Jak przyspieszyć WordPress

Jak przyspieszyć WordPress o 300% lub więcej za darmo


Istnieje wiele wskazówek na temat testowania szybkości witryn internetowych i przeprowadzania testu szybkości witryn Google, aby dowiedzieć się, jak zoptymalizować WordPress i przyspieszyć WordPress. Ale łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

Niektóre strategie optymalizacji WordPress działają dobrze na niektórych stronach internetowych, ale nie na innych.

Ponadto ukończenie testu szybkości witryny Google jest proste, ale wykonanie dokładnych wyników to inna sprawa.

Konieczne jest przyspieszenie WordPress, ponieważ Google poleca że Twoja witryna ładuje co najmniej 90% treści wizualnych w zaledwie 100ms. W przeciwnym razie Twoja strona nie będzie miała dobrej pozycji, a ruch spadnie.

Oto praktyczny przewodnik krok po kroku, jak przyspieszyć WordPress, przeprowadzając dokładny test szybkości witryny Google, a następnie przeprowadzając optymalizację WordPress, która przyspieszy twoją stronę trzykrotnie, jeśli nie więcej.

Jeśli chcesz przejść do odpowiednich sekcji, możesz to zrobić:

 1. Benchmarking prędkości witryny za pomocą testu prędkości witryny Google
 2. Podstawowe strategie przyspieszenia WordPress
 3. Optymalizacja WordPress w celu przyspieszenia WordPress
 4. Jak przyspieszyć WordPress trzy razy lub więcej
 5. Czy optymalizacja WordPressa przyspieszyła WordPress o 300%?

Contents

Krok 1: Testowanie szybkości witryny za pomocą testu szybkości witryny Google


Aby przyspieszyć WordPress dzięki strategiom optymalizacji WordPress, musisz przeprowadzić test porównawczy swojej witryny. Oznacza to ustalenie, jak szybko Twoja witryna się ładuje. W ten sposób możesz porównać swoją witrynę przed i po zastosowaniu strategii optymalizacji WordPress.

Możesz to zrobić za pomocą testu prędkości witryny Google i innych narzędzi do utworzenia testu prędkości witryny.

Benchmarking Test witryny z przykładową witryną

W celu zademonstrowania procesu porównywania szybkości witryny dla witryny WordPress poniżej znajdują się szczegóły specyfikacji przykładowej witryny. Możesz śledzić własną witrynę lub utworzyć witrynę z tymi samymi poświadczeniami, aby przetestować ten proces.

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się odtworzyć tę stronę testową i będziesz mógł przyspieszyć WordPress dzięki późniejszym strategiom optymalizacji WordPress, niekoniecznie oznacza to, że coś jest z natury nie tak z wtyczkami, motywami i obrazami które zostały wykorzystane.

Powodem tego jest to, że im więcej dodajesz do witryny, tym więcej zasobów używasz na serwerze. Nie jest to zła rzecz, ale można ją również poprawić za pomocą optymalizacji WordPress, aby przyspieszyć WordPress.

Na koniec, jeśli masz możliwość przyspieszenia WordPressa, na przykład za pomocą poniższych kroków, dlaczego nie przejść dalej?

Przykładowa strona internetowa

Przykładowa witryna ma:

Strona testowa ma wszystkie wymienione wtyczki aktywowane, ale nie w pełni skonfigurowane.

Dla tego przykładowego serwisu utworzono również post na blogu, aby przetestować szybkość witryny Google, a także test prędkości witryny za pomocą innych narzędzi.

Artykuł zawiera następujące elementy:

 • To zdjęcie Ilyi Pavlov na Unsplash w poście na blogu, duży rozmiar
 • Zdjęcie WebFactory Ltd na Unsplash jako polecany obraz
 • 3000-wyrazowy fragment tekstu Lorem Ipsum
 • Wspomniana wtyczka Duplicate Page została użyta do skopiowania posta na blogu 50 razy

Dodatkowo strona została utworzona, a także została zduplikowana 25 razy w następujący sposób:

Podstawowe sprzątanie

Gdy Twoja witryna będzie gotowa do testu porównawczego, wykonaj kopię zapasową całej witryny. Zapewni to, że jeśli coś pójdzie nie tak podczas procesu optymalizacji WordPress, nie stracisz swojej witryny.

Później konkatenacja i odroczenie JavaScript są omawiane jako strategie optymalizacji WordPress w celu przyspieszenia WordPress. Czasami może to spowodować uszkodzenie witryny.

Gdy masz kopię zapasową, możesz przywrócić witrynę i spróbować ponownie przyspieszyć WordPress.

Pamiętaj też o wcześniejszym przetestowaniu kopii zapasowej, aby upewnić się, że masz działającą kopię zapasową bez błędów.

