Kompletny przewodnik po zatrudnianiu programistów internetowych (od początku do końca)


Jak zatrudnić programistę


Dlaczego potrzebujesz przewodnika po zatrudnieniu programisty? Dlaczego miałbyś w pierwszej kolejności zatrudnić programistę??

Witryna websitesetup.org nie jest oparta na założeniu, że każdy może utworzyć witrynę?

To prawda. Podczas gdy w przeszłości musiałeś być programistą lub zatrudnić programistę, jeśli chcesz mieć stronę internetową, dziś już tak nie jest.

Systemy zarządzania treścią, takie jak WordPress, Joomla i Drupal, umożliwiły wielu osobom samodzielne tworzenie stron internetowych. Ponadto twórcy stron internetowych, tacy jak Wix, umożliwiają tworzenie witryn za pomocą prostego przeciągania i upuszczania.

Są jednak dwa bardzo dobre powody, aby zatrudnić programistę:

 1. Byłoby Oszczędzaj czas.
 2. Możesz potrzebuję pomocy przy niektórych bardziej technicznych elementach.

W obu przypadkach ważne jest, aby wiedzieć, jak znaleźć, zatrudnić i współpracować z programistą, aby projekt przebiegał sprawnie. Z tego powodu w naszym przewodniku na temat zatrudniania programistów przeprowadzimy wszystkie niezbędne kroki.

Zacznijmy!

P.S. Potrzebujesz listy stron, w których możesz zatrudnić programistów? Kliknij tutaj (link do skoku).

Przewodnik dla programistów stron internetowych – definiowanie projektu

Aby zatrudnić programistę, najpierw musisz wyjaśnić, co dokładnie starasz się osiągnąć. Jeśli tego nie wiesz, nie będziesz wiedział, kogo szukać i co im powiedzieć.definiowanie twojego projektu

W przypadku zmian witryny najczęściej zadania pochodzą z dwóch różnych obszarów:

 1. Projekt – Może to być wszystko, od przeprojektowania logo lub obrazu nagłówka po przegląd całego układu strony lub dodanie efektów projektowych.
 2. Funkcjonalność / kodowanie – Na przykład dodając koszyk, niestandardowy suwak obrazu lub wprowadzając zmiany w panelu zarządzania witryny.

W zależności od obszaru, na którym koncentruje się Twój projekt, musisz zatrudnić różnych ludzi (więcej na ten temat poniżej). Jeśli planujesz stworzyć całą witrynę, będziesz potrzebować ludzi dla obu.

Oto najważniejsza część:

Musisz całkowicie wyjaśnić, czego potrzebujesz i szczegółowo to zapisać. Takie postępowanie pomoże ci:

 • Wyeliminuj niewłaściwych kandydatów – Jeśli opis stanowiska jest jasny, możesz już wyeliminować osoby bez kwalifikacji. Jeśli pozostaniesz niejasny i szeroki, o wiele więcej kandydatów będzie dotyczyło twojego stanowiska, w przeciwieństwie do podania szczegółowych informacji.
 • Zaoszczędź czas z góry – Jeśli masz jasne oczekiwania, programista może poświęcić mniej czasu na proces wyszukiwania. Zamiast tego mogą od razu przejść do wdrożenia Twojego projektu.
 • Otrzymuj lepsze prognozy – Znajomość zakresu pracy pozwoli kandydatom wcześniej lepiej oszacować czas i koszty. Sprawi również, że kosztowne zmiany będą mniej prawdopodobne.
 • Osiągnij dla siebie jasność – Pisanie rzeczy to także dobre ćwiczenie dla siebie. Pomaga ci naprawdę przemyśleć, co próbujesz osiągnąć, i sprawia, że ​​twoje pomysły są mniej mgliste. To ważny krok w kierunku ich osiągnięcia.

Jakiego rodzaju programisty potrzebuję?

Teraz, gdy masz już wiedzę na temat rodzaju witryny, którą chcesz, lub potrzebnych zmian w istniejącej witrynie, czas zastanowić się, jakiego rodzaju programistę musisz zatrudnić. Termin „twórca stron internetowych” w rzeczywistości obejmuje różne umiejętności i opisy stanowisk.

Deweloper vs Projektant

Po pierwsze:

Istnieje różnica między deweloperem a projektantem. Projektant to osoba, która wymyśla wygląd strony internetowej i tworzy zasoby takie jak obrazy, ikony itp. Specjalizuje się w Photoshopie i innych programach graficznych.

Czysty grafik tak naprawdę nie implementuje witryny. Zamiast tego przygotowują przedstawienie tego, jak to będzie ostatecznie wyglądać. Ktoś inny stworzy rzeczywistą stronę internetową na jej podstawie.

Motyw fotografii Pixgraphy

W dzisiejszych czasach coraz więcej projektantów również wykonuje implementację. Są one zwykle określane jako projektanci stron internetowych a ich wiedza obejmuje języki znaczników, takie jak HTML, CSS i coraz częściej JavaScript.

Oznacza to, że:

Deweloper to osoba, która pisze kod. Oznacza to, że mogą dostać się do Twojej witryny i edytować pliki, aby wprowadzić zmiany lub utworzyć całą witrynę od zera. Współpracują również z edytorami kodu i innymi narzędziami programistycznymi.

Front-end vs Back-end Developers

Programiści mają również podgrupy. Najbardziej znaczące są rozwój front-end i back-end.

Jeśli nie wiesz:

Interfejs jest częścią witryny, którą odwiedzający zobaczą w przeglądarce. Back-end jest wszystkim za tym. Jest to zarówno miejsce, w którym zarządzasz witryną, jak i sposób komunikacji witryny z serwerem lub bazą danych.programista fornt-end kontra programista back-end

Programiści front-end a projektanci stron internetowych są często tacy sami. Używają tych samych języków i oba dbają o wygląd Twojej witryny. Programiści front-end mogą również oznaczać osobę, która wdraża projekt, ale w ogóle go nie wymyśla. Te obszary nakładają się na siebie.

Programiści zaplecza koncentrują się na tym, jak działa Twoja witryna. Zajmują się funkcjonalnością, a także dotyczą prędkości witryny i innych problemów technicznych. Ich umiejętności obejmują PHP (szczególnie podczas pracy z WordPress), Java, Ruby on Rails, Python i inne języki programowania.

Deweloper z pełnym stosem

Programiści front-end i back-end to specjaliści. Oznacza to, że zazwyczaj są całkiem dobrzy we własnej dziedzinie, ale nie znają dyscypliny drugiej osoby.

Innymi słowy:

W zależności od potrzeb może być konieczne zatrudnienie dwóch lub trzech osób (projektanta graficznego, programisty front-end, programisty back-end) do wdrożenia witryny lub potrzebnych zmian. Oczywiście powoduje to więcej godzin pracy i wyższe koszty.

kod

Innym wyborem, aby zatrudnić programistę, jest zatrudnienie generalisty, który może zrobić wszystko, tzw programista z pełnym stosem. Są to gniazda wszystkich branż, które potrafią budować kompletne strony internetowe od zera, w tym projektowanie, wdrażanie i kodowanie. Choć ich wiedza nie zawsze jest tak głęboka w każdej dziedzinie, jak wiedza specjalistów, wciąż są w stanie uzyskać pożądane wyniki.

Programiści z pełnym stosem mogą być drożsi, ale wymagają mniejszej koordynacji. W rezultacie może przyspieszyć proces i zaoszczędzić pieniądze.

Niezależny kontra pełny etat

Wreszcie, gdy szukasz programisty, pytanie brzmi, czy chcesz pracować z freelancerem, czy zatrudnić kogoś na pełny etat. To zależy od szczegółów twojego projektu.

Jeśli masz tylko praca jednorazowa, praca z freelancerem jest często wystarczająca. Zgadzasz się na ramy czasowe, cenę i dostawę, tworzą oni stronę internetową i stamtąd przejmujesz. Ponadto możesz je ponownie zatrudnić, jeśli potrzebujesz zmian.

Jest to zwykłe ustawienie z witrynami w większości statycznymi lub witrynami, które nie wymagają dużej konserwacji. Jest to również idealny sposób, jeśli planujesz codzienne prowadzenie witryny.

Jednak…

Jeśli potrzebujesz kogoś do stale dbaj o swoją stronę, być może lepiej będzie wynająć programistę internetowego pracującego w pełnym wymiarze godzin. Ma to na przykład sens, jeśli budujesz złożoną witrynę z wiadomościami, która wymaga dużo praktycznej pracy, często się zmienia i ma wiele różnych treści. Trwałe może również oznaczać ograniczony czas lub „oparte na projektach”, jak to obecnie jest oficjalne żargon.

Czy wiesz już, jakiego programisty potrzebujesz do tej pory??

Dobrze, pomówmy o tym, gdzie je znaleźć.

Gdzie zatrudnić programistę

zatrudnianie programistów internetowych

Dzięki technologii znalezienie i zatrudnienie programisty jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. W przeszłości trzeba było przeglądać lokalne ogłoszenia, aby kogoś zatrudnić. Dziś masz witryny internetowe pełne profesjonalistów na całym świecie, którzy będą z Tobą współpracować w krótkim czasie.

Miejsca, w których możesz zatrudnić programistów:

 • Kodowalne – Usługa outsourcingu specjalnie dla WordPress. Podkreśl, czego potrzebujesz i szybko dopasuj do odpowiednich programistów. Od małych zadań po projektowanie z pełnym stosem – możesz mieć wszystko.
 • Upwork – Najpopularniejsze miejsce do zatrudnienia freelancerów. Łatwy w użyciu i wyposażony w wiele narzędzi, takich jak śledzenie czasu i automatyczne płatności za osiągnięte kamienie milowe.
 • Freelancer.com – Podobne do Upwork z milionami dostępnych zdalnych pracowników. Chodzi o czat w czasie rzeczywistym, system płatności kamieni milowych i wiele innych.
 • Guru – Trzecia opcja. Ponad trzy miliony freelancerów czeka na współpracę z tobą. Funkcje obejmują różne opcje płatności (za kamień milowy, za zadanie, co godzinę) i bezpieczne bramki płatności.
 • Toptal – Niezależna strona wynajmu o bardzo wysokich standardach. Przyjmują tylko trzy procent kandydatów, więc wiesz, że pracujesz z największymi talentami (stąd nazwa). Brak publicznych informacji o stawkach, ale prawdopodobnie droższe niż inne opcje.
 • Outsourcely – Zatrudniaj pracowników zdalnych bezpośrednio i płać im bezpośrednio. Koncentruje się na stabilnej, długoterminowej pracy. Idealny, jeśli chcesz uzyskać stałego programistę.
 • 99designs – Pierwotnie usługa crowdsourcingowa dla grafików, teraz pozwala także znaleźć projektantów i programistów stron internetowych. Opublikuj to, czego potrzebujesz, a profesjonaliści z całego świata prześlą Ci swoje pomysły. Możesz zobaczyć wyniki, przekazać opinie i wybrać zwycięzcę. Płać tylko wtedy, gdy jesteś zadowolony.
 • Dryblować – Naprawdę nie jest to miejsce, w którym można zatrudnić ludzi. Jednak freelancerzy prezentują swoją pracę na Dribbble i możesz się z nimi skontaktować za pośrednictwem platformy, jeśli podoba ci się to, co robią.
 • Craigslist – Darmowa strona z ogłoszeniami. Dobrze, ponieważ pozwala znaleźć lokalnych mieszkańców. Należy pamiętać, że ocena jakości twórcy stron internetowych może być trudniejsza.

