cPanel podwyższona cena – kiedy cPanel postanowił zaszokować społeczność hostingową


cPanel

Najpopularniejszy i najpopularniejszy panel sterowania hostingiem, cPanel Inc. zszokował branżę hostingową 27 czerwca 2019 r. Szok przyszedł w postaci podwyżki opłat licencyjnych. Zmiana nie była ograniczona tylko do opłaty licencyjnej, ale cały model biznesowy przeszedł zmianę. Ludzie wciąż są bardzo zdezorientowani tymi zmianami i podwyżką cen cPanel. Poinformuj nas więcej o starym modelu cenowym i nowym, abyś mógł wyraźnie zrozumieć wszystkie zmiany, które zaszły i jaki wpływ na Ciebie.

cPanel Stare ceny v / s cPanel Nowe ceny

Tak wyglądał cennik cPanel przed zmianą cen.

cPanel wzrost cen

Jak widać, przed wzrostem cen był to tylko dedykowany cPanel VPS i cPanel. Po uzyskaniu licencji nie było żadnych ograniczeń dotyczących liczby użytkowników lub konta e-mail itp.

Można kupić cPanel VPS lub licencję dedykowaną odpowiednio za 20 USD i 45 USD za nieograniczoną liczbę kont.

Wielu dostawców hostingu, szczególnie ci, którzy oferowali hosting dla sprzedawców, zwykle posiadali nieograniczoną liczbę kont. Ale zmieniło się to w porównaniu z nową ceną.

Poniższy obraz opisuje nowe ceny licencji cPanel. I możesz zobaczyć, pod nazwą każdego planu, że istnieje limit wymieniony na wielu kontach cPanel w ramach tego planu. Gdy serwer przekroczy ten limit, każde konto cPanel utworzone po przekroczeniu wspomnianego limitu jest obciążane 0,02 USD za konto.

Aktualizacja podwyżki cen cPanel

Jeśli kupisz poziom administratora, będziesz musiał płacić 20 USD miesięcznie i będziesz mieć możliwość posiadania 5 kont cPanel na twoim serwerze.
Jeśli nie masz planu administratora, będziesz mieć 30 kont cPanel na swoim serwerze i będziesz musiał płacić 30 USD miesięcznie.

Jeśli kupisz abonament Premier, będziesz mógł mieć 100 kont cPanel na swoim serwerze, a miesięczna cena tego pakietu wynosi 45 USD.

Ale co, jeśli masz więcej niż 100 kont na swoim serwerze? Po przekroczeniu limitu będziesz musiał zapłacić 0,2 USD za każde dodane konto.

Zrobiliśmy matematykę. I oto, co zrealizowaliśmy.

Jeśli masz 150 kont, będziesz musiał zapłacić 45 USD + 10 USD = 50 USD miesięcznie. Jeśli masz 200 kont, musisz płacić 45 USD + 20 USD = 65 USD co miesiąc. A jeśli masz 300 kont, miesięczny rachunek cPanel kosztuje 45 USD + 40 USD = 85 USD.

I choć podwyżka cen dotknie również gospodarzy na małą skalę, ich wpływ na nich nie będzie bardzo poważny. Wyobraź sobie, że dostawca hostingu dla sprzedawców wrzucił tysiące kont cPanel na serwer. Będą musieli płacić 0,2 USD miesięcznie za każde konto po przekroczeniu limitu 100 kont.

To stworzyło wiele do myślenia. Dostawcy usług hostingowych będą musieli zmienić ceny oferowanych planów lub przejść na alternatywę dla cPanel.

Jakie są alternatywy cPanel?

Chociaż istnieje wiele bezpłatnych i płatnych paneli kontrolnych hostingu, cPanel jest królem. Jedynym innym panelem sterowania, który może nieco podnieść się do cPanel, jest Plesk. A jeśli nie jesteś świadomy, zarówno cPanel, jak i Plesk są własnością tej samej firmy o nazwie Oakley. Podczas gdy Plesk już widział podwyżkę cen, nie jest to cPanel, którego ceny wzrosły.

Oto niektóre z alternatyw cPanel

  • DirectAdmin
  • InterWorx
  • ISPConfig
  • Webuzo
  • VestaCP

Aktualizacja: Zmieniono ceny cPanel (po ogromnym luzie ze strony społeczności hostingowej)

Podejście cPanel do znacznego podwyższenia cen licencji było ostro skrytykowane przez społeczność hostingową na całym świecie. Ten ruch był wyraźnie postrzegany jako nic innego, jak chciwość. I wielu dostawców hostingu już zaczęło upuszczać cPanel od swojego kotka. A gorąca reakcja spowodowała, że ​​zespół cPanel przemyślał ceny.

I z pewnością nadszedł czas, aby konkurenci cPanel uderzyli w złoto w tej sytuacji. Ale cPanel szybko zauważył, że wzrost ceny spowoduje więcej szkód niż zysków. Dlatego opracowali zmienioną cenę licencji cPanel.

Poniższe ceny dotyczą partnerów

cPanel cenowy dla partnerów

W przypadku przekroczenia limitu 250 kont naliczymy dodatkowe 5 USD miesięcznych opłat licencyjnych za każde dodatkowe 50 kont.

Jeśli nie jesteś partnerem i chcesz kontynuować jako bezpośredni klient, musisz wiedzieć, że licencji Solo nie można przekształcić w plany administracyjne.

Możesz dołączyć do programu partnerskiego, ponieważ ułatwiają one proces zostania partnerem, a także obniżyły wymagania dotyczące zostania partnerem, jeśli należysz do rozwijającego się hrabstwa.

Chociaż wydaje się to tylko środkiem do zamiatania wszystkiego pod dywan, społeczność hostingowa nadal dzieli się, jeśli chodzi o akceptację zmian cen.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector