10 Najlepsze oprogramowanie IDE

Najlepszy przewodnik po oprogramowaniu IDEZintegrowane środowisko programistyczne (IDE) to oprogramowanie, które konsoliduje podstawowe narzędzia potrzebne do testowania i pisania oprogramowania. Bez IDE deweloper musiałby wybierać i zarządzać wszystkimi tymi narzędziami osobno, ale IDE łączy wszystkie te narzędzia jako jedną platformę lub usługę. Nie trzeba dodawać, że IDE pomaga twórcy stron internetowych być bardziej precyzyjnym i szybszym.


W tym przewodniku przedstawimy Ci 10 najlepszych opcji tworzenia stron internetowych IDE, w tym bogatą w funkcje obsługę wielu języków kodu.

Ale zanim zaczniemy, odpowiedzmy na często zadawane pytanie „Co to jest IDE?” bardziej szczegółowo, a także jak wybrać najlepsze IDE dla swoich konkretnych potrzeb. 

Wejdźmy.

Co to jest IDE?

Zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) to oprogramowanie, które można załadować na komputer. Zostały zaprojektowane w celu usprawnienia procesu tworzenia stron internetowych, jak wspomniano wcześniej.

IDE obejmuje te główne funkcje:

 • Edytor tekstu – IDE to edytor tekstowy, który zawiera kilka innych specyficznych funkcji.
 • Kompilator lub tłumacz – Zintegrowany program, który tłumaczy kod na język czytelny dla komputera. Pozwala to na uruchomienie kodu, określanego jako wykonanie skryptu. Tłumacz to dołączony program. Jego celem jest wykonanie kodu bez konieczności jego wcześniejszej kompilacji.
 • Zbuduj lub dokonaj integracji – Są to uwzględnione sposoby automatyzacji niezbędnych procesów.
 • Debuger – Dołączony program, który testuje kod pod kątem błędów, aby można je było rozwiązać.
 • Zakreślacz składni – Części kodu są wyświetlane w kolorach odpowiadających różnym elementom, takim jak właściwości, znaczniki, atrybuty i cała reszta. Pomaga to w wizualnym skanowaniu kodu i sprawdzeniu, gdzie popełniono małe błędy, takie jak zapomnienie zamknięcia tagu.
 • Graficzny interfejs użytkownika (GUI) – To jest ekran, który jest czytelny dla człowieka i jest prosty w nawigacji i wykonywaniu zadań. Może zawierać przyciski, menu i inne podobne elementy zamiast samego tekstu i opcję wprowadzenia polecenia tekstowego.
 • Inne możliwe funkcje – Wiele IDE opracowuje i zawiera nowe funkcje, których inne IDE mogą nie oferować.

Jak znaleźć odpowiednie IDE dla Ciebie

Decydując się na IDE, którego chcesz użyć, musisz najpierw określić, czego potrzebujesz z niego. Jest tak, ponieważ każde IDE może różnić się między oferowanymi funkcjami.

Oznacza to również, że twoje ulubione IDE może różnić się od twoich rówieśników, więc po prostu wybierz ten, który działa dla ciebie pod koniec dnia.

Funkcje, których możesz potrzebować, aby uzyskać najlepsze IDE

Oto krótka lista możliwych funkcji, które mogą być potrzebne poza typowymi komponentami IDE wymienionymi wcześniej:

 • Obsługa języka programowania – Wybrane IDE powinno obsługiwać języki kodu potrzebne do twoich projektów.
 • Konfigurowalne edytory tekstu – Niektóre IDE oferują możliwość edycji GUI.
 • Testów jednostkowych – Jest to opcja dodawania fałszywych obiektów do sekcji kodu, dzięki czemu można je od razu przetestować bez konieczności wcześniejszego wypełniania tej sekcji.
 • Biblioteka kodów źródłowych – Niektóre IDE mają zasoby, które obejmują skrypty i kod źródłowy, którego możesz użyć.
 • Diagnostyka błędów i raporty – Jeśli potrzebujesz wykrycia błędów i umieszczenia ich na liście, jest to funkcja do rozważenia przy wyborze najlepszych projektów programistycznych IDE.
 • Uzupełnianie kodu – Wiele IDE może inteligentnie dokończyć kod za Ciebie. Na przykład IDE może wykryć, kiedy jesteś gotowy, aby zamknąć tag i zamknie go, aby zaoszczędzić czas.
 • Integracje i wtyczki – dzięki GitHub i Subversion Apache
 • Wyszukiwanie kodu – Możesz szybko przeszukiwać kod w poszukiwaniu dowolnego elementu.
 • Diagramy hierarchiczne – Twoje pliki można konfigurować i wyświetlać w hierarchii dla większych projektów zawierających wiele plików i skryptów, które wszystkie działają razem w określony sposób. Wyświetlanie diagramu hierarchii może pomóc zobaczyć kolejność wykonywania plików, a także które pliki i skrypty są ze sobą powiązane.
 • Rozwój oparty na modelach (MDD) – Jest to proces, w którym programista tworzy model tego, co chce kodować, a następnie IDE pomaga go kodować. Następnie IDE do pewnego stopnia automatyzuje debugowanie i testowanie, dzięki czemu łatwiej jest samodzielnie przeprowadzić debugowanie i testowanie.

Pamiętaj, aby zanotować, jakich funkcji potrzebujesz, sprawdzając najlepsze IDE do tworzenia stron internetowych poniżej.

10 najlepszych IDE dla rozwoju sieci

Ta lista koncentruje się na najpopularniejszych, najmocniejszych, bogatych w funkcje, aw rezultacie najlepszych opcjach IDE.

1. Visual Studio

Jakie jest najlepsze IDE do tworzenia stron internetowych? Visual Studio z pewnością znajduje się na szczycie listy.

IDE programu Visual Studio jest jedną z najpopularniejszych i najlepszych dostępnych opcji tworzenia stron internetowych IDE. Wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby uczyć się na podstawie wprowadzanych zmian podczas kodowania, dzięki czemu może kończyć zdania – wiersze kodu.

Ponadto możesz współpracować ze swoim zespołem na żywo, gdy edytujesz i debugujesz. Możesz także udostępniać serwery, terminale i komentarze.

Visual Studio obsługuje tworzenie stron internetowych, mobilnych, aplikacji i gier, ASP.NET, Python, Node.js, C ++, Unity, a także obsługę platformy Azure.

Możesz także tworzyć środowiska programistyczne w chmurze i wiele innych, będąc dostępnymi dla systemów Windows, Mac, Android, iOS, WWW i w chmurze.

2). IntelliJ IDEA

Jeden z najlepszych IDE do tworzenia stron internetowych, IntelliJ IDEA.

IntelliJ IDEA  jest z pewnością jednym z najlepszych IDE dla Java. Koncentruje się na funkcjach, które pomogą ci osiągnąć jak największą produktywność bez zaśmiecania GUI.

Indeksuje twój kod, aby dać ci odpowiednie sugestie i uzupełnić kod za ciebie. IntelliJ IDEA automatyzuje także kilka zadań, które w innym przypadku byłyby irytująco powtarzalne.

To wszystko i mnóstwo chipów, eee, chipów komputerowych, ponieważ ma niesamowitą gotowość do działania i nie musi być po prostu używany w Javie.

Chociaż jest skoncentrowany na nim, nadal świetnie sprawdza się w SQL, JPQL, HTML, JavaScript i innych językach, w tym po wstrzyknięciu języka w dosłowny ciąg znaków. Nadal masz wