Jak utworzyć konta e-mail dla swojej nazwy domeny


Jak utworzyć konta e-mail dla swojej nazwy domeny


W tym samouczku nauczysz się tworzyć konta e-mail dla swojej nazwy domeny. Poprowadzimy Cię krok po kroku przez cały proces, dając dwie alternatywne ścieżki do wyboru w zależności od Twoich potrzeb.

Zacznijmy od podstaw:

Co to robi *Tak właściwie* Oznacza tworzenie kont e-mail dla Twojej nazwy domeny?

Prawdopodobnie masz już Gmaila lub inne bezpłatne konto e-mail. Chociaż ten e-mail jest całkowicie w porządku, może nie wyglądać bardzo dobrze, gdy jest używany do dowolnego rodzaju profesjonalny cel, powód.

Na przykład łatwo sobie wyobrazić, w jaki sposób kontakt biznesowy jest wysyłany pocztą elektroniczną  [chroniony e-mailem] może nie być optymalny. O wiele lepszą alternatywą jest skonfigurowanie niestandardowego adresu e-mail pod własną nazwą domeny – jeśli zdarzyło Ci się już mieć nazwę domeny (jeśli nie, oto jak zarejestrować nazwę domeny).

W takim scenariuszu możesz na przykład użyć czegoś takiego [chroniony e-mailem] zamiast tego ma zupełnie inny klimat.

Dzisiaj dowiemy się, jak to zrobić – utworzyć konta e-mail dla swojej nazwy domeny – aby uzyskać adres e-mail z własną nazwą domeny po @ symbol.

Pokażemy Ci dwa sposoby, aby to zrobić:

 • OPCJA A). Obejmuje obsługę wszystkiego w panelu użytkownika w Bluehost – jednej z wiodących firm hostingowych w Internecie, znanej z niskich cen i dobrego podejścia dla początkujących. W innym artykule wymieniliśmy wszystkie powody, dla których powinieneś używać Bluehost kontra konkurencja.
 • OPCJA B). Polega na łączeniu nazwy domeny z Gmailem – jak w, tak, będziesz wchodzić w interakcje ze swoją pocztą e-mail za pośrednictwem panelu podobnego do Gmaila, ale będziesz to robić w sposób, który pozwoli Ci używać niestandardowego adresu e-mail domeny zamiast standardowego adresu @ gmail.com.

Musimy przyznać, że Ścieżka (a) jest o wiele bardziej przyjazna dla początkujących. Dajemy mu 5/5 w skali „łatwości użytkowania”. Ścieżka (b) jest umiarkowaną 3/5.

Jak utworzyć konta e-mail dla swojej nazwy domeny za pomocą Bluehost

Po skonfigurowaniu planu hostingowego i współpracy z Bluehost (www.Bluehost.com) tworzenie nowych kont e-mail dla nazwy domeny jest wyjątkowo proste. Zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, to przejść przez niektóre panele ekranowe w obszarze użytkownika Bluehost.

 • Nie masz jeszcze nazwy domeny lub witryny? Oto jak przejść przez proces rejestracji i skonfigurować wszystko w Bluehost.

Oto kroki, aby utworzyć konta e-mail dla swojej nazwy domeny w Bluehost:

Najpierw zaloguj się do panelu Bluehost, a następnie przejdź do E-mail z głównego paska bocznego.

Ponieważ nie masz jeszcze żadnych kont e-mail, od razu zobaczysz formularz tworzenia wiadomości e-mail. Jak ten:

Utwórz konta e-mail dla swojej nazwy domeny w Bluehost

Oto jak to wypełnić:

 • E-mail: Podaj dowolny identyfikator e-mail. Możesz nawet to zrobić imię Nazwisko jeśli brakuje Ci pomysłów.
 • Limit skrzynki pocztowej: W zależności od poziomu hostingu zakupionego w Bluehost dostępna będzie inna ilość miejsca na dysku. Jeśli zamierzasz utworzyć tylko jedno konto e-mail, możesz ustawić limit na bez limitu, ale lepszym pomysłem jest utrzymanie go na poziomie 500 MB, co powinno wystarczyć, aby normalnie korzystać z poczty e-mail.

Po wypełnieniu pól kliknij Utwórz konto.

Po dosłownie sekunda, Twoje konto e-mail zostało utworzone i jest gotowe do pracy. Następny krok, nauczenie się, jak korzystać z nowego e-maila:

Zmień kartę na Konta email, tak:

Konta Bluehost

Tam zobaczysz wszystkie konta e-mail aktywne w nazwie Twojej domeny. Obecnie jest tylko jeden.

Klikając na Uzyskaj dostęp do poczty internetowej, możesz od razu zacząć korzystać ze swojego konta e-mail – za pośrednictwem własnego klienta e-mail Bluehost.

Jednak bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest skonfigurowanie tego e-maila na laptopie lub telefonie iPhone. W tym celu kliknij Podłącz urządzenia przycisk. Pojawią się nowe opcje. Kliknij ten oznaczony Skonfiguruj klienta poczty.

