9 pomysłów na projektowanie stron internetowych + strony z inspiracjami

Pomysły na projektowanie stron internetowychWymyślenie świetnego projektu strony internetowej może być trudne.


Kiedy nie możesz uzyskać kreatywnych soków płynących na żądanie, łatwo utknąć i być sfrustrowanym.

Jeśli tak właśnie się teraz czujesz (lub czasami), ten post jest tutaj, aby Ci pomóc.

Poniżej przedstawiamy praktyczne sposoby rozwiązania problemu projektanta blok kiedy pomysły po prostu nie płyną.

Gotowy? Zacznijmy…

9 porad dotyczących projektowania stron internetowych, gdy czujesz się zablokowany

Aby pomóc Ci wymyślić dobre pomysły, zaczynamy od wskazówek dotyczących projektowania stron internetowych, z których możesz od razu skorzystać, aby poprawić to, nad czym pracujesz.

1. Użyj tablic nastroju Pinterest

Pinterest to świetne narzędzie do tworzenia tablice nastrojów. Możesz zebrać materiały wizualne, które Twoim zdaniem byłyby pomocne w twoim projekcie lub dadzą kierunek. Mogą to być obrazy, schematy kolorów, układy, istniejące strony internetowe i inne.

Tablice nastrojowe na Pinterest

Tablica nastrojów będzie działać jako centralne centrum inspiracji projektowych. Możesz również udostępnić go klientom lub współpracownikom, aby mogli wnieść swój wkład w tworzenie własnych materiałów.

2. Utwórz plan krok po kroku

Robić planWiesz, co mówią: Nieplanowanie to porażka. Dotyczy to również projektowania stron internetowych. Jeśli pomysły na projekt witryny się nie pojawiają, być może dlatego, że nie znasz jeszcze podstaw. Tylko wtedy, gdy podstawy są na miejscu, będziesz w stanie nadać kreatywny charakter. Oto jak może wyglądać planowanie:

 1. Określ cel strony – Musisz wiedzieć, co strona ma faktycznie osiągnąć. Jeśli nie, do czego, do diabła, projektujesz? Dobre cele są INTELIGENTNE: S.specyficzne, M.łatwe, ZAdające się utrzymać, RElevant i T.imely. Więcej na ten temat tutaj.
 2. Naszkicuj podróż kupującego – Oprócz ogólnego celu musisz także dowiedzieć się, jaką drogą wybrać się użytkownicy. Od momentu, gdy odwiedzili Twoją witrynę, aż do dowolnego celu, jaki masz na myśli. W ten sposób możesz stworzyć strukturę, która poprowadzi ich po drodze. Hubspot ma świetny artykuł Na tym.
 3. Wymyśl przewodnik po stylu – Stworzenie przewodnika po stylu pomoże zachować spójność w projekcie. Definiuje czcionki, kolory i inne elementy projektu. Używanie jednego promuje jednolitość, zwłaszcza podczas pracy z innymi. Google jest dobrym przykładem.
 4. Zaplanuj SEO – Planowanie jest również ważne dla SEO. Utwórz mapę witryny, aby zrozumieć, jak uporządkować informacje dla odwiedzających i wyszukiwarek.

3. Najpierw skoncentruj się na strukturze

Podobnie jak w przypadku planu, koncentracja na strukturze witryny najpierw pomaga odejść od procesu i uzyskać lepszy widok z lotu ptaka.

Może pomóc w pracy z innym medium niż komputer. Na przykład, wykonując szkice na papierze za pomocą jednego długopisu, możesz na chwilę zapomnieć o kolorach i innych szczegółach. Jeśli używasz flipchartów lub tablicy, możesz nawet sprawić, że całość będzie współpracować.

Świetnym ćwiczeniem może być również narysowanie strony internetowej na karteczce samoprzylepnej. Zmusi cię to do trzymania się podstawowych rzeczy. Odmianą tego jest stworzenie projektu w odcieniach najpierw dla szarości, a później dodanie koloru. W ten sposób jesteś zmuszony ustanowić wizualną hierarchię bez polegania na kolorze.

