Hosting a domena (wyjaśnienie)


Hosting i nazwy domen (wyjaśnione)


Nazwy domen i hosting to dwie zupełnie różne usługi. Pomyśl o Nazwa domeny jako adres ulicy, który pomaga ludziom znaleźć lokalizację Twojej witryny i uzyskać do niej dostęp.

Oprócz adresu cyfrowego Twoja witryna będzie zawierać pliki i kod, które zajmą miejsce i będą musiały być przechowywane. hosting to rzeczywiste miejsce na komputerze (serwerze), w którym przechowywane są wszystkie pliki witryny, w tym HTML, dokumenty i multimedia.

Jeśli myślisz o swojej witrynie jako o domu, a o nazwie swojej domeny jako o adresie, hosting będzie prawdziwą własnością.

Teraz, gdy omówiliśmy podstawy, proste i proste, możemy uzyskać więcej szczegółów.

 • >>> Chcę wiedzieć więcej o domenach
 • >>> Chcę wiedzieć więcej na temat hostingu

Często zadawane pytania dotyczące domeny:

Często zadawane pytania dotyczące domeny1. Co to jest nazwa domeny?

Jak wspomniano wcześniej, nazwa domeny to po prostu Twoja nazwa w Internecie lub to, co ludzie wpisują na pasku adresu URL przeglądarki, gdy chcą odwiedzić Twoją witrynę. Przykładami mogą być Google.com, Hotmail.com lub Facebook.com.

Nie można skonfigurować witryny bez uprzedniego uzyskania nazwy domeny. Ale jeśli zastanawiasz się, jak to dokładnie zrobić, to proste – kupujesz je od rejestratora domen.

Po zakupie określonej domeny staje się ona twoją własnością i nikt inny w Internecie nie będzie miał takiej samej domeny jak Twoja. Ten unikalny ciąg znaków zapewni Twojej witrynie wyróżniającą się tożsamość.

2. Ile kosztuje nazwa domeny do zakupu i odnowienia?

Koszt nazwy domeny zależy od kilku czynników, takich jak wybrany rejestrator domeny i to, czy zamierzasz użyć nowej nazwy domeny, czy kupić starą.

Starsze domeny, szczególnie te, które mają jedno słowo, takie jak insurance.com, są drogie, a proces ich uzyskania jest skomplikowany. Ale jeśli zamierzasz uzyskać zupełnie nową nazwę domeny, powinna ona kosztować około 10-15 USD rocznie.

Każdy rejestrator ma własną standardową opłatę za przedłużenie. Pamiętaj, że odnowienie nazwy domeny zależy od wybranego rejestratora domen, wybranej domeny TLD (domeny najwyższego poziomu) i czasu odnowienia.

Zazwyczaj im dłuższa jest umowa, tym tańsza będzie stawka miesięczna.

3. Jakie są główne domeny TLD dla domen?

Domena najwyższego poziomu (TLD) to po prostu ostatni segment nazwy domeny lub krótka część po kropce. TLD są również nazywane przyrostkami domen.

The Internet Corporation dla przypisanych nazw i numerów (ICANN) to korporacja odpowiedzialna za zarządzanie nazwami domen i adresami IP w Internecie. ICANN klasyfikuje TLD w następujący sposób:

 • Ogólne domeny najwyższego poziomu (gTLD)
 • Domeny najwyższego poziomu (ccTLD)
 • Sponsorowane domeny najwyższego poziomu (sTLD)
 • Domeny najwyższego poziomu infrastruktury (iTLD)

Najpopularniejsze domeny TLD to zazwyczaj domeny ogólne.

Niektóre z najbardziej popularnych TLD to:

 • .com – Reklama w telewizji
 • .org – Reklama w telewizji
 • .netto – Reklama w telewizji
 • .gov – agencje rządowe USA
 • .mil – Wojsko
 • .edu – Placówki edukacyjne, takie jak uniwersytety

4. Jakie są najpopularniejsze rejestratory domen?

Obecnie najbardziej zaufanymi rejestratorami nazw domen są:

Wybierając rejestratorów nazw domen, pamiętaj o następujących kwestiach:

 • Cennik: Każdy rejestrator domen oferuje różne opłaty cenowe i opłaty za przedłużenie. Niektóre z nich mają również ukryte opłaty, więc sprawdź ich warunki korzystania z usługi.
 • Transfery domen: Rejestratorzy domen zazwyczaj umożliwiają klientom łatwe przenoszenie nazw domen bez ponoszenia dodatkowej opłaty. Jednak niektóre firmy celowo komplikują ten proces lub pobierają dodatkową opłatę. Zawsze sprawdzaj zasady transferu domen przed wybraniem rejestratora domeny.
 • Zasady wygasania domen: Nazwy domen mają datę ważności. Jeśli nie odnowisz nazwy domeny na czas, wygasa ona, co oznacza, że ​​każdy może ją zarejestrować jako własną. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać rejestratora nazw domen, który oferuje automatyczne odnawianie lub zapewnia klientom okres karencji na odnowienie nazwy domeny nawet po jej wygaśnięciu.
 • Usługi dodatkowe: Zawsze sprawdź, jakie inne usługi zapewnia rejestrator nazw domen. Możesz nie potrzebować teraz tych usług, ale sytuacja może się zmienić w miarę rozwoju firmy. Usługi te obejmują hosting poczty e-mail, marketing witryn internetowych, marketing e-mail itp.

5. Czy mogę kupić nazwę domeny bez hostingu?

Krótko mówiąc, odpowiedź brzmi „nie”.

Ludzie będą przekierowywani do Twojej witryny w Internecie tylko wtedy, gdy masz usługę hostingową, która umożliwia przechowywanie plików witryny. Uzyskanie nazwy domeny bez zakupu hosta jest w zasadzie bezużyteczne. Krótko mówiąc, do założenia strony internetowej potrzebujesz zarówno nazwy domeny, jak i konta hostingowego.

Ale jeśli twoje pytanie brzmi „Czy mogę kupić nazwę domeny od jednej firmy i używać jej z inną firmą hostingową?”, Odpowiedź brzmi „tak”.

Możesz zarejestrować swoją nazwę domeny u jednego dostawcy i nadal kupować plan hostingowy w innej usłudze.

6. Czy mogę używać mojej nazwy domeny z dowolnym hostem?

Tak, możesz. Można kupić nazwę domeny od jednej firmy i użyć innej firmy do hostingu. Masz dwie opcje: możesz uzyskać nazwę domeny i hosting jako pakiet 2 w 1 u tego samego dostawcy lub kupić dwie usługi osobno.

Dla wielu osób rejestracja nazwy domeny i skonfigurowanie hostingu dla ich witryny internetowej przy użyciu tego samego hostingu jest najłatwiejszym sposobem. Niektórzy uważają jednak, że zachowanie ich nazwy domeny i hostingu osobno im odpowiada. Jeśli nie jesteś zadowolony z usługi hostingowej i chcesz przejść do innej, prawdopodobnie będziesz również chciał przenieść nazwę swojej domeny, co może być czasochłonne.

7. Jak połączyć moją domenę z hostem internetowym?

Łączenie nazwy domeny z usługodawcą internetowym jest łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Zarejestruj nazwę domeny – Pamiętaj, że nie możesz uruchomić swojej witryny, jeśli nie masz nazwy domeny.
 2. Zarejestruj się, aby otrzymać plan hostingowy – Aby skierować nazwę swojej domeny na serwer hostingowy, musisz najpierw kupić usługę hostingową.
 3. Znajdź ustawienia DNS swojego hosta (serwera nazw domen) – Hosty internetowe wyślą Ci wiadomość powitalną z adresem DNS lub adresem serwera nazw domen, który będzie wyglądał mniej więcej tak: ns1.example.com lub ns359.example.com.
 4. Zapisz swój serwer nazw z rejestratorami – Zaloguj się do panelu administratora rejestratora, znajdź „Ustawienia DNS” lub „Obszar konfiguracji nazwy domeny” i skopiuj-wklej adresy serwerów nazw domen do Ustawień DNS (zwykle NS1 i NS2)
 5. Poczekaj na propagację DNS – Musisz poczekać na aktualizację ustawień DNS. Proces może potrwać 48-72 godzin. Po zakończeniu udało się połączyć nazwę domeny z hostem internetowym.

Typowe pytania dotyczące hostingu:

Często zadawane pytania dotyczące hostingu1. Co to jest hosting i dlaczego go potrzebuję?

Bez zakupu usługi hostingowej nie można w pełni skonfigurować nowej witryny. Zasadniczo rejestracja nazwy domeny bez uzyskania usługi hostingowej nie przyniesie żadnego celu – Twoja witryna nie będzie kompletna.

Firmy hostingowe sprzedają lub wynajmują przestrzeń na swoich serwerach, na których możesz przechowywać pliki swojej witryny, takie jak pliki HTML i CSS, dokumenty, filmy i obrazy. Są to wszystkie pliki, które zajmują miejsce i muszą być przechowywane.

Każdy może utworzyć stronę internetową na swoim komputerze, ale dopóki nie załaduje plików swojej witryny na serwer hostingowy, nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu do tej witryny. Gdy ludzie wpisają nazwę domeny w adresie URL swojej przeglądarki, zostaną przekierowani do Twojej witryny. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy pliki witryny są przechowywane na serwerze hostingowym.

2. Ile kosztuje hosting i odnowienie?

Ceny hostingu zależą od rodzaju usługi hostingu, jakiej potrzebuje Twoja strona. Współużytkowany hosting jest zazwyczaj najtańszą opcją, ponieważ witryna jest przechowywana na serwerze, który obsługuje również inne witryny. Ceny hostingu dzielonego zwykle wynoszą od 3 do 10 USD miesięcznie.

Serwery dedykowane kosztują ramię i nogę, ale zapewniają klientom większe bezpieczeństwo i zapewniają efektywny rozkład obciążenia. Jeśli chcesz mieć większą elastyczność i większą kontrolę nad swoją witryną, ale nie jesteś gotowy zapłacić za serwer dedykowany, rozważ hosting wirtualnego serwera prywatnego (VPS). Ceny hostingu VPS wynoszą od 29 do 69 USD miesięcznie.

Pamiętaj, że początkowe koszty przy pierwszym zakupie usługi hostingowej nie pozostaną takie same, gdy będziesz musiał odnowić umowę.

3. Jakie są główne typy hostingu?

Wszystkie usługi hostingowe mają jedną wspólną cechę – działają jako miejsce do przechowywania Twojej witryny – ale nie wszystkie są takie same.

Różnią się one pojemnością, kontrolą, szybkością i niezawodnością serwera, a także poziomem wiedzy technicznej wymaganej do ich skonfigurowania. Ważne jest, aby nauczyć się lin i dowiedzieć się, jakiego rodzaju usług hostingowych potrzebuje Twoja witryna.

 • Hosting współdzielony: Jest to idealne rozwiązanie dla podstawowego hostingu stron internetowych. Hosting współdzielony jest tani, ponieważ Twoja witryna będzie przechowywana na tym samym serwerze, co wiele innych witryn. Wszystkie strony współużytkują te same zasoby serwera, w tym RAM (pamięć o dostępie swobodnym) i CPU (jednostka centralna).
 • Hosting wirtualnego serwera prywatnego (VPS): Rozwiązanie hostingowe VPS jest idealne dla zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują dedykowanych zasobów, określonego oprogramowania i instalacji pakietów. Plan hostingowy VPS umieszcza wiele witryn na tym samym serwerze, ale każda strona ma swoje miejsce na serwerze. Hosting VPS zapewnia właścicielom witryn lepszą wydajność i stabilność.
 • Hosting dedykowanego serwera: Hosting dedykowany oznacza, że ​​Twoja witryna będzie jedyną domeną hostowaną na serwerze. Dedykowany hosting serwerów zapewnia właścicielom witryn dostęp do katalogu głównego i domeny oraz pozwala im kontrolować wszystko, od bezpieczeństwa po systemy operacyjne. Jest to najdroższe rozwiązanie do hostingu witryn internetowych i jest odpowiednie dla złożonych witryn, które otrzymują duży ruch.
 • Hosting w chmurze: Hosting w chmurze umożliwia wielu komputerom współpracę, uruchamianie aplikacji i korzystanie z połączonych zasobów obliczeniowych. Hosting w chmurze jest w stanie obsłużyć duże ilości ruchu i zapewnia lepsze bezpieczeństwo i ochronę.
 • Zarządzany hosting: Zarządzany hosting zapewnia użytkownikom codzienne zarządzanie sprzętem i systemami operacyjnymi. Firmy, które świadczą usługi hostingowe, oferują usługi takie jak konserwacja, konfiguracja, monitorowanie, wymiana sprzętu, aktualizacje i wsparcie techniczne.
 • Kolokacja: Kolokacja daje klientom możliwość wynajęcia powierzchni w centrum kolokacyjnym. W tego typu centrach użytkownicy wynajmują przestrzeń w szafach i szafach, a centrum zapewnia swojej stronie internetowej systemy zasilania, przepustowości i chłodzenia.

4. Czy są jakieś darmowe hosty internetowe??

Cóż, wszystko, co się świeci, nie jest złotem. Tak, istnieją bezpłatne hosty internetowe – najpopularniejsze z nich to hosty takie jak 000webhost, InfinityFree, Witryny Google i AwardSpace – ale zdecydowanie powinieneś pomyśleć dwa razy przed użyciem jednego.

Jeśli masz ograniczony budżet, może być kuszące, aby wypróbować bezpłatne hosty internetowe. Nie możemy jednak zalecać zejścia tą drogą. Bezpłatne hosty internetowe oferują ograniczoną pojemność, przepustowość i szybkość serwera. Są niestabilne i zwykle brakuje im podstawowych funkcji, takich jak konta e-mail i instalacje stron internetowych.

Dają klientom niewiarygodne serwery, które zrujnują szansę Twojej witryny na odniesienie sukcesu w dzisiejszej wysoce konkurencyjnej przestrzeni online. Poza tym darmowe hosty internetowe mogą mieć poważne naruszenia bezpieczeństwa. Zamiast wybierać darmowego hosta, zrób sobie przysługę i oddaj swoją stronę w bezpieczne ręce.

Zawsze należy pamiętać, że najważniejszym elementem każdej udanej witryny jest niezawodna usługa hostingu.

5. Jakie są najpopularniejsze dobre usługi hostingowe?

Przestrzeń online jest pełna różnych rozwiązań hostingowych, a wybór odpowiedniego może być zastraszającym zadaniem.

Zalecamy ostrożność i zawsze sprawdzanie warunków świadczenia usług przez gospodarza, ponieważ usługi hostingowe są często wyświetlane i nie można ich używać. Sprawdź wszystko dwa razy. Niezawodny serwer internetowy powinien być w stanie zaznaczyć wszystkie te pola:

 • Podana ilość miejsca
 • Przepustowość / transfer danych
 • Czas pracy
 • Obsługa klienta
 • Funkcje panelu sterowania
 • Narzędzia budowlane
 • Przejrzyste ceny
 • Baza danych SQL
 • Narzędzia do statystyki i monitorowania
 • Wstępnie zainstalowane aplikacje
 • Funkcje e-mail
 • Prywatność i ochrona
 • Darmowe bonusy

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​są to najpopularniejsze dobre rozwiązania hostingowe, które zapewniają klientom wszystkie najważniejsze potrzeby:

 • Bluehost
 • SiteGround
 • Hostinger
 • Idź Tato
 • Hosting A2
 • Dreamhost

Masz pytanie dotyczące nazw domen lub hostingu internetowego, których nie ma tutaj? Pozostaw komentarz poniżej. ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map