Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić WordPress

Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić WordPressNiezależnie od tego, czy prowadzisz witrynę biznesową, sklep internetowy czy blog hobby; jedno jest pewne: musisz wdrożyć regularny harmonogram tworzenia kopii zapasowych. Tworzenie kopii zapasowej witryny jest niezwykle ważne, ponieważ zapewnia spokój ducha i zapewnia łatwe przywrócenie witryny w najgorszym przypadku.


Kopia zapasowa chroni przed hakerami, złośliwym oprogramowaniem i niezamierzonymi przerwami w działaniu serwera, które w przeciwnym razie mogą uniemożliwić korzystanie z witryny lub spowodować jej odbudowę od zera.

Na szczęście tworzenie kopii zapasowej witryny nie jest trudne i można to zrobić za darmo dzięki wielu wtyczkom do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Niektóre z tych wtyczek ułatwiają nawet przywracanie witryny z kopii zapasowej bezpłatnie, aw tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić witrynę WordPress za pomocą Backup Guard

Jednym z najprostszych sposobów tworzenia kopii zapasowej witryny WordPress jest bezpłatny Backup Guard podłącz.

Backup Guard

Omówienie wtyczki Backup Guard

Backup Guard to darmowa wtyczka z ponad 70000 aktywnymi instalacjami i oceną 4,5 gwiazdki. Jest to jedna z niewielu rzadkich wtyczek, która oferuje zarówno opcje tworzenia kopii zapasowych, jak i przywracania za darmo. Jest również bardzo łatwy w użyciu. Główne cechy to:

 • Ręcznie wykonaj kopię zapasową witryny tyle razy, ile chcesz
 • Wybierz kopię zapasową plików, bazy danych lub obu
 • Pobierz kopie zapasowe na komputer lub przechowuj je w Dropbox
 • Przywróć witrynę z kopii zapasowej jednym kliknięciem
 • Anuluj proces tworzenia kopii zapasowej
 • Obsługa wielu instalacji WordPress

Teraz, gdy wiesz, co jest w zestawie, spójrzmy, jak używać wtyczki Backup Guard do tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryny WordPress.

1. Instalowanie Backup Guard

Pierwszym krokiem jest instalacja wtyczki Backup Guard. Na pulpicie nawigacyjnym WordPress przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe. Wyszukaj Backup Guard, a następnie pobierz i zainstaluj wtyczkę. Po zainstalowaniu kliknij Aktywuj przycisk. Teraz możesz rozpocząć tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress.

Instalowanie Backup Guard

2. Tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress za pomocą Backup Guard

Aby wykonać kopię zapasową witryny za pomocą Backup Guard, przejdź do Backup Guard> Kopie zapasowe. Teraz musisz tylko nacisnąć przycisk kopii zapasowej. Wtyczka daje możliwość nazwania kopii zapasowej i wybrania, czy chcesz mieć kopię zapasową, czy niestandardową.

Kopie zapasowe z Backup Guard

Wybranie opcji niestandardowej pozwala wybrać, czy chcesz wykonać kopię zapasową plików, czy bazy danych. Możesz również zdecydować się na przesłanie kopii zapasowej do chmury, ale najpierw musisz połączyć swoje konto Dropbox. Udaj się do Backup Guard> Chmura i przełącz przełącznik na NA.

Nastąpi przekierowanie do strony internetowej Dropbox, gdzie będziesz musiał autoryzować połączenie wtyczki. Po prostu kliknij Autoryzować zostaniesz przekierowany z powrotem do pulpitu WordPress, gdzie możesz zobaczyć, że Twoje konto Dropbox zostało podłączone.

Backup Guard Dropbox Connection

W tym samouczku wybraliśmy opcję Pełna kopia zapasowa i nazwaliśmy moją kopię zapasową Testowa kopia zapasowa. Możesz użyć konwencji nazewnictwa miesiąca i roku, dzięki czemu możesz łatwo śledzić swoje kopie zapasowe.

Po skonfigurowaniu kopii zapasowej wystarczy nacisnąć Utworzyć kopię zapasową i poczekaj na zakończenie tworzenia kopii zapasowej. Następnie możesz pobrać kopię zapasową i zapisać ją na komputerze lub zewnętrznym dysku twardym.

3. Planowanie kopii zapasowych

Ręczne tworzenie kopii zapasowej witryny jest łatwe, ale śledzenie czasu ostatniego tworzenia kopii zapasowej witryny może być uciążliwe. Dlatego możliwość zaplanowania tworzenia kopii zapasowych i regularnego ich wykonywania jest świetną funkcją.

