10 najlepszych chatbotów AI

Najlepsze chatboty AI


Zastanawiasz się nad dodaniem chatbota zasilanego sztuczną inteligencją do swojej witryny lub platformy do przesyłania wiadomości? A może chcesz uaktualnić istniejące rozwiązanie chatbota do sztucznej inteligencji?

To świetny pomysł.

Aby ustalić, które jest najlepsze dla Ciebie rozwiązanie chatbota AI, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • Budżet – ponieważ sztuczna inteligencja i automatyzacja mają swoją cenę.
 • Kanały – czy potrzebujesz pomocy w swojej witrynie, aplikacji, mediach społecznościowych, e-mailu lub na platformie do przesyłania wiadomości??
 • Cel, powód – np. automatyzacja sprzedaży i marketingu, obsługa klienta, prosta pomoc w zakresie pytań i odpowiedzi.
 • Konfiguracja chatbota i jego przepływy pracy – aby w razie potrzeby uwzględnić koszt programisty.
 • Integracja aplikacji – aby Twój chatbot mógł wykorzystywać i ulepszać istniejące dane klientów.

Z odpowiednim chatbotem po swojej stronie możesz zrobić znacznie więcej… i jeszcze skuteczniej. Więc co wybierasz?

Poniżej znajdziesz nasze rekomendacje dotyczące 10 najlepszych chatbotów AI dostępnych obecnie na rynku.

Najlepsze chatboty AI dla Twojej witryny

Chatbot może być bardzo przydatny, jeśli chodzi o zarządzanie doświadczeniem klienta. Z drugiej strony bot napędzany uczeniem maszynowym i przetwarzaniem języka naturalnego może być prawdziwym przełomem.

Dzieje się tak, ponieważ sztuczna inteligencja daje nam możliwość nadawania głosu i możliwości przetwarzania podobnego do ludzkiego, co w innym przypadku byłoby kolejnym oprogramowaniem.

W rezultacie klienci mogą być lepiej obsługiwani, gdy masz swobodę robienia czegoś więcej niż tylko ugrzęźnięcia poprzez konieczność ciągłego odpowiadania na te same pytania..

Oczywiście zakłada to, że Twój chatbot jest dobrze zaprojektowany. Zaczynasz od jednego z najlepszych chatbotów AI. To od Ciebie zależy, czy zbudujesz chatbota, a Twoi klienci skorzystają najwięcej.

Spróbujmy dowiedzieć się, który pomoże Ci to zrobić najlepiej:

1. ManyChat (Freemium)

ManyChat - jeden z najlepszych chatbotów AI w 2020 rokuManyChat to usługa marketingowa Facebook Messenger. Chociaż chatbot jest kluczowym elementem, możesz zrobić więcej dzięki temu oprogramowaniu, w tym wysyłać wiadomości SMS i uruchamiać reklamy na Facebooku z AI.

Po stronie chatbota jest wiele rzeczy, które możesz osiągnąć. Twój messenger bot może:

 • Rozpocznij rozmowy chatbota z użytkownikami po raz pierwszy.
 • Zakwalifikuj potencjalnych klientów za pomocą serii pytań.
 • Podaj oferty zainteresowanym potencjalnym klientom.
 • Wysyłaj kupony do lojalnych klientów.
 • Zarezerwuj terminy i rezerwacje.
 • Sprzedawaj swoje produkty lub usługi i przetwarzaj płatności.

Zasadniczo chatbot ManyChat może pomóc Ci rozpocząć, pielęgnować i utrzymywać relacje z klientami – wszystko przez Facebook Messenger.

To powiedziawszy, ManyChat nie jest samodzielnym rozwiązaniem. Integruje się z innymi używanymi narzędziami, takimi jak Dysk Google, Shopify, MailChimp, HubSpot, Stripe i Zapier.

Jeśli chodzi o rozpoczęcie, to bułka z masłem. Możesz zbudować swojego bota na podstawie wstępnie zaprojektowanego szablonu lub użyć narzędzia do przeciągania i upuszczania, aby utworzyć własnego chatbota i przepływu.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z chatbotów, bezpłatny plan pozwala skonfigurować wszystko, czego potrzebujesz, w tym sekwencje kroplówki, segmentację odbiorców i narzędzie do tworzenia przepływów wizualnych.

Jeśli szukasz uaktualnienia, abonament Pro kosztuje 10 USD miesięcznie i obejmuje zaawansowane szablony, nieograniczony dostęp do narzędzi marketingowych oraz integrację z innymi kanałami (takimi jak SMS, reklamy na Facebooku i poczta e-mail).

2). Awiofon (Premia)

Interkom - rozwiązanie ChatbotDomofon to kompleksowe rozwiązanie do komunikacji biznesowej. W jej centrum znajduje się Business Messenger, produkt czatu.

Business Messenger to jednak nie jeden uniwersalny chatbot. Możesz budować przepływy pracy w celu wykonania szeregu zadań.

Na przykład możesz rozważyć dostosowanie ekranu głównego do różnych użytkowników (np. Nowych użytkowników w porównaniu do wykwalifikowanych potencjalnych klientów). Następnie pozwól botowi wysłać niestandardowe wiadomości do każdego z nich.

Możesz także zaprogramować swojego chatbota, aby rozmawiał z ludźmi w odpowiednim kontekście. Na przykład dzięki zaawansowanej funkcji kierowania może identyfikować potencjalnych klientów, zbierać od nich istotne informacje, a następnie przekazywać ich do przedstawiciela na żywo w celu zamknięcia transakcji.

Chatbot AI może także nauczyć się przewidywać pytania użytkowników, dopasowując je do tych, które zostały wcześniej rozwiązane. Nie musi też przechodzić przez szereg pytań. Potrafi przewidywać pytania i proaktywnie udostępniać odpowiedzi tylko słowami, które pisze użytkownik.

I może pobierać i wymieniać dane ze wszystkimi kluczowymi aplikacjami biznesowymi, na przykład Slack, Kalendarz Google, Stripe, Jira, Zoom. Żeby wymienić tylko kilka.

Zaprojektowanie chatbota interkomowego jest tak proste, jak skonfigurowanie formularza kontaktowego w WordPress. Kod nie jest potrzebny. Wystarczy skonfigurować każde z ustawień, zaprogramować pytania i opublikować bota.

Aby uzyskać dostęp do rozwiązania chatbot Intercom, musisz subskrybować plany Start, Rozwijaj, Przyspiesz lub Skaluj.

 • Ceny początkowe zaczynają się od 39 USD miesięcznie i dotyczy podstawowego czatu i wiadomości wychodzących.
 • Ceny wzrostu zaczynają się od 99 USD miesięcznie. Możesz z nim utworzyć głównego bota kwalifikującego lub bota sugerującego artykuły.
 • Przyspieszenie zaczyna się od 499 USD miesięcznie, a Skala zaczyna się od 999 USD miesięcznie. Oba dają możliwość tworzenia niestandardowych botów.

Jeśli chcesz zapewnić zaawansowaną obsługę klienta lub generowanie potencjalnych klientów, wymaga to dodatkowej aktualizacji.

Dobrą wiadomością z tego chatbota jest to, że ma 14-dniowy bezpłatny okres próbny. W ten sposób nie musisz angażować się w drogie oprogramowanie bez uprzedniego wypróbowania go.

3). ChatBot dla LiveChat (Premia)

ChatBot dla LiveChatLiveChat to pełnowymiarowa platforma obsługi klienta. Jeśli chcesz skorzystać z zalet automatyzacji AI, musisz zainwestować w integrację ChatBota.

Dzięki ChatBot dla LiveChat nie tworzysz bota, który odpowiada na podstawowe pytania i odpowiedzi. Ma to na celu ulepszenie istniejącej oferty obsługi klienta. W związku z tym możesz tworzyć boty, które:

 • Usuń komentarze ze spamu z kolejki.
 • Zapewnij wsparcie po godzinach.
 • Kwalifikuj i zdobywaj potencjalnych klientów.
 • Zaplanuj spotkania sprzedażowe z potencjalnymi klientami.
 • Oznaczaj wątki, aby były wysyłane do odpowiednich aplikacji biznesowych w twoim arsenale (które możesz zaprogramować za pomocą Zapiera), a dane są odpowiednio przechowywane.
 • Utwórz zgłoszenia do pomocy technicznej z już obsłużonym początkowym spożyciem.
 • Sprawdź problemy o wysokim priorytecie żywym agentom za pośrednictwem LiveChat.