Jeszcze kilka opcji Zadania przepełnienia stosuzdalne OK, i Autentyczne prace. Możesz także użyć LinkedIn szukać programistów internetowych. Ponadto wiele aplikacji do tworzenia stron internetowych ma własne rynki, na których można znaleźć freelancerów:

Budżet na tworzenie stron WWW – czego się spodziewać

obliczanie budżetu witrynyOszacowanie, ile będzie kosztować projekt strony internetowej, jest jednym z najtrudniejszych kroków. Cena zależy od wielu czynników – poziomu umiejętności i doświadczenia programisty, wielkości projektu, w którym programista ma siedzibę, rodzaju portalu z ofertami pracy, którego użyłeś, aby je znaleźć, i więcej.

Jak tworzysz budżet?

Oto kilka wskazówek.

Opłata godzinowa a stała opłata

programista obserwujący zegarPierwsze pytanie dotyczy tego, czy zapłacisz twórcy stron za godzinę, czy za stałą opłatę. Oba mają zalety i wady. To, co jest właściwe, zależy od twojego projektu i tego, z kim pracujesz. Oto jeden ze sposobów decydowania:

 • Mały projekt (do tygodnia) + doświadczony programista = GODZINA PŁATNOŚCI
 • Mały projekt + niedoświadczony programista = STAŁA CENA
 • Duży projekt (kilka tygodni lub miesięcy) = STAŁA CENA

Argument jest prosty:

Doświadczeni programiści są szybsi i popełniają mniej błędów. W związku z tym będą wymagały mniej w obie strony, co oszczędza czas. Z tego powodu wynagrodzenie godzinowe jest często tańsze.

Niedoświadczeni pracownicy prawdopodobnie potrzebują więcej zmian i poprawek. Oznacza to więcej godzin pracy, dlatego lepiej od samego początku uzgodnić stałą opłatę.

Duże projekty mają jeszcze więcej potencjalnych błędów, błędnych oszacowań, zmian w projekcie, poprawek i poprawek. Jeśli płacony co godzinę, może to generować wiele kosztów na końcu. Z tego powodu lepiej jest, aby programiści oszacowali ogólny nakład pracy (w tym potencjalne poprawki) i uzgodnili stałą cenę.

Oznacza to również, że musisz być dokładny w propozycji projektu i komunikacji. Im bardziej precyzyjny jesteś w zakresie projektu, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie wymagać dodatkowej pracy.

Szacunkowe ceny

Co to znaczy w liczbach? Ile powinieneś oczekiwać?

Jak wspomniano, zależy to od wielu czynników, w szczególności od lokalizacji osoby, z którą pracujesz. Aby dać Ci pomysł, oto kilka punktów odniesienia dla stawek godzinowych i projektów, których możesz się spodziewać:

 • Grafik: 25 USD – 120 USD / godz
 • Programista front-end: 15 USD – 150 USD + / godz
 • Programista końcowy: 35 USD – 150 USD + / godz
 • Deweloper z pełnym stosem: 75 USD – 150 USD + / godz
 • Cała strona internetowa
  • WordPress: 3000 USD – 15 000 USD
  • Joomla: 1500 USD – 7 000 USD
  • Kreator strony internetowej: 600 USD – 2 500 USD
  • Handel elektroniczny: 3000 USD – 20 000 USD+
 • Naprawianie problemów z wtyczką lub kodem: 40 USD – 600 USD
 • Niestandardowe wtyczki i funkcje: 100 USD – 1000 USD

Publikowanie Twojego projektu

Czas stworzyć aktualną ofertę pracy. Jak wspomniano, musisz być krystalicznie czysty, co chcesz. Tylko wtedy możesz skutecznie przekazać to innej osobie.programista chciał reklamy

Ważne szczegóły do ​​uwzględnienia

Oto, co zdecydowanie musi znaleźć się na twoim ogłoszeniu o pracy:

