Jak przełączyć hosty na swoją witrynę WordPress


Jak przełączać hosty internetoweZastanawianie się, jak zmienić hosta, może być trudnym zadaniem. Istnieje jednak wiele powodów, dla których powinieneś.


Miejsce hostowania witryny wpływa na wiele rzeczy – bezpieczeństwo, szybkość witryny i kopie zapasowe. Ponadto istnieje wiele rodzajów hostingu i musisz upewnić się, że wybierasz odpowiedni dla swoich potrzeb.

Jeśli Twój obecny dostawca już ich nie spełnia, czas na zmianę.

Jak przenosisz swoją witrynę z jednego hosta na inny? Właśnie o tym powiemy w tej recenzji.

Gotowy? Więc chodźmy!

Krótka notatka: Niektórzy z najlepszych dostawców hostingu WordPress oferują bezpłatne usługi migracji. Oznacza to, że zajmą się wszystkim, co jest potrzebne do zmiany hosta za Ciebie. Przed skontaktowaniem się z poniższymi procesami warto skonsultować się z nowym dostawcą.

Zbierz swoje zasoby

Aby przełączyć się z jednego hosta na inny, potrzebujesz:

 • Dostęp do obu kont hostingowych – Podczas tego procesu będziesz musiał wprowadzić zmiany zarówno na starym, jak i nowym koncie hostingowym. Jeśli nie masz pewności co do swoich danych logowania, nadszedł czas, aby się dowiedzieć.
 • Dostęp do twojej bazy danych – Przeniesienie z jednego hosta na inny wymaga dostępu do bazy danych witryny. Zdarza się to często w obszarze administracyjnym konta hostingowego, co oznacza, że ​​istnieje jeszcze jeden powód, aby upewnić się, jak się tam dostać.
 • Klient FTP – Każdy przypadek, który omawiamy poniżej, wymaga przeniesienia danych z lub na serwer FTP. Do tego potrzebny jest klient FTP. Świetna darmowa opcja to FileZilla, ale możesz użyć dowolnego klienta.
 • Edytor tekstu – Potrzebujesz również edytora kodu do modyfikacji ważnych plików. Jedną z najlepszych opcji jest Notatnik++ (jest również bezpłatny), ale możesz iść z tym, co chcesz.

Masz wszystko razem? Fajnie, przejdźmy od razu do tego, jak zmienić hosty witryny WordPress.

Ręczne przenoszenie witryny z jednego hosta do drugiego

Zaczniemy od ręcznego przełączenia. Jeśli szukasz rozwiązania korzystającego z wtyczki WordPress, po prostu przewiń w dół.

1. Utwórz kopię zapasową plików

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wykonanie kopii zapasowej plików witryny. To zajmie najdłużej, więc zacznijmy od tego. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na serwerze FTP. Po prostu uruchom klienta FTP, o którym rozmawialiśmy, wprowadź swoje dane uwierzytelniające i połącz.

Następnie znajdź katalog główny swojej witryny WordPress (jeśli domyślnie nie jest to strona docelowa) i zaznacz wszystkie pliki.

jak zmieniać hosty internetowe - przesyłaj pliki wordpress za pomocą filezilla

Pamiętaj, że Twoja witryna może zawierać pliki, które domyślnie nie są widoczne (np .htaccess). Dlatego upewnij się, że klient FTP wyświetla również te pliki. W FileZilla znajdziesz tę opcję pod Serwer> Wymuś wyświetlanie ukrytych plików.

Po zaznaczeniu wszystkich plików skopiuj je do katalogu na komputerze. W zależności od rozmiaru witryny może to chwilę potrwać, abyśmy mogli przejść do kroku drugiego w międzyczasie.

2. Wyeksportuj bazę danych

Baza danych jest drugą częścią Twojej witryny. Sposób uzyskania dostępu różni się w zależności od hosta. W większości przypadków kończysz w phpMyAdmin:

Panel główny phpmyadmin

Wybierz bazę danych, którą chcesz wyeksportować z lewej strony. Jeśli nie wiesz, który to jest, po prostu sprawdź wp-config.php plik Twojej aktualnej strony, na której jest napisane:

Zdefiniuj („DB_NAME”, „nazwa_bazy_danych” tutaj);

To powie Ci nazwę bazy danych, z której korzysta twoja strona.

Następnie przejdź do Eksport patka.

eksportuj bazę danych, aby przełączyć hosty internetowe

Wybierać Zwyczaj pod Metoda eksportu. W menu dokonaj następujących wyborów:

 • Format – Pozostaw jako SQL.
 • Stoły – Zaznacz wszystkie tabele, które chcesz wyeksportować. Zwykle to wszystko. Wyłącz dowolne, jeśli masz ku temu dobry powód (np. Jeśli hostujesz bazy danych dla kilku witryn z różnymi prefiksami).
 • Wynik – Ustaw Kompresja do zapinane na zamek lub zgzipował aby przyspieszyć pobieranie.
 • Opcje specyficzne dla formatu – Zostaw wszystko tak, jak jest.
 • Opcje tworzenia obiektów – Pamiętaj, aby wybrać Dodaj DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION / EVENT / TRIGGER.
 • Opcje tworzenia danych – Zostaw wszystko tak, jak jest.

Po zakończeniu kliknij Udać się na dnie. Powinno to spowodować pobranie pliku. Zapisz skompresowaną bazę danych na komputerze i przejdź do następnego kroku.

3. Utwórz bazę danych na swoim nowym hoście

Teraz nadszedł czas, aby utworzyć nowy dom dla właśnie wyeksportowanej bazy danych. Przejdź do nowego hosta i zaloguj się na swoje konto. Znajdź sekcję dotyczącą baz danych MySQL.

Utwórz następujące elementy:

 1. Nowa baza danych
 2. Użytkownik bazy danych z pełnymi uprawnieniami do tej bazy danych
 3. Bezpieczne hasło użytkownika bazy danych

Zanotuj wszystkie trzy, wkrótce będziesz ich potrzebować. Znajdź także nazwę swojego serwera MySQL. W wielu przypadkach tak będzie Lokalny Gospodarz ale dla pewności skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych.

4. Edytuj Config.php

Do tej pory pobieranie plików z witryny powinno zakończyć się. W takim przypadku czas przejść do katalogu, w którym je zapisałeś, i znaleźć plik o nazwie wp-config.php.

Jest to ważny plik systemowy, który między innymi kontroluje komunikację między systemem plików Twojej witryny a bazą danych.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zrobić kopię istniejącego pliku i przechowywać go w bezpiecznym miejscu. Następnie otwórz oryginał za pomocą edytora tekstu i znajdź następującą sekcję:

Zdefiniuj („DB_NAME”, „nazwa_bazy_danych” tutaj);

/ ** Nazwa użytkownika bazy danych MySQL * /
Zdefiniuj („DB_USER”, „nazwa_użytkownika”);

/ ** Hasło do bazy danych MySQL * /
Zdefiniuj („DB_PASSWORD”, „password_here”);

/ ** nazwa hosta MySQL * /
Zdefiniuj („DB_HOST”, „localhost”);

Zamień tam, gdzie jest napisane nazwa_bazy_danych, nazwa_użytkownika_tutaj i password_here z nazwą bazy danych, nazwą użytkownika i hasłem utworzonym wcześniej. Pamiętaj, że w twoim przypadku tak naprawdę nie powiesz nazwa_bazy_danych itp., ale będą zawierać informacje o bieżącym hoście. Będą w tej samej pozycji.

Dodatkowo upewnij się, że wstawiłeś informacje o serwerze MySQL zamiast Lokalny Gospodarz (lub pozostaw to tak, jak ma to miejsce w przypadku Twojego dostawcy hostingu Lokalny Gospodarz dla tego ustawienia). Po zakończeniu zapisz plik.

5. Prześlij swoje pliki do nowego hosta

Po zakończeniu tego procesu możesz rozpocząć proces w odwrotnym kierunku. Pierwszym krokiem jest przesłanie plików na serwer u nowego dostawcy hostingu. Prawdopodobnie zajmie to dużo czasu, abyśmy mogli go uruchomić i robić inne rzeczy podczas pracy.

Do tej pory znasz wiertło. Uruchom klienta FTP i tym razem połącz się z nowym serwerem. Szybkie zastrzeżenie: zazwyczaj używasz adresu URL witryny, aby połączyć się przez FTP. W takim przypadku domena nadal wskazuje stary serwer, więc nie będzie działać.

Istnieje obejście polegające na tym, że zamiast tego używa adresu IP nowego serwera. Zazwyczaj można to znaleźć na swoim koncie hostingowym. Jeśli nie, skontaktuj się z pomocą techniczną – powinny być w stanie Ci pomóc.

Po zakończeniu znajdź wcześniej pobrane pliki i prześlij je (w tym zmodyfikowane) config.php plik) do katalogu głównego. Po zakończeniu przesyłania przejdź do następnego kroku.

6. Zaimportuj bazę danych

Tymczasem możemy poświęcić trochę czasu na zaimportowanie bazy danych. W tym celu zaloguj się do narzędzia do administrowania bazą danych na nowym serwerze. Zakładamy, że znowu jest to phpMyAdmin.

Wybierz utworzoną wcześniej bazę danych z listy i wybierz Import u góry ekranu.

importuj bazę danych, aby przełączyć hosty internetowe

Kliknij Przeglądaj i wybierz wcześniej wyeksportowany plik. Następnie przewiń w dół i kliknij Udać się. Następnie rozpocznie się import.

Czas potrzebny do ukończenia zależy od wielkości bazy danych. Po zakończeniu otrzymasz wiadomość o sukcesie.

Opcjonalnie: Zamień stary adres URL w bazie danych

Jeśli nie tylko przenosisz swoją witrynę do nowego hosta, ale także zmieniasz adres URL, jest jeszcze jeden krok. W takim przypadku musisz zastąpić odniesienia do starego adresu URL w bazie danych nowym. Jeśli tego nie zrobisz, wszystko pójdzie nie tak!

Można to zrobić na kilka sposobów. Najłatwiejszy, jaki znalazłem, to Wyszukaj Zamień skrypt DB. Możesz pobrać go za darmo (w zamian za swój adres e-mail). Po prostu prześlij go do katalogu swojej witryny (w tajnym folderze) i nawiguj tam za pomocą przeglądarki.

szukaj zamień skrypt bazy danych pomoc w przełączaniu hostów internetowych

Po prostu wstaw stary i nowy adres URL w polach u góry. Cała reszta powinna zwykle pozostać bez zmian. Użyj suchy biegać przycisk, aby przetestować wszystko. Kiedy wszystko wygląda dobrze, uruchom transmisję na żywo.

Ważne: pod żadnym pozorem nie należy pozostawiać skryptu na serwerze po zakończeniu. Jest bardzo potężny i może wyrządzić prawdziwą szkodę twojej witrynie, jeśli znajdzie ją ktoś inny.

Jeśli skrypt nie działa dla Ciebie, możesz również zamień adres URL za pomocą poleceń SQL.

7. Zmień serwer DNS

Po zakończeniu wszystkich powyższych czynności nadszedł czas, aby umieścić adres URL na nowym serwerze. Oznacza to zmianę ustawień serwera DNS.

Proces zależy od miejsca rejestracji domeny. Na przykład, jeśli zarejestrowałeś się u swojego starego dostawcy hostingu, najlepszym pomysłem jest przeniesienie całej domeny do nowego dostawcy. Porozmawiaj ze wsparciem, jak to zrobić.

Jeśli kupiłeś go od rejestratora domen, takiego jak Domain.com, musisz zaktualizować ustawienia serwera nazw. Będziesz potrzebował adresów serwera nazw swojego nowego hosta. Zwykle wyglądają mniej więcej tak:

ns1.yourhost.com
ns2.twojhost.com

Będziesz musiał połączyć je ze swoją domeną. Jak wspomniano, proces będzie się nieco różnił w zależności od miejsca zakupu. Oto instrukcje dotyczące niektórych z najczęstszych przypadków:

Porozmawiaj z osobą odpowiedzialną, jeśli potrzebujesz pomocy. Po zakończeniu pamiętaj, że wprowadzenie zmian może potrwać do 48 godzin. Możesz użyć narzędzia takiego jak Jaki jest mój DNS aby zobaczyć, czy to się skończyło.

Do tego czasu pamiętaj, aby nie wprowadzać żadnych zmian w witrynie. Być może modyfikujesz starą witrynę zamiast nowej lokalizacji.

Gdy wszystko się skończy, migracja witryny powinna przebiegać bez przestojów. Ponieważ obie witryny mają tę samą treść, użytkownicy nie zauważą zmiany.

8. Czyszczenie

Po zmianie DNS możesz wrócić do starego hosta i usunąć pliki witryny i bazę danych. Możesz poczekać nawet tydzień, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

W każdym razie pamiętaj o zachowaniu lokalnych kopii (w tym oryginału) wp-config.php) na około. Może być konieczne wycofanie migracji. W takim razie będziesz szczęśliwy, że nadal je masz.

Jak przełączać hosty za pomocą wtyczki WordPress

Wszystkie powyższe można znacznie skrócić za pomocą wtyczki. Pozwala zautomatyzować części procesu. Chociaż istnieją inne opcje, zdecydowanie polecam Wtyczka duplikatora. Jest bezpłatny i sprawia, że ​​proces jest bardzo prosty.

1. Zainstaluj powielacz

Oczywiście pierwszym krokiem jest instalacja wtyczki. Wymaga to zwykłych kroków. Zaloguj się na swojej stronie WordPress i przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe. Wpisz nazwę wtyczki w polu wyszukiwania, aby ją znaleźć i kliknij Zainstaluj teraz gdy pojawi się na liście.

zainstaluj duplikator, aby przełączyć hosty internetowe

Po zakończeniu pobierania witryny kliknij Aktywuj przycisk, aby móc korzystać z wtyczki.

2. Wyeksportuj istniejącą witrynę

Po zainstalowaniu i aktywowaniu Duplicatora w obszarze administracyjnym WordPress znajdziesz nowy element menu z jego nazwą. Kliknięcie powoduje przejście do tego:

widok wtyczki powielacza w wordpress

Wtyczka zapisuje swoje tzw paczki. Są to spakowane wersje Twojej witryny i bazy danych. Ponieważ jeszcze go nie utworzyłeś, lista jest pusta. Czas to zmienić. Kliknij Tworzyć nowe w prawym górnym rogu, aby rozpocząć.

eksport strony internetowej z konfiguracją powielacza

Na następnym ekranie masz kilka opcji.

 • Przechowywanie – Możesz skonfigurować miejsce przechowywania kopii zapasowej witryny. Pamiętaj, że jeśli nie masz wersji Pro Duplicatora, jedyną opcją jest własny serwer, więc nie ma tu nic do roboty.
 • Archiwum – W tej sekcji możesz wykluczyć migrację zarówno plików, jak i części bazy danych. Użyj tego, jeśli masz dobre powody.
 • Instalator – Możesz wypełnić informacje o bazie danych nowego środowiska serwerowego. Jest to również część późniejszej konfiguracji, więc możesz na chwilę ją zignorować.

Najprawdopodobniej po prostu klikniesz Kolejny. Wtyczka przeprowadzi następnie kontrolę systemu, aby sprawdzić, czy ma wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego działania. Po zakończeniu możesz zobaczyć wyniki.

skanowanie powielacza zakończone

Jeśli wszystko jest w porządku, rozpocznij proces kompilacji, klikając przycisk na dole. Może to potrwać kilka minut, więc nie zamykaj przeglądarki. Po zakończeniu zobaczysz:

zakończono tworzenie kopii zapasowej w powielaczu

Pobierz zarówno instalator, jak i archiwum, klikając przyciski osobno lub za pomocą łącza pobierania jednym kliknięciem. Dobra robota!

3. Prześlij pliki przez FTP

Następnym krokiem jest przesłanie tych plików na serwer. Aby połączyć się przez FTP, musisz użyć adresu IP zamiast domeny.

Po połączeniu upewnij się, że przesłałeś zarówno plik instalatora, jak i archiwum. Umieść je w katalogu głównym i upewnij się, że jest wcześniej pusty.

4. Utwórz nową bazę danych MySQL

Dzięki metodzie wtyczek będziesz także potrzebować bazy danych MySQL dla nowej witryny. Mówiliśmy o tym wcześniej szczegółowo. Zrób to, co musisz zrobić, aby uzyskać nową bazę danych, nazwę użytkownika z pełnymi uprawnieniami do bazy danych i hasło do bazy danych. Pamiętaj, aby zanotować serwer MySQL, który host udostępnia dla Twojej witryny.

5. Połącz się z nową stroną internetową

W następnym kroku możesz napotkać problem. Aby wdrożyć witrynę, musisz uzyskać dostęp do plików na serwerze za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Zazwyczaj dzieje się tak przez wpisanie nazwy domeny.

Jeśli używasz tej samej domeny, co poprzednio, nie oznacza to jeszcze nowego serwera. Oczywiście możesz to zmienić, aby obejść problem. Jednak a) zajmie to trochę czasu, a b) będzie oznaczać przestoje witryny.

Na szczęście istnieje sposób, w jaki można korzystać z komputera zastępy niebieskie plik. Możesz lokalnie mapować nazwy domen na określone adresy IP. W ten sposób możesz uzyskać dostęp do plików na nowym serwerze za pośrednictwem starej domeny bez zmiany czegokolwiek dla odwiedzających.

(Jeśli używasz innej domeny na nowym hoście, możesz całkowicie pominąć ten krok.)

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest adres IP twojego nowego serwera. Twój dostawca powinien wyświetlić te informacje za Ciebie. Jeśli nie możesz go znaleźć, zapytaj!

