15 najlepszych darmowych generatorów Favicon

Darmowe generatory Favicon


Jeśli chodzi o twoją stronę internetową, twoja strategia budowania marki ma kluczowe znaczenie dla konwersji użytkowników w klientów. Nie należy pomijać żadnych drobnych szczegółów. Obejmuje to potrzebę tworzenia ikon favicon, a bezpłatny generator favicon może pomóc w ich tworzeniu.

Ulubione to małe ikony graficzne, które pojawiają się obok tytułu witryny na karcie okna przeglądarki.

Ponieważ możesz ich również używać jako ikon aplikacji komputerowych, potrzebujesz co najmniej kilku różnych rozmiarów, które mogą być zawarte w typie pliku ICO favicon. W większości przypadków można również ustawić plik PNG jako ikonę favicon.

Favicony są niezbędne, ponieważ użytkownicy stale szukają informacji w wielu witrynach jednocześnie na kartach. Favicons pomagają użytkownikom szybciej identyfikować treści i markę, aby zapewnić użytkownikom większą satysfakcję.

Oto 15 bezpłatnych narzędzi online generatora ulubionych, a także więcej informacji na temat tworzenia i instalowania ikon ulubionych.

Wejdźmy.

Online Favicon Generator pliku ICO Najlepsze praktyki

Jeśli chcesz utworzyć ikony favicon, pierwszym krokiem jest poznanie ich, w tym ich wymagań i najlepszych praktyk.

Termin „favicon” jest skrótem od „ulubionej ikony”. Były to ikony, które – podobnie jak dzisiaj – były wyświetlane z tytułem witryny w górnej części przeglądarki.

Z wyjątkiem, że były pierwotnie wyświetlane, gdy użytkownik dodał witrynę do swojego folderu „ulubionych”. Nowoczesne przeglądarki określają ten folder jako zakładki.

Ikona favicon musi mieć określony rozmiar. W przeciwnym razie przeglądarki i urządzenia ich nie użyją.

Niezbędne minimalne rozmiary to:

 • 16 x 16 pikseli dla przeglądarek
 • 32 x 32 piksele dla pasków zadań pulpitu
 • 96 x 96 pikseli dla ikon ulubionych aplikacji komputerowych
 • 180 × 180 pikseli na urządzenia z systemem iOS i Android

Pamiętaj, że możesz wybrać pomiędzy 16 × 16 px a 32 × 32 px. Jeśli nie martwisz się zbytnio brandingiem, jeden z tych rozmiarów zdjęć powinien wystarczyć.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, sprawdź Ściągawka Favicon.

Kiedy tworzysz ikonę favicon, dobrym pomysłem jest również przestrzeganie tych najlepszych praktyk:

 • Powinny być proste i niezbyt stylizowane, aby były dobrze widoczne w małych rozmiarach.
 • Wybierz jeden lub dwa kolory dla schematu kolorów. Co najwyżej nie więcej niż trzy kolory.
 • Ikony Favicon powinny mieć kolory 8-bitowe lub 24-bitowe.
 • Projekt ikon ulubionych nie powinien zawierać wielu linii ani liter.
 • Chociaż możesz mieć przezroczyste tło, pamiętaj, że urządzenia Apple na to nie pozwalają.
 • Ikony Favicon powinny odpowiadać istniejącemu brandingowi i logo.

Szybkie tworzenie logo, jeśli go nie masz

Jak wspomniano wcześniej, dobrym pomysłem jest powiązanie ikony favicon z marką i bieżącym logo. Jeśli jeszcze go nie masz, możesz szybko go utworzyć, na przykład za pomocą TailorBrand Logo Maker.

Może wygenerować logo za pomocą sztucznej inteligencji. Po udzieleniu odpowiedzi na kilka prostych i szybkich pytań dotyczących pożądanego stylu logo, w tym czcionki, a następnie rejestracji w celu założenia bezpłatnego konta, generowanych jest kilka wysokiej jakości, profesjonalnych i nowoczesnych logo..

Przykładowo wygenerowane logo ze strony internetowej TailorBrand.
Przykładowe logo i zamienniki wykonane w programie TailorBrand Logo Maker.

Jeśli znajdziesz logo, które ci się podoba, możesz uaktualnić je do konta premium, aby je pobrać. Chociaż możesz pobrać wersję logo favicon w wersji za darmo.

Wymieniliśmy 15 bezpłatnych twórców logo online, jeśli chcesz sprawdzić także inne opcje.

