Ile kosztuje strona internetowa

Ile kosztuje strona internetowa? Czy istnieje coś takiego jak plan kosztu witryny?


To prawdopodobnie niektóre z pierwszych pytań dla każdego, kto rozważa ustanowienie własnej obecności w sieci.

Wiele osób otwiera własne strony. Aktualnie jest ponad 1,7 miliarda istniejących stron internetowych a liczba ta rośnie każdego dnia.

całkowita liczba stron internetowych online

Ponieważ posiadanie własnej strony internetowej stało się bardzo powszechne, można by pomyśleć, że łatwo byłoby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje strona internetowa. Okazuje się, że dokładne liczby są bardzo trudne do zdobycia.

Cena każdej strony jest indywidualna. To zależy od wielu czynników. Aby lepiej zrozumieć, czego możesz się spodziewać, postaramy się pomóc w stworzeniu własnego planu kosztów witryny.

W tym artykule:

 • Określać ile kosztowałaby strona internetowa i daje przybliżone zarysy typowych opcji.
 • Omawiać koszty różnych komponentów strony szczegółowo. W ten sposób możesz wybierać opcje według własnych wymagań i budżetu.
 • Postaraj się dać ci jasny obraz jakiej ceny się spodziewać dla witryny, o której myślisz.

Do roboty!

Co obejmuje koszt strony internetowej?

czynniki kosztów witrynyJako pierwszy krok przyjrzyjmy się wszystkim, co kosztuje pieniądze podczas tworzenia własnej witryny internetowej i jak to przekłada się na koszty końcowe w różnych scenariuszach.

Czynniki kosztów witryny

Chociaż cena witryny jest bardzo indywidualna, niektóre rzeczy są uniwersalne w każdym procesie tworzenia witryny i określają koszt witryny:

 • Rodzaj strony internetowej – Strony internetowe nie są jednakowe. Cena zależy w dużym stopniu od rodzaju budowanej witryny. Prosty blog jest łatwiejszy do skonfigurowania niż sklep internetowy lub witryna małej firmy.
 • Domena i hosting – Każda obecność w sieci potrzebuje domu i adresu, do którego można dotrzeć. Pod względem witryn internetowych jest to serwer i domena internetowa. Możesz je zdobyć samodzielnie lub nabyć w ramach usługi internetowej.
 • Podstawowa technologia – Wszystkie strony internetowe są wspierane przez oprogramowanie w tle. Mogą to być wyłącznie pliki HTML lub PHP, system zarządzania treścią, taki jak WordPress lub coś innego. W zależności od wyboru koszty będą się różnić.Kod HTML
 • składniki – Podstawowa technologia to nie wszystko. W zależności od potrzebnych funkcji mogą być potrzebne dodatkowe wtyczki, aplikacje lub usługi innych firm, z których wiele będzie kosztować.
 • Konfiguracja / Projektowanie / Rozwój – Budowa strony internetowej to nie tylko nabywanie części, ale także ich montaż. Możesz to zrobić sam lub zatrudnić kogoś innego. Jeśli zrobisz to drugie, będziesz musiał za to zapłacić.
 • Konserwacja – Dodatkowo nie wystarczy zbudować stronę internetową, musisz także ją utrzymać. Bieżące utrzymanie (w tym marketing) jest również częścią planu kosztów witryny.

Jak możesz sobie wyobrazić, dla wielu z powyższych czynników możesz zainwestować pieniądze niech ktoś to dla ciebie zrobi lub czas na naucz się dbać o nich sam. W zależności od twoich możliwości spowoduje to również zmianę ostatecznego kosztu strony internetowej. Oto kilka scenariuszy i ostateczne ceny witryny.

Opcja 1: Zrób wszystko sam – około 60 USD rocznie

Najtańszym sposobem jest samodzielne utworzenie strony internetowej.

„Ale nie umiem kodować”, możesz pomyśleć.

Nie ma problemu!

