Jak zostać programistą internetowym


zostań programistą


Niektóre umiejętności są coraz bardziej poszukiwane. Umiejętności, które mogą prawie zagwarantować pracę i możliwości na lata i dekady.

Jedną z tych umiejętności jest tworzenie stron internetowych.

Zastanawiasz się, jak zostać programistą?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie potrzebujesz fantazyjnego licencjata z informatyki, aby zostać programistą i stworzyć funkcjonalną stronę internetową.

W rzeczywistości, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami w tym artykule, możesz zostać programistą WWW znacznie szybciej niż myślisz (ale nadal będzie to wymagało ciężkiej pracy!).

Gotowy? Chodźmy…

Co / kto jest programistą?

Oto prosta odpowiedź na to pytanie: budują i utrzymują strony internetowe.

Innymi słowy – one dosłownie określają sposób korzystania z sieci. Witryny, które chcą, aby użytkownicy czerpali przyjemność z korzystania z nich, potrzebują świetnych programistów internetowych – i zazwyczaj są gotowi zarobić sporo pieniędzy, aby zdobyć tych wspaniałych programistów internetowych.

Obowiązki programisty:

 1. Pisz strony internetowe z kombinacją języków znaczników.
 2. Twórz wysokiej jakości makiety i prototypy.
 3. Zbuduj witrynę WordPress od podstaw.
 4. Zrozumieć HTML i CMS.
 5. Zrozumieć interfejs użytkownika i interfejs użytkownika.
 6. Twórz funkcjonalne i atrakcyjne strony internetowe i aplikacje internetowe.
 7. Zapewnij utrzymanie i ulepszenia strony internetowej.

Są to najczęstsze wymagania, ale Twoje obowiązki i zadania będą się różnić w zależności od koncertu związanego z tworzeniem stron internetowych, a także od specjalizacji.

Mówiąc o specjalnościach tworzenia stron internetowych, są 3, o których powinieneś wiedzieć:

 1. Rozwój frontendu. „Frontend” odnosi się do „rzeczy” w witrynie, którą widzisz i z którą współpracujesz, np. menu, menu rozwijane itp.
 2. Rozwój backendu. „Backend” jest jak część góry lodowej pod powierzchnią. Bez tego strona nie może działać. Backend dotyczy serwerów, aplikacji, baz danych itp.
 3. Programowanie z pełnym stosem. Jest to połączenie rozwoju zarówno zaplecza, jak i interfejsu użytkownika.

Dlaczego warto zostać programistą WWW??

Tworzenie stron internetowych to branża, która wkrótce nie umrze.

W rzeczywistości amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewidziało: 13% wzrost dostępnych miejsc pracy dla programistów do 2028 r.

Mówiąc wprost – jeśli potrafisz rozwinąć tę umiejętność, nie będziesz miał trudności ze znalezieniem pracy w dającej się przewidzieć przyszłości.

Oto PIĘĆ dużych zalet / korzyści z bycia programistą:

 1. Możesz pracować zdalnie. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było pracować z dowolnego miejsca na świecie, w swoim własnym czasie? Jako programista internetowy będziesz mieć wiele możliwości pracy zdalnej. Może wreszcie spełnisz swoje marzenie o podróżowaniu po świecie, oszczędzając jednocześnie pieniądze.
 2. Możesz wykorzystać swoje umiejętności do tworzenia własnych stron internetowych i aplikacji internetowych. Chcesz stworzyć dochodową stronę internetową lub aplikację? Dzięki tej umiejętności nie będziesz musiał płacić mnóstwo pieniędzy, aby ją zbudować. Możesz zbudować go sam za ułamek ceny.
 3. Możesz pracować niezależnie. Nie musisz już pracować pod parasolem szefa, jeśli nie chcesz. Możesz swobodnie prowadzić własną działalność gospodarczą lub znacznie łatwiej, gdy wiesz o tworzeniu stron internetowych.
 4. Wejdź do dochodowej branży technologicznej. Tworzenie stron internetowych jest w zasadzie przepustką do branży technologicznej. Większość startupów technologicznych potrzebuje programistów internetowych, więc może to być twój sposób na dotarcie do celu.  
 5. Możesz budować niesamowite rzeczy! Zabawne jest to, że możesz być tak kreatywny, jak chcesz. Zamiast patrzeć na strony internetowe i myśleć: „Wow, to wygląda niesamowicie. Chciałbym móc stworzyć coś takiego ”. Teraz będziesz mógł stworzyć własną, świetnie wyglądającą stronę internetową.