Jeśli nie chcesz używać wtyczki Duplicator, która została użyta w przykładowej witrynie testowej, użyj alternatywnej wtyczki kopii zapasowej.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić WordPress.

Jak utworzyć test szybkości witryny Google

Możesz uruchomić test szybkości witryny Google, korzystając z bezpłatnego Google Pagespeed Insights narzędzie do testowania prędkości witryny.

Najpierw skopiuj adres URL swojej witryny z paska adresu po odwiedzeniu witryny. Kliknij adres URL, aby go podświetlić. Następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Kopiuj z wyświetlonej listy rozwijanej.

Przykładowa strona testowa do testowania prędkości witryny
Skopiuj adres swojej witryny, aby móc uruchomić test szybkości witryny Google.

Przejdź do narzędzia Google Pagespeed Insights i w polu adresu URL wklej adres swojej witryny. Następnie kliknij przycisk Analizuj, aby rozpocząć porównywanie prędkości witryny.

Test prędkości witryny Google do testowania prędkości witryny
Wpisz adres URL swojej witryny, aby uruchomić test szybkości witryny Google.

Poczekaj chwilę, aż dane zostaną przetworzone, i wyświetl wyniki.

Początkowy wynik, jaki widzisz, dotyczy mobilnej wersji Twojej witryny. Jest na sto. Im wyższa, tym wyższa prędkość Twojej witryny.

Po kliknięciu karty Pulpit zobaczysz swój wynik dla wersji witryny na komputery.

Poniżej wyniku znajdują się również szczegółowe informacje, takie jak czas ładowania treści.

Przykładowy test szybkości witryny Google do testowania prędkości witryny
Wynik testu szybkości witryny mobilnej Google po lewej stronie i wynik na pulpicie po prawej stronie.

Strona testowa uzyskała 74/100 dla urządzeń mobilnych i 95/100 dla komputerów stacjonarnych. To nie są najgorsze wyniki, ale z pewnością można je poprawić.

Dlaczego warto przeprowadzić analizę porównawczą za pomocą wielu narzędzi do testowania szybkości witryny

Zamiast uruchamiać tylko test szybkości witryny Google z Pagespeed Insights, możesz zdywersyfikować test szybkości witryny. Dzięki temu uzyskasz dokładniejsze wyniki, ponieważ pozwolisz lepiej przyjrzeć się rzeczywistej szybkości witryny.

Największym powodem tego jest to, że po otrzymaniu wyników testu szybkości witryny Google zobaczysz którykolwiek z tych komunikatów:

 • Dane terenowe – Raport o wrażeniach użytkowników przeglądarki Chrome nie zawiera wystarczających danych prędkości rzeczywistych dla tej strony. ”
 • Podsumowanie pochodzenia – Raport o wrażeniach użytkowników Chrome nie zawiera wystarczających danych prędkości rzeczywistych dla tego źródła. ”

Komunikat „dane terenowe” odnosi się do faktu, że test szybkości witryny Google ocenia twoją witrynę tylko na podstawie tego, jak skromne urządzenia miałyby do niej dostęp. Oznacza to, że niektórzy użytkownicy mogą odczuwać prędkość Twojej witryny jako gorszą lub lepszą niż wynik Twojej oceny.

Komunikat „podsumowanie pochodzenia” odnosi się do faktu, że test szybkości witryny Google będzie próbował sprawdzić szybkość witryny w porównaniu z rzeczywistymi użytkownikami i danymi. Ale czasami pojawia się pusty i nie można skompilować raportu z tymi szczegółami.

Niezależnie od tego, czy widzisz te wiadomości, warto przetestować szybkość witryny za pomocą wielu narzędzi do testowania prędkości witryny. Jest to jednak szczególnie ważne, jeśli zobaczysz któryś z tych komunikatów w wynikach testu szybkości witryny Google.

Uruchom test prędkości witryny wiele razy

Jednym z punktów testów szybkości witryny, które są często pomijane, oprócz korzystania z wielu narzędzi, jest konieczność wielokrotnego analizowania witryny, a następnie uśredniania wyników.

Dzieje się tak niezależnie od tego, czy zdecydujesz się uruchomić test szybkości witryny Google, czy przeprowadzasz test szybkości witryny za pomocą innych narzędzi.

Jednokrotne uruchomienie testu nie wystarczy, ponieważ wydajność witryny może zmieniać się z minuty na minutę i z sekundy na sekundę.

Na przykład, jeśli nagle pojawi się napływ ruchu, wyniki testu szybkości witryny będą się znacznie różnić.

Dlatego tak ważne jest nie tylko używanie wielu lub solidnych narzędzi do testowania prędkości witryny, ale także testowanie witryny co najmniej 10 razy, jeśli nie więcej. Następnie uśrednij wyniki, aby uzyskać dokładniejszy obraz wydajności witryny pod względem prędkości.