Zacznij od skali szarości
Laura Elizabeth / Smashing Magazine

Jeśli zależy ci na użyciu komputera do projektowania, możesz skorzystać z „testu zeza”. Oznacza to odejście od ekranu i zmrużenie oczu. Zamazany obraz pokaże, co jest najbardziej oczywiste w Twojej witrynie i co użytkownicy, którzy pierwszy raz zauważą, zauważą najpierw.

4. Trzymaj się standardów internetowych

Projektanci chcą być kreatywni. To ogólnie dobra rzecz. Pamiętaj, że musisz ustalić granice kreatywności.

Na przykład w projektowaniu stron internetowych istnieje wiele ustalonych standardów. Odwiedzający są przyzwyczajeni do niektórych tropów projektowych i elementów strony internetowej. Gdy zbyt mocno złamiesz te zasady, może to je pomylić i wyłączyć.

Wśród ustalonych standardów są:

 • Spójność w brandingu i projektowaniu na wszystkich stronach
 • Logo strony w lewym górnym rogu
 • Informacje kontaktowe w prawym górnym rogu lub w centrum
 • Główna nawigacja u góry ekranu
 • Główny nagłówek / propozycja wartości i wezwanie do działania wysoko na stronie głównej
 • Funkcja wyszukiwania w nagłówku
 • Ikony mediów społecznościowych w stopce witryny

Jesteśmy zapalonym internautą, już wiesz, że więcej standardów przestrzegają witryny. Jeśli nie, możesz znaleźć ich więcej tutaj.

5. Skoncentruj się na przyciskach minimalizmu i CTA

Gdy znasz cel swojej witryny i stron, pozwala to również pozbyć się wszystkiego, co nie służy temu celowi. Usprawnia to projektowanie i sprawia, że ​​oglądanie jest przyjemniejsze.

Znów istnieją badania potwierdzające to. W tym samym badaniu wspomnianym powyżej Google stwierdził, że złożoność wizualna jest negatywnie skorelowana z atrakcyjnością strony internetowej. Krótko mówiąc – ludzie nie chcą być przytłoczeni! Uproszczenie projektu jest przydatne w przypadku innych funkcji, np. Szybkości witryny.

Oto kilka rzeczy, które możesz bezpiecznie wyeliminować:

 • Elementy menu – Oczywiście chcesz, aby inni odkryli więcej Twojej witryny. Jednak przeciążone menu może być bardzo mylące i mieć negatywne skutki. Znowu – trzymaj się podstawowych rzeczy!
 • Paski boczne – Coraz więcej stron internetowych wycofuje pasek boczny. Co masz na pasku bocznym? Czy to naprawdę ważne??
 • Błotnisty żargon – To samo, co dotyczy zdjęć stockowych, dotyczy języka. Nadużywane frazy, klisze i puste słowa powodują, że ludzie się wyłączają. Przestań ich używać, wstrzykuj trochę osobowości w swoim piśmie, naucz się trochę słowa mocy i nauczyć się copywrite.

6. Zacznij od telefonu komórkowego

Urządzenia mobilne podbiły świat. Do tej pory więcej osób surfuje po Internecie za pomocą telefonów i tabletów niż na komputerach stacjonarnych.

dodatkowo, Google ogłosił że wprowadzają nowy indeks mobilny. Oznacza to, że po pełnym uruchomieniu wyszukiwarka najpierw oceni każdą witrynę pod kątem obecności na urządzeniach mobilnych. Jeśli nie działa prawidłowo, trafisz w rankingach wyszukiwania.

Z tego powodu przy projektowaniu strony internetowej warto zacząć od obecności mobilnej. Odtąd użytkownicy mobilni będą Twoimi głównymi klientami. Dlatego lepiej upewnij się, że czują się zaspokojone.