Kolejną wspaniałą rzeczą w ChatBot jest to, że możesz zaprogramować go do pracy na wszystkich platformach obsługi klienta: na stronie WordPress, Facebook Messenger, WhatsApp, Apple Business Chat, SMS i innych.

Zasadniczo zmieni obsługę klienta w prawdziwe rozwiązanie omnichannel.

Masz wiele opcji, jeśli chodzi o budowanie swojego chatbota.

Możesz użyć szablonu zbudowanego specjalnie do zadania, które musisz wykonać. Możesz użyć kreatora chatbotów typu przeciągnij i upuść, aby utworzyć własny. Możesz też użyć otwartego interfejsu API ChatBota, aby stworzyć coś naprawdę niestandardowego.

Łatwo jest także tworzyć „Historie” lub przepływy rozmów. Zaletą tej funkcji jest to, że pozwala ona kopiować dowolną Historię na wielu platformach do przesyłania wiadomości, dzięki czemu możesz zaoszczędzić dużo czasu na programowaniu swojego chatbota.

ChatBot ma trzy plany do wyboru:

 • Plan początkowy zaczyna się od 50 $ miesięcznie i daje 1 chatbota, 1000 czatów i podstawowe funkcje.
 • Plan zespołu zaczyna się od 149 $ miesięcznie i oferuje 5 chatbotów, 5000 czatów i zaawansowane funkcje.
 • Biznesplan zaczyna się od 499 $ miesięcznie i daje nieograniczoną liczbę botów, 25 000 czatów i zaawansowane funkcje.

Każdy użytkownik ChatBot otrzymuje 14-dniową wersję próbną. Następnie płacisz za abonament oparty na liczbie utworzonych chatbotów, liczbie czatów odbywających się w ciągu miesiąca i wymaganym poziomie funkcji.

4. Chatfuel (Freemium)

Chatfuel Facebook Messenger ChatChatfuel to dobra opcja, jeśli Twoim celem jest zautomatyzowanie rozmów Facebook Messenger z potencjalnymi klientami i klientami.

Spójrz na jej stronę internetową, a zobaczysz, że Chatfuel był siłą napędową niektórych bardzo znanych marek i ich kampanii marketingowych Messenger.

 • LEGO obniżyło koszty konwersji o 71%.
 • Uniwersytet Leeds Beckett wygenerował 3,1 miliona dolarów czesnego w ciągu zaledwie jednego dnia.
 • HelloFresh skrócił czas oczekiwania klientów o 76%.

Jeśli wiesz, że Twoi docelowi użytkownicy są na Facebooku i są gotowi i chętni do zaangażowania się w Twoją markę, Chatfuel może realistycznie podnieść poprzeczkę w zakresie pozyskiwania potencjalnych klientów i obsługi klienta.

Ważne jest, aby zrozumieć, że bot Chatfuel nie tylko odpowiada na pytania i prośby o wsparcie w segmencie. Dzięki Chatfuel możesz wykonywać następujące czynności:

 • Uruchom testy A / B, aby udoskonalić przepływy chatbota.
 • Przypomnij kupującym, że zostawili produkty w koszyku.
 • Twórz wyglądające i niestandardowe odbiorców kampanii reklamowych na Facebooku, a następnie analizuj wyniki za pomocą bota.

A jeśli jesteś agencją zajmującą się marketingiem na Facebooku dla klientów, możesz oznaczyć Chatfuel białą etykietą, aby Twoi klienci widzieli tylko to, czego oczekują od Ciebie na pulpicie nawigacyjnym.

Chatfuel oferuje bezpłatny plan dla firm dopiero rozpoczynających działalność. Jeśli więc spodziewasz się mniej niż 1000 subskrybentów i nie potrzebujesz dużo więcej niż standardowych funkcji bota, może to działać.

