Czy InMotion pozwala Ci posiadać Twoją witrynę?

Czy InMotion pozwala na posiadanie witryny?

Dla wielu z nas, szczególnie dla początkujących, kwestia własności witryny może wydawać się absurdalna. Wielu z nas pomyślałoby, że skoro wydałeś znaczne kwoty i zapłaciłeś za usługi wymagane do obsługi strony, jesteś właścicielem strony i pytanie, kto jest właścicielem strony, wydaje się śmieszne. Czy jednak naprawdę jesteś właścicielem swojej witryny? Możesz natychmiast odpowiedzieć tak na to pytanie, ale nie zawsze tak jest. O ile umowa nie stanowi wyraźnie, że jesteś właścicielem witryny, technicznie rzecz biorąc, nigdy nie jesteś jej właścicielem.


Aby lepiej zrozumieć tę dyskusję, ważne jest, aby najpierw zrozumieć znaczenie terminu „własny”. Technicznie rzecz biorąc, własność domeny jest jak posiadanie domowego numeru telefonu, którego tak naprawdę nigdy nie posiadałeś, ale dzierżawi go od firmy telefonicznej.
To pytanie jest jednak dość trudne, ponieważ nie wszystkie firmy hostingowe zezwalają na posiadanie witryny. Zgodnie z Warunkami świadczenia usługi / Umową użytkownika i Polityką prywatności InMotion, Część 4.ai, „Klient jest właścicielem lub ważnym licencjobiorcą Treści Klienta i każdego jego elementu, a Klient zabezpieczył wszystkie niezbędne licencje, zgody, zezwolenia, zwolnienia i zwolnienia za korzystanie z Zawartości Klienta i każdego jego elementu, w tym, bez ograniczeń, wszystkich znaków towarowych, logo, nazw i podobieństw w nich zawartych, bez zobowiązania Firmy do uiszczenia jakichkolwiek opłat, pozostałości, płatności gildii lub innego rodzaju odszkodowań na rzecz jakiejkolwiek Osoby lub jednostka; ” (www.inmotionhosting.com/terms-of-service). Przepis ten oznacza, że ​​klient jest właścicielem całej zawartości strony internetowej, ale nie samej strony internetowej, ponieważ jest ona dzierżawiona tylko klientowi.

Dlaczego nie mogę mieć swojej witryny?

Mówiąc najprościej, nie możesz być właścicielem swojej witryny, ponieważ twoja strona internetowa składa się z wielu części, z których niektóre posiadasz, a inne wynajmujesz od dostawcy hostingu. Oto prosty przewodnik po tym, co posiadasz i po prostu wynajmujesz.

 •  Nie jesteś właścicielem serwera internetowego.
 •  Serwer WWW to komputer z platformą serwerową, na której znajduje się Twoja witryna. Zwykle centrum danych jest właścicielem serwera WWW i dzierżawi go tobie. Oczywiste jest, że nie jesteś właścicielem swojej witryny, chyba że kupisz ją dla siebie.
 •  Nie masz platformy serwera sieci Web.
 •  Przykłady tego obejmują Linux, Apache, MySQL, PHP (LAMP), ASP.NET, Windows IIS + i Microsoft SQL Server.
 •  Nie masz systemu zarządzania treścią (CMS), takiego jak WordPress, Joomla i Drupal.
 •  Możesz mieć swój własny CMS, jeśli napisałeś kod źródłowy i sam go napisałeś. Właścicielem CMS jest jego twórca, a ty masz tylko licencję na jego używanie.
 •  Nie masz oprogramowania bazodanowego, takiego jak MySQL.
 •  Nigdy nie posiadanie oprogramowania bazy danych oznacza również, że nie jesteś właścicielem faktycznej bazy danych, ale posiadasz dane witryny i treści przechowywane w bazie danych, pod warunkiem, że je stworzyłeś.
 •  Zwykle nie jesteś właścicielem kodu źródłowego witryny, chyba że sam ją stworzysz.
 •  Kod źródłowy to program utworzony w języku platformy serwera WWW, który zawiera konektory do innego oprogramowania i służy również do komunikacji z zewnętrznymi serwerami systemowymi. Służy do generowania skryptu HTML / CSS / Java dla przeglądarki do pracy na ekranie.
 •  Nie jesteś właścicielem przeglądarki, masz tylko licencję na jej używanie.
 •  Co zaskakujące, nie masz własnej nazwy domeny.
 •  Teraz może to być zaskoczeniem, ale tak naprawdę nie masz nazwy domeny, mimo że jesteś jej zarejestrowanym właścicielem. Wynajmujesz tylko.

Co mam wtedy posiadać??

Bycie „właścicielem” witryny oznacza po prostu, że możesz posiadać następujące elementy:

 •  Jesteś właścicielem języków skryptowych HTML / CSS / Java, elementów składowych witryny i języków zrozumiałych dla przeglądarek.
 •  Jesteś właścicielem projektu wizualnego swojej witryny.
 •  Obejmuje to układ i zasoby graficzne, takie jak kolory, typografia, fotografia używane do tworzenia interfejsu użytkownika, czytelna zawartość witryny oraz zawarte w niej obrazy i filmy.
 •  Jesteś właścicielem treści tekstowej swojej witryny.
 •  Obejmuje to wszystkie czytelne, sformatowane, możliwe do skopiowania i wklejenia, a także może być indeksowane w tekście witryny wyszukiwarki, które mogą być renderowane w przeglądarce. Oznacza to, że powinieneś być autorem treści tekstowych, aby stworzyć ją własną.
 •  Jesteś właścicielem zdjęć swojej witryny.
 •  Ten warunek jest spełniony, jeśli i tylko jeśli sam zrobiłeś zdjęcia, w przeciwnym razie, jeśli właśnie gdzieś je skopiowałeś, zdjęcie jest po prostu licencjonowane.

Co muszę zrozumieć na temat legalności własności witryny?

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że nie jesteś właścicielem swojej witryny. To może wydawać się absurdalne, że po spędzeniu czasu i pieniędzy na swojej stronie możesz zostać poinformowany, że tak naprawdę nie jesteś jej właścicielem.
Poniżej znajdują się ważne fakty, które należy zrozumieć na temat prawnych realiów własności witryny. Po pierwsze, należy pamiętać, że nigdy nie można legalnie posiadać platformy serwera internetowego, nazwy domeny, platformy internetowej, oprogramowania bazy danych, systemu CMS, a nawet języka używanego do budowy witryny. Po drugie, nigdy nie uzyskałbyś prawa własności do serwera, który hostuje twoją stronę internetową i że udzielasz licencji tylko na korzystanie z własności intelektualnej twórcy strony internetowej i platformy, która jest używana do jej budowy. Jednak jesteś prawnie właścicielem treści swojej witryny, jeśli i tylko wtedy, gdy jesteś autorem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map