozszerzenia Pusher mogą czatować na żywo. Są też powiadomienia, które są uporządkowane w ramach dyskusji, dzięki czemu łatwiej je wykorzystać.

Gdy wrzucisz fakt, że możesz publikować wzmianki o innych użytkownikach, takich jak Twitter, Flarum przechodzi ze zwykłego programu forum do jednego z najlepszych darmowych programów forum. Może nawet rywalizować z najlepszymi programami forum, które mają opcje premium.

Obecnie trwa integracja WordPress z wieloma innymi funkcjami, takimi jak antyspam, statystyki, skróty klawiaturowe, prywatne wiadomości, opcje grywalizacji i inne.

To eleganckie oprogramowanie forum najlepiej nadaje się dla osób prywatnych i firm.

9 – Płytka zasilająca Invision (Płatny)

Strona internetowa Invision Power Board.

Invision Power Board to program forum premium, który najlepiej nadaje się dla firm. Chociaż nadal może być świetny dla osób, które są osobami publicznymi lub dla tych, którzy chcą mieć wpływ na media społecznościowe.

Nie tylko możesz używać tego jako forum, ale możesz również używać go jako systemu zgłoszeń do pomocy technicznej, platformy eCommerce, CMS, systemu udostępniania plików, blogu i innych.

Posiada bogaty edytor tekstów zapewniający doskonałą obsługę i łatwy w zarządzaniu jako administrator. Jest również responsywny, więc będzie działał dobrze na urządzeniach mobilnych.

Invision Power Board jest również niezwykle elastyczny, co oznacza, że ​​możesz nawet dostosować kanał aktywności dla poszczególnych użytkowników.

Ponieważ jest to program forum, użytkownicy mogą również pomagać sobie nawzajem w zmniejszaniu obciążenia zespołu wsparcia firmy.

Invision Power Board jest rozwiązaniem zarządzanym, którego plany wahają się od 45 do 130 USD miesięcznie.

10 – NodeBB (Płatny)

Witryna NodeBB.

NodeBB jest jednym z najlepszych programów forum ze względu na jego nowoczesny wygląd i elastyczność.

Panel administracyjny jest intuicyjny, efektowny i pozwala kontrolować absolutnie wszystko na swoim forum. Samo forum ma również przyciągający wzrok, naturalny wygląd i układ.

To naprawdę zapewnia wszechstronne wrażenia użytkownika dla wszystkich.

NodeBB jest zarządzaną opcją premium, więc nie musisz się martwić oddzielnym hostingiem. Korzysta z hostingu w chmurze, aby zapewnić szybkie ładowanie forum.

Istnieje również wiele integracji, w tym WordPress, Slack, MailChimp, Facebook, Google Adsense, Twitter, Amazon S3, Twilio i wiele innych.

NodeBB nie kończy się na tym. Istnieje również biblioteka wtyczek, które rozszerzają funkcje Twojego forum. Znajdziesz tu wszystko, od praktycznych wtyczek dla bezpieczeństwa, a także dla wydajności, grywalizacji i zaangażowania użytkowników.

Na przykład możesz zainstalować wtyczkę, aby użytkownicy mogli wspominać o innych członkach na innych platformach społecznościowych, takich jak Twitter.

Ma projekt mobilny, zoptymalizowany pod kątem SEO, pulpit analityczny, a użytkownicy mogą czatować w czasie rzeczywistym.

NodeBB to oprogramowanie forum typu open source, którego cena zaczyna się od 250 USD miesięcznie. Automatyczne codzienne kopie zapasowe oraz nieograniczona liczba pracowników i członków społeczności również zawierają wszystkie plany.

Podsumowanie

Masz to: Są to nie tylko najlepsze oprogramowanie forum, ale niektóre z nich są najlepsze wolny opcje oprogramowania forum.

Mamy nadzieję, że znalazłeś najbardziej odpowiednie oprogramowanie, które odpowiada Twoim potrzebom.

Kolejne kroki w budowaniu społeczności online to:

  • Konfigurowanie wybranego oprogramowania forum na planie hostingowym.
  • Wybór nazwy domeny i połączenie jej z programem forum.

Możesz sprawdzić, jak wybrać nazwę domeny, zarejestrować się w Bluehost i zainstalować WordPress oraz ile kosztuje strona internetowa, aby uzyskać więcej informacji.

Czy byłeś w stanie wybrać oprogramowanie forum najlepiej dostosowane do twoich potrzeb? Czego szukasz w oprogramowaniu forum? Co uważasz za najlepsze oprogramowanie forum lub najlepsze wolny oprogramowanie forum? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map