Plan Pro zaczyna się od 15 USD miesięcznie (w zależności od tego, jak duży jest twój zespół). Nie ma limitu subskrybentów, a Ty zyskujesz dostęp do zaawansowanych funkcji i priorytetowego wsparcia.

Dostępny jest abonament premium, ale będziesz musiał zapytać Chatfuel o cenę. Jest to najlepsza opcja dla agencji, które wymagają dodatkowego wsparcia, białych etykiet i innych specjalistycznych funkcji.

5. Ada (Premia)

Chatbot automatyzacji AdaAda nazywa swoją opartą na sztucznej inteligencji platformę chatbot pierwszą linią obsługi klienta.

Dzieje się tak, ponieważ integruje się z istniejącymi dostawcami czatów na żywo, takimi jak Salesforce lub Zendesk, umożliwiając agentom wykonywanie żmudnego zadania odpowiadania na powtarzające się pytania do chatbota. I możesz go używać praktycznie wszędzie: na Twitterze, Facebooku, Twilio, WhatsApp i innych.

Jak możesz sobie wyobrazić, jest to nie tylko przydatne w celu usprawnienia obsługi klienta i obniżenia kosztów obsługi czatu, ale może poprawić satysfakcję z pracy, ponieważ praca twoich agentów na żywo jest bardziej znacząca.

Oprócz zapewnienia obsługi klienta, Ada chatbot może pomóc w innych obszarach.

Możesz na przykład zaprogramować go na sprzedaż wyższą i sprzedaż krzyżową klientom. Możesz także skorzystać z predykcyjnych wskazówek, aby wyszkolić swojego chatbota w zakresie udzielania odpowiedzi, zanim klienci jeszcze zadadzą pytania.

I może to zrobić w ponad 100 językach.

Do zbudowania chatbota nie jest wymagana znajomość kodowania. Dzięki blokom konstrukcyjnym „przeciągnij i upuść” każdy może budować, edytować i duplikować przebieg konwersacji.

Oznacza to, że możesz wzmocnić swoich specjalistów obsługi klienta – tych, którzy znają interakcje klientów wewnątrz i na zewnątrz – do tworzenia automatycznych przepływów pracy na podstawie tego, o co klienci będą pytać i jakiego rodzaju odpowiedzi potrzebują..

Ceny nie są publicznie dostępne dla Ady. Aby dowiedzieć się więcej, musisz zaplanować prezentację.

6. Flow XO (Freemium)

Platforma czatu automatyzacji Flow XOFlow XO to produkt do automatyzacji, który upraszcza tworzenie chatbotów, jednocześnie zwiększając Twoją zdolność do obsługi potencjalnych klientów i klientów.

Dzięki Flow XO możesz tworzyć potrzebne przepływy pracy. Na przykład:

 • Wyświetl wiadomość powitalną, aby powitać nowych gości.
 • Podaj ciekawe fakty lub zabawne pliki GIF, aby zwrócić uwagę na swojego chatbota, jednocześnie pokazując osobowość marki.
 • Zbierz informacje od potencjalnych klientów i pozwól logice warunkowej określić, dokąd idzie rozmowa.
 • Podaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
 • Akceptuj płatności za produkty, faktury i usługi.
 • Przeniesienie prowadzi lub klientów do czatu w czasie rzeczywistym z przedstawicielem, gdy jest to potrzebne.

Flow XO integruje się z ponad 100 aplikacjami, więc istnieje mnóstwo sposobów, aby dostosować to do istniejących przepływów pracy i zautomatyzować wymianę danych między wszystkimi platformami.

Istnieje również elastyczność, jeśli chodzi o to, gdzie go używasz. Chatboty Flow XO można umieszczać między innymi w witrynach internetowych, aplikacjach, Facebook Messenger, Slack i Twilio.

I chociaż istnieje ogromna liczba możliwości, jeśli chodzi o miejsce i sposób korzystania z chatbota, zbudowanie jednego jest bardzo łatwe. Korzystając z konstruktora przeciągnij i upuść, możesz szybko zbudować przepływy pracy i połączyć je z odpowiednimi platformami za pomocą interfejsów API.

Masz dwie opcje rejestracji.

 • Bezpłatny plan pozwala na 500 interakcji, 2 tygodnie dzienników czatu i 5 chatbotów.
 • Standardowy plan kosztuje 19 USD miesięcznie i pozwala na 5000 interakcji, 3 miesiące dzienników czatu i 15 botów.

Jeśli przekroczysz którykolwiek z tych limitów, obowiązują dodatkowe opłaty.

7. LivePerson (Premia)

Konwersacyjna sztuczna inteligencja LivePersonLivePerson, jak sama nazwa wskazuje, to rozwiązanie do czatu na żywo. Ma na celu pomóc przedsiębiorstwom w utrzymaniu niskich kosztów obsługi klienta na miejscu poprzez zapewnienie zdalnym zespołom sprzedaży i wsparcia narzędzi potrzebnych do nawiązywania kontaktów i konwersji klientów.

Podczas gdy LivePerson ułatwia przedstawicielom zarządzanie rozmowami wielokanałowymi, ma również funkcję konwersacji AI.

Chatbot LivePerson działa na wielu platformach:

 • Witryny i aplikacje
 • SMS
 • komunikator facebookowy
 • WhatsApp
 • Świergot
 • Apple Business Chat
 • Google Rich Business Messaging (RBM)

Według LivePerson około 70% konwersacji przeprowadzanych przez klientów za pomocą widżetu czatu można zautomatyzować, więc dobrym pomysłem jest połączenie takiej sztucznej inteligencji z pomocą człowieka.

Imponujące są także możliwości sztucznej inteligencji tego bota.

Zaczyna się od zastrzeżonej sztucznej inteligencji LivePerson o nazwie Maven. Wykorzystuje zrozumienie języka naturalnego do poznania i wykrycia zamiarów użytkownika. Następnie dynamicznie kieruje zapytania do właściwego kanału – może to być chatbot AI lub agent na żywo.

Przetwarzanie języka naturalnego umożliwia botowi podejmowanie zapytań klientów i udzielanie właściwych odpowiedzi na podstawie użytych słów i dostarczonych danych.

Intent Manager monitoruje rozmowy na czacie w czasie rzeczywistym i pomaga optymalizować odpowiedzi na miejscu. Może także zautomatyzować przepływy pracy, jeśli zidentyfikuje sposób na to.

To nie zależy tylko od sztucznej inteligencji.

Pulpit nawigacyjny zawiera dane dotyczące zamiarów użytkownika, zadowolenia, nastrojów, a także współczynników konwersji. Podczas identyfikowania tarcia lub luk w procesie można wprowadzać korekty i odpowiednio zmieniać priorytety.

Możesz się denerwować, że coś tak zaawansowanego byłoby trudne w użyciu, ale nie jest to zaskakujące. LivePerson zawiera szablony botów stworzone specjalnie dla branżowych przypadków użycia, wstępnie zaprogramowanych intencji konsumentów, wcześniej napisanych rozmów i integracji aplikacji. Możesz też zbudować własny, jeśli nie znajdziesz tego, czego szukasz.

Ceny LivePerson nie są dostępne w witrynie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym oprogramowaniu AI i uzyskać niestandardową wycenę, umów się na spotkanie.

8. Drift Chatbot (Premia)

Drift automatyczny asystent chatbotaDrift to wielostronne rozwiązanie komunikacyjne, które obejmuje pocztę e-mail, wideo, czat na żywo i oprogramowanie chatbot.

Chociaż możesz używać Drift Chatbot do wykonywania przyziemnych zadań w witrynie, takich jak odpowiadanie na często zadawane pytania i zapewnianie podstawowej pomocy nawigacyjnej w witrynie, najlepiej wykorzystać ją do wsparcia sprzedaży.

Chatbot może wykonywać następujące czynności:

 • Zakwalifikuj się i zdobądź punkty. Następnie dodaj te dane do CRM i innego oprogramowania marketingowego.
 • Zarezerwuj spotkania w dniach i momentach, w których przedstawiciele handlowi są faktycznie dostępni.
 • Trasa prowadzi do właściwej osoby na podstawie czynników takich jak wielkość firmy, terytorium i tak dalej.
 • Przeprowadź istniejące kontakty z powrotem do przedstawiciela, z którym już się zaangażowali.
 • Zapewnij VIP-om objazd, aby mogli pominąć wypełnianie formularzy i od razu zacząć z kimś rozmawiać.
 • Oferuj wsparcie bezpośrednio z portalu wsparcia lub bazy wiedzy.