Jednocześnie dobrym pomysłem jest wymyślanie pomysłów na projekty witryn. Ponownie, zaczynając od telefonu komórkowego, musisz skoncentrować się na tym, co najważniejsze i przemyśleć cel swojego projektu. Następnie możesz dalej rozkładać i dodawać elementy w miarę powiększania się ekranu.

7. Zwróć uwagę na formatowanie treści

Formatowanie treści jest niedocenianym narzędziem dla projektantów stron internetowych. Treść jest najważniejszym elementem Twojej witryny, czy to w postaci postów na blogu, czy kopii sprzedaży. W końcu to właśnie konsumenci chcą konsumować. Celem twojego projektu jest przedstawienie go w taki sposób, w jaki on to robi.

Niestety, do tej pory ludzie są tak nasyceni, że niewielu z nich czyta wszystko na twojej stronie. Zamiast tego większość odwiedzających skanuje. Ponadto mają tendencję do zrób to we wzór w kształcie litery F..

Oznacza to, że musisz dostosować treść do nawyków konsumpcyjnych, aby zwiększyć jej wpływ.

Oto jak to zrobić:

 • Uwzględnij nagłówki – Nagłówki to świetny sposób na rozbicie treści. Wielu czytelników używa ich również jako punktów kontrolnych do skanowania i tylko do odczytu tych części pod nagłówkami, które wydają im się interesujące. Dlatego upewnij się, że używasz nagłówków i nadaj im charakter opisowy.
 • Użyj akapitów i list – Nikt nie chce czytać jednej dużej kropli tekstu. Akapity dzielą treść na małe fragmenty. Otwórz nowy za każdym razem, gdy otworzysz nowy punkt. Listy mają podobną funkcję i ułatwiają dostęp do informacji. Skorzystaj również z nich.
 • Nie oszczędzaj na mediach i grafice – Informacje wizualne są bardziej dostępne dla ludzkiego mózgu niż tekst. Z tego powodu dobrym pomysłem jest użycie obrazów i innych mediów do podkreślenia punktów zawartych w kopii. To także świetny sposób na dzielenie dłuższych fragmentów tekstu.
 • Zoptymalizuj swoje czcionki – Korzystanie z czcionek ma również duży wpływ na czytelność. Najważniejszymi narzędziami, które masz tutaj, są rozmiar i wysokość linii. Idź po co najmniej 16px i pamiętaj, aby dodać więcej wysokości linii, im mniejsza czcionka jest używana.

Jeśli zapoznasz się z tym artykułem, zobaczysz wszystkie powyższe zasady.

8. Wypróbuj projektowanie jednej strony

Wcześniej chodziło o projektowanie stron internetowych krotnie. Wszystko, co ważne, musiało przekraczać limit, od którego użytkownicy zaczęliby przewijać. Jest jeszcze coś do powiedzenia na ten temat, ponieważ wciąż tam jest użytkownicy spędzają większość czasu.

Czas oglądania odwiedzających - zakładka

To nie znaczy, że fold jest całkowitą stroną Twojej strony. Ludzie rzeczywiście będą przewijać. W rzeczywistości przewiń całą stronę, jeśli podasz powód.

Crazy Egg wypróbował to, kiedy to zrobili zastąpili swoją oryginalną stronę sprzedaży z 20 razy dłuższym.

Projekt jednej strony

Wynik: współczynnik konwersji wzrósł o 30 procent! Jeśli podróż obecnego kupującego przebiega przez kilka stron, rozważ skonsolidowanie ich wszystkich w jednym miejscu. To może być jeden z pomysłów na projektowanie stron internetowych, który robi różnicę.

Nie chowaj treści w pokazach slajdów / karuzelach lub tabach / akordeonach, one nie działają!

9. Zastosuj testy A / B

Czasami podczas oceny różnych pomysłów na projekt strony internetowej może być trudno zdecydować, która droga jest właściwa. Myślisz w tę iz powrotem, poprawiasz, ale nie jesteś pewien swojej decyzji. W pewnym momencie myślenie już tego nie przerwie. Będziesz musiał pozwolić użytkownikom decydować.