Następnie musisz otworzyć zastępy niebieskie plik. Oto jak to zrobić na różnych platformach:

 • Windows – Otwórz menu paska zadań, wyszukaj „notatnik”. Kliknij wynik prawym przyciskiem myszy i wybierz „Uruchom jako administrator”. Po uruchomieniu użyj programu, aby otworzyć c: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts. Wyszukaj „Wszystkie pliki”, aby zobaczyć dany plik.
 • System operacyjny Mac – Otwórz terminal i wprowadź polecenie sudo nano / etc / hosts. Możesz zostać poproszony o podanie hasła administratora.
 • Linux – W przypadku systemu Linux można użyć tej samej metody, co w przypadku systemu Mac OS.

Po uzyskaniu dostępu do pliku musisz wstawić zarówno wcześniej znaleziony adres IP, jak i nazwę domeny. Skończy się to następująco:

192.168.1.10 http://yoursite.com

Uwaga: odstęp między adresem IP a domeną to karta. Pamiętaj też, aby zastąpić adres faktycznym adresem serwera i yoursite.com z twoją prawdziwą domeną. Zapisz zmiany, a dostęp do nowego serwera powinien być możliwy przy użyciu istniejącej nazwy domeny.

Ważne: po zakończeniu migracji pamiętaj o zmianie zastępy niebieskie plik z powrotem do pierwotnego stanu!

6. Uruchom proces migracji

Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć proces migracji na poważnie. Nawigować do http://yoursite.com/installer.php (wstaw rzeczywistą domenę), powinno to doprowadzić do tego ekranu:

krok wdrażania duplikatora 1

Upewnij się, że instalator da ci Przechodzić w celu archiwizacji i weryfikacji, zaznacz pole warunków i kliknij Kolejny na dnie. Rozpocznie się proces wdrażania.

Następnie zostaniesz poproszony o podanie hosta bazy danych, nazwy, nazwy użytkownika i hasła.

krok wdrażania duplikatora 2

Powinieneś mieć je pod ręką wcześniej. Możesz użyć Baza danych testów przycisk, aby upewnić się, że wszystko działa. Następnie kliknij Kolejny jeszcze raz. Wtyczka zaimportuje bazę danych.

W następnym kroku możesz wymienić wzmianki o starym adresie URL na nowy. Upewnij się, że odpowiedni adres URL jest w polu! Duplikator zakończy proces.

krok wdrażania duplikatora 4

Ostatni ekran zawiera link do zalogowania się na stronie i informuje, czy wszystko poszło dobrze. Zaloguj się i sprawdź, czy wszystko działa tak, jak powinno. Nie zapomnij też postępować zgodnie z instrukcjami Duplikatora, aby posprzątać po sobie.

jak przełączyć sprzątanie hostów po migracji

7. Zaktualizuj DNS Nameserver

Dzięki tej metodzie nadal musisz zmienić domenę ze starego serwera na nowy.

Rozmawialiśmy już o tym szczegółowo powyżej, więc możesz odnieść się do tej sekcji. Uzyskaj adresy serwerów nazw od nowego hosta i połącz je ze swoją domeną. Następnie poczekaj, aż zmiany zostaną wprowadzone, zanim wprowadzisz zmiany w swojej witrynie.

Potem skończysz – gratulacje! Właśnie nauczyłeś się, jak zmieniać hosty dla swojej witryny WordPress. Wspaniały sos!

Przełączanie hostów dla stron WordPress w pigułce

Przełączanie witryny WordPress z jednego hosta na inny może być zastraszającym zadaniem, szczególnie dla początkujących. Pamiętaj, że podobnie jak wszystko inne dotyczące prowadzenie własnej strony internetowej, staje się mniej trudne, gdy rozbicie go na kroki.

Jeśli zastosowałeś się do powyższego, powinieneś teraz pomyślnie przenieść swoją witrynę do nowego dostawcy hostingu. Niezależnie od tego, który proces wybierzesz, szybko podsumujmy podstawowe kroki:

 1. Utwórz kopię zapasową plików i bazy danych witryny
 2. Przygotuj nowe środowisko hostingowe dla przełącznika
 3. Zaimportuj pliki i bazę danych na nowy host
 4. Zmień serwer nazw swojej domeny

To w zasadzie to. Jeszcze raz gratuluję, że udało się to tak daleko – dobrze!

Czy masz pytania lub dodatkowe wskazówki na temat zmiany hostów internetowych? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map