Co myślisz? Czy to wszystko ekscytuje Cię pomysłem zostania programistą? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu – ponieważ masz zamiar nauczyć się kroków, które musisz podjąć, aby zostać jednym z nich!

Jak zostać programistą internetowym

1. Naucz się podstaw HTML, CSS i JavaScript

Hipertekstowy język znaczników

To są najważniejsze elementy rozwoju witryny, z którymi będziesz codziennie pracować, jeśli zdecydujesz się na tworzenie witryn zapewniających utrzymanie.

 • HTML dyktuje strukturę
 • CSS sprawi, że będzie wyglądać ładnie
 • Javascript sprawi, że będzie działać

Omówmy każdy z nich i dowiedz się, jak się ich nauczyć.

HTML

HTML oznacza Hypertext Markup Language. Jest to jeden z głównych składników każdej witryny i jeden z tak zwanych języków frontendowych.

W skrócie – zapewnia podstawowy szkielet strony internetowej, głównie poprzez serię tagów.

Tag to kod HTML, który kontroluje wygląd zawartości dokumentu HTML.

Oto kilka typowych tagów HTML, z którymi powinieneś się zapoznać:

 • – Ten znacznik pojawia się na początku i na końcu dokumentu HTML. Wskazuje, że dokument jest napisany w HTML5.
 • – Tag tytułu to tytuł strony. Jest to przydatne zarówno dla wyszukiwarek (podczas skanowania i indeksowania stron), jak i użytkowników (pokazuje się na pasku tytułowym przeglądarki) poprzez wyraźne określenie głównego tematu każdej strony
 • – Zawiera informacje o konkretnej stronie, w tym tagi tytułowe, metadane oraz łącza do skryptów i arkuszy stylów.
 • – Obejmuje to całą treść, która będzie wyświetlana użytkownikom, w tym wszystko, co zobaczą i przeczytają.

Uwaga: wszystkie tagi zaczynają się jak „”I zakończ jak„”. „/” Oznacza, że ​​określony znacznik nie jest już używany. Ważne jest, aby wstawić znacznik końcowy. W przeciwnym razie cały dokument użyje tego znacznika.

Oto niektóre zasoby do nauki HTML:

 • Przewodnik dla początkujących HTML
 • Ściągawka HTML

CSS

CSS oznacza Cascading Style Sheets.

To stawia styl za strukturą HTML. Zasadniczo bez CSS, HTML, a co za tym idzie, cała strona wyglądałaby nudno.

Oto jak się łączą: w kodzie HTML odwołujesz się do arkusza stylów CSS.

Oto przykład tego, jak wygląda CSS w akcji:

Przykład CSS

Oto świetne źródło do nauki CSS: Ściągawka CSS

JavaScript

Javascript jest językiem programowania, który pozwala implementować elementy na stronach internetowych. Obsługuje funkcje takie jak interaktywne mapy, grafika 2D / 3D i inne.

Oto świetny zasób, który pomoże Ci nauczyć się Javascript: Javascript Cheat Sheet

2. Naucz się podstaw WordPress

System zarządzania zawartością

Aby zostać programistą internetowym, musisz zapoznać się z WordPress. W sumie – 58% wszystkich stron internetowych są zasilane przez to bezpłatne oprogramowanie typu open source, które można zainstalować w zasadzie na dowolnym Host sieciowy.

Po skonfigurowaniu witryny WordPress klienci mogą łatwo dodawać treści samodzielnie (nawet jeśli nie mają doświadczenia w tworzeniu stron internetowych).

Mam mnóstwo przewodników WordPress na tej stronie. Sprawdź poniższe linki:

 • Jak zrobić stronę internetową WordPress
 • Jak stworzyć blog WordPress
 • Jak dostosować WordPress

3. Poznaj interfejs użytkownika i interfejs użytkownika 

Interfejs użytkownika (UI) i interfejs użytkownika (User Experience) to podstawy projektowania interfejsu użytkownika.

Większość programistów nie jest ekspertami od projektowania – to dwie różne dziedziny. Nie musisz być gwiazdą rocka.

Ważne jest, aby pamiętać, że poznając podstawy projektowania interfejsu użytkownika, możesz lepiej zrozumieć, jak powinna działać witryna internetowa. Dzięki temu więcej użytkowników będzie w witrynie, pomoże im znaleźć to, czego szukają, i ostatecznie wydadzą więcej pieniędzy na tej stronie.

Aby nauczyć się podstawowych elementów umiejętności projektowania, zalecamy nauczenie się Adobe Creative Suite. Photoshop powinien być pierwszą rzeczą, w którą się zanurzysz, ponieważ jest przeznaczony dla najbardziej poważnych projektantów. Jeśli nie lubisz Adobe, możesz także zanurkować Naszkicować, która jest wschodzącą gwiazdą wśród projektantów.

Oto niektóre zasoby do zrozumienia i nauki interfejsu użytkownika i interfejsu użytkownika:

4. Naucz się SQL i PHP (opcjonalnie)

Zbierzemy je razem, ponieważ są jak dwie strony tej samej monety.

SQL to technologia baz danych (patrz ściągawka SQL), która przechowuje informacje. PHP jest językiem „skryptowym”, który umieszcza lub pobiera dane z bazy danych (patrz ściągawka PHP).

Pomyśl na przykład o WordPress.

Używa MySQL do przechowywania i zarządzania informacjami (posty na blogu, treść strony, komentarze, informacje o użytkowniku itp.) W „tabeli” bazy danych. PHP jest tym, co sprawia, że ​​strona WordPress jest dynamiczna, wchodzi w interakcję z tymi wszystkimi różnymi elementami i odpowiednio aktualizuje bazę danych w miarę postępów.

Dowiedz się więcej o tym, jak SQL i PHP współpracują ze sobą, może pomóc w opanowaniu tworzenia stron WordPress, którego dosłownie setki (jeśli nie tysiące) osób poszukują codziennie na stanowiskach pracy i projektach w Internecie.

Dodatkowe zasoby do nauki PHP i SQL:

To nie jest łatwe. Nie opanujesz ich wszystkich przez tydzień lub dwa. Ale z biegiem czasu zapoznanie się z tymi zestawami umiejętności i ich dobro oznacza, że ​​zawsze będziesz miał przed sobą dochodową karierę.

5. Naucz się podstaw SEO

SEO oznacza Search Engine Optimization. Odnosi się to do procesu poprawy pozycji witryny w wyszukiwarce takiej jak Google. To jedna z najważniejszych umiejętności w biznesie online.

Być może myślisz: „Jeśli jestem programistą, dlaczego muszę się martwić o to, jak dobrze witryna plasuje się w wyszukiwarkach? Czy to nie praca blogerów i twórców treści? ”

Cóż, tak, duża część SEO witryny ma związek z treścią. Ale rzeczywista struktura i kod strony internetowej również odgrywają pewną rolę.

Na przykład tagi nagłówkowe (HTML) są niezwykle ważne dla SEO. Mówią wyszukiwarkom, co jest naprawdę ważne w witrynie.

Czy musisz być ekspertem SEO? Absolutnie nie. Ale powinieneś nauczyć się podstaw SEO i pamiętać o SEO podczas tworzenia każdej witryny. W ten sposób dasz stronie dużo większą szansę na sukces i sprawisz, że twój klient programistyczny będzie o wiele szczęśliwszy.