Aby zaplanować tworzenie kopii zapasowych za pomocą Backup Guard, przejdź do Backup Guard> Harmonogram. Najpierw przełącz przełącznik na NA a następnie wprowadź nazwę harmonogramu tworzenia kopii zapasowych. W tym samouczku nazwaliśmy go Cotygodniowe kopie zapasowe.

Planowanie kopii zapasowych za pomocą Backup Guard

Następną opcją jest wybór częstotliwości tworzenia kopii zapasowych. Możesz wybrać kopie zapasowe co godzinę, codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Ustawiliśmy mój na tygodniowy.

Na koniec możesz ustawić, czy chcesz wykonać pełną, czy niestandardową kopię zapasową, tak jak w przypadku opcji ręcznej. Wybraliśmy opcję Pełna kopia zapasowa i wystarczy, że klikniesz przycisk Zapisać przycisk.

4. Przywracanie kopii zapasowej za pomocą Backup Guard

Aby przywrócić kopię zapasową za pomocą Backup Guard, przejdź do Backup Guard> Kopie zapasowe. Zobaczysz listę wszystkich kopii zapasowych wykonanych w Twojej witrynie. Aby przywrócić witrynę z dowolnej kopii zapasowej, kliknij zieloną ikonę przywracania, a następnie poczekaj na zakończenie procesu.

przywracanie kopii zapasowej Backup Guard

Po zakończeniu możesz sprawdzić swoją witrynę i upewnić się, że wszystko działa tak, jak powinno.

Backup Guard Pro

Warto wspomnieć, że Backup Guard Pro ma wersja premium jeśli potrzebujesz więcej funkcji. Wersja pro obejmuje:

 • Większa kontrola nad opcjami tworzenia kopii zapasowych, takimi jak możliwość dołączania lub wykluczania niektórych plików i folderów
 • Powiadomienia e-mail o pomyślnych kopiach zapasowych
 • Możliwość migracji witryny z jednej domeny do drugiej
 • Wiele zaplanowanych kopii zapasowych
 • I więcej

Plany płatne zaczynają się od 25 USD i obejmują rok wsparcia i aktualizacji.

Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić witrynę WordPress za pomocą UpdraftPlus

Backup Guard to świetny wybór do tworzenia kopii zapasowych witryny, jeśli chcesz szybkiego i prostego rozwiązania. Jest jednak nieco ograniczony w bezpłatnym abonamencie, szczególnie jeśli chodzi o opcje przechowywania kopii zapasowych. Jeśli chcesz mieć solidniejszą wtyczkę, UpdraftPlus to kolejny solidny wybór.

UpdraftPlus

Omówienie wtyczki UpdraftPlus

UpdraftPlus ma ponad 2 miliony aktywnych instalacji i ocenę 5 gwiazdek. Podobnie jak Backup Guard, jest to jedna z niewielu rzadkich darmowych wtyczek kopii zapasowych, która oferuje zarówno funkcje tworzenia kopii zapasowych, jak i przywracania. Bezpłatny plan oferuje nieco więcej funkcji, które obejmują:

 • Wykonuj ręczne lub zaplanowane kopie zapasowe
 • Możliwość osobnego tworzenia kopii zapasowych plików i bazy danych
 • Przechowuj kopie zapasowe w Dropbox, Amazon S3 i Rackspace
 • Może podzielić twoją stronę na wiele archiwów
 • Automatyczne wznawianie i ponawianie prób przesyłania nie powiodło się
 • Łatwo przywróć witrynę z kopii zapasowej

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na to, jak możesz użyć UpdraftPlus do tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryny WordPress.

1. Instalowanie UpdraftPlus

Aby zainstalować UpdraftPlus, przejdź do pulpitu nawigacyjnego witryny i kliknij Wtyczki> Dodaj nowe. Wyszukaj UpdraftPlus, kliknij zainstalować, a następnie kliknij Aktywuj po zainstalowaniu wtyczki. Wtyczka da ci krótką prezentację ustawień i opcji.

Instalowanie UpdraftPlus

2. Tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress za pomocą UpdraftPlus

Aby wykonać kopię zapasową witryny WordPress za pomocą UpdraftPlus, przejdź do Ustawienia> Kopie zapasowe UpdraftPlus. Kliknięcie niebieskiego przycisku Kopia zapasowa umożliwi wykonanie pierwszej ręcznej kopii zapasowej.

Kopie zapasowe z UpdraftPlus

Możesz wybrać, czy chcesz wykonać kopię zapasową plików, bazy danych, czy obu, a następnie naciśnij przycisk Utwórz kopię zapasową teraz.