Najlepsze bezpłatne generatory Favicon: narzędzia online

Jeśli chcesz tworzyć własne ikony favicon, które są bardziej uproszczone, lub po prostu chcesz przesłać obraz i odpowiednio go dopasować i przekonwertować na plik obrazu ICO, oto kilka bezpłatnych generatorów favicon.

Nie są w określonej kolejności, ponieważ są świetnymi opcjami, w których można utworzyć ikonę favicon za pomocą kilku kliknięć. Po utworzeniu ulubionej z dowolną z tych opcji online można je pobrać i używać bezpłatnie.

1) Favicon.io

Darmowy generator Favicon.io

Za pomocą tego darmowego generatora ulubionych możesz tworzyć ikony ulubionych z tekstu, obrazu lub emoji.

Dzięki opcji tekstowej możesz wybrać kolor i kształt tła, rodzinę i rozmiar czcionki, a także kolor czcionki. Generator Favicon korzysta z czcionek Google, w których dostępnych jest ponad 800 czcionek.

Alternatywnie, możesz przesłać plik dla generatora favicon, aby przekształcić go w odpowiedni rozmiar. Możesz też pobrać ikonę ulubionych emoji z gigantycznej listy opcji.

Wygenerowany favicon będzie działał dla wszystkich przeglądarek i wielu platform.

2) Favicon-Generator.org

Witryna Favicon Generator do tworzenia ulubionych.

Ten darmowy generator favicon umożliwia przesłanie pliku obrazu i wybranie standardowego rozmiaru 16 × 16 px dla przeglądarek internetowych lub większego rozmiaru odpowiedniego dla Androida, Microsoft i iOS.

Masz opcję zachowania bieżących wymiarów obrazu zamiast zmiany jego rozmiaru na kwadrat. Pamiętaj tylko, że zaznaczenie lub odznaczenie tej opcji może wypaczyć ostateczny wynik Twojej ulubionej.

Dlatego najlepiej jest upewnić się, że obraz jest już prawie kwadratowy.

3) Real Favicon Generator

Strona internetowa generatora Real Favicon do tworzenia ikon favicon.

Ten darmowy generator favicon jest raczej wyjątkowy, ponieważ jest jednym z niewielu na liście, który zawiera sekcję podglądu symulatora przeglądarki, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak będzie wyglądać ikona favicon po zmianie rozmiaru i konwersji.

Możesz także uzyskać rozmiary dla wszystkich przeglądarek, platform i większości technologii.

Jednak ten generator favicon ma tylko opcję wybrania obrazu do konwersji na ikonę favicon.

4) Favicon.cc

Witryna Favicon.cc

Za pomocą tego darmowego generatora ulubionych możesz przesłać obraz, aby utworzyć ulubiony, lub możesz utworzyć własną ikonę ulubionych, rysując ją myszką.

Możesz wybrać kolory, których chcesz używać z próbnikiem kolorów, a także przełączać przezroczystość ikony favicon.

Istnieje również opcja tworzenia ikon ulubionych z animacją. Dostępne są również ustawienia, takie jak umieszczanie animacji w pętli, edytowanie i usuwanie ramek.

Ten generator ulubionych ma również tryb podglądu, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak twój ulubiony wygląda, gdy będzie gotowy.

5) FaviconGenerator.com

Darmowa opcja generatora ulubionych.

Jest to prosty darmowy generator favicon, w którym możesz przesłać obraz, a następnie wybrać odpowiedni rozmiar. Jest to bardzo proste, ale dobra opcja, jeśli chcesz szybko utworzyć ikonę favicon bez problemów z ustawieniami i opcjami.

Za pomocą tego generatora możesz także tworzyć ulubione siatkówki, które działają z urządzeniami dotykowymi Apple. Wymaga to nieco dodatkowej pracy, ale wszystkie instrukcje są szczegółowo opisane na ich stronie internetowej.

6) Favicomatic

Strona internetowa Favicomatic, darmowy generator favicon.

Favic-o-Matic generuje favikony, zarówno ICO, jak i PNG (również przezroczyste).

Możesz przesłać obraz za pomocą tego darmowego generatora ulubionych, a następnie wybrać, czy chcesz pobrać plik ICO 16 × 16 i 32 × 32 piksele, czy dołączyć różne rozmiary, które są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami.

Istnieją również zaawansowane ustawienia, takie jak możliwość edycji koloru tła i niektóre zaawansowane opcje zgodności.

7) Ionos Favicon Generator

Strona internetowa darmowego generatora ulubionych Sonos

Ionos Favicon Generator pozwala narysować ikonę favicon, użyć inicjałów lub przesłać obraz, którego chcesz użyć, aby utworzyć favicon.