Jeśli używane narzędzie do testowania szybkości witryny ma również możliwość testowania szybkości witryny z wielu lokalizacji serwera, powtórz testy wiele razy z każdego dostępnego serwera.

Pomaga to zobaczyć, jak Twoja witryna działa na całym świecie, a nie tylko gdzie znajduje się serwer. Szybkość witryny prawie zawsze będzie większa, gdy będziesz testować bliżej swojego serwera. Dlatego ważne jest, aby testować również z wielu lokalizacji, jeśli możesz.

Poświęć teraz trochę czasu na przeprowadzenie kilku testów szybkości witryny Google i uśrednij je, zanim przejdziesz dalej.

Przykładowa witryna testowa ma średnią ocenę szybkości witryny 78,21 dla urządzeń mobilnych i 96,17 dla komputerów stacjonarnych.

Benchmarking prędkości witryny za pomocą wielu narzędzi do testowania prędkości witryny

Dostępnych jest wiele narzędzi premium do stworzenia szczegółowego testu prędkości witryny. Możesz jednak także skorzystać z bezpłatnych narzędzi do testowania prędkości witryny Pingdom i GTmetrix.

Oba bezpłatne narzędzia mają swoje ograniczenia, ale dlatego korzystanie z obu tych narzędzi do testowania prędkości witryny wraz z testem prędkości Google może być niezwykle pomocne.

Jeśli masz dostęp do doskonałego, niezawodnego narzędzia do testowania prędkości witryny, skorzystaj z niego zamiast tego. W przeciwnym razie możesz nadal korzystać z tych bezpłatnych opcji.

Benchmarking Szybkość witryny z pingowaniem

Skopiuj adres URL witryny WordPress zgodnie z wcześniejszym opisem i przejdź do Narzędzie do testowania prędkości witryny Pingdom.

Aby rozpocząć porównywanie szybkości witryny, wklej adres swojej witryny do URL wybierz lokalizację serwera, od której chcesz rozpocząć testowanie, i kliknij Rozpocznij test.

Narzędzie do testowania prędkości witryny Pingdom do testowania prędkości witryny przed zastosowaniem strategii optymalizacji WordPress
Wpisz swój adres URL i rozpocznij test szybkości witryny.

Zaczekaj chwilę na załadowanie wyników. Zanotuj wynik, a następnie uruchom kolejny test. Po przetestowaniu witryny z różnych lokalizacji serwerów co najmniej 10 razy każda, uśrednij prędkości z każdej lokalizacji.

W wynikach testu szybkości witryny zobaczysz ogólny wynik na 100% wraz z odpowiednią oceną literową.

Po nim następuje całkowity rozmiar załadowanej strony, czas ładowania i liczba złożonych żądań.

Istnieją również bardziej szczegółowe informacje wymienione poniżej podsumowania wyników testu szybkości witryny z wynikami testów.

Przykładowe wyniki testu prędkości witryny dla testu porównawczego prędkości witryny
Średnia wyników testu szybkości witryny Pingdom w celu testowania szybkości witryny.

Przykładowa prędkość witryny testowej przed optymalizacją WordPress wahała się od 1,5 s od lokalizacji serwera lokalnego do 3,3 s dla serwerów po drugiej stronie globu.

Benchmarking prędkości witryny za pomocą GTmetrix

Po uśrednieniu wyników testu szybkości witryny Pingdom możesz przejść do testowania szybkości witryny za pomocą GTmetrix. To kolejna darmowa opcja.

Przejdź do strony testu prędkości witryny GTmetrix i wprowadź adres URL w odpowiednim polu. Następnie kliknij Przetestuj swoją witrynę przycisk.

Witryna GTmetrix do testowania prędkości witryny przed zastosowaniem strategii optymalizacji WordPress
Wklej adres swojej witryny do pola adresu URL i rozpocznij test szybkości witryny.

Po kilku chwilach zostaną wyświetlone wyniki testów porównawczych prędkości witryny. Zobaczysz dwa stopnie liter w połączeniu z wartościami procentowymi, czas potrzebny do pełnego załadowania strony, całkowity rozmiar strony i liczbę wywoływanych żądań.

Po przewinięciu w dół dane te są dalej dzielone. Możesz użyć tych danych do dalszego rozwiązywania określonych problemów, aby przyspieszyć WordPress za pomocą taktyk optymalizacji WordPress.

Przykład narzędzia do testowania prędkości witryny GTmetrix przed optymalizacją WordPress
Gdy pojawią się wyniki testu szybkości witryny, możesz zobaczyć dalsze szczegóły.

Nie zapomnij wielokrotnie uruchomić tego testu prędkości witryny, a następnie uśrednij wyniki prędkości, aby uzyskać dokładniejszy wynik.

Przykładowa witryna uśredniała szybkość strony wynoszącą 2,6 s dla pełnego czasu ładowania.

Krok 2: Podstawowe strategie przyspieszenia WordPressa


Po przetestowaniu szybkości witryny możesz wykonać czynności opisane poniżej, aby przyspieszyć WordPress dzięki strategiom optymalizacji WordPress.

Należy pamiętać, że w zależności od hosta testy porównawcze witryny mogą wyglądać inaczej niż wyniki testu szybkości witryny przedstawione powyżej.

Mówiąc o hostingu, istnieje wiele podstawowych czynników, które wpływają na czas ładowania witryny WordPress. Poniżej znajdują się inne podstawowe czynniki dotyczące szybkości witryny.

1) Niezawodny hosting

Hosting to miejsce, w którym istnieje Twoja strona internetowa. Meble Twojego domu są jak Twoja strona internetowa, a Twój dom jest jak Twój plan hostingowy. Jeśli Twój dom nie jest zbudowany na solidnym fundamencie z niezawodnych materiałów, meble mogą spaść na podłogę. Ten sam pomysł dotyczy hostingu.

Uzyskanie niezawodnego hostingu jest jednym z podstawowych czynników, które mogą determinować szybkość witryny.

Nie ma dwóch podobnych gospodarzy. Niektóre są lepsze od innych, jeśli chodzi o wydajność.

2) Dostępne zasoby hostingowe

Gdy znajdziesz wiarygodnego dostawcę hostingu, upewnij się, że wybrałeś wystarczający plan, który zawiera wystarczającą ilość zasobów dla Twojej witryny.

Jeśli Twoja witryna jest zbyt duża dla Twojego planu, będą występowały sporadyczne przestoje. Może to również prowadzić do znacznego zmniejszenia prędkości witryny.

Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli Twoja witryna stale wykorzystuje około 90% zasobów serwera w danym momencie, nadszedł czas, aby uaktualnić swój plan hostingowy.

Możesz też rozwiązać problemy lub znaleźć bardziej niezawodnego hosta, jeśli Twoja witryna nie jest wystarczająco duża, aby zagwarantować tak wolne prędkości. Powodem jest to, że jest to wskaźnik niskiej wydajności serwera.

3) Liczba używanych wtyczek

Im więcej wtyczek zainstalowałeś na swojej stronie WordPress, tym bardziej prowadzi to do rozdęcia twojej witryny. Wynika to z faktu, że więcej zasobów Twojego planu hostingowego jest wykorzystywanych do prowadzenia Twojej witryny, gdy przeciążasz ją wtyczkami.

Mniej znaczy więcej, niezawodny dostawca hostingu może znacznie poprawić wydajność do tego stopnia, że ​​możesz wygodnie zainstalować więcej niż 10 wtyczek.

Jednocześnie, jeśli korzystasz z hostingu współdzielonego, 10 wtyczek to zdecydowanie zbyt wiele wtyczek. Z drugiej strony, jeśli masz niezawodną chmurę, VPS lub dedykowany hosting, to 10 wtyczek nie jest tak szkodliwych.

Jeśli masz więcej niż dziesięć wtyczek, spróbuj je wyeliminować. Jeśli masz zainstalowane wtyczki lub motywy, które nie są aktywowane i nie planujesz ich używać, odinstaluj je.

Lub znajdź alternatywy, które mogą zająć się dodatkowym zadaniem, w którym pierwotnie korzystałeś z innej wtyczki. Tylko upewnij się, że te wtyczki są dobrze zakodowane.

4) Odinstaluj nadęte motywy i wtyczki

Mówiąc o czystym kodzie, ważne jest, aby używane wtyczki i motywy były odpowiednio zakodowane. Jeśli tak nie jest, doprowadzi to do rozdętej witryny i zmniejszenia jej szybkości.

Jeśli nie znasz kodu i nie wiesz, jak sprawdzić, czy wtyczka lub motyw jest poprawnie zakodowany, spróbuj przejrzeć recenzje i opinie. Czasami mogą być pomocne.

Możesz także wyszukiwać rekomendacje z zaufanych blogów, które edukują na tematy WordPress.

Jeśli zauważysz, że używasz nadętego motywu lub wtyczek, odinstaluj je.

5) Optymalizacja bazy danych

W tym samym duchu powinieneś również oczyścić bazę danych ze starych poprawek postów i komentarzy spamowych, których już nie potrzebujesz. Czy kiedykolwiek potrzebowałeś spamu??

Świetne bezpłatne opcje optymalizacji bazy danych obejmują: Zoptymalizuj bazę danych, Optymalizacja WP, i Advanced Database Cleaner.

6) Usuń słaby i nieefektywny kod lub skrypty

W ten sam sposób, jeśli zainstalowałeś niektóre skrypty lub dodałeś nieefektywny lub rozdęty kod, usuń je. Jeśli ich potrzebujesz, poszukaj lepszych alternatyw.

Aby sprawdzić, czy kod jest czysty, pierwszym krokiem jest jego sprawdzenie. Możesz sprawdzić swój kod za darmo, korzystając z bezpłatnych Usługa weryfikacji znaczników W3C.

7) Liczba wywołań interfejsu API

Jeśli korzystasz z wielu wtyczek, które wykonują wywołania API innych firm, mogą one obciążać Twoją witrynę i zużywać zbyt wiele zasobów. Prowadzi to do zmniejszenia prędkości witryny.

Takie wtyczki wyglądają jak na przykład te, które wyświetlają Twoje kanały społecznościowe.

Możesz odinstalować wszelkie wtyczki i skrypty, które wykonują wiele wywołań API. Alternatywnie możesz użyć WordPress Transients API do buforowania interfejsów API, jeśli nie boisz się dotknąć kodu. W większości przypadków tego rodzaju buforowanie można wykonać bezpiecznie.

8) Optymalizuj obrazy i buforowanie

Gdy przesyłasz obrazy do swojej witryny WordPress, upewnij się, że używasz odpowiedniego rozmiaru, którego używa Twój motyw do ich wyświetlenia. Jeśli twoje obrazy są większe niż wymagane wymiary, rozmiar obrazu musi zostać zmieniony podczas ładowania strony.

To zużywa więcej zasobów twojego serwera i spowalnia prędkość twojej witryny. Dodanie buforowania strony i sieci dostarczania treści (CDN) do witryny znacznie zmniejszy szkody. Ale użycie odpowiednich rozmiarów obrazu jest jeszcze lepsze.

Podczas pracy upewnij się, że obrazy są odpowiednio skompresowane. Możesz użyć wtyczki do optymalizacji obrazu. Ale jeśli poprawnie zapisujesz pliki graficzne, możesz jeszcze bardziej wpłynąć na szybkość witryny.

Zasadą ogólną jest zapisywanie zdjęć w formacie .JPG dla zdjęć oraz w formacie .PNG dla ilustracji i zrzutów ekranu stron internetowych. Zobaczysz zmniejszenie rozmiaru pliku. Oznacza to, że w Twojej witrynie jest mniej konieczności ładowania lub buforowania, co może pomóc w zwiększeniu szybkości witryny.

Celem jest zmniejszenie rozmiaru pliku obrazu. Tak więc, jeśli zapisanie zrzutu ekranu jako .JPG daje lepsze wyniki, na przykład, zrób to zamiast tego.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, sprawdź Jak przyspieszyć WordPress.

9) Zaktualizuj i zabezpiecz WordPress

Zarówno DSoS, jak i ataki brute force wysyłają niechciany ruch do Twojej witryny od hakerów. Wykorzystują przepustowość Twojego planu hostingowego. To z kolei negatywnie wpływa na szybkość Twojej witryny, a nawet może spowodować, że witryna i serwer przestaną działać.

Regularne aktualizowanie wtyczek, motywów, skryptów i rdzenia WordPress pomaga zwalczać te i inne zagrożenia bezpieczeństwa, które obniżają szybkość witryny. Nie wspominając o ogólnym bezpieczeństwie Twojej witryny.

Poza tym upewnij się, że masz zainstalowaną solidną wtyczkę bezpieczeństwa, aby jeszcze bardziej zmniejszyć obciążenie witryny i ją zabezpieczyć.

Sprawdź, jak zabezpieczyć WordPress (2020), aby uzyskać szczegółowe informacje.

10) Nie używaj funkcji wyszukiwania WordPress

Częstym aspektem szybkości witryny, która często pozostaje niezauważona, jest wbudowana funkcja wyszukiwania WordPress. Nie jest wydajny i może poważnie obciążyć Twoją witrynę.

Jeśli wyszukiwanie jest istotną częścią witryny, możesz znacznie przyspieszyć WordPress, korzystając z dedykowanego indeksu wyszukiwania. ElasticSearch lub Solr Wyszukaj WordPress obie są doskonałymi opcjami.

Inne ważne zalecenia

Istnieją niezliczone inne podstawowe strategie przyspieszenia WordPress i optymalizacji WordPress.

Niektóre z nich obejmują aktualizację do HTTP / 2, włączenie kompresji Gzip i wyłączenie hotlinkowania.

Krok 3: Optymalizacja WordPress w celu przyspieszenia WordPress


Warto również wspomnieć, że w zależności od wielkości witryny niektóre strategie mogą nie pomóc tak bardzo, jak inne.

Na przykład jeśli Twoja witryna nie zawiera wielu obrazów lub treści, buforowanie strony i optymalizacja obrazu mogą nie mieć tak dużego wpływu na Twoją witrynę. Nie oznacza to, że nic nie da, tylko nie tyle, co w przypadku witryny z dużą ilością treści.