3. Planowanie kopii zapasowych

UpdraftPlus pozwala zaplanować tworzenie kopii zapasowych. Aby utworzyć harmonogram tworzenia kopii zapasowych, kliknij Ustawienia zakładka w UpdraftPlus. Tam możesz ustawić harmonogram tworzenia kopii zapasowych plików, a także kopii zapasowych baz danych.

Możesz ustawić ich tworzenie kopii zapasowej w tym samym czasie lub ustawić codzienne tworzenie kopii zapasowej bazy danych i tygodniowe tworzenie kopii zapasowej plików, w zależności od częstotliwości publikowania nowych postów lub wprowadzania innych zmian w witrynie.

Po ustawieniu harmonogramu musisz połączyć UpdraftPlus z miejscem przechowywania. Wybierz opcję przechowywania, wybierz pliki, które mają być uwzględnione w kopii zapasowej, a następnie zapisz zmiany. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w oknach wyskakujących, aby autoryzować połączenie.

Połączenie Dropbox UpdraftPlus

Po zakończeniu procesu autoryzacji kopia zapasowa witryny zostanie automatycznie utworzona zgodnie z harmonogramem.

4. Przywracanie kopii zapasowej za pomocą UpdraftPlus

Przywracanie strony internetowej za pomocą UpdraftPlus jest tak samo łatwe, jak tworzenie kopii zapasowej. Udaj się do Przywracania kopii zapasowej tab pod Ustawienia> Kopie zapasowe UpdraftPlus. Zobaczysz listę wszystkich kopii zapasowych wykonanych z Twojej witryny.

Aby przywrócić witrynę, kliknij przycisk Przywróć. Następnie musisz wybrać elementy do przywrócenia. Dotyczy to plików, bazy danych, motywów, wtyczek i innych elementów witryny.

Wybierz żądane elementy i naciśnij przycisk Przywróć. Wtyczka przywróci następnie działanie i umożliwi powrót do pulpitu nawigacyjnego. Możesz także pobrać plik dziennika na wypadek, gdybyś musiał skontaktować się z zespołem pomocy technicznej wtyczki.

Przywracanie Successul UpdraftPlus

UpdraftPlus Premium

UpdraftPlus ma wersja premium, który oferuje jeszcze więcej funkcji. Obejmują one:

 • Przyrostowe kopie zapasowe
 • Łatwo duplikuj lub migruj strony internetowe (za pomocą Migratora)
 • Kompatybilny z wieloma witrynami / wieloma sieciami
 • Tworzy kopie zapasowe plików i baz danych innych niż WP w wielu zdalnych miejscach docelowych
 • Jeszcze więcej miejsc do przechowywania, w tym OneDrive BackBlaze, Azure i SFTP.
 • Szyfrowanie bazy danych
 • Zaawansowane raportowanie
 • I więcej

Plany premium zaczynają się od 87,50 USD za 2 witryny oraz rok aktualizacji i wsparcia.

UpdraftPlus lub Backup Guard: którą wtyczkę wybrać?

Obie wtyczki wymienione w tym samouczku są doskonałą opcją do tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryny WordPress za darmo. Jeśli zastanawiasz się, którą opcję wybrać, oto, co musisz wiedzieć.

Jeśli potrzebujesz prostego, łatwego i bezproblemowego rozwiązania, skorzystaj z Backup Guard. Ta wtyczka jest doskonałym wyborem, jeśli masz prostą witrynę internetową, która nie publikuje często treści.

Jeśli jednak chcesz uzyskać więcej opcji przechowywania i możliwość planowania różnych harmonogramów tworzenia kopii zapasowych bazy danych i plików, skorzystaj z nich bezpłatnie UpdraftPlus. Ta wtyczka jest doskonałym wyborem, jeśli masz witrynę internetową, która publikuje dużo treści lub chcesz mieć większą kontrolę nad opcjami tworzenia kopii zapasowych.

Końcowe przemyślenia

Utworzenie kopii zapasowej witryny WordPress jest konieczne, jeśli chcesz mieć pewność, że witryna jest bezpieczna. Daje ci to pewność, że możesz łatwo przywrócić swoją witrynę i kontynuować normalną działalność, zamiast odczuwać przestoje podczas odbudowy witryny.

Wiesz już, jak wykonać kopię zapasową i przywrócić witrynę WordPress za darmo, więc nie ma usprawiedliwienia dla opóźnienia. Pobierz jedną z wtyczek wymienionych w tym samouczku i skonfiguruj harmonogram tworzenia kopii zapasowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map