 • Informacje ogólne – Przedstaw się, swoją firmę i markę. Podaj swoje cele biznesowe, a także grupę docelową. Daje to twórcom stron internetowych pomysł na temat obszaru projektu.
 • Podsumowanie projektu – Jaki jest widok z lotu ptaka na projekt? Kompletny projekt strony internetowej, wdrożenie witryny, zmiany? Bądź precyzyjny.
 • Produkty dostarczane – Z czym chcesz się skończyć? Plik Photoshop? Motyw WordPress? Kompletna strona internetowa? Poinformuj freelancerów, co mają dostarczyć na końcu iw jakim formacie.
 • Istniejące aktywa – Podaj wszystko, co dostarczysz ze swojej strony. Mogą to być wytyczne projektowe, istniejące zasoby, schematy kolorów, kopia witryny, logo, szkielety lub cokolwiek innego, co masz już na stanie.
 • Idealny kandydat  – Podaj zarówno poziom wiedzy, jakiej szukasz, jak i inne cechy, które są dla Ciebie ważne.
 • Ramy czasowe – Kiedy potrzebujesz projektu? Pamiętaj, że przez większość czasu będą występować opóźnienia, więc dobrym pomysłem jest wyznaczenie krótszego terminu niż w rzeczywistości. W ten sposób masz bufor na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Dodatkowe punkty

Oprócz powyższego, oto kilka dodatkowych informacji, które zwiększą efektywność ogłoszenia o pracy:

 • Makiety – Twórz wizualizacje, aby pokazać, jak wyobrażasz sobie swoją stronę internetową lub nową funkcję. Szkic na papierze może wystarczyć, ale są też takie narzędzia Balsamiq lub edytory obrazów, takie jak Photoshop.balsamiq
 • Przykłady – Jeśli znasz witryny, które wyglądają podobnie do tego, co chcesz, dołącz je. To samo dotyczy wszystkich innych zasobów, które lubisz. To da twojemu webmasterowi punkt wyjścia. Możesz także podać przykłady rzeczy, których nie lubisz i których chcesz uniknąć.
 • Dołącz mini zadanie – Wiele osób gra w gry liczbowe i ślepo wysyła e-maile w puszkach do każdego znalezionego stanowiska pracy. Aby je wyeliminować, dołącz do zadania mini zadanie, takie jak użycie określonego tematu lub odpowiedź na szybkie pytanie. W ten sposób wiesz, kto poprawnie to czyta.

Publikowanie budżetu a pytanie o wycenę

znak dolaraPozostawia to pytanie, czy należy uwzględnić budżet projektu, czy poczekać, aż wnioskodawcy podadzą Ci swoją cenę?

Zazwyczaj masz opcję dla obu i każda ma swoje zalety i wady.

Jeśli nie masz elastyczności w budżecie, dołącz to do swojej propozycji. W ten sposób przyciągasz tylko kandydatów, którzy są gotowi na to pracować. Oczywiście, odstraszy to także niektórych ludzi, ale i tak by się z nimi nie udało.

Jeśli masz trochę swobody, zapytaj o wycenę. W ten sposób nie dyskwalifikujesz potencjalnie świetnych kandydatów tylko dlatego, że nie doceniasz wymagań budżetowych.

Ma sens? Fajne.

Jak ocenić jakość programisty WWW

Kiedy twój projekt będzie online, mam nadzieję, że pojawią się nowe aplikacje. Teraz najważniejsze pytanie: jak decydujesz, z kim pracować? Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą zwiększyć szanse na wybór odpowiedniego kandydata.

 1. Wymagania techniczne – Powyżej rozmawialiśmy o umiejętnościach potrzebnych różnym typom programistów. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że kandydaci zaznaczają te pola.
 2. Czas odpowiedzi – Ważna jest możliwość dotarcia do freelancera. Jeśli chcesz coś zmienić w projekcie, nie musisz czekać kilka dni na odpowiedź. Napisz kilka razy tam i z powrotem i sprawdź, ile czasu potrzeba, aby się z tobą skontaktować, zanim zatrudnisz programistę.
 3. Umiejętności komunikacyjne – Jednocześnie sprawdź ogólną komunikację. Czy mówią wyraźnie? Odpowiedzi na wszystkie pytania? Czy wydają się ludźmi, z którymi chciałbyś pracować? Będziesz z nimi dużo rozmawiać, więc upewnij się, że doświadczenie jest produktywne i przyjemne.
 4. Poprzednie projekty – Zapytaj i sprawdź wcześniejsze prace programistów. W ten sposób lepiej zrozumiesz ich doświadczenie, mocne i słabe strony. Może to być również na własnej stronie internetowej w formie zrzutów ekranu, a nawet fragmentów kodu.
 5. Ocena klienta – Wiele wspomnianych wyżej portali z ofertami pracy przedstawia opinie klientów. Nie zwróć uwagi na ogólną ocenę, ale także przeczytaj komentarze poprzednich klientów przed zatrudnieniem programisty. To dobry sposób, aby dowiedzieć się więcej na temat etyki pracy, czasu pracy i innych funkcji danej osoby.
 6. Doświadczenie – Doświadczeni programiści popełniają mniej błędów, mają krótszy czas realizacji, ale kosztują więcej. Początkujący kosztują mniej, ale może to potrwać dłużej i powodować więcej problemów. To Ty decydujesz, co będzie dla Ciebie najlepsze i najczęściej zależy od ram czasowych projektu.
 7. Płatne testy – Po zmniejszeniu listy do kilku kandydatów dobrze jest poprosić ich o wypełnienie płatnego testu. Daj im małe zadanie do wykonania i zobacz, jak idzie. Zwracaj uwagę zarówno na pracę, jak i na komunikację. To dobra prognoza dla przyszłych zachowań.

Rozpoczęcie projektu od początku do końca

Gdy zdecydujesz się na programistę, z którym chcesz współpracować, nadszedł czas, aby naprawdę zaatakować projekt. Oto kroki, które podejmiesz od początku do końca:

 1. Zaplanować spotkanie – Porozmawiaj z kandydatem, najlepiej za pośrednictwem połączenia wideo. Przeprowadź projekt od początku do końca, odpowiedz na pytania lub potencjalne problemy, poproś o ich uwagi.
 2. Twórz kamienie milowe – Szczególnie w przypadku większych projektów warto wymyślić mniejsze kamienie milowe. W ten sposób możesz sprawdzić, co się dzieje, gdy to się dzieje, zamiast widzieć gotowy produkt (i potencjalne problemy) pod koniec terminu.
 3. Uzgodnij harmonogram płatności – Opracuj harmonogram płatności, który będzie odpowiedni dla obu stron.
 4. Zapłać depozyt – Jest to znak dla obu stron, że są zaangażowani w projekt. W tym momencie programista powinien rozpocząć pracę.dokonywanie płatności za pośrednictwem Google Pay
 5. Śledź kolejne etapy – Przejrzyj każdy uzgodniony kamień milowy. Zwolnij płatności, gdy jesteś zadowolony z tego, co widzisz, a nie wcześniej.
 6. Dokonaj ostatecznej oceny – Po zakończeniu pracy wykonaj audyt końcowy. Opłać pozostałą opłatę, gdy będziesz zadowolony. Sensowne jest również uzgodnienie okresu gwarancji, w którym deweloper będzie nadal naprawiał rzeczy, które mogły zostać przeoczone.

Twój przewodnik po zatrudnianiu programistów internetowych w pigułce

Chociaż w dzisiejszych czasach każdy może zbudować witrynę, wciąż istnieje wiele dobrych powodów, aby zatrudnić programistę. Specjalista może robić rzeczy, których nie jesteś w stanie, i wykona pracę szybciej niż ty. Przekazanie tego zadania innej osobie daje również możliwość skoncentrowania się na ważniejszych sprawach.

W naszym poradniku na temat zatrudniania programistów internetowych znajdziesz wskazówki, jak ulepszyć każdy etap procesu. Na początku może być nerwowy, ale z czasem będzie łatwiej.

Ponadto po nawiązaniu współpracy z dobrymi kandydatami często możesz z nimi kontynuować współpracę. W ten sposób nie musisz wykonywać wszystkich kroków za każdym razem.

Czy masz doświadczenie w zatrudnianiu programisty i chciałbyś podzielić się swoim doświadczeniem? Czy sam jesteś programistą i masz coś do dodania? Jeśli tak, zrób to w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map