Jak zaprojektować / stworzyć logo


Jak zaprojektować logo (dla strony internetowej)


Projektowanie logo jest dużym przedsięwzięciem, ponieważ logo są niezbędne dla marki firmy i ogólnego projektu witryny. Może to być zastraszający proces, jeśli nigdy wcześniej nie projektowałeś logo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zaprojektować logo, dobrze trafiłeś. Poniżej znajduje się 7-krokowy przewodnik po typowym procesie projektowania logo. Każdy krok zawiera szczegółowe porady dotyczące kreatywnego myślenia w celu zaprojektowania logo. Istnieje również szybki podział na korzystanie z bezpłatnego narzędzia do projektowania online i przesłanie swojego logo na stronę WordPress.

Szybkie statystyki i przegląd zawartości:

 1. Znajdź właściwą inspirację
 2. Zidentyfikuj trzy kolory odzwierciedlające Twoją witrynę
 3. Wybierz styl projektowania logo
 4. Znajdź odpowiednią czcionkę
 5. Utwórz swoje logo na bezpłatnej platformie projektowej
 6. Dodaj go do swojej witryny
 7. Może to potrwać kilka prób

1. Znajdź właściwą inspirację

Projektowanie logo jest znacznie prostsze, jeśli poświęciłeś trochę czasu na poszukiwanie inspiracji jako pierwszy krok. W ten sposób poświęcasz czas na zebranie różnych pomysłów i będziesz lepiej wiedział, które lubisz, a które nie. Kiedy poświęcisz trochę czasu na poszukiwanie inspiracji, lepiej poczujesz, w którym kierunku pójść z projektem logo.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele wzorów logo, które zaspokoją potrzeby związane z inspiracją. Znalezienie dobrych przykładów projektowania logo jest łatwe, jeśli wiesz, gdzie szukać. Chcesz zebrać co najmniej trzy przykłady projektowania, które najbardziej Cię pociągają.

Sprawdź stronę internetową taką jak W budowie nowy, który składa się z dużego wyboru przeprojektowania marki korporacyjnej. Brand New oferuje wiele znanych marek, takich jak Staples i Pandora. Ich kolekcja sięga wielu, wielu lat.

Istnieją również strony internetowe takie jak Rynek kreatywny, który zawiera wiele niedrogich grafik i gotowych próbek logo. Nie musisz kupować żadnego z nich, chyba że naprawdę chcesz. Celem jest przejrzenie wszystkich różnych aktywów na sprzedaż na rynku kreatywnym, aby uzyskać wyobrażenie o kreatywnych możliwościach w projektach logo i być inspirowanym.

Dryblować
Źródło zdjęcia: Dribbble.

Wreszcie możesz przeglądać strony internetowe takie jak Dryblować, które mają również duży wybór wzorów i wiele pięknych przykładów projektowania logo.

Te dwie witryny są portfelami publicznymi, więc będziesz mieć dostęp do niezliczonych projektów logo we wszystkich stylach.

Poświęcenie czasu na zapoznanie się z różnymi koncepcjami projektowymi i graficznymi pozwoli rozpocząć proces projektowania logo na właściwej stopie i silnym kierunku. Będziesz mógł stworzyć coś, co będzie wyglądać podobnie, bez poczucia frustracji, braku inspiracji lub zamieszania co do tego, od czego zacząć. Nie zapomnij zebrać co najmniej trzech wspaniałych przykładów, które do ciebie przemawiają.

2. Zidentyfikuj trzy kolory odzwierciedlające Twoją witrynę

Wybór kolorów do projektu logo nie musi być trudny. Jeśli masz swój wytyczne marki już zdefiniowane, użyj tych kolorów do swojego logo. Być może będziesz musiał nieco poprawić kolory podczas opracowywania projektu logo, ale te kolory marki to miejsce, od którego zaczniesz.

Jeśli jednak nie masz wcześniej zdefiniowanych wskazówek dotyczących marki lub kolorów witryny, nie martw się. Zamiast tego musisz poświęcić trochę czasu badaj odpowiednie kolory dla swojej niszy, przemysł i grupa docelowa. Jeśli więc Twoja firma działa w branży motoryzacyjnej i jest skierowana głównie do starszych mężczyzn, możesz wybrać kolory, które mogą być ciemniejsze lub bogatsze. Ale jeśli pracujesz w branży kosmetycznej i docierasz do młodszej, kobiecej publiczności, to wybierając jaśniejsze kolory, być może nawet metalika może być lepszym sprawdzeniem.

Pinterest
Źródło zdjęcia: Pinterest.

Poważnie rozważ swoją grupę docelową w niszy.

Na przykład, jeśli pracujesz w branży motoryzacyjnej, ale kierujesz reklamy do młodych dorosłych, ciemniejsza, bardziej męska paleta może nie działać tak dobrze, jak jaśniejsza, żywsza gama kolorów.