Rezultatem jest favicon, który działa we wszystkich przeglądarkach i urządzeniach. Posiada również ładny obszar podglądu, w którym można szybko zobaczyć, jak będzie wyglądał Twój ulubiony na żywo.

8) Strona internetowa Generator Planet Favicon

Witryna internetowa Planet Generator darmowy generator favicon do tworzenia favicon.

Ten darmowy generator ulubionych oferuje opcje przesyłania obrazu (JPG, PNG lub GIF) lub do wyboru z darmowej galerii gotowych ulubionych ikon.

Warto pamiętać, że jeśli chcesz utworzyć ikony favicon dla swojej firmy, prawdopodobnie będziesz chciał utworzyć favicon, który będzie Twoim logo lub podobnym do niego. Gdy to zrobisz, zapewni spójny wygląd, który będzie bardziej niezapomniany.

Dlatego wybór jednego z gotowych obrazów może nie być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, że ​​inne witryny mogą używać dokładnie tego samego, który wybrałeś.

9) Generator Favicon RedKetchup

Witryna internetowa Red Ketchup Favicon Generator

W przypadku tego generatora istnieje możliwość przesłania obrazu lub utworzenia go z tekstem.

Jeśli tworzysz ikony ulubionych z tekstem, istnieje wiele ustawień, w tym zmiana rodziny czcionek, rozmiaru czcionki, koloru tła, koloru tekstu oraz regulowana skala do przełączania granicy między kwadratem a okręgiem. Można więc przeskalować granicę, aby mieć zaokrąglone krawędzie o różnej okrągłości.

Istnieją również dalsze opcje zgodności między urządzeniami.

10) Genfavicon

Twórz ikony favicon za pomocą bezpłatnego generatora favicon na stronie Genfavicon.

Ten darmowy generator favicon jest wyjątkowy, ponieważ po przesłaniu obrazu możesz go przyciąć, aby stał się faviconem.

Istnieje również okno podglądu, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja nowa ikona favicon na żywo w przeglądarce użytkownika.

Możesz wybrać opcje rozmiaru: 16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 64 × 64 i 128 × 128 pikseli.

11) FavIcon.pro

Twórz ikony favicon za pomocą darmowego generatora favicon na stronie Favicon.pro.

Oto kolejna szybka opcja, jeśli chodzi o darmowy generator favicon. Gdy przesyłasz obraz, aby utworzyć ikonę, możesz wybrać rozmiar obrazu, którego chcesz użyć: 16 × 16, 32 × 32, 48 × 48, 64 × 64 i 128 × 128 pikseli.

FavIcon pozwala konwertować pliki JPG, GIF, PNG na ICO i można go używać do konwertowania ikon aplikacji, ikon pulpitu i ulubionych na strony internetowe.

12) Faviconr

Możesz utworzyć ikonę favicon za pomocą darmowego generatora faviconr Faviconr.

Faviconr to kolejna prosta i szybka opcja bezpłatnego generatora favicon.

Prześlij plik JPG, PNG lub GIF i wybierz, czy chcesz mieć przezroczyste tło (możesz tworzyć przezroczyste ikony, jeśli plik źródłowy jest również przezroczystym plikiem PNG lub GIF). Kliknij przycisk, zapisz plik i gotowe.

13) ICOConvert

Witryna IcoConvert

Ten darmowy generator favicon jest dość wyjątkowy, ponieważ po przesłaniu obrazu, którego chcesz użyć do stworzenia favikonu, możesz go przyciąć i nadać mu styl.

Dostępne są opcje kształtowania obramowania w różnych formach, w tym kwadrat, kształt serca, kwadrat poza środkiem, okrąg, nachylony kształt serca lub kwadrat, a także opcja wyboru białej ramki.

Możesz również pobrać favicon jako plik ICO lub PNG z wieloma opcjami zmiany rozmiaru, w tym 16 × 16, 24 × 24, 32 × 32, 48 × 48, 64 × 64, 96 × 96, 128 × 128, 192 × 192 i 256 x 256 pikseli. Istnieje również opcja tworzenia ikon ulubionych dla komputerów z systemem Windows 7, 8, Vista i XP.

Ten darmowy generator favicon zawiera również opcje kompresji i konwersji plików z PNG na SVG.

14) Wizlogo Favicon Generator

Darmowy generator ulubionych ikon w Wizlogo do tworzenia ikon ulubionych

Wizlogo to kolejna prosta opcja dla darmowego generatora ulubionych. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać obraz do przesłania, a następnie wybrać plik ICO 32 × 32 lub ikonę favicon dla Internetu, iOS, Windows i Androida. I jesteś skończony.

Wizlogo może być również używany jako darmowy program do tworzenia logo.

15) FavICO

Strona internetowa Favico

FavICO to ostatnia podstawowa opcja bezpłatnego generatora favicon. Prześlij obraz, którego chcesz użyć, aby utworzyć ikonę ulubionych. Następnie wybierz rozmiar 16 × 16 lub 32 × 32 piksele i naciśnij przycisk Utwórz. I to wszystko.

Jak zainstalować ikonę Favicon

Gdy użyjesz jednego z bezpłatnych generatorów favicon, aby utworzyć ikonę favicon, możesz ją zainstalować, aby wyświetlała się na twojej stronie internetowej.

W przypadku zwykłych lub innych witryn niż WordPress, najpierw prześlij ikonę favicon do katalogu głównego serwera.

Następnie, zaczynając od tag pliku index.html, użyj poniższego oficjalnego kodu z W3C:

...


...

Pamiętaj tylko, aby zmienić „https://example.com/myicon.png” za pomocą faktycznego linku do ikony favicon.

Zmień także „image / png”, aby odzwierciedlić typ pliku obrazu, którego używasz do ulubionych.

Oto typy obrazów zastępujące „image / png”, które są kompatybilne, jeśli chodzi o tworzenie favicon:

 • Plik obrazu PNG – obraz / png
 • Plik obrazu GIF – obraz / gif
 • Plik obrazu ICO – ikona obrazu / x
 • Plik obrazu SVG – image / svg + xml

Nie zapomnij zapisać pliku.

W większości przypadków wymienione powyżej bezpłatne generatory ulubionych generują również potrzebny kod, który jest specyficzny dla wybranych ustawień, takich jak animacje lub zgodność. Jeśli więc ten kod nie działa, możesz odwołać się do generatora ulubionych, którego użyłeś do stworzenia ulubionej witryny.

Automatyczna instalacja ikony Favicon w WordPress

W przypadku witryn WordPress możesz utworzyć ikonę favicon bez konieczności korzystania z jednego z bezpłatnych wymienionych powyżej generatorów favicon.

Możesz użyć dowolnego obrazu, o ile ma co najmniej 512 pikseli szerokości.

Aby go automatycznie zainstalować, zaloguj się na własnej stronie WordPress, a na pulpicie administracyjnym przejdź do Wygląd> Dostosuj.

Po załadowaniu modułu dostosowywania kliknij przycisk Tożsamość witryny w menu po lewej stronie. Następnie pod Ikona witryny, Kliknij Wybierz obraz.

Dostosowanie w WordPress
Możesz automatycznie tworzyć ikony ulubionych w WordPress.

W wyskakującym oknie kliknij Prześlij pliki tab, a następnie Wybierz pliki. Wybierz obraz, który chcesz z komputera.

Kliknij Wybierz, następnie w razie potrzeby przytnij obraz i kliknij Przytnij zdjęcie. Lub możesz pozostawić obraz bez zmian i kliknąć Pomiń kadrowanie.

Następnie zapisz zmiany, klikając Publikować przycisk w module dostosowywania.

Ręcznie zainstaluj Favicon dla witryn WordPress

Aby ręcznie zainstalować favicon, który jest plikiem ICO dla WordPress, najpierw prześlij favicon do katalogu głównego witryny, a także katalogu głównego bieżącego motywu.

Upewnij się, że plik ma nazwę „favicon.ico”, w przeciwnym razie ikona favicon nie zostanie wyświetlona.

To powinno załatwić sprawę, ale niektóre starsze przeglądarki mogą nie zauważyć Twojego ulubionego, więc możesz zrobić dodatkowy krok, aby zapewnić kompatybilność.

Znajdź plik header.php za pośrednictwem SFTP lub panelu sterowania swojego dostawcy usług hostingowych.

Otwórz i wyszukaj wiersz kodu podobny do poniższego przykładu:

...

...

Następnie, zastąp go poniższym kodem lub dodaj go, jeśli go nie ma:

...

...

Zapisz plik i gotowe.

Podsumowanie

Coś tak małego jak ikona favicon może początkowo wydawać się nieznacząca, ale pomaga w rozpoznawaniu marki i doświadczeniu użytkownika. Te bezpłatne generatory ulubionych powinny załatwić sprawę, tworząc własne ikony ulubionych w celu dodania ich do witryny.

Czy coś przeoczyliśmy? Pozostaw komentarz poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map