Koszty utrzymania witryny

Koszty utrzymania witrynyJeśli chodzi o strony internetowe, zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie. Wadliwa witryna nie tylko kosztuje więcej do naprawy, ale może również zaszkodzić wizerunkowi firmy i dobrej woli. Dlatego musisz zainwestować w utrzymanie strony internetowej.


To mówi:

Musisz wiedzieć, jakiego rodzaju konserwacji wymaga Twoja witryna. Różne strony internetowe wymagają różnych stopni i rodzajów konserwacji. Ale jak dokładnie to rozgryzłeś?

Nie martw się.

Poniżej znajdziesz różne koszty utrzymania według kategorii witryny, podział i przybliżony szacunek dla każdej z nich, a także przykładowy podział dla małej firmy restauracyjnej.

Więc zacznijmy.

Koszty według kategorii witryny

Nie wszystkie witryny wymagają tego samego rodzaju i stopnia konserwacji. Twoja mała witryna z hobby nie będzie potrzebować tej samej profesjonalnej grafiki i e-mail marketingu, jak poważna witryna biznesowa. Oto czego potrzebuje każda kategoria witryny i szacowane miesięczne koszty.

 • Hobby– Domena i hosting to jedyne koszty, których potrzebujesz do witryny z hobby, ponieważ będziesz robić wszystko sam. Koszty te szacuje się na 3 do 25 USD miesięcznie.
 • Osobisty– Podobnie jak w przypadku witryny hobby, domena i hosting to jedyne koszty, które będą potrzebne w przypadku tych witryn. Koszty te szacuje się na 3 do 25 USD miesięcznie.
 • Biznes – W zależności od wielkości firmy możesz spodziewać się zapłaty 225 USD (domena, hosting, grafika, marketing e-mailowy) do 2750 USD (domena, hosting, grafika, marketing e-mailowy, aktualizacje witryny i utrzymanie) miesięcznie.
 • eCommerce – W zależności od wielkości sklepu internetowego możesz spodziewać się zapłaty 450 USD (domena, hosting, ogólne aktualizacje, grafika, marketing e-mailowy) do 6000 USD + miesięcznie (domena, hosting, serwer e-mail, grafika, marketing e-mail, wsparcie techniczne, aktualizacje strony internetowej oraz konserwacja, bezpieczeństwo, śledzenie i analizy).
 • Zbiorowy – Strony te są zwykle największe i szeroko rozpowszechnione. Wymagają najwięcej utrzymania w porównaniu do innych kategorii witryn. Możesz spodziewać się zapłaty od 5150 USD do 9740 USD miesięcznie za korporacyjną stronę internetową.

Podział kosztów 10 popularnych stron internetowych

Wyżej wymienione koszty utrzymania są absolutnym minimum wymaganym dla każdej kategorii witryny. Oto podział poszczególnych kosztów, aby pomóc Ci zrozumieć ich cel i dlaczego mogą być wymagane.

1. Rejestracja domeny

Ile płacisz rejestratorowi domeny za nazwę domeny rocznie. Koszt ten zależy od rejestratora domen.
 • 10 do 20 USD rocznie

2. Hosting

Ile płacisz za plan hostingowy (serwer). Różne plany hostingowe oferują różne funkcje dla Twojej witryny. Kategoria i rozmiar witryny określają również poziom hostingu, którego potrzebujesz.
 • Mały i średni blog – od 2 do 20 USD miesięcznie
 • Średni i duży blog – od 25 do 100 USD miesięcznie
 • Mały i średni eCommerce – od 25 do 100 USD miesięcznie
 • Średni i duży eCommerce – od 100 do 500 USD miesięcznie

3. Treść

koszty pisania treści

Żadna strona internetowa nie jest kompletna bez treści. Najczęściej przyciąga odwiedzających do Twojej witryny.
 • Dobrzy pisarze zwykle zaczynają się od 0,15 $ za słowo.

4. Serwer e-mail

Uzyskiwanie niestandardowej usługi pocztowej w witrynie dodaje jej profesjonalny wizerunek. Jednak niektórzy dostawcy hostingu nie obejmują usługi pocztowej za darmo. Może być więc konieczne, aby uzyskać je od zewnętrznego dostawcy.
 • 0 do 5 USD na użytkownika miesięcznie

5. Ogólne aktualizacje

Ile płacisz za narzędzia serwisowe lub usługi profesjonalne, aby Twoja strona internetowa była zawsze aktualna. Obejmuje to aktualizację wtyczek, motywów i systemu CMS w ogóle.
Na przykład wynajęty specjalista będzie odpowiedzialny za automatyczne aktualizowanie wtyczek witryny WordPress, upewniając się, że działa ona z najnowszą wersją WordPress. Specjalista jest również odpowiedzialny za wprowadzanie zmian w artykułach, formatowanie postów na blogu, dodawanie / edytowanie produktu.
 • 0 do 190 USD miesięcznie

6. Aktualizacje projektu

Aktualizacje projektu utrzymują świeżość Twojej witryny dzięki nowoczesnemu projektowi i grafice. Subskrybujesz plan oprogramowania graficznego, aby wprowadzić zmiany w projekcie – samodzielnie tworząc grafikę – lub zatrudnić profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie.
 • 0 do 1600 USD miesięcznie

7. Wsparcie techniczne

Ile wydajesz na wsparcie techniczne. Dobre wsparcie jest ważne, gdy w Twojej witrynie występują problemy, takie jak zepsuty formularz kontaktowy, koszyk, błędy serwera, zarządzanie kopiami zapasowymi itp.
 • 0 do 3000 USD miesięcznie lub 60 USD za godzinę w witrynie takiej jak Codeable

