Czy mogę przenieść moją witrynę poza FatCow?

Tak, a oto podsumowanie kroków:


 1. Załóż konto u hosta, który chcesz przenieść do.
 2. Skopiuj swoją witrynę z FatCow na nowe konto hostingowe.
 3. Anuluj swoje konto FatCow

Jeśli nie masz jeszcze nowego konta hostingowego, zalecamy BlueHost, który zapewnia:

 • DARMOWE narzędzie do tworzenia domen i witryn
 • 1 kliknięcie Instaluje WordPress
 • Wsparcie 24/7
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Biorąc to wszystko pod uwagę, oto jak uzyskać najniższą stawkę dostępną w BlueHost:

Krok 1 – Przejdź do BlueHost

Wejdź na www.BlueHost.com i kliknij przycisk „zacznij teraz”. Jeśli użyjesz tego linku, otrzymasz najniższą cenę i BEZPŁATNĄ domenę.

Krok 2: Wybierz swój plan hostingowy

Po wybraniu nazwy domeny będziesz mógł wybrać swój plan hostingowy.

Wybierz Podstawowy opcja – jest idealny dla zupełnie nowych witryn.

Nie ma potrzeby korzystania z kont Plus lub Prime, chyba że chcesz już hostować 2 lub więcej witryn lub odwiedzasz już ponad 100 000 użytkowników miesięcznie.

Krok 3: Wpisz nazwę domeny swojej witryny

Po kliknięciu „Rozpocznij teraz” zostaniesz poproszony o wybranie nazwy domeny i kliknięcie „Dalej”, aby kontynuować.

Ponieważ masz już istniejącą witrynę internetową, którą chcesz przenieść do BlueHost, wpisz swoją domenę w polu „Mam nazwę domeny” po prawej stronie.

Krok 4: Zakończ rejestrację

Po prostu kontynuuj resztę procesu rejestracji, aby go ukończyć. Po rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail z danymi do logowania. Gratulacje! Możesz teraz przenieść swoją witrynę z FatCow do BlueHost.

Krok 5: Zdecyduj, jak przeniesiesz swoją witrynę

Jaką masz stronę??

 • Witryna / blog WordPress
 • Statyczna strona HTML (brak bazy danych)
 • Witryna dynamiczna (baza danych html / php / mysql i podobne)

Jeśli masz witrynę WordPress, przejdź do kroku 6.

Jeśli masz statyczną witrynę HTML, przejdź do kroku 7. Jeśli masz dynamiczną witrynę z bazą danych, ale nie jest to WordPress, przejdź do kroku 8.

Krok 6A – przenieś witrynę WordPress:

Najłatwiejszym sposobem na przeniesienie witryny WordPress jest użycie ManageWP, z którego korzystanie jest BEZPŁATNE. Jest to poważnie ratownik do zarządzania wieloma stronami WordPress naraz, tak jak ja, i gorąco polecam, aby spróbować.

Krok 6B – Przenieś statyczną stronę HTML:

W takim przypadku:

 1. Połącz się ze swoim kontem fatcow przez FTP, używając na przykład czegoś takiego jak FileZilla. Jeśli nie jesteś pewien swoich poświadczeń FTP FatCow, sprawdź w panelu sterowania FatCow.
 2. Pobierz wszystkie pliki do nowego folderu na komputerze
 3. Połącz się ze swoim nowym kontem hostingowym (na przykład BlueHost) przez FTP i prześlij tam wszystkie pliki.
 4. Otóż ​​to! Statyczne strony HTML są proste ��

Krok 6C – przenieś dynamiczną stronę internetową:

W takim przypadku:

 1. Połącz się ze swoim kontem fatcow przez FTP, używając na przykład czegoś takiego jak FileZilla. Jeśli nie jesteś pewien swoich poświadczeń FTP FatCow, sprawdź w panelu sterowania FatCow.
 2. Pobierz wszystkie pliki do nowego folderu na komputerze
 3. Połącz się ze swoim nowym kontem hostingowym (na przykład BlueHost) przez FTP i prześlij tam wszystkie pliki.
 4. Po powrocie na konto FatCow wyeksportuj bazę danych witryny za pośrednictwem PHPMyAdmin, do którego możesz uzyskać dostęp z panelu sterowania. Powinien pobrać plik .sql dla Ciebie.
 5. Na nowym koncie hostingowym (na przykład BlueHost) przejdź do Kreatora bazy danych MySQL w cPanel i utwórz nową bazę danych i użytkownika bazy danych, a następnie nadaj mu wszystkie uprawnienia do tej bazy danych. Upewnij się, że używasz tego samego hasła do bazy danych, które zostało użyte w bazie danych na koncie FatCow; lub użyj nowego hasła, jeśli chcesz, ale zaktualizuj wszystkie pliki konfiguracyjne w swojej witrynie, aby nadal mogło łączyć się z bazą danych.
 6. Na nowym koncie hostingowym uruchom PHPMyAdmin i otwórz właśnie utworzoną bazę danych. Następnie przejdź do importowania i importowania pliku .sql pobranego wcześniej z konta FatCow.

Krok 6D – Zmień DNS swojej nazwy domeny

Teraz nadszedł czas, aby zmienić wpisy DNS nazwy domeny, aby wskazywały serwery nazw nowego hosta. Jeśli Twoja nazwa domeny znajduje się na FatCow, możesz zarządzać domeną w panelu sterowania i aktualizować tam DNS (serwery nazw domen).

Ponieważ w tym przykładzie używamy BlueHost, byłoby to ns1.bluehost.com i ns2.bluehost.com.

Krok 7: Opcjonalnie – przenieś nazwę domeny z FatCow

 1. Musisz zalogować się na swoje konto FatCow, przejdź do Przegląd, a następnie wybierz Bezpieczeństwo. Po prostu kliknij Odblokuj prywatność domeny. Następnie kliknij również Wyłącz prywatność domeny.
 2. Sprawdź informacje e-mail w swojej domenie i upewnij się, że są zaktualizowane, aby otrzymać link potwierdzający przeniesienie. Znajdź swoje dane kontaktowe na karcie Kontakt na swoim koncie.
 3. Przejdź do centrali domeny na swoim koncie hostingowym FatCow, kliknij określoną domenę, a następnie wybierz Przenieś. Następnie kliknij Wyślij kod automatycznych informacji. Kod autoryzacyjny zostanie wysłany na adres e-mail przypisany do tej domeny.
 4. Witryna, którą chcesz przenieść, powinna być aktywna. Mówiąc najprościej, domena tej witryny powinna istnieć i być dostępna w sieci WWW.
 5. Do tego czasu powinieneś wybrać nową firmę hostingową, do której chcesz przenieść witrynę. W odniesieniu do samej firmy biznesowej należy wysłać wiadomość e-mail do administracji tej firmy hostingowej i poprosić o zgodę na przeniesienie domeny. W wiadomości e-mail podaj podstawowe informacje o swojej witrynie, jej domenie, poprzednim dostawcy hostingu, serwerach nazw i danych kontaktowych. Poczekaj na ich odpowiedź.
 6. Jeśli Twoje żądanie zostało zatwierdzone, zarejestruj się w tej firmie hostingowej i zapisz się na abonament hostingowy.
 7. Zaloguj się na swoje konto hostingowe od tego nowego dostawcy hostingu. Przejdź do panelu sterowania swojego konta.
 8. Przejdź do Domain Central tego konta i wybierz Dodaj istniejącą domenę. Podaj nazwę domeny, którą przeniesiesz ze swojego konta FatCow, a następnie kliknij Dodaj.
 9. Na liście domen kliknij domenę, którą właśnie dodałeś. Poczekaj na załadowanie okien dialogowych.
 10. W polu z prośbą o kod autoryzacyjny wprowadź klucze do transferu domeny. Wybierz Transfer.
 11. Sprawdź e-maile dotyczące potwierdzenia przeniesienia domeny. Przeczytaj i postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami. Kliknij link potwierdzający, jeśli został podany.
 12. Poczekaj maksymalnie tydzień na sukces transferu domeny.
 13. Później zostaniesz poinformowany, że pomyślnie przeniosłeś swoją witrynę z FatCow pod opiekę nowego dostawcy hostingu.
 14. Na koncie hostingowym nowego dostawcy hostingu nie zapomnij zablokować domeny, aby zabezpieczyć pliki swojej witryny.

Na przykład, jeśli chcesz przenieść swoją witrynę do iPage, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami i odwołaj się do iPage jako nowego dostawcy hostingu. Po zakończeniu transferu domeny nie ma żadnych ukrytych opłat. Przeniesienie witryny do innych hostów sprowadza się do zasubskrybowania ich planów. W przypadku iPage przeniesienie domeny z FatCow lub dowolnego innego dostawcy hostingu to nie tylko opcja. Możesz pominąć etapy transferu domeny, zmieniając ustawienia DNS swojej witryny w celu obsługi serwerów iPage, ale spowoduje to prawie takie samo obciążenie pracą, ponieważ będziesz musiał niepokoić się ustawieniami DNS. Więc lepiej po prostu wykonaj 14 kroków dotyczących transferu domeny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map