Zobaczysz zupełnie nową stronę z instrukcjami, jak przejść przez proces korzystania z ulubionego narzędzia poczty e-mail. Najciekawsze jest to, że Bluehost udostępnia szereg opcji automatycznej konfiguracji dla wielu popularnych rozwiązań i aplikacji e-mail:

Konfiguracja Bluehost

W dalszej części strony znajdują się również szczegóły ręcznej konfiguracji na wypadek, gdybyś nie znalazł swojego narzędzia na liście.

�� I o to chodzi! W tym momencie twoje nowe konto e-mail jest w pełni operacyjne.

Jak utworzyć konta e-mail dla swojej nazwy domeny za pomocą Gmaila

Ten proces wymaga jeszcze kilku kroków Ścieżka (a). Ale z pewnością może to zrobić początkujący, pod warunkiem, że dokładnie wykonasz te kroki. Ponadto, jeśli chcesz utworzyć konta e-mail dla swojej nazwy domeny w Gmailu, będzie to wiązało się z dodatkową opłatą na dodatek do tego, co już płacisz za nazwę domeny.

Chociaż standard @ gmail.com e-maile są bezpłatne, Gmail kładzie nacisk na cenę, umożliwiając tworzenie niestandardowych adresów e-mail i zarządzanie nimi na podstawie własnej nazwy domeny.

Ten pakiet premium nazywa się G Suite. Podstawowy abonament to 5 USD za użytkownika miesięcznie, ale dostępna jest 14-dniowa wersja próbna (wymagana karta kredytowa), więc możesz przetestować, jak to wszystko działa, zanim zaczniesz. Choć może to wydawać się drogie, G Suite jest produktem dla biznesu, więc masz wiele innych narzędzi oprócz niestandardowej poczty e-mail.

Gdy będziesz gotowy, idź tutaj i kliknij jeden z Zaczynaj guziki. Zobaczysz formularz rejestracyjny z kilkoma podstawowymi pytaniami – aby lepiej zrozumieć swoją firmę i jej potrzeby.

rejestracja w g Suite

Po drodze pojawi się pytanie, czy masz już domenę, z którą chcesz się połączyć za pomocą G Suite. Wybierz, tak.

domena g Suite

Wprowadź nazwę domeny, a następnie wykonaj wszystkie kolejne kroki. Ostatnim z nich będzie utworzenie głównego użytkownika G Suite.

użytkownik g Suite

Gdy wszystko się skończy, pojawi się ekran logowania do G Suite. Po zalogowaniu zostaniesz poproszony o podanie dodatkowych informacji przed pełnym włączeniem konta. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zobaczysz to:

utworzono pakiet g

Na tym etapie pomyślnie zarejestrowałeś się w G Suite. Jednak nadal dzieli Cię kilka kroków od utworzenia zupełnie nowych kont e-mail dla swojej nazwy domeny. Oto, co musisz teraz zrobić:

 1. Zweryfikuj nazwę swojej domeny z G Suite. Ma to na celu upewnienie się, że rzeczywiście jesteś właścicielem nazwy domeny wskazanej podczas konfiguracji. Kreator wyświetli kilka opcji do zweryfikowania. Ten krok będzie się różnił w zależności od tego, gdzie masz zarejestrowaną nazwę domeny. Kreator G Suite zapewnia instrukcje dla różnych rejestratorów.
 2. W razie potrzeby utwórz dodatkowe konta e-mail / konta użytkowników. Tutaj możesz założyć własne konto, np. [chroniony e-mailem].
 3. Aktywuj konta Gmail dla każdego konta skonfigurowanego w poprzednim kroku.

Tutaj jest Przegląd ogólny o tym, jak powyższy proces odbywa się krok po kroku.

Po wykonaniu tych czynności będziesz mieć do dyspozycji w pełni funkcjonalne konto e-mail (lub więcej niż jedno) i możesz zacząć z niego korzystać za pośrednictwem standardowego interfejsu użytkownika Gmaila.

Biorąc to pod uwagę, jeśli nie w 100% szalejesz za interfejsem Gmaila, nadal możesz dość łatwo skonfigurować swoje nowe konta e-mail w narzędziach poczty e-mail innych firm (na przykład, abyś mógł używać tego nowego e-maila na iPhonie lub laptopie).

Możesz to zrobić za pomocą protokołów POP3 lub IMAP. G Suite wyjaśnia różnicę całkiem wyraźnie. Chociaż w większości przypadków będziesz używać protokołu IMAP podczas konfigurowania poczty e-mail na nowoczesnych urządzeniach lub w nowoczesnym oprogramowaniu, takim jak iPhone lub Microsoft Outlook. Oto jak przeprowadzić z tą konfiguracją.

�� To koniec drogi! Twoje nowe konto e-mail jest w pełni operacyjne i dla wygody zintegrowane z dodatkowymi urządzeniami.

Co dalej?

Ponieważ właśnie udało Ci się utworzyć konta e-mail dla swojej nazwy domeny, może teraz dowiemy się, jak korzystać z poczty e-mail na swoją korzyść podczas marketingu firmy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map