Drift integruje się z dziesiątkami narzędzi biznesowych i sprzedażowych – wiele z nich nie będzie obsługiwanych przez inne inteligentne chatboty na tej liście. Znajdziesz aplikacje takie jak MadKudu do punktacji potencjalnych klientów, Optymalizowanie do testów dzielonych oraz Front do scentralizowania całej komunikacji biznesowej.

Drift jest również wyposażony w asystentów e-mail AI.

Zastanów się, ile kosztowałoby wirtualnego asystenta, który monitorowałby ruch każdego kanału i przychodzące czaty przez całą dobę. Pewnie, możesz odzyskać część swojej inwestycji dzięki dodatkowej sprzedaży, którą zamkniesz, ale marże zysków byłyby niewielkie.

Drift Chatbot to drogie narzędzie. Nie jest to jednak tak drogie, jak zespół agentów i asystentów, którzy starają się dotrzeć do każdego potencjalnego klienta lub klienta.

Należy pamiętać, że nie tylko płacisz za zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji. Płacisz za wiedzę Drift.

Podczas rejestracji Drift współpracuje z Tobą, tworząc idealne przepływy pracy dla Twojego wirtualnego asystenta.

Zespół zaimportuje i przeanalizuje poprzednie rozmowy z klientami. Następnie identyfikuj wzorce i odpowiednio je kategoryzuj.

Zespół adnotacji współpracuje z tobą, aby szkolić bota w zakresie wykrywania zamiarów i dostarczania idealnych odpowiedzi – nie tylko właściwych odpowiedzi, ale w języku, którego byś użył.

Jak już wspomniano, Drift Chatbot jest drogi.

 • Niezbędny plan zaczyna się od 400 USD miesięcznie i obejmuje routing potencjalnych klientów oraz integrację CRM.
 • Plan Premium zaczyna się od 1500 $ miesięcznie i obejmuje automatyzację marketingu.

Musisz dodatkowo zapłacić za miejsca na czacie i miejsca w kalendarzu, więc miej to na uwadze.

9. ChatCreate (Premia)

Chat Utwórz dodatek chatbotAby zbudować i używać asystenta AI ChatCreate, musisz już zapewniać obsługę klienta za pośrednictwem platformy takiej jak ZenDesk, Chatfuel, ManyChat lub LiveChat. Możesz także połączyć go z innymi platformami za pomocą interfejsu API.

Ponieważ jest to dodatek zbudowany specjalnie dla platform wsparcia, bardzo łatwo go zainstalować, ponieważ połączenie jest już dostępne. Stworzenie bota zależy od Ciebie.

Jeśli chodzi o działanie tego chatbota, jest to dość proste.

Zastrzeżone sugestie ChatCreateAI zidentyfikuje typowe tematy i pytania pojawiające się podczas wymiany klientów. Załaduje te pytania i odpowiedzi do systemu i tak poradzi sobie Twój chatbot. Bardziej złożone tematy zostaną przekierowane do Twoich aktywnych agentów.

To powiedziawszy, Sugestie nigdy nie przestają monitorować twoich rozmów. Jeśli więc zauważy, że klienci zaczynają pytać o coś nowego i zdarza się to dość często, pytanie zostanie dodane do zautomatyzowanych przepływów pracy.

Jeśli chodzi o rejestrację, otrzymasz 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Po tym czasie będziesz mieć wybór między dwoma planami.

 • Plan Essentials zaczyna się od 99 USD miesięcznie za każde 1000 rozmów, które ma Twój bot.
 • Plan Enterprise wymaga zaplanowania wersji demo w celu uzyskania niestandardowej wyceny. Ale jeśli potrzebujesz sugestii dotyczących automatyzacji, dostępu do interfejsu API, zwiększonego szyfrowania i większej pomocy, warto je zbadać.

