Jak przenieść swoją witrynę do WebHostingHub

Czy mogę przenieść moją witrynę do WebHostingHub?

Firma hostingowa WebHostingHub obsługuje i umożliwia transfery witryn, więc odpowiedź jest zdecydowanie tak. Tak, możesz przenieść swoją witrynę do WebHostingHub. W rzeczywistości przeniesienie witryny do WebHostingHub jest łatwym procesem. Najpierw jednak musimy jasno określić, co należy przenieść, czy to sama witryna, a nie domena, czy też chcesz przenieść swoją domenę do WebHostingHub. Z technicznego punktu widzenia istnieje podstawowa różnica między przeniesieniem witryny do nowego hosta a przeniesieniem domeny. Chociaż dla niektórych może to brzmieć tak samo, w rzeczywistości tak nie jest.


Widzisz, różnica polega na tym, że rejestracja nazw domen i hosting domen, znany również jako hosting witryn internetowych, to dwie różne rzeczy. Rejestracja nazwy domeny jest Twoją własnością nazwy domeny, która poza ustawieniami wprowadzonymi w panelu kontrolnym rejestratora, nie ma wiele wspólnego z faktycznym hostingiem, podczas gdy Domain Hosting jest firmą, która jest właścicielem serwera, na którym umieszczasz swoją stronę internetową, w tym twoje pliki i foldery. Hostem nie musi być ta sama firma, w której zarejestrowano domenę.

Poniższa dyskusja koncentruje się na kwestii przeniesienia strony internetowej, a nie domeny.

Czy istnieje prosty sposób na przeniesienie mojej witryny do WebHostingHub?

Jednym z najprostszych sposobów przeniesienia witryny, która była wcześniej hostowana przez inny host do WebHostingHub, jest użycie cPanel. Oczywiście, jeśli poprzedni host używa cPanel. W takim przypadku proces przenoszenia witryny powinien być znacznie łatwiejszy. Najpierw musisz wygenerować kopię zapasową cPanel w firmie, która obecnie hostuje twoją stronę internetową. Po wygenerowaniu kopii zapasowej musisz pobrać ją na pulpit za pomocą FTP lub z łącza pobierania dostępnego w cPanelu hosta. Po zakończeniu pobierania musisz go przesłać, ponownie używając FTP do katalogu / home nowego konta WebHostingHub. Oczywiście oznacza to, że przed rozpoczęciem przenoszenia witryny powinieneś mieć konto w WebHostingHub. Po zakończeniu przesyłania musisz poprosić WebHostingHub o przywrócenie kopii zapasowej. W tym celu musisz poinformować firmę, w której przesłano kopię zapasową. Firma może również poprosić Cię o podanie hasła lub czterech ostatnich cyfr karty kredytowej w celu weryfikacji.

Po przywróceniu kopii zapasowej cPanel przetestuj witrynę, korzystając z tymczasowego adresu URL podanego w powitalnym e-mailu. Po przetestowaniu i ustaleniu, że witryna działa, możesz teraz zmodyfikować ustawienia DNS swojej domeny, kierując ją na serwery WebHostingHub. Można to zrobić, logując się do rejestratora domeny i zmieniając serwery nazw na ns1.webhostinghub.com i ns2webhostinghub.com. Po wprowadzeniu zmiany odczekaj około 4–24 godzin, aż zmiany zaczną obowiązywać.

Co powinienem zrobić, aby przenieść moją domenę?

Aby przeprowadzić migrację witryny do WebHostingHub, musisz wykonać następujące kroki:

 •  Najpierw pobierz pliki swojej witryny na komputer za pomocą klienta FTP. Zauważ, że FTP nie będzie mógł uzyskać dostępu do baz danych MySQL, więc jeśli twój poprzedni host oferuje phpMyAdmin do zarządzania bazami danych, może być konieczne wyeksportowanie bazy danych w phpMyAdmin.
 •  Po zakończeniu pobierania należy przesłać pliki do bazy danych WebHostingHub, ponownie za pomocą klienta FTP. Tym razem jednak połączysz się z dostawcą usług hostingowych, którym jest WebHostingHub. Jeśli jednak Twoja witryna korzysta z bazy danych, musisz najpierw utworzyć bazę danych w cPanel, a następnie zaimportować bazę danych za pomocą phpMyAdmin.
 •  Po przesłaniu i umieszczeniu plików we właściwej lokalizacji nadszedł czas, aby sprawdzić, czy witryna działa. Aby przetestować witrynę, użyj tymczasowego adresu URL podanego w otrzymanym e-mailu. Należy zauważyć, że dla wszystkich kont WebHostingHub nowym domyślnym folderem będzie public_html.
 •  Po zakończeniu testu musisz skierować domenę na serwery nazw WebHostingHub, logując się do interfejsu zarządzania domeną rejestratora i zmienić serwery nazw na ns1.webhostinghub.com i ns2.webhosting.com.
 •  Poczekaj co najmniej 4 godziny, aż do 24 godzin, aż zmiany zaczną obowiązywać, jednak zaleca się okresowe.  

Jak wyeksportować bazę danych MySQL w phpMyAdmin?

Ponieważ FTP nie może uzyskać dostępu do baz danych, może być konieczne wyeksportowanie bazy danych MySQL do phpMyAdmin. Pozwala to na wykonanie kopii zapasowej bazy danych, której można użyć do przeniesienia bazy danych na inny serwer lub po prostu do przechowywania. Aby wyeksportować bazę danych MySQL, musisz wykonać następujące kroki:

 •  Najpierw musisz zalogować się do cPanel.
 •  Następnie kliknij ikonę phpMyAdmin, która znajduje się w Bazach danych.
 • Z listy w lewym menu wybierz bazę danych, którą chcesz wyeksportować, klikając nazwę bazy danych.
 • Następnie kliknij kartę Eksportuj.
 • Upewnij się, że wszystkie tabele i opcja SQL są zaznaczone.
 •  Następnie pod „Strukturą” włącz opcję „Dodaj DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION”.
 • Jeśli Twoja baza danych jest duża, możesz skompresować pliki, wybierając „spakowane” lub „gzipowane”. Upewnij się, że wybrana jest opcja „Zapisz jako plik”.
 •  Następnie kliknij przycisk Przejdź znajdujący się w dolnej części ekranu.
 •  Aby pobrać eksport bazy danych na lokalny pulpit, wybierz „Zapisz”, gdy pojawi się monit o otwarcie lub zapisanie pliku. Upewnij się, że dokładnie zanotowałeś nazwę pliku i lokalizację, w której zapisano kopię zapasową.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map