Podobnie, jeśli nie masz dużego ruchu, a Twoja witryna jest dość prosta, CDN nie będzie miał zbyt dużego wpływu na szybkość witryny.

Wypróbuj strategie optymalizacji WordPress, które Twoim zdaniem pomogą najbardziej przyspieszyć WordPress w konkretnej sytuacji.

Instalowanie i konfigurowanie całkowitej pamięci podręcznej W3

Niektóre z najlepszych metod optymalizacji WordPress w celu przyspieszenia WordPress obejmują minimalizowanie i łączenie plików, a także odraczanie ładowania plików JavaScript i CSS oraz stosowanie kilku rodzajów buforowania.

Dostępnych jest wiele wtyczek, które mogą wykonać te zadania, jeśli nie chcesz dotykać kodu. Jedną z najlepszych opcji jest korzystanie z bezpłatnego Wtyczka W3 Total Cache.

Instalowanie W3 Total Cache dla WordPress Optimization

Aby go zainstalować, zaloguj się na swojej własnej stronie WordPress. Następnie przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe w menu po lewej stronie.

Na pasku wyszukiwania w górnym prawym rogu wpisz „W3 Total Cache”. Poczekaj chwilę, aż wtyczka pojawi się w wynikach.

Następnie kliknij zainstalować przycisk obok nazwy wtyczki.

Strona wtyczek
Zainstaluj wtyczkę W3 Total Cache.

Po zainstalowaniu przycisk zmieni się na wyświetlany Aktywuj lub Aktywacja sieci jeśli masz włączony Multisite. Kliknij na to.

Strona wtyczek
Aktywuj wtyczkę, aby rozpocząć proces optymalizacji WordPress.

Podstawowa konfiguracja dla W3 Total Cache

Po zainstalowaniu i aktywowaniu W3 Total Cache, nadszedł czas, aby go skonfigurować, aby był gotowy zastosować poniższe strategie optymalizacji WordPress, aby przyspieszyć WordPress.

W menu panelu administratora przejdź do Wydajność> Ustawienia ogólne.

Kliknij warunki użytkowania i polityka prywatności link w komunikacie administratora i przeczytaj go. Jeśli wszystko jest w porządku, kliknij Zaakceptować przycisk.

Następnie kliknij Włączyć przycisk obok Tryb podglądu pod Generał Sekcja. Jest to tymczasowa metoda bezpiecznego przetestowania ustawień. Należy je jednak przetestować w środowisku testowym przed uruchomieniem witryny.

Strona ustawień przed rozpoczęciem optymalizacji WordPress
Zaakceptuj warunki i włącz tryb podglądu.

Po zakończeniu wybierz Włączyć pole obok Pamięć podręczna strony. Następnie kliknij Zapisz wszystkie ustawienia przycisk.

Wyświetl podgląd i przetestuj zmiany

Teraz musisz sprawdzić, czy witryna nadal działa zgodnie z oczekiwaniami. Aby to zrobić, kliknij Zapowiedź przycisk w Generał Sekcja.

Jeśli wszystko wygląda dobrze, możesz kontynuować. W przeciwnym razie wyłącz opcję, odznaczając Włączyć pole, a następnie ponownie zapisz wszystkie zmiany.

Strona ustawień ogólnych
Przejrzyj zmiany przed kontynuowaniem.

Krok 4: Jak przyspieszyć WordPress trzy razy lub więcej


Oto sugestie, które są najważniejsze w optymalizacji WordPress, aby przyspieszyć WordPress za pomocą W3 Total Cache.

Nie wspominając, że nie powinieneś stosować powyższej porady, ale są to szybkie wygrane, które prawdopodobnie będą miały największy wpływ na różnorodne rozmiary i typy witryn.

Same te strategie mogą trzykrotnie zwiększyć szybkość witryny, jeśli nie więcej.

Proszę zanotować: Jeśli Twój dostawca hostingu stosuje już niektóre z tych strategii optymalizacji WordPress, aby przyspieszyć WordPress, pomiń odpowiednie kroki poniżej.

Może być również ważne, aby pamiętać, że możesz zmienić te ustawienia w zależności od konkretnej sytuacji. Pamiętaj o ich dokładnym przetestowaniu przed wdrożeniem na działającej stronie.

1) Zminimalizuj i połącz swoje pliki

Minimalizowanie i łączenie (łączenie) plików może przyspieszyć ładowanie stron WordPress.

Oznacza to usunięcie niepotrzebnych spacji i znaków z pliku, aby go zminimalizować. Ponieważ usuwasz struktury, które są korzystne dla organizowania kodu, więc łatwiej jest komuś przeczytać, komputery nie potrzebują go do zrozumienia i przetworzenia.

