Jak skonfigurować stały kontakt i OptinMonster

Jeśli przeczytacie moje Jak generować wiodące wyniki dla Twojej firmy za pomocą WordPress artykuł, prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ chcesz skonfigurować stały kontakt i OptinMonster dla swojej witryny.


Niesamowite.

Poniżej znajduje się prosty krok po kroku proces konfiguracji obu narzędzi w mniej niż pięć minut.

Konfigurowanie stałego kontaktu

Najpierw musisz zarejestrować się w Stałym kontakcie, klikając tutaj (oferują one 30-dniowy bezpłatny okres próbny).

Po utworzeniu bezpłatnego konta zostaniesz wysłany do pulpitu nawigacyjnego, gdzie będziesz musiał utworzyć swoją pierwszą listę e-mail.

Kliknij skonfiguruj swoją pierwszą listę pojawi się wyskakujące okienko, w którym zostaniesz poproszony o nazwanie listy i podanie co najmniej jednego adresu e-mail.

Nadaj swojej liście odpowiednią nazwę, a jeśli nie masz adresów e-mail do wklejenia, wystarczy wpisać własny adres e-mail. Po zakończeniu kliknij „Zapisz listę”.

Następnym krokiem jest dodanie informacji o organizacji, takich jak adres witryny, adres firmy, stan, miasto, kod pocztowy, kraj, branża, która najlepiej opisuje Twoją firmę, oraz logo firmy.

Po wykonaniu tej czynności kliknij przycisk „zapisz”.

Jeśli masz już utworzoną listę i wprowadziłeś dane kontaktowe, na pulpicie powinny pojawić się następujące informacje:

Stały kontakt poprosi Cię wtedy o wysłanie pierwszego e-maila na listę, czego nie powinieneś robić.

Chcesz skonfigurować e-maile, aby były one zautomatyzowane i wysyłane do nowych potencjalnych klientów bez konieczności robienia czegokolwiek.

Teraz pokażę Ci, jak utworzyć własne zautomatyzowane kampanie w ciągu kilku minut.

powrót do menu ↑

Jak skonfigurować automatyczne kampanie za pomocą stałego kontaktu

Udaj się do Kampanie menu nagłówka i kliknij duży pomarańczowy przycisk „utwórz” po prawej stronie:

Na początek otrzymasz listę opcji kampanii. Wybierz „automatyzacja poczty e-mail”, a następnie „utwórz”:

Nastąpi przeniesienie na nową stronę, na której zostaniesz poproszony o podanie nazwy autorespondera i wybranie listy e-mail, z którą chcesz się połączyć:

Uwaga: Autoresponder to narzędzie do e-mail marketingu, które wysyła do twojej listy e-mail serię wiadomości e-mail na podstawie określonego działania (np. Rejestracja na liście).

Wybierz „Utwórz nowy e-mail” i naciśnij przycisk „Kontynuuj”.

Na następnej stronie zostaniesz poproszony o wybranie szablonu wiadomości e-mail. Wybierz, który najbardziej Ci się podoba. Na przykład w tym artykule wybrałem Podstawowy biuletyn:


Uwaga:
Możesz kupić markowe szablony dla swojej firmy tutaj.

Po wybraniu szablonu zostaniesz przeniesiony do czegoś, co wygląda na dość przerażającą stronę edycji pierwszego e-maila:
Nie martw się, wygląda straszniej niż w rzeczywistości.

Najważniejsze części e-maila wyróżniłem powyżej.

  1. Sekcja „od” powinna zawierać nazwę firmy i adres e-mail, który chcesz pokazać subskrybentom
  2. Wiersz odpowiedzi służy do wysyłania wiadomości e-mail, jeśli ktoś odpowie na Twój biuletyn
  3. To jest temat Twojego e-maila
  4. Preheader to pierwsze kilka wierszy tekstu, które pojawiają się w skrzynce odbiorczej użytkownika, zanim kliknie on otworzyć e-mail
  5. Są to funkcje, które możesz dodać, aby sformatować swój biuletyn
  6. To jest nazwa, którą chcesz nadać temu e-mailowi. To jest wyłącznie do celów wewnętrznych (twoi czytelnicy go nie zobaczą)

Wspaniałą rzeczą w Constant Contact jest to, że cały szablon jest przeciągany i upuszczany, co oznacza, że ​​nie potrzebujesz żadnych umiejętności kodowania.

Po zakończeniu tworzenia pierwszego e-maila kliknij przycisk „kontynuuj” w prawym górnym rogu, a następnie przycisk „zapisz zmiany”.

Gdy ponownie przejdziesz do sekcji Kampanie, powinieneś zobaczyć nowo utworzonego e-maila oznaczonego jako „NIEAKTYWNY”:

Kliknij Działania> Zarządzaj i wybierz swój adres e-mail z listy opcji. Następnie wybierz „Harmonogram”:

Możesz wysłać pierwszy e-mail natychmiast po dodaniu kontaktu do listy, godziny, dni lub tygodnie po:

Sugeruję wysłanie pierwszego e-maila zaraz po rejestracji, aby wywrzeć jak największy wpływ. Po wybraniu opcji kliknij „zapisz”, a następnie przycisk „Aktywuj” w prawym górnym rogu.

Otrzymasz wtedy komunikat „Gotowy do rozpoczęcia wysyłania” wraz z opcją wysłania go do wszystkich osób, które są obecnie na Twojej liście. Jeśli chcesz wysłać go na listę, zaznacz pole wyboru i kliknij „Aktywuj”.

Powinieneś zobaczyć swój powitalny e-mail jako „AKTYWNY”:

Teraz daj sobie wirtualną piątkę!

Aby dodać więcej e-maili do serii automatyki, po prostu powtórz powyższe instrukcje.