Testy A / B mogą być świetnym sposobem na sprawdzenie, co czyni twoją stronę lepszą. Oznacza to losowe podawanie różnych wersji projektu użytkownikom, a następnie sprawdzenie, jak reagują. Możesz podejmować decyzje na podstawie wyników.

Możesz przetestować prawie wszystko. Od całych projektów stron po zmiany kolorów, wezwania do działania, obrazy, tytuły artykułów i czcionki. Wszystko to może mieć ogromną różnicę w wydajności strony. Jednak jeśli go nie przetestujesz, nigdy się nie dowiesz!

Te narzędzia i wtyczki pomoże ci w przeprowadzeniu testów.

6 Inspirujących stron internetowych do generowania nowych pomysłów na projektowanie stron internetowych

Jeśli w tym momencie nadal czujesz się zablokowany, w tej końcowej części przejdziemy przez wiele stron internetowych pełnych inspiracji do projektowania stron internetowych.

1. Awwwards.com

Awwwards

Ta strona przyznaje nagrody dla projektantów stron internetowych, programistów i agencji na całym świecie. Mają ogromne i przeszukiwalne archiwum przykładów projektowania stron internetowych. Dodatkowo istnieje blog gdzie szczegółowo przedstawiają projekty i sekcję, w której możesz głosuj na stronie nominowanych miesiąca. Wszystko jest wysokiej jakości i naprawdę inspirujące!

2. WebDesign-Inspiration.com

Inspiracje do projektowania stron internetowych

To galeria gotowych projektów internetowych. Możesz go filtrować na wiele różnych sposobów, aby znaleźć to, czego szukasz – np. Według branży, typu, palety kolorów lub stylów. Ich archiwum jest tak duże, że często jest to jedyna strona, na którą trzeba wymyślić własne pomysły na projektowanie witryn.

3. SiteInspire.com

siteInspire

Ta strona prezentuje zarówno projektowanie internetowe, jak i interaktywne. Podobnie jak w poprzednim przykładzie, możesz filtrować wpisy na różne sposoby, w tym styl, typ, temat, a nawet platformę. Jeśli utworzysz konto, możesz także skonfigurować kolekcje swoich ulubionych projektów.

4. OnePageLove.com

One Page Love

Ten przykład jest witryną inspirującą projektowanie stron internetowych zaprojektowaną specjalnie dla projektów jednostronicowych. Wspominaliśmy o tym wcześniej w artykule. Możesz przeglądać galerię lub wyszukiwać rzeczy, których szukasz. Pamiętaj, aby się przechylić, budując własną stronę z jedną stroną.

5. Dribbble.com

dryblowanie inspiracji projektowych stron internetowych

W Dribbble projektanci popisują się swoją pracą. Może to być wszystko, od aplikacji po ikony, ilustracje i inne przykłady. Możesz użyć go do ogólnej inspiracji lub użyć tagi aby znaleźć to, co najbardziej Cię interesuje, np projektowanie stron.

6. Behance.net

Behance

Ta strona jest bardzo podobna do Dribbble. To także miejsce, w którym projektanci mogą się połączyć i pochwalić swoim portfolio. Masz wiele przykładów projektowania stron internetowych i możesz je wyszukiwać za pomocą funkcji wyszukiwania.

Podsumowanie

Pomysły na projektowanie stron internetowych nie rosną na drzewach. Czasami potrzebujesz pomocy, aby wymyślić coś dobrego. Na szczęście są takie posty, które pomogą Ci wrócić na właściwe tory!

Mamy nadzieję, że wskazówki, narzędzia i zasoby do projektowania stron internetowych wymienione w powyższym poście skłoniły cię do powrotu do krainy kreatywności. Oczywiście istnieje wiele bardziej przydatnych rzeczy i dlatego chcemy usłyszeć od ciebie!

Czy znasz dodatkowe wskazówki, narzędzia lub inspiracje do generowania pomysłów na projektowanie stron internetowych? Jeśli tak, udostępnij go w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map