8. Bezpieczeństwo

Ile wydajesz na dodatkową warstwę bezpieczeństwa, taką jak zapobieganie spamowi, automatyczne kopie zapasowe i ogólnie ochrona witryny przed atakami. W zależności od witryny niektóre kraje będą wymagać pewnych funkcji bezpieczeństwa i prywatności.
 • 0 do 100 USD miesięcznie

9. Śledzenie i analityka

Ile kosztuje uzyskanie raportu analitycznego i monitorowania witryny. Analytics pomaga zoptymalizować witrynę, aby uzyskać jak największe zyski.
 • 0 do 300 USD miesięcznie

10. Marketing

Aby pomóc Ci promować swoją stronę internetową. Może to obejmować marketing e-mailowy, reklamę, reklamy na Facebooku, reklamy Google itp.
 • 0–10000 USD

Przykładowy koszt utrzymania witryny dla małych firm:

Teraz:

Być może myślisz „powyższe informacje są dobre i dobre, ale jak mam to zastosować w mojej witrynie?”

Nie ma problemu. Oto przykład, który przygotowałem dla małej firmy restauracyjnej (upewniłem się, że jest to jak najtańsze). Podczas gdy inne typy witryn internetowych mogą wymagać różnych kosztów utrzymania, ten przykład może przynajmniej pomóc oszacować koszty utrzymania.

Witryna małej firmy może spodziewać się do 1.167 USD miesięcznie za domenę. To 14 USD rocznie i obejmuje prywatność domeny. Płacenie za hosting dodaje do tego kosztu 2,75 USD miesięcznie. Musisz poszukać usługi hostingowej, która oferuje bezpłatny serwer e-mail.

Ponieważ Twoja witryna nie będzie zbyt duża, powinieneś być w stanie samodzielnie obsługiwać ogólne aktualizacje. Może być jednak konieczne zapłacenie do 67 USD miesięcznie (od 50 do 75 USD za godzinę przez 4 godziny co 3 miesiące), jeśli chcesz zaktualizować wygląd i grafikę witryny.

Wsparcie techniczne nie kosztuje tyle samo w przypadku małej witryny. Spodziewaj się, że będziesz płacić 10 USD miesięcznie (60 USD co godzinę co 6 miesięcy, ponieważ jest to prosta strona biznesowa / broszura). Nie musisz płacić za aktualizacje witryny i koszty konserwacji, jeśli możesz to zrobić samodzielnie.

Bezpieczeństwo witryny nic Cię nie kosztuje, ponieważ musisz tylko chronić komentarze i formularze kontaktowe przed spamem (zawarte w większości planów hostingowych). Podobnie możesz korzystać z Google Analytics w celu bezpłatnego śledzenia i analiz. Wreszcie, ponieważ mała witryna restauracji rzadko dociera do 2000 kontaktów, możesz otrzymać bezpłatny biuletyn e-mail od MailChimp.

Podsumowując, potrzebujesz tylko 81 USD miesięcznie na utrzymanie małej witryny z restauracjami. Jeśli jednak chcesz reklamować swoją witrynę za pośrednictwem poczty e-mail, reklam, reklam na Facebooku i / lub reklam Google, może być konieczne dodanie do 1000 USD miesięcznego kosztu całkowitego.

Oto podział:

 • Domena: 1,167 USD miesięcznie (14 USD rocznie + prywatność domeny)
 • Hosting: 2,75 USD miesięcznie
 • E-mail serwer: ZA DARMO (z hostingu)
 • Generał Aktualizacje: ZA DARMO (zrób to sam)
 • Aktualizacje projektu nowej grafiki restauracji: 67 USD miesięcznie (od 50 do 75 USD za godzinę przez 4 godziny co 3 miesiące)
 • Wsparcie techniczne: 10 USD na miesiąc (60 USD na godzinę co 6 miesięcy, ponieważ jest to prosta witryna biznesowa / broszura)
 • Aktualizacje i utrzymanie strony internetowej: ZA DARMO (zrób to sam)
 • Bezpieczeństwo: ZA DARMO (tylko ochrona przed spamem, ponieważ obsługuje tylko komentarze i formularze kontaktowe)
 • Śledzenie i analityka: ZA DARMO (Google Analytics)
 • Biuletyn e-mailowy: ZA DARMO (Mailchimp, ponieważ strona małej restauracji rzadko osiąga 2000 kontaktów. Jeśli przekroczy 2000 kontaktów, 10 USD miesięcznie za 50 000 kontaktów)
 • Razem (bez marketingu): 81 USD miesięcznie

Co się stanie, gdy nie utrzymasz swojej witryny?

Niektóre osoby popełniają błąd, ignorując utrzymanie strony internetowej, aby obniżyć koszty.

Kiepski pomysł.

Chociaż może to początkowo zaoszczędzić pieniądze, nieutrzymywanie witryny może prowadzić do kilku (bardziej kosztownych) problemów.

Przestarzały projekt strony internetowej oznacza gorsze wrażenia użytkownika. To ostatecznie prowadzi do wypchnięcia Twojej witryny z powrotem w wynikach wyszukiwania. Te same wyniki mają miejsce, gdy witryna zawiera nieaktualne treści.

Najgorsze, co może się stać, to znalezienie witryny, nad którą tak ciężko pracowałeś, zepsutej z powodu przestarzałego kodu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map