Oto kilka wskazówek SEO dla twórców stron internetowych:

 • Zoptymalizuj swoje metatagi. Na stronie wyszukiwania metatag informuje przeglądarki, o czym jest Twoja witryna – im lepsza, tym bardziej prawdopodobne jest, że klikną na nią.
 • Upewnij się, że tagi nagłówka są w określonej kolejności. H1 powinien być głównym nagłówkiem, a następnie należy zejść przez nagłówki niższego poziomu przez stronę (tj. H2, H3, H4 itd.). Ułatwia to wyszukiwarkom poruszanie się po stronie.
 • Upewnij się, że tag tytułu poprawnie opisuje stronę internetową. Tytuł powinien podkreślać, o czym jest strona.

Oto niektóre zasoby do nauki podstaw SEO:

Poświęć co najmniej 3-5 godzin na zapoznanie się z zasobami i naukę podstaw. To przygotuje Cię do tworzenia stron internetowych z myślą o SEO.

6. Upewnij się, że Twoja witryna reaguje

Kiedy tworzysz własną stronę internetową (co będzie dobrym pomysłem, jeśli chcesz zdobyć więcej klientów) – upewnij się, że witryna jest responsywna.

Responsywne oznacza, że ​​elementy strony dostosowują się do rozmiaru ekranu. Oznacza to, że Twoja witryna będzie dobrze wyglądać, niezależnie od tego, czy użytkownik jest na laptopie czy urządzeniu mobilnym.

W 2018 r. Kluczowe było elastyczne projektowanie. Wszyscy Twoi klienci będą tego oczekiwać – dawaj przykład i upewnij się, że Twoja witryna jest responsywna.

***

Okej, więc kiedy przejdziesz przez te 6 kroków, zrozumiesz podstawy tworzenia stron internetowych. Będziesz wiedział jak to zrobić (przynajmniej na poziomie podstawowym).

Nie spiesz się z tymi krokami – zapotrzebowanie na programistów internetowych nie spadnie w najbliższym czasie, więc masz czas na naukę.

Ale oto najważniejsze pytanie: kiedy już poczujesz, że masz podstawowe zrozumienie, w jaki sposób faktycznie znajdujesz klientów programistycznych?

Masz szczęście – o tym powiemy dalej!

Jak znaleźć pierwszego klienta programistycznego (lub zostać FREELANCEREM)


To, że masz taką umiejętność, nie oznacza, że ​​ludzie po prostu rozwidlą ci pieniądze. Musisz trochę popracować i sprzedać się. Musisz także znaleźć się we właściwych miejscach, aby uzyskać możliwości.

Teraz, jako twórca stron internetowych, masz dwie możliwości. Możesz 1) spróbować znaleźć pełnoetatową pracę na miejscu w firmie lub 2) pójść drogą freelancera i poszukać koncertów online.

Polecamy freelancing. Chociaż nie zapewnia takiej samej gwarantowanej wypłaty, jak w przypadku pracy w pełnym wymiarze godzin, istnieją 3 ogromne korzyści:

 • Wolność: Nigdy więcej rejestrowania i wyrejestrowywania. Nadal możesz pracować w tych samych godzinach (lub więcej), ale twój harmonogram, lokalizacja i warunki życia zależą wyłącznie od ciebie. (Plus – bez dojazdów, co oszczędza godziny każdego tygodnia!)
 • Pieniądze: Kiedy zostaniesz dobrym freelancerem, będziesz mieć większą szansę na zarobienie więcej pieniędzy (niż czekanie na marne 3% podwyżki każdego roku).
 • Prestiż: Z czasem będziesz miał okazję budować własną pracę i markę do tego stopnia, że ​​ostatecznie zapewni ci stały napływ nowych klientów (nawet bez konieczności ich szukania!).

W poniższej sekcji skupimy się na tym, jak zdobyć swój pierwszy niezależny występ jako programista stron internetowych.