Istnieje wystarczająco dużo technologii, aby na to pozwolić stworzyć stronę internetową bez kodowania, najbardziej widoczne systemy zarządzania treścią typu open source, takie jak WordPress i Joomla. Jeśli chcesz poświęcić czas na zapoznanie się z wybranym systemem, możesz mieć własną stronę internetową za koszt samego hostingu i domeny.

Platformy cms wordpress joomlaW przypadku Bluehost byłoby to 4,95 USD miesięcznie wraz z domeną. Pomnożony przez 12 daje około 60 USD lub koszt jednego napoju Starbucks miesięcznie. Jeśli zdecydujesz się na dłuższą umowę, możesz nawet obniżyć koszty hostingu do około 36 USD rocznie. Dowiedz się, jak teraz skonfigurować konto w Bluehost.

Ta wersja barebone zawiera niewiele dzwonków i gwizdków. Będzie to również najbardziej czasochłonne dla ciebie. W ten sposób można stworzyć witrynę wysokiej jakości, a wiele osób już to zrobiło.

Opcja 2: Zatrudnij Freelancera – od 1 000 USD do 3 000 USD na witrynę

Oczywiście, jeśli masz budżet lub nie chcesz poświęcać czasu samemu, możesz również zatrudnić freelancera, który wykona za ciebie całą pracę. Istnieje wiele witryn, w których można to zrobić, w tym UpworkFreelancer.com, i PeoplePerHour.

PeoplePerHour-strona główna

Średnia stawka godzinowa obejmuje szeroki zakres, od poniżej 10 USD do 100 USD +. Tak więc koszt witryny zależy w dużym stopniu od tego, z kim pracujesz i jak długo trwa realizacja projektu. Standardowa witryna WordPress zajmuje od 15 do 30 godzin. Dlatego patrzysz na koszty od 150 do 3000 USD+.prezentacja freelancera

Jeśli pracujesz z narzędziem do tworzenia stron internetowych, możesz również zatrudnić kogoś, kto utworzy dla Ciebie niestandardowy szablon. Wielu dostawców ma do tego specjalne rynki zbytu. Pamiętaj, że będzie to przede wszystkim kosztować korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn internetowych – więcej na ten temat poniżej.

Oto oferta:

Jeśli zależy Ci na jakości, zatrudniając programistę internetowego, co najmniej 1000 USD – 3000 USD to dobry numer dla prostego serwisu. Im bardziej złożona jest strona, tym wyższe są koszty.

Opcja 3: współpraca z agencją – od 10 000 do 50 000 USD na witrynę

Praca z agencją to zupełnie inna historia.

Będziesz wchodził w interakcje z wieloma interesariuszami odpowiedzialnymi za różne obszary (projektowanie, budowanie marki, rozwój, SEO itp.), Co wydłuży proces i wydłuży czas pracy.

współpracować z agencją

Otrzymujesz jakość bez wątpienia – ale cena ogromnie rośnie.

Ile wtedy?

W agencjach stawki godzinowe mogą wynosić od 100 do 500 USD +. W związku z tym koszty witryny w wysokości od 10 000 do 50 000 USD są realistyczne. Witrynę można również uzyskać za kwotę poniżej 10 000 USD. Najprawdopodobniej znalezienie takiej agencji zajmie trochę czasu.

To nie powinno bić tych firm. Jest wielu dobrych, którzy wykonują świetną robotę. Jeśli masz firmę, która ma budżet na współpracę z agencją, efekt końcowy może być fantastyczny, a inwestycja bardzo tego warta. Tyle, że wiąże się to z kosztami i musisz o tym wiedzieć.

Z tego powodu wielu decyduje się na samodzielne tworzenie stron internetowych. Inną opcją jest to, że łączą i łączą podejście polegające na samodzielnym wykonywaniu niektórych części i outsourcingu innych.

Aby pomóc Ci wybrać odpowiedni proces dla Ciebie, w następnej sekcji planu kosztów naszej witryny internetowej przeanalizujemy różne czynniki kosztów i pokażemy, czego możesz się spodziewać.