Nie wiesz, które e-maile utworzyć dla swojej serii powitalnej? Więc przeczytaj moje Jak generować wiodące wyniki dla Twojej firmy za pomocą WordPress artykuł, ponieważ przedstawiam kilka sugestii na temat tego, co należy uwzględnić.

Masz teraz skonfigurowany stały kontakt, aby wysyłać automatyczne wiadomości e-mail do nowych potencjalnych klientów; następny jest OptinMonster dla WordPress.

powrót do menu ↑

Jak skonfigurować OptinMonster dla WordPress

Aby rozpocząć korzystanie z OptinMonster, musisz najpierw utworzyć tam konto. Możesz to zrobić, klikając tutaj. OptinMonster jest dostarczany z 14-dniową bezpłatną wersją próbną.

Po zarejestrowaniu się w menu nagłówka kliknij „Integracje” i wybierz „Stały kontakt” z listy:

Kliknij przycisk „Zarejestruj stały kontakt”, a zostaniesz poproszony o zalogowanie się na konto stałego kontaktu. Po zalogowaniu zezwól OptinMonster na dostęp do swojego konta:

Następnie zaloguj się na swojej stronie WordPress i przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe i wyszukaj „OptinMonster”:

Pojawi się kilka opcji. Wybierz OptinMonster – Najlepsza wtyczka WordPress Popup i Lead Generation a następnie kliknij „Zainstaluj teraz” i „Aktywuj” po zainstalowaniu.

Aby rozpocząć korzystanie z OptinMonster, musisz połączyć nowo utworzone konto z WordPress:

OptinMonster poprosi o podanie nazwy użytkownika i klucza API. Oba można znaleźć, klikając menu nagłówka API i klikając „Generuj klucz API” w OptinMonster.

Skopiuj i wklej swoją nazwę użytkownika API i klucz do WordPress:

Teraz z powodzeniem połączyłeś OptinMonster z WordPress.

powrót do menu ↑

Projektowanie formularza e-mail

Na pulpicie nawigacyjnym OptinMonster kliknij przycisk „Utwórz nowe Optin”.

Otrzymasz dziesiątki formularzy, z których możesz skorzystać, wraz z podaniem nazwy witryny, dla której chcesz utworzyć swoją zgodę, oraz nazwy formularza:

Po lewej stronie możesz wybrać typ zgody, którą chcesz utworzyć. Na potrzeby tego artykułu pokażę, jak utworzyć formularz paska bocznego.

Po wybraniu typu i szablonu paska bocznego zostaniesz przeniesiony do sekcji projektu, w której możesz zaznaczyć tekst i dodać / usunąć funkcje do / z formularza.

Będziesz miał następujące opcje:

Ustawiać: Tutaj podasz swojemu formularzowi nazwę i adres strony internetowej (wstępnie wypełni to, co napisałeś w ostatniej sekcji).

Optin: Tutaj możesz zmienić kolor formularza i dodać więcej pól do formularza zgody.

Tak nie: Dzięki temu możesz dać ludziom możliwość wyboru, czy chcą wyrazić zgodę na Twój formularz:

Sukces: To jest wiadomość, którą użytkownik chce widzieć po rejestracji. Możesz przekierowywać użytkowników do nowego adresu URL.

Wyświetl reguły: To jest, kiedy chcesz, aby twój formularz pojawił się. Do wyboru są dziesiątki ustawień, takich jak wyświetlanie na niektórych stronach, wyświetlanie użytkownikom urządzeń mobilnych lub stacjonarnych itp.

Integracje: Pozwala to zsynchronizować formularz z innymi narzędziami e-mail, takimi jak Stały kontakt. Wybierz Stały kontakt jako dostawcę poczty e-mail i wybierz swoje konto, aby wszystkie wyrażenia zgody zostały umieszczone na liście e-mail Stały kontakt.

Analityka: Pozwala to śledzić użytkowników, którzy wyrazili zgodę na korzystanie z Google Analytics. Po prostu kliknij przycisk „Generuj kod uwierzytelniający”, jeśli chcesz to zrobić.

Po skonfigurowaniu wszystkiego przejdź do menu nagłówka Kampania i ustaw formularz na „Na żywo”. Następnie kliknij „Zapisz”:

Teraz wróć do WordPress i kliknij tag OptinMonster na pasku bocznym.

Powinieneś teraz zobaczyć nowo utworzony pasek akceptacji w sekcji akceptacji jako wyłączony:

Kliknij przycisk „Uruchom na żywo”, a zmieni status z Wyłączony na Aktywny.

Po utworzeniu formularza paska bocznego muszę udać się do sekcji Widget na mojej stronie WordPress i umieścić widżet OptinMonster na pasku bocznym.

Odwiedź swoją witrynę, aby upewnić się, że pasek boczny pokazuje:

I masz to.

Dobra, zajęło to trochę ponad pięć minut, ale teraz skonfigurowałeś maszynę do generowania potencjalnych klientów.

Przetestuj swój formularz rezygnacji, używając innego adresu e-mail niż ten, który podałeś wcześniej podczas tworzenia listy e-mail i upewnij się, że wszystko działa.

powrót do menu ↑

Podsumowanie

Teraz skonfigurowałeś OptinMonster na swojej stronie WordPress do pracy z Constant Contact. Za każdym razem, gdy klient zarejestruje się w Twojej witrynie, automatycznie wyślemy Ci powitalną serię wiadomości e-mail bez konieczności robienia czegoś.

Jeśli chcesz wysyłać im więcej e-maili w przyszłości, możesz tworzyć biuletyny w locie lub skonfigurować więcej autoresponderów przy użyciu tego samego procesu jak powyżej.

To naprawdę takie proste.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector