Czy WebHostingHub pozwala Ci posiadać Twoją witrynę?

Czy WebHostingHub pozwala na posiadanie witryny?

Dla większości osób pytanie, kto jest właścicielem ich strony internetowej, wydaje się absurdalne. Niektórzy uważają, że po wydaniu wystarczającej ilości pieniędzy i zapłaceniu za usługi wymagane do prowadzenia strony internetowej dali im prawo do posiadania witryny. Jednak nie zawsze tak jest. Nie, chyba że umowa wyraźnie określa, że ​​jesteś właścicielem swojej witryny, nigdy nie jesteś jej właścicielem. Aby ułatwić zrozumienie, musimy najpierw zdefiniować termin „własny”. Posiadanie własnej domeny jest jak posiadanie numeru telefonu w domu, którego tak naprawdę nigdy nie posiadasz, ale po prostu dzierżawi go od firmy.


To pytanie jest dość trudne. Nie wszystkie firmy hostingowe zezwalają na posiadanie witryny. W przypadku WebHostingHub w części 4.ai Warunków korzystania z usługi / umowy użytkownika wyraźnie zaznaczono, że „Klient jest właścicielem lub ważnym licencjobiorcą Treści klienta i każdego jego elementu, a Klient zabezpieczył wszystkie niezbędne licencje, zgody, zezwolenia, zwolnienia i zwolnienia dotyczące wykorzystania treści klienta i każdego jego elementu, w tym, bez ograniczeń, wszystkie znaki towarowe, logo, nazwy i podobieństwa w nich zawarte, bez zobowiązania Firmy do uiszczenia jakichkolwiek opłat, pozostałości, płatności gildii lub innych rekompensat jakikolwiek rodzaj dla dowolnej Osoby lub Podmiotu; „(Cytowany w Warunkach świadczenia usług / umowie użytkownika WebHostingHub), co oznacza, że ​​klient może być właścicielem treści witryny, ale firma po prostu dzierżawi ją klientowi.

Technicznie rzecz biorąc, czego nie mogę posiadać w swojej witrynie?

Aby było to jasne i proste, tak naprawdę nie jesteś właścicielem swojej witryny, ponieważ twoja strona internetowa składa się z wielu części, z których niektóre posiadasz, a inne wynajmujesz. Oto prosty przewodnik po tym, co posiadasz i po prostu wynajmujesz.

 • Nie jesteś właścicielem serwera internetowego. Serwer WWW to komputer z platformą serwerową, na której znajduje się Twoja witryna. Zwykle centrum danych jest właścicielem serwera WWW i dzierżawi go tobie. Oczywiste jest, że nie jesteś właścicielem swojej witryny, chyba że kupisz ją dla siebie.
 •  Nie masz platformy serwera WWW, firma jest jej właścicielem. Przykłady obejmują Linux Apache MySQL PHP (LAMP), ASP.NET, Windows IIS + i Microsoft SQL Server.
 •  Nie masz systemu zarządzania treścią (CMS), takiego jak WordPress, Joomla i Drupal. Możesz mieć swój własny CMS, jeśli napisałeś kod źródłowy i sam go napisałeś. Właścicielem CMS jest jego twórca; masz tylko licencję na korzystanie z niego.
 •  Nie masz oprogramowania bazodanowego, takiego jak MySQL. Nigdy nie posiadanie oprogramowania bazy danych oznacza również, że nie jesteś właścicielem faktycznej bazy danych, ale posiadasz dane witryny i treści przechowywane w bazie danych, pod warunkiem, że je stworzyłeś.
 •  Zwykle nie jesteś właścicielem kodu źródłowego witryny, chyba że sam ją stworzysz. Kod źródłowy to program utworzony w języku platformy serwera WWW, który zawiera konektory do innego oprogramowania i służy również do komunikacji z zewnętrznymi serwerami systemowymi. Służy do generowania HTML / CSS / JavaScript dla przeglądarki do pracy na ekranie.
 •  Nie masz przeglądarki; masz tylko licencję na korzystanie z niego.
 •  Co zaskakujące, nie masz własnej nazwy domeny. Zaskoczony? W rzeczywistości nie jesteś właścicielem nazwy domeny, chociaż jesteś zarejestrowanym właścicielem nazwy domeny. Wynajmujesz tylko.

Co mam wtedy posiadać??

Jako „właściciel” Twojej witryny i autor jej treści możesz posiadać następujące elementy:

 •  Powinieneś być właścicielem HTML / CSS / JavaScript /. Są to elementy składowe Twojej witryny i języki, które rozumieją przeglądarki.
 •  Powinieneś być właścicielem projektu wizualnego swojej witryny. Obejmuje to układ i zasoby graficzne, takie jak kolory, typografia, fotografia używane do tworzenia interfejsu użytkownika, czytelna zawartość witryny oraz zawarte w niej obrazy i filmy.
 • Powinieneś być właścicielem treści tekstowych swojej witryny. Obejmuje to wszystkie czytelne, sformatowane, możliwe do skopiowania i wklejenia, a także może być indeksowane w tekście witryny wyszukiwarki, które mogą być renderowane w przeglądarce. Oznacza to, że powinieneś być autorem treści tekstowych, aby stworzyć ją własną.
 •  Posiadałeś zdjęcia swojej witryny, to znaczy, jeśli sam je zrobiłeś, w przeciwnym razie, jeśli skopiowałeś je skądś, zdjęcie jest po prostu licencjonowane.

Jaka jest rzeczywistość prawna własności witryny internetowej?

Może wydawać się dość zaskakujące, że po spędzeniu czasu i pieniędzy na stronie internetowej zostaniesz poinformowany, że tak naprawdę nie jesteś jej właścicielem. Oto następujące fakty, o których powinieneś pamiętać o prawnej realiach własności witryny . Po pierwsze, należy pamiętać, że nigdy nie można legalnie posiadać platformy serwera internetowego, nazwy domeny, platformy internetowej, oprogramowania bazy danych, systemu CMS, a nawet języka używanego do budowy witryny. Nigdy też nie uzyskasz prawa własności do serwera, na którym znajduje się twoja strona internetowa i że udzielasz licencji tylko na korzystanie z własności intelektualnej twórcy strony i platformy, która jest używana do jej budowy.

Możesz posiadać kod źródłowy strony tylko wtedy, gdy sam stworzyłeś program lub masz kogoś, kto „pracuje dla ciebie” pod tobą. Możesz jednak posiadać zawartość swojej witryny i projekt graficzny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map