Domena i hosting

Domena i hosting należą do podstawowych potrzeb strony internetowej. Z tego powodu są one również pierwszym aspektem, na który się przyjrzymy. Chociaż istnieje wiele rodzajów hostingu, jeśli chodzi o budowanie własnej strony internetowej, masz dwie główne opcje: hostowane i hostowane.

Opcje hostowane przez siebie

Hosting własny oznacza po prostu, że sam nabywasz przestrzeń hostingową. Może to przybrać formę montażu lub zakupu i prowadzenia własnego serwera w domu. O ile nie jesteś administratorem systemu, prawdopodobnie nie będziesz prowadzić własnego serwera, więc w tym momencie nie pokryjemy kosztów.

Najczęściej ludzie zwracają się do dostawcy hostingu. Oznacza to, że firma zarządza serwerami internetowymi i wynajmuje na nich miejsca innym osobom.

Istnieją dwie główne opcje:

 • Całkowicie hostowany – W większości przypadków po prostu płacisz miesięczną opłatę za wykorzystanie miejsca na czyimś serwerze. Zapewniają podstawową konfigurację i potrzebne funkcje. Reszta strony internetowej zależy w większości od Ciebie. Dobrym tego przykładem jest Bluehost. Koszty wynoszą średnio około 2-5 USD / miesiąc.Strona główna Bluehost
 • Zarządzany hosting – Szczególnie w przypadku WordPress istnieje również tak zwany hosting zarządzany. Oznacza to, że dostawcy nie tylko dają ci przestrzeń internetową, ale także biorą czynny udział w zarządzaniu Twoją witryną. Oznacza to zautomatyzowane zabezpieczenia, aktualizacje, buforowanie itd. Oczywiście dodatkowa usługa sprawia, że ​​tego typu hosting jest bardziej kosztowny. Na przykład zarządzany hosting WordPress kosztuje około 15-50 USD miesięcznie dla jednej witryny.

Jeśli chcesz mieć jeszcze mniej pracy na rękach, kolejna opcja może być dobrym pomysłem.

Hostowane opcje

Hostowana witryna oznacza, że ​​ktoś inny dba o wszystkie kwestie techniczne związane z prowadzeniem witryny. Musisz tylko dbać o projekt, treść i marketing swojej witryny.

Typowymi tego przykładami są twórcy stron internetowych Wix, Constant Contact, Squarespace i Weebly (znajdź więcej na tej liście). Hostowana wersja WordPress jest kolejnym przykładem (przeczytaj nasze porównanie WordPress.com i WordPress.org).

plany hostingowe wordpress.org

Jedynym minusem tego rodzaju aranżacji jest to, że często jesteś zablokowany na liście funkcji wybranego planu. Jeśli potrzebujesz dodatkowych opcji, musisz zaktualizować swoje konto. Te same funkcje, które można uzyskać w hostowanej witrynie internetowej, są często droższe w przypadku hostowanych alternatyw.

Miesięczne koszty hostowanych rozwiązań internetowych wynoszą około 4–40 USD.

Koszty domeny

Serwer to nie wszystko, czego potrzebujesz. Twoja witryna powinna być również dostępna. Dlatego potrzebujesz nazwy domeny.

Wiele rozwiązań hostowanych zapewnia bezpłatną subdomenę http://yoursite.maindomain.com. Jest to w porządku dla celów programistycznych lub blogów hobbystycznych. Do wszelkich celów zawodowych prawdopodobnie będziesz potrzebować własnej niestandardowej nazwy domeny, którą możesz uzyskać od rejestratora domen. Kosztują około 10 USD rocznie za domenę z końcówką .com.netto.org lub inne standardowe domeny. Bardziej fantazyjne zakończenia .sklep.io lub .światowy są droższe, od 30 USD rocznie i więcej.

różne rozszerzenia domen

Wybór właściwej nazwy domeny jest często ważniejszy niż zakończenie. Niektóre firmy i usługi hostingowe oferują bezpłatną domenę podczas rejestracji. W takim przypadku możesz odliczyć opłaty za domenę od planu kosztów swojej witryny.

