BlueHost Prywatny przewodnik WHOIS

Wraz z szybkim rozwojem technologii rośnie liczba osób korzystających z nowoczesnych sposobów. Internet jest jednym z największych przełomów w historii technologii. Tutaj masz dostęp do wszelkiego rodzaju informacji, a nawet możesz kupować różne produkty i usługi. Ale chodzi o to, że prawie zawsze wszystko ma wadę. Oprócz tego, że jest źródłem informacji, Internet służy również jako medium do wykorzystywania innych.


Niektóre osoby używają Internetu do oszukańczych planów biznesowych. Czy kiedykolwiek otrzymałeś wiadomość e-mail od anonimowej osoby, informującą o obniżonych cenach produktów / usług i najgorętszych ofertach? Są to w rzeczywistości wiadomości spamowe lub niechciane wiadomości e-mail, których nie chcemy widzieć w naszej skrzynce odbiorczej. Są po prostu denerwujące i mogą być trochę niepokojące, zwłaszcza gdy zaczniesz się zastanawiać, jak, na świecie, udało im się zdobyć Twój adres e-mail!

Jaka jest nazwa domeny?

W przypadku właścicieli firm, którzy chcą założyć i prowadzić własną witrynę, zdecydowanie zalecamy zarejestrowanie własnej nazwy domeny, aby poprawić wiarygodność firmy lub marki. W końcu kto chciałby robić z Tobą interesy online, jeśli nie masz zarejestrowanej nazwy domeny dla swojej witryny?

Nazwa domeny po prostu odnosi się do nazwy Twojej witryny. Służy do identyfikacji jednego lub więcej adresów IP. Nazwy domen są używane w adresach URL do identyfikowania określonych stron internetowych. Na przykład w adresie URL https://yournamehere.com/index.html, nazwa domeny to https://yournamehere.com.

Każda nazwa domeny ma przyrostek wskazujący, która domena najwyższego poziomu (TLD) należy do. Niektóre przykłady takich domen to między innymi .com, .org, .info, .gov, .edu i .net.

Nie musisz być w dużej firmie, aby mieć nazwę domeny, ponieważ każda osoba może zarejestrować ją dla siebie.

Jak zarejestrować nazwę domeny

Istnieje wiele sposobów rejestracji nazwy domeny. Tutaj jest kilka z nich:

Możesz zarejestrować nazwę domeny bezpośrednio przez rejestratora nazw domen ICANN (The Internet Corporation for Assorted Names and Numbers ‘). ICANN jest organizacją wyznaczoną przez rząd do monitorowania nazw domen i zarządzania nimi.

Jeśli nie chcesz przechodzić procesu rejestracji domeny w ICANN, możesz zdecydować się zarejestrować ją za pośrednictwem hosta internetowego, takiego jak BlueHost. Firma zarejestruje nazwę domeny w twoim imieniu, co jest wygodne z twojej strony.

Jak mogę chronić moje dane osobowe za pomocą konta BlueHost?

Po zarejestrowaniu nazwy domeny ICANN będzie wymagać danych osobowych, takich jak prawdziwe imię i nazwisko, adres domowy i / lub firmowy, adres e-mail i numer kontaktowy. Zostanie on wymieniony w publicznie dostępnej bazie danych WHOIS. A ponieważ każdy może zobaczyć Twoje dane osobowe w tej bazie danych, oznaczałoby to, że każdy może znaleźć i skontaktować się z Tobą jako właścicielem nazwy domeny. I przez kogokolwiek, dotyczy to spamerów, hakerów, złodziei tożsamości i firm marketingowych. Może to być dość ryzykowne z Twojej strony, zwłaszcza jeśli prowadzisz działalność online.

BlueHost zapewnia usługę o nazwie Domain Privacy, która chroni Twoje dane osobowe w Internecie. Prywatność domeny będzie, że tak powiem, tarczą witryny. Dzięki prywatności domeny BlueHost tylko publiczne dane kontaktowe będą wyświetlane w publicznej bazie danych. Zastąpią resztę ogólnymi informacjami. W ten sposób twoja tożsamość online jest dobrze chroniona i nadal możesz aktualizować swoje dane kontaktowe zgodnie z mandatem ICANN.

Jak zaktualizować dane kontaktowe domeny BlueHost WHOIS

Zgodnie z wymaganiami ICANN musisz zaktualizować swoje dane kontaktowe jako właściciel domeny. Możesz wykonać te proste kroki, aktualizując swoje dane kontaktowe przez BlueHost:

 1. Zaloguj się do cPanel.
 1. Spójrz na DomenaS i kliknij Menedżer domen. Nastąpi przekierowanie do innej strony.
 1. W lewej części panelu kliknij, aby podświetlić domenę. Karty pojawią się po prawej stronie.
 1. W prawym panelu kliknij przycisk Łączność
 1. Stamtąd zobaczysz trzy sekcje w Kontaktach, a mianowicie Administrator, rejestrujący, i Wybierz zgodnie z tym, co chcesz zaktualizować.
 1. Po wprowadzeniu niezbędnych zmian kliknij Aktualizuj informacje kontaktowe.

Gratulacje, zakończono aktualizację danych kontaktowych WHOIS! Aktualizacja potrwa tylko kilka minut, zanim aktualizacja zacznie obowiązywać w bazie danych WHOIS. Prosty i łatwy, prawda?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map