Usunięcie tych znaków i spacji oznacza, że ​​mniej trzeba je ładować podczas odwiedzania strony.

Łączenie oznacza łączenie kompatybilnych plików wywoływanych na stronie. Zmniejsza to liczbę, więc trzeba załadować tylko jeden lub kilka plików zamiast większej liczby plików, które zostały pierwotnie wywołane.

Zastosowanie obu tych strategii optymalizacji WordPress zużywa mniej zasobów do załadowania strony. Oznacza to, że możesz przyspieszyć WordPress.

Aby to zrobić, przejdź do Wydajność> Ustawienia ogólne w panelu administratora.

Strona ustawień ogólnych
Włącz minimalizację w ustawieniach ogólnych.

Pojawi się komunikat z pytaniem, czy zgadzasz się na włączenie minimalizacji, ponieważ masz świadomość, że może to uszkodzić Twoją witrynę. Ponieważ masz włączony tryb podglądu, twoje pliki mogą być testowane przed zastosowaniem jakichkolwiek zmian. Śmiało i kliknij Rozumiem ryzyko.

Następnie kliknij Zapisz wszystkie ustawienia. Kliknij Zapowiedź jak wspomniano powyżej, aby przetestować zmiany.

Jeśli coś pójdzie nie tak, odznacz pole Włącz i zapisz ustawienia. Jeśli wszystko działa, przejdź do Wydajność> Minify.

Strona ustawień minimalizacji
Zaznacz pole, aby włączyć minimalizację HTML.

Idź do HTML i XML i sprawdź Włączyć pole, a następnie na Zapisz wszystkie ustawienia przycisk.

Wyświetl podgląd zmian, aby upewnić się, że wszystko działa. Wyłącz tę opcję, jeśli występuje problem. W przeciwnym razie kontynuuj, klikając przycisk Włączyć pudełko na Ustawienia CSS minify opcja.

Zminimalizuj stronę
Włącz opcję minimalizacji CSS.

Zapisz, a następnie wyświetl podgląd zmian, aby upewnić się, że wszystko nadal działa.

2) Odrocz ładowanie JavaScript

Po uruchomieniu testu szybkości witryny Google lub testu szybkości witryny za pomocą innych narzędzi może się pojawić powszechna sugestia po początkowych wynikach.

Sugestie takie jak:

 • Usuń JavaScript blokujący renderowanie
 • Przerwij analizę JavaScript
 • Wyeliminuj zasoby blokujące renderowanie

Wiąże się to z koniecznością odroczenia analizy (lub ładowania) JavaScript.

Parsowanie polega na pobieraniu kodu czytelnego dla człowieka i tłumaczeniu go na język, który serwer może odczytać i zrozumieć. W tym przypadku mówimy o analizie kodu JavaScript.

Najczęściej pliki JavaScript są ładowane na początku procesu, gdy użytkownik odwiedza stronę. Niektóre pliki należy załadować jako pierwsze, ponieważ zawierają one lub kierują krytyczne elementy strony.

Inne pliki JavaScript nie są tak ważne i można je później załadować bez odrywania się od głównej zawartości i funkcjonalności strony.

Te mniej ważne pliki próbują załadować się na początku procesu i ostatecznie powodują zacięcie dziennika, które spowalnia szybkość witryny. Ale jeśli ustawisz ich ładowanie później, możesz przyspieszyć WordPress.

Krótko mówiąc, to właśnie oznacza odroczenie wczytywania lub analizowania kodu JavaScript.

Aby to zrobić, przejdź do Wydajność> Minify w panelu administratora.

Pod JS sekcja, sprawdź Włączyć pole obok Ustawienia JS minify. Pozwoli to zminimalizować pliki JavaScript.

Aby je odłożyć, kliknij przycisk przed upuścić pudło. Wybierz Nieblokowanie za pomocą „asynchronizacji” opcja.

Spowoduje to asynchroniczne załadowanie plików. Oba pliki JavaScript zostaną załadowane i uruchomione w tym samym czasie, co reszta strony.

Następnie wybierz Nieblokowanie przy użyciu „odroczenia” w rozwijanym polu dla Po opcja.

Zminimalizuj stronę
Możesz odłożyć pliki JavaScript podczas ich zmniejszania.

Zapisz, wyświetl podgląd i przetestuj zmiany przed kontynuowaniem.

3) Dodawanie dodatkowych rodzajów buforowania

Istnieją również inne typy buforowania, które można zastosować do witryny za pomocą W3 Total Cache: buforowanie obiektów i baz danych. Nie są one domyślnie włączone.

Buforowanie obiektów

Buforowanie obiektów ma miejsce, gdy wywoływane są zapytania do bazy danych, a wyniki są ładowane na stronie podczas jej odwiedzania. Wyniki są przechowywane w pamięci podręcznej.

Ponieważ WordPress ma tendencję do posiadania dużej ilości dynamicznej zawartości, która wymaga załadowania wielu zapytań do bazy danych, uzyskanie dużego ruchu może szybko zużyć dużo zasobów serwera. Buforowanie ich może znacznie przyspieszyć WordPressa w sytuacjach dużego ruchu.

Aby włączyć buforowanie obiektów za pomocą W3 Total Cache, przejdź do Wydajność> Ustawienia ogólne i przewiń w dół do Buforowanie obiektów Sekcja.

Sprawdź Włączyć pudełko na Pamięć podręczna obiektów, następnie zapisz zmiany, a następnie wyświetl ich podgląd i przetestuj.

Strona ustawień ogólnych
W3 Total Cache zawiera opcje buforowania obiektów.

Warto również pamiętać, że można również zainstalować Memcached na serwerze i skonfiguruj go w W3 Total Cache.

Memcached jest rodzajem buforowania obiektów i można go wybrać w Metoda buforowania obiektów rozwijane okno po zainstalowaniu. Chociaż wykracza to poza zakres tego artykułu.

Buforowanie bazy danych

Możesz także włączyć buforowanie bazy danych. Jest to świetna opcja, jeśli buforowanie obiektów nie będzie działać w konkretnej sytuacji. Jest również odpowiedni, jeśli Twoja witryna jest większa, ponieważ może radykalnie pomóc Ci osiągnąć cel trzykrotnego lub większego przyspieszenia WordPressa.

Buforowanie bazy danych polega na przechowywaniu wyników bazy danych w pamięci (pamięci podręcznej), więc przy następnym załadowaniu strony i gdy te wyniki są potrzebne, można je podać z pamięci podręcznej. Jest to o wiele bardziej wydajne i pozwala zaoszczędzić wiele zasobów serwera.

W rezultacie może znacznie przyspieszyć WordPress.

Aby ją włączyć, przejdź do Wydajność> Ustawienia ogólne w panelu administratora.

Pod Pamięć podręczna bazy danych, Sprawdź Włączyć pudełko na Pamięć podręczna bazy danych opcja.

Ustawienia główne
Włączanie buforowania bazy danych w ustawieniach ogólnych W3 Total Cache.

Zapisz zmiany, a następnie wyświetl ich podgląd i przetestuj.

4) Wyłączanie trybu podglądu i wdrażanie zmian

Po dodaniu wszystkich strategii optymalizacji WordPress, które pomogą Ci przyspieszyć WordPress, możesz wyłączyć tryb podglądu i oficjalnie zastosować wprowadzone zmiany.

Iść do Wydajność> Ustawienia ogólne i pod Generał, Kliknij Wyłączyć przycisk.

Strona ustawień ogólnych
Wyłącz tryb podglądu.

Następnie kliknij Zapisz wszystkie zmiany przycisk.

Gdy to zrobisz, musisz ponownie wprowadzić te same ustawienia. Następnie kliknij Zapisz ustawienia i wyczyść pamięć podręczną przycisk po drugiej stronie Zapisz wszystkie zmiany przycisk.

Czy optymalizacja WordPressa przyspieszyła WordPress o 300%?

Po zastosowaniu tych strategii optymalizacji WordPress, aby przyspieszyć WordPress, uruchom kolejny test szybkości witryny Google, a także test szybkości witryny za pomocą innych wymienionych narzędzi.

Przeprowadź testy kilka razy i uśrednij je.

Ostateczna średnia ocena witryny testowej była obiecująca: 98% średniej dla urządzeń mobilnych i 99,5% dla witryn komputerowych z testem prędkości witryny Google.

Nowy test szybkości witryny Google po zastosowaniu strategii optymalizacji WordPress
Jeden z wyników testu szybkości witryny Google po optymalizacji WordPress.

Inne narzędzia do testowania szybkości witryny zostały uśrednione przy całkowitym czasie ładowania strony wynoszącym 900 ms.

Nowy przykład przykładowego narzędzia do testowania prędkości witryny GTmetrix po zastosowaniu strategii optymalizacji WordPress
Jeden z wyników GTmetrix po zastosowaniu strategii przyspieszenia WordPress.

Ogólnie rzecz biorąc, witryna testowa miała średnio trzy razy większą prędkość witryny, a czasem większą.

Wniosek

Więc masz to. Dzięki tym wypróbowanym i prawdziwym wskazówkom możesz przyspieszyć witrynę co najmniej trzy razy. Jest to szczególnie istotne, ponieważ szybkość witryny jest czynnikiem wpływającym na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Wszystko zaczyna się od przetestowania właściwości szybkości witryny przed zastosowaniem strategii szybkości strony.

Czy szybkość witryny do testów porównawczych zadziałała dobrze? Czy udało Ci się przyspieszyć swoją witrynę? O ile? Czy masz jakieś pytania? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map