Oprogramowanie / platforma (+ dodatki)

Witryna nie potrzebuje tylko domu i adresu, potrzebuje także fundamentu – technologii, która ją obsługuje. Kilka lat temu był to po prostu HTML lub PHP. Jeśli chcesz mieć witrynę internetową, musisz samodzielnie utworzyć pliki i umieścić je na serwerze.

Ponieważ potrzebujesz do tego umiejętności programistycznych, bardziej prawdopodobne jest, że ktoś za to zapłaci. Dlatego rozwój był głównym czynnikiem wpływającym na koszty witryny. Obecnie mamy inne sposoby prowadzenia stron internetowych, a mianowicie systemy zarządzania treścią (CMS) i twórców stron internetowych.

Systemy zarządzania treścią

Po stronie CMS najpopularniejsze to WordPress, Wix i Progress Sitefinity, przy czym WordPress jest zdecydowanie najbardziej popularny (50% udziału w rynku, bieganie ponad 30% wszystkich stron internetowych).

Wykres rozkładu wykorzystania Internetu CMS

Wszystkie mają ze sobą coś wspólnego: są to pakiety oprogramowania typu open source, a zatem całkowicie bezpłatne.

Dobre wieści, prawda?

Pamiętaj, że nadal wiążą się z nimi pewne koszty.

Po pierwsze, w zależności od rodzaju witryny, której potrzebujesz, prawdopodobnie będziesz potrzebować płatnych dodatków, np. profesjonalne szablony witryn lub wtyczki dla dodatkowej funkcjonalności. Mają szeroki zakres cen, o których porozmawiamy w następnym rozdziale.

Ponadto wszystkie trzy wymagają różnych poziomów wiedzy technicznej. Specjalnie dla Drupala naprawdę potrzebujesz narzędzi do programowania. Dlatego, chyba że sam jesteś programistą, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że będziesz potrzebować profesjonalnej pomocy. Oczywiście spowoduje to dodatkowe koszty w budżecie witryny.

Więcej na ten temat poniżej.

Kreatorzy stron internetowych

Inną popularną opcją budowania własnej witryny jest użycie narzędzia do tworzenia witryn. Są to hostowane rozwiązania, które umożliwiają osobom bez wiedzy technicznej projektowanie stron internetowych bez kodowania. Korzystając z interfejsu przeciągnij i upuść, możesz utworzyć żądaną stronę internetową. Wspomnieliśmy już o najpopularniejszych przykładach powyżej.

Twórcy witryn zazwyczaj płacą co miesiąc i oferują różne plany z większą lub mniejszą liczbą funkcji. Średnio kosztują 4–40 USD miesięcznie.

plany tworzenia stron internetowych

Jak wspomniano, pochodzą one również z hostingu, dzięki czemu możesz odjąć to od całości. Pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz musiał kupić własną domenę niestandardową.

Podczas gdy prawie wszyscy twórcy stron internetowych oferują bezpłatne plany lub co najmniej bezpłatne wersje próbne, aby uzyskać taką samą liczbę funkcji jak w przypadku hostowanego CMS, zazwyczaj trzeba płacić więcej miesięcznie.

Jednocześnie twórcy stron internetowych mają wszystkie wygody związane z produktem komercyjnym. Oznacza to, że masz kogoś, do kogo możesz się zwrócić w razie problemów i wszystko pochodzi z jednego miejsca. W związku z tym prawdopodobieństwo wystąpienia problemów technicznych jest mniejsze.

Niestandardowe rozwiązanie

Oczywiście można również zatrudnić kogoś, aby opracował niestandardowe rozwiązanie zamiast szukać czegoś gotowego. Twoje koszty rozwoju będą wyższe, ponieważ zajmuje to więcej czasu i wymaga więcej pracy. W takim przypadku najprawdopodobniej pracowałbyś z agencją i zapłaciłbyś ceny wymienione na początku.

Koszty projektowania i rozwoju

Po ustaleniu, w którym systemie uruchomić witrynę i gdzie ją hostować, czas złożyć wszystko razem. W przypadku projektowania i rozwoju koszt zależy głównie od tego, ile pracy możesz wykonać samodzielnie, a ile za to płacisz innym ludziom. W zależności od wybranej platformy będą się one znacznie różnić.

Systemy zarządzania treściąsystemy zarządzania treścią

Jeśli idziesz drogą CMS, wdrożenie projektu strony internetowej może po prostu oznaczać znalezienie odpowiedniego szablonu. Istnieje wiele najlepszych elastycznych motywów WordPress, szczególnie w katalog WordPress. To samo dotyczy pozostałych dwóch systemów zarządzania treścią Joomla! i Drupal.Drupal vs Joomla! vs WordPress

Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej wyrafinowanego, będziesz musiał przejść premium.

Ceny są następujące:

Pamiętaj, że WordPress ma zdecydowanie największy ekosystem. Z tego powodu istnieje większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz bezpłatny szablon, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Łatwiej jest również znaleźć profesjonalną pomoc na wypadek konieczności wprowadzenia pewnych zmian. Jednocześnie jest mniej prawdopodobne, że będziesz go potrzebować, ponieważ WordPress jest najmniej technicznym z trzech CMS.

To samo dotyczy funkcjonalności. Wśród WordPress ” Ponad 50 000 wtyczek, prawdopodobnie znajdziesz to, czego potrzebujesz. Dzięki temu nie będziesz musiał zatrudniać kogoś, kto opracuje dla Ciebie niestandardowe rozwiązanie. Istnieją również płatne wtyczki, które zapewniają szeroki zakres funkcjonalności.

Przybliżone ceny rozszerzeń dla różnych CMS dla jednej witryny:

 • WordPress: 29 USD – 59 USD
 • Joomla: 29 USD – 59 USD
 • Drupal: 16 USD – 29 USD

Zauważ, że szczególnie w Drupal zdecydowanie potrzebujesz programisty, aby wprowadzić wszelkie zmiany. Nawet skonfigurowanie nowego szablonu lub instalacja go jest o wiele bardziej skomplikowana z tą platformą. Dlatego przeciętni użytkownicy zwykle nie są w stanie go wdrożyć lub muszą poświęcić dużo czasu na rozpracowanie tego.

Kreatorzy stron internetowych

Dobrą wiadomością jest to, że twórcy stron internetowych są stworzeni, aby umożliwić ci samodzielne wykonanie pracy. Z tego powodu mniej prawdopodobne jest, że będziesz musiał zapłacić komuś za przejęcie pracy. Ponadto zazwyczaj zawierają szereg gotowych szablonów, z których można od razu korzystać, czasem setki.Szablony kreatorów stron internetowych

Chociaż możesz dostosować szablony do swoich potrzeb w pewnym stopniu, często oznacza to również, że utkniesz w dostępnych opcjach. W niektórych przypadkach można kupić dodatkowe szablony. Jest to często dużo droższa opcja niż użycie domyślnych szablonów dla CMS.Weebly vs Squarespace vs Wix

 • Squarespace: 199 USD – 299 USD
 • Weebly: 22 USD – 49 USD

Możesz również zatrudnić kogoś, kto przygotuje dla Ciebie coś niestandardowego. To też nie jest tanie.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, twórcy stron internetowych oferują również wtyczki i aplikacje do ulepszania witryny. Wiele z nich jest bezpłatnych, ale istnieją również rozwiązania premium dla funkcji takich jak budowa sklepu internetowego. Są one uzupełnione o koszty podstawowe. Oto kilka przykładowych cen dla różnych twórców stron internetowych:

 • Wix: 3 USD – 20 USD / miesiąc
 • Weebly: 2 USD – 79 USD / miesiąc

Wreszcie, jeśli masz coś, czego nie możesz rozwiązać samodzielnie, możesz również zatrudnić eksperta. Znaleźliśmy ceny między 4 a 250 USD za godzinę.

Różne koszty

Strona internetowa to coś więcej niż elektroniczny szkielet. Aby witryna mogła odnieść sukces, potrzebujesz kilku innych rzeczy. Najważniejsze są treść i marketing. W zależności od twoich umiejętności (lub chęci ich zdobycia) wiąże się to z dodatkowymi kosztami:

 • Copywriting – Nie urodzony pisarz? Cóż, nikt nie jest! Aby Twoja strona była bardziej atrakcyjna i pouczająca, pomaga w ciągłym łączeniu spójnych zdań. Jeśli czujesz się absolutnie niezdolny do tego lub nie masz kogoś w zespole, możesz to zlecić na zewnątrz. W zależności od poziomu doświadczenia copywriter pobiera od 50 do 200 USD za godzinę.
 • Efekty wizualne – Treść to coś więcej niż pisanie. Wysokiej jakości elementy graficzne podkreślają Twój punkt widzenia i uprzyjemniają przeglądanie witryny. Na szczęście jest ich wiele darmowe zdjęcia tam. W przeciwnym razie musisz zapłacić od 1 do 100 USD za obraz.darmowe zdjęcia
 • SSL / HTTPS – Ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo witryny. Szyfrowanie jest jednym z tych podstawowych środków. Potrzebujesz go szczególnie, jeśli planujesz uruchomić witrynę e-commerce. SSL wymaga certyfikatu i istnieje kilka bezpłatnych opcji. Płatne certyfikaty zaczynają się od 15 USD rocznie, ale mogą sięgać nawet kilku tysięcy. W przypadku WordPress mamy szczegółowy przewodnik na temat przenoszenia witryny z HTTP na HTTPS.
 • SEO – Optymalizacja wyszukiwarek jest ważna. Google i spółka są jednym z najważniejszych źródeł ruchu dla każdej witryny. Podstawowa konfiguracja powinna zadbać o aspekty techniczne. Możesz potrzebować pomocy w optymalizacji na stronie. WordPress ma do tego świetne wtyczki. Do wszystkiego innego może być konieczne zatrudnienie kogoś. Oczekuj, że stawki godzinowe wynoszą od 100 do 200 USD+.seo

Koszty utrzymania

koszty utrzymaniaGdy Twoja witryna będzie gotowa i online, będziesz musiał zająć się konserwacją.

Jak wspomniano we wstępie, strony internetowe wymagają pewnej konserwacji. Chociaż zwykle nie jest to koszt zbliżony do pierwszej instalacji, wciąż jest coś do rozważenia.

Regularne koszty utrzymania

 • Hosting i domena – Obowiązują one dla każdej opcji. Dokładna kwota zależy od tego, co wybierzesz. W przypadku opcji hostowanej jest to opłata za dowolny plan, na którym się znajdujesz, w przypadku witryny hostowanej zależy to od Twojego dostawcy. Nie zapomnij o rocznych opłatach za odnowienie dla dowolnych domen niestandardowych!
 • Aktualizacje – Oprogramowanie stale ewoluuje z nowymi funkcjami, ulepszeniami kodu itp. W rozwiązaniach hostowanych ta część jest obsługiwana za Ciebie. Natomiast witryny hostowane samodzielnie będą wymagały samodzielnego wdrożenia nowych wersji. Jeśli twój wybrany system bardzo to komplikuje (patrzę na ciebie Drupal!), Być może będziesz musiał kogoś zatrudnić.
 • Odnowienia Premium – Wiele motywów i wtyczek korzysta teraz z modelu licencyjnego. Oznacza to, że oferują aktualizacje i wsparcie tylko przez ograniczony czas. Następnie musisz odnowić licencję, aby mogły stanowić część kosztów utrzymania.
 • Bezpieczeństwo – Gdy witryna jest już online, musisz ją zabezpieczyć. Oznacza to tworzenie kopii zapasowych i inne środki bezpieczeństwa. W systemach hostowanych jest to zwykle część planu. Przynajmniej w WordPress, większość z nich jest dostępna w postaci darmowych wtyczek. Jeśli korzystasz z rozwiązań premium, powinieneś na nie przeznaczyć budżet.
 • Certyfikat SSL – Jeśli używasz komercyjnego certyfikatu SSL, który wiąże się z opłatami za odnowienie, pamiętaj o tym również.