1. Wejdź na tablice ogłoszeń

Większość freelancerów trafia na tablice ofert pracy, aby znaleźć swoje pierwsze projekty związane z tworzeniem stron internetowych. Mogą być świetne do gromadzenia doświadczeń, ale prawdopodobnie nie chcesz ich używać jako strategii długoterminowej.

Jakość klientów może być bardzo chybiona. Niektóre mogą być świetne. Inni mniej…

Wiele razy przyciągają osoby, które nie mają doświadczenia w zatrudnianiu, co może powodować wiele problemów, gdy próbujesz z nimi pracować. Dość często tablice ofert przyciągają również osoby o nierealistycznych ramach czasowych i budżetach.

Zbyt długie poleganie na tablicach ofert pracy (zbyt długo) nie daje możliwości (ani czasu wolnego) na rozpoczęcie budowania własnej marki. Przyciągnięcie uwagi „przychodzącej” do pracy ostatecznie zapewni Ci najlepszych (i najlepiej płatnych) klientów pod koniec dnia.

Ale jak powiedzieliśmy, nie jest to zła opcja, aby zacząć i zdobyć doświadczenie.

Po prostu zrozum, że każdy występ na tablicy ogłoszeń (choć może nie być zbyt dobry) pomoże ci zdobyć doświadczenie i więcej pracy w przyszłości.

Łatwo jest też zacząć pracę na tablicach ogłoszeń…

Poniżej znajduje się zdjęcie wyników szybkiego wyszukiwania w UpWork:

(Jak widać, istnieje wiele możliwości pracy dla programistów!)

Zadania programistyczne

Oto kilka tablic ofert pracy, na których można znaleźć programy do tworzenia stron internetowych:

2. Zbuduj witrynę portfela

Aby ułatwić pozyskiwanie większej liczby klientów (i aby klienci mogli Cię znaleźć), należy utworzyć witrynę portfolio. Tutaj możesz pochwalić się swoimi najnowszymi projektami, pochwalić referencje zadowolonych klientów, zapewnić potencjalnym klientom łatwy sposób skontaktowania się z Tobą, a także pochwalić się możliwościami tworzenia stron.

Oto kilka wskazówek dotyczących tworzenia witryny z portfolio rozwoju sieci:

 • Korzystaj z referencji od poprzednich i obecnych klientów. Zapewni to odwiedzającym, że wykonujesz świetną robotę i że inni chętnie z tobą współpracują. (Przyzwyczaj się pytać o referencje za każdym razem, gdy zakończysz projekt).
 • Napełnij swoją osobowość. Co jest wspaniałego w pracy z tobą i co Cię wyróżnia? Kiedy dodasz osobowości do swojej witryny portfela, automatycznie się wyróżnisz.
 • Uwzględnij odpowiednie elementy. Ynasza nazwa, krótka wersja twojej historii o tym, jak / dlaczego zostałeś programistą, twoje dane kontaktowe, twoja ostatnia praca i twoje umiejętności.
 • Odpowiedz na pytanie „Co to jest dla mnie?” pytanie. Zasadniczo daj im znać główną korzyść ze współpracy z Tobą, tj. Jakie korzyści uzyskają klienci z Tobą.

Przede wszystkim – powinieneś upewnić się, że Twoja strona portfolio wygląda niesamowicie! Chcesz, aby potencjalni klienci to zobaczyli i pomyśleli: „Wow! Chcę coś takiego również na mojej stronie internetowej! ” W ten sposób będą bardziej zainteresowani współpracą z tobą.

Oto kilka przykładów świetnych witryn z portfolio programistów internetowych, które można wykorzystać jako inspirację:

 • MattFarley.ca
 • Caferati.me (Mówiąc o wcielaniu osobowości, ten programista robi to w wielkim stylu na swojej stronie. Wejdź na stronę główną, a zobaczysz, co mam na myśli!)
 • Pierre.io

Oto niektóre zasoby, które pomogą Ci zbudować witrynę z portfolio rozwoju sieci:

3. Rozpocznij pracę w sieci

Nie spędzaj całego czasu na przeszukiwaniu internetowych tablic ofert pracy. Jeśli chcesz uzyskać wspaniałe możliwości, musisz także wyjść do prawdziwego świata.