10. Freshchat (Premia)

Platforma czatu z klientami FreshchatFreshchat to oprogramowanie do obsługi klienta, które jest częścią pakietu narzędzi biznesowych Freshworks. Jeśli więc jesteś już użytkownikiem Freshworks, może to być najlepszy z najlepszych chatbotów AI dla Ciebie.

Dzięki Freshchat możesz dodawać zarówno czat na żywo, jak i chatbota zasilanego sztuczną inteligencją do swojej witryny, aplikacji mobilnej lub serwisów społecznościowych. I może wykonywać różne zadania:

 • Wysyłaj dokładne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
 • Poprowadź klientów przez przebieg rozmowy, aby znaleźć właściwy sposób działania.
 • Proaktywnie docieraj do docelowych użytkowników na podstawie danych demograficznych, zachowania, porzuconych koszyków itp.
 • Zakwalifikuj potencjalnych klientów i umów ich na czat z przedstawicielem handlowym.
 • Kieruj klientów do agenta obsługi klienta, aby zajął się bardziej złożonymi sprawami.
 • Wymieniaj dane między aplikacjami, których już używasz (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Freshworks).

Korzystając z bota Freshchat, zyskujesz zalety technologii uczenia maszynowego i przetwarzania języka naturalnego. Dzięki temu bot może odczytać zamiary i sentyment wiadomości klientów i odpowiedzieć odpowiednimi odpowiedziami lub wskazówkami.

To powiedziawszy, masz nieco większą kontrolę nad tym, jak działa Twój chatbot, niż niektóre inne produkty tutaj.

Zamiast po prostu zostawić to na studiowanie, uczenie się i przewidywanie zachowań klientów, możesz stworzyć reguły, które będą reagować w określony sposób. Na przykład możesz uruchamiać wiadomości na podstawie segmentacji, takich jak:

 • Odwiedzone strony
 • Czas spędzony na stronie
 • Lokalizacja geograficzna
 • Użyte urządzenie
 • Kwota wydanych pieniędzy

Możesz również zaplanować chatbota, aby współpracował z nimi tak, jak przedstawiciel handlowy lub agent obsługi klienta, gdyby aktywnie monitorowali witrynę.

Jeśli chodzi o budowę bota Freshchat, jest to całkiem proste. Chociaż nie ma przeciągania i upuszczania, projektowanie przepływów i wiadomości jest dość łatwe dzięki edytorowi tekstu i konfiguracji ustawień.

Aby uzyskać dostęp do zasilanego sztuczną inteligencją chatbota „Freddy” Freshchata, zaczniesz od 21-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Następnie masz dwie możliwości:

 • Plan lasu kosztuje 69 USD za użytkownika miesięcznie, jeśli płacisz rocznie (stawka rośnie, jeśli przejdziesz z miesiąca na miesiąc).
 • The Forest Omnichannel daje jeszcze więcej mocy sztucznej inteligencji, ale kosztuje 139 USD na użytkownika miesięcznie. Jeśli Twoja witryna i komunikatory potrzebują botów obsługujących mowę, robotów głosowych, chatbotów z odpowiedziami i przepływami, pomocy agenta i białej listy, potrzebujesz tego uaktualnienia.

Podsumowanie

Im lepiej zaprojektujesz chatbota AI, tym więcej ludzi będzie się z nim angażowało.

Im więcej ludzi się w to zaangażuje, tym większe będzie Twoje repozytorium danych i interakcji.

Im więcej masz danych, tym bardziej biegły będzie Twój chatbot do obsługi przychodzących zapytań i przewidywania, czego potrzebują Twoi klienci.

To z kolei znacznie ułatwia zespołom ds. Sprzedaży, marketingu i obsługi klienta skupienie się na rozwiązywaniu bardziej złożonych problemów i bardziej znaczących interakcji z potencjalnymi klientami i klientami. Podczas gdy podstawowy chatbot może ci pomóc, AI jest kluczem do odblokowania tej dodatkowej wydajności i sukcesu.

Teraz, gdy wiesz więcej na temat najlepszych chatbotów AI, które wybierzesz?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map