Marketing

Powyższe jest wbudowane w plan kosztów każdej strony internetowej i nie ma tam wielu niespodzianek. Marketing jest często niedocenianym czynnikiem.

Gdy Twoja witryna jest online, chyba że używasz jej tylko jako broszury – wtedy zaczyna się prawdziwa praca! Musisz zdobyć informacje i poznać potencjalnych klientów, aby Twoja witryna mogła zacząć zarabiać. Daje to dodatkowe zadania i / lub dodatkowe koszty:

 • Marketing treści – Rozmawialiśmy o copywritingu w części budowlanej i projektowej. Jeśli chcesz promować swoją witrynę, zbudowanie bloga jest jednym z najlepszych sposobów na to. WordPress to doskonała opcja. Możesz sam tworzyć artykuły lub wynająć blogera. Jeśli wybierzesz to drugie, spodziewaj się kosztów w wysokości 100 – 300 USD za 1000 słów.
 • SEO – Optymalizacja wyszukiwarek jest niezbędna nie tylko na początkowej stronie internetowej. Jeśli Twoja witryna bardzo się zmienia (na przykład z powodu cotygodniowych postów na blogu), jest to również proces ciągły. Istnieje wiele bezpłatnych narzędzi do badania słów kluczowych, ale jeśli zdecydujesz się na płatne, cofniesz się o około 30 – 99 USD w przypadku standardowych planów. Alternatywnie, zatrudnij kogoś do SEO dla wyżej wymienionych stawek.

  dane o ruchu w witrynie w Google Analytics
  Liczby ruchu w witrynie w Google Analytics
 • Media społecznościowe – Media społecznościowe są ważnym narzędziem do generowania ruchu. Zajmie to trochę czasu, zwłaszcza jeśli robisz to ręcznie. Przydatne narzędzia takie jak Hootsuite i Bufor może znacznie ograniczyć czas i kosztować 15-20 USD dla konta jednego użytkownika. Możesz też zatrudnić kogoś, w którym to przypadku możesz spodziewać się zapłaty 15 – 100 USD + w zależności od doświadczenia freelancera.bufor

Ile kosztuje strona internetowa?

Prawidłowa odpowiedź na pytanie, ile kosztuje strona internetowa… zależy od wielu czynników! Decyzja zależy od twoich preferencji, potrzeb i budżetu ile pracy sam chcesz zainwestować i co zlecić innej osobie.

ile kosztuje projekt witryny internetowej

Po przejściu przez powyższe powinieneś być już bliżej twój osobisty plan.

Osobiście, chyba że prowadzisz firmę, która potrzebuje kosztownego niestandardowego rozwiązania, zawsze radziłbym wybrać witrynę WordPress z własnym hostingiem lub zarządzaną.

Tak, krzywa uczenia się jest nieco bardziej stroma niż w przypadku narzędzia do tworzenia witryn lub hostowanej witryny. To niewiele znaczy – platforma WordPress jest bardzo przyjazna dla początkujących. Dosłownie miliony ludzi, którzy nie mieli żadnej wiedzy na temat projektowania stron internetowych ani rozwoju przed pierwszą witryną, korzystają z niej codziennie.

Jeśli mogą to zrobić, ty też!

dodatkowo, WordPress ma zdecydowanie największy ekosystem wszystkich opcji. W związku z tym istnieją rozwiązania prawie wszystkiego, o czym możesz pomyśleć, wiele za darmo. WordPress jest również niezwykle elastyczny i prawie nic nie możesz z tym zrobić.

Co najważniejsze, wszystko, co tworzysz za pomocą WordPressa, jest całkowicie twoje. Masz pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w Twojej witrynie i jesteś właścicielem całej zawartości. Możesz zrobić wszystko, co chcesz z witryną, w tym przenieść ją do innej firmy hostingowej. Jeśli zasadniczo wynajmujesz witrynę na serwerze innej osoby, najprawdopodobniej nie będziesz w stanie zatrzymać witryny, jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę.

Coś, co można dodać do powyższego schematu kosztu witryny? Komentarze lub pytania? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map