Postaraj się uczestniczyć w co najmniej 2-3 odpowiednich wydarzeniach sieciowych każdego miesiąca. Zakładając, że mieszkasz w lub w ciągu godziny lub dwóch dużych miast, znalezienie takich wydarzeń nie powinno być trudne.

Zacznij od wyszukiwania spotkań w dniu Meetup.com i Eventbrite. Tylko na tych dwóch platformach znajdziesz mnóstwo odpowiednich wydarzeń.

Celuj w wydarzenia, które przyciągają przedsiębiorców, ponieważ ci ludzie będą najprawdopodobniej chcieli zbudować nową stronę internetową. Łącząc się i łącząc w sieci z większą liczbą tych osób (i informując, że jesteś programistą), będziesz narażać się na więcej i lepsze występy niż te, które można znaleźć na tablicach ofert pracy. Zaczniesz też rozwijać swoją osobistą markę.

Oto kolejny świetny zasób, który pomoże Ci znaleźć wydarzenia:

Jak znaleźć wydarzenia sieciowe, w których naprawdę warto wziąć udział

Korzyści z pełnoetatowego programisty stron internetowych

Dużo rozmawialiśmy o freelancingu jako programista stron internetowych. Jednak praca w pełnym wymiarze godzin w firmie ma swoje zalety:

 • Współpracujesz z innymi programistami – daje to korzyść z dzielonego doświadczenia, zwłaszcza jeśli jesteś zupełnie nowy. Praca z innymi pozwala im dzielić się z Tobą swoimi doświadczeniami, co jest dość cenne.
 • Obsługa klienta jest zorganizowana – kiedy pracujesz w firmie, nie jesteś zobowiązany do pracy o różnych porach dnia. Oznacza to, że klienci firmy wiedzą, kiedy się skontaktować i oczekują, że praca zostanie zakończona.
 • Znacznie bardziej ukierunkowane obciążenie pracą – kilku freelancerów pracuje dziś nad różnymi projektami jednocześnie. Dzieli to ich koncentrację, co może wpływać na ogólną jakość. Jako programista pracujący na pełny etat masz większe szanse na pracę nad jednym projektem, który wymaga pełnej uwagi.

Wniosek

Rynek pracy staje się coraz trudniejszy. Bardziej tradycyjne prace są wycofywane każdego dnia. Dlaczego więc nie nauczyć się umiejętności, która zapewni ci zatrudnienie (i być może bogactwo) w dającej się przewidzieć przyszłości?

To duża zaleta tworzenia stron internetowych. Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz fantazyjnego, drogiego stopnia, aby dostać się w pole. Po prostu postępując zgodnie z instrukcjami, które tutaj wymieniliśmy, możesz rozpocząć ścieżkę zostania programistą.

Ponadto istnieje wiele opcji oprogramowania zintegrowanego środowiska programistycznego (IDE), które znacznie ułatwiają życie programisty.

Podsumowując, oto podstawowe kroki, aby zostać programistą:

 1. Poznaj podstawy HTML, CSS i JavaScript
 2. Przejrzyj samouczki WordPress
 3. Poznaj podstawy interfejsu użytkownika i interfejsu użytkownika
 4. Ucz się SQL i PHP
 5. Naucz się podstaw SEO
 6. Upewnij się, że Twoja witryna jest responsywna

A oto podstawowe kroki, aby znaleźć swój pierwszy program rozwoju sieci:

 1. Wejdź na tablice ogłoszeń
 2. Zbuduj witrynę portfela
 3. Rozpocznij pracę w sieci

Teraz nadszedł czas, aby podjąć działania i pokazać światu, jakim niesamowitym programistą możesz być!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o komentarz poniżej lub Wyślij do nas e-mail i daj nam znać. Będziemy Cię wspierać w trakcie tego procesu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map