Nie chodzi tylko o branżę. Chodzi o cały obraz, który obejmuje również twoją niszę i grupę docelową.

Innym przykładem jest, jeśli pracujesz w branży kosmetycznej, ale celujesz w mężczyzn. W takim przypadku jasnoróżowe lub żółte kolory mogą nie załatwić sprawy. Przeprowadź badania i odpowiednio dobieraj kolory.

Możesz użyć stron internetowych wymienionych w pierwszym kroku do badania kolorów. Alternatywnie, Pinterest jest doskonałym źródłem inspiracji kolorystycznych i badań niszowych.

Ponadto staraj się myśleć o swoich kolorach w szerszym zakresie, co oznacza, że ​​można je wykorzystać w całej witrynie, a nie tylko w projekcie logo. Wynika to z faktu, że projekt logo będzie częścią ogólnej marki.

Jak zapewne zauważysz, szukając inspiracji, logo ma wiele różnych stylów. Jest wiele różne kategorie lub typy logo. Ale dwa najważniejsze dla Ciebie to logo tekstowe, takie jak Disney lub Google, i logo takie jak Instagram lub Nike.

Istnieją również przypadki, w których logo łączy oba, takie jak Domino lub Target. Wybierz i wybierz typ logo, który najbardziej Ci odpowiada.

Ponadto istnieją różne style wizualne, takie jak projekty logo retro. Istnieją również ultranowoczesne, minimalne, klasyczne style i wiele różnych kształtów.

Behance
Źródło zdjęcia: Behance.

Porozmawiajmy najpierw o kształtach logo. Okrągłe logo są fantastyczne, zwłaszcza jako samodzielne symbole. Są świetne jako awatary w mediach społecznościowych i dobrze współpracują z innymi elementami graficznymi. Kręgi są spójne i integrujące kształty. Mają główny nacisk i mogą być przyjemne dla oczu. Prostokątne logo są równie skuteczne. Prostokątny kształt jest często uważany za solidny i mocny, co daje logo poczucie siły lub stabilności.

Należy również pamiętać o różnych logo stylów projektowania, takich jak minimalny lub klasyczny. Aby wybrać odpowiedni styl, musisz potwierdzić dwie rzeczy.

Pierwszy, rozważ swoją niszę, biznes i grupę docelową. Podobnie jak w przypadku badania kolorów, może być konieczne trochę czasu, aby dowiedzieć się, jaki styl wizualny pasuje do niszy Twojej witryny. Jeśli chcesz sprzedawać nowoczesne meble do sypialni, weź pod uwagę nowoczesne logo zamiast retro.

druga, rozważ swoje preferencje. Oczywiście, spodoba ci się również logo. Czerp inspirację z elementów zebranych w kroku pierwszym i podążaj w kierunku projektów logo, które Ci się podobały.

4. Znajdź odpowiednią czcionkę

Jeśli projektujesz logo z elementem tekstowym, musisz wybrać odpowiednią czcionkę.

Nie brakuje miejsc, w których można znaleźć idealną czcionkę. Jeśli szukasz bezpłatnej opcji, możesz zacząć od czcionek Google. Minusem jest to, że ich kolekcja czcionek jest intensywnie używana przez wiele stron internetowych, firm i projektantów.

Jeśli chcesz mieć unikalną czcionkę dla swojego logo, rozważ zakup niedroga czcionka z miejsca takiego jak Creative Market. Mają mnóstwo niesamowitych niestandardowych czcionek, które nie złamią twojego budżetu. Inną alternatywą jest przeszukanie strony internetowej takiej jak Behance, który ma wiele niestandardowych czcionek do pobrania. Niektóre z nich będą płatne, ale wiele z nich jest bezpłatnych i wykonanych przez utalentowanych projektantów.

Rynek kreatywny
Zdjęcie: Creative Market.

Gdy szukasz czcionki swojego logo, pamiętaj o jej stylu. Czcionka powinna pasować do ogólny wygląd Twojego logo. Jeśli wybierasz ultranowoczesny styl projektowania logo, powinieneś wybrać czcionkę, która jest również ultranowoczesna. W przeciwnym razie Twoje logo będzie wyglądać niedopasowane i nie będzie wyglądać świetnie. Jeśli próbujesz wybrać odpowiednią czcionkę, spójrz wstecz na inspirujące projekty logo i spróbuj dopasować czcionkę.

5. Utwórz swoje logo na bezpłatnej platformie projektowej

Obecnie istnieje tak wiele różnych zasobów, których można użyć do zaprojektowania logo. Oczywiście niektóre z nich są płatne, na przykład Photoshop. Istnieje jednak duża liczba bezpłatnych narzędzi wysokiej jakości. Niektóre z nich są naprawdę świetne i nie mają stromej krzywej uczenia się.

Hatchful Shopify to fantastyczne narzędzie, jeśli całkowicie utkniesz lub nie wiesz, jak postępować. Zadaje kilka pytań na temat potrzeb związanych z logo i zapewnia wiele różnych opcji do wyboru dla podstawowego projektu logo. W międzyczasie, Kreator logo Squarespace idealnie nadaje się do stworzenia minimalistycznego logo.

Canva
Źródło zdjęcia: Canva.

Jest też Canva. Jest to bardzo cenione bezpłatne narzędzie do projektowania online i doskonale nadaje się do projektowania logo. Zobaczmy, jak używać Canva do zaprojektowania logo. Po utworzeniu konta lub zalogowaniu się zobaczysz puste płótno i duży wybór szablonów. Przejrzyj je, jeśli chcesz.

Canva
Źródło zdjęcia: Canva.

W przeciwnym razie możesz przejść do karty Elementy, która ma szeroki zakres grafiki i ikon. Nie spiesz się, znajdując odpowiednie dla swojego projektu. W razie potrzeby możesz zmieniać kolory, położenie i krycie wybranych elementów graficznych.

Canva
Źródło zdjęcia: Canva.

Jeśli twoje logo wymaga tekstu, przejdź do zakładki Tekst. Na tej karcie znajdziesz różne kompozycje tekstowe. Są zabawne, ponieważ umożliwiają podgląd i zabawę z różnymi kombinacjami czcionek i hierarchiami. Jeśli masz dobry pomysł na kompozycję tekstu, po prostu dodaj nagłówek do obszaru roboczego i zacznij stylizować.

Canva
Źródło zdjęcia: Canva.

Każdy element typografii w Canva ma kilka różnych funkcji dostosowywania, takich jak kolor i rozmiar tekstu. Co najważniejsze, Canva ma duży wybór czcionek do wyboru. Ale aplikacja umożliwia także przesyłanie czcionek (za pomocą linku tekstowego u dołu przewijania listy czcionek).

Canva
Źródło zdjęcia: Canva.

Gdy będziesz gotowy do eksportu, możesz to zrobić, klikając przycisk Pobierz w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz typ pliku i wszystko gotowe.

6. Dodaj go do swojej witryny

Dodanie logo do witryny WordPress nie jest trudnym procesem. Oczywiście najpierw musisz zalogować się na konto WordPress w swojej witrynie. Z menu po lewej stronie wybierz Wygląd, a następnie Dostosuj. Nastąpi przeniesienie do obszaru dostosowywania motywu.

Jak dodać logo do swojej witryny WordPress

Każdy motyw WordPress może mieć tutaj kilka różnych ustawień i to jest w porządku. Na razie interesuje nas tylko karta Tożsamość witryny. Po kliknięciu zobaczysz kilka różnych ustawień witryny, w tym logo witryny oraz obszar do przesłania lub ponownego przesłania nowego.

Prześlij swoje nowe logo, kliknij niebieski przycisk Publikuj u góry, a nowe logo będzie dostępne w Twojej witrynie!

7. Może to potrwać kilka prób

Niestety uzyskanie idealnego logo może wymagać kilku prób. Zwłaszcza jeśli projektujesz logo po raz pierwszy.

Tak jak w przypadku większości umiejętności, wymaga czasu i praktyki, aby być w tym dobrym. Jeśli więc jesteś niezadowolony z pierwszej próby, jest w porządku. Musisz po prostu spróbować ponownie.

Większość profesjonalnych projektantów nie otrzymuje za pierwszym razem odpowiedniego logo, ponieważ projektowanie jest procesem całkowicie iteracyjnym. Więc nie zniechęcaj się zbytnio.

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego projektu logo, masz dwie opcje:

 1. Pierwszym z nich jest powtórzenie projektu.
 2. Drugim jest zacząć od nowa i spróbować ponownie od zera.

Podczas iteracji projektu powinieneś dążyć do wprowadzenia kilku małych zmian na raz. Może zmienić paletę kolorów lub krój pisma. Eksperymentuj z różnymi kształtami lub wypróbuj inne narzędzie do projektowania. Mówiąc o tym, narzędzia projektowe często mają różne gotowe elementy, a jedno z nich może być kluczem do prawidłowego zaprojektowania logo.

Lub po prostu zacznij od nowa. Wybierz nowy zestaw inspirujących projektów i ponownie wykonaj cały proces opisany w tym artykule. Za każdym razem, gdy powtórzysz proces projektowania logo, nie tylko zbliżysz się do idealnego logo, ale także poprawisz jego projektowanie.

Nie denerwuj się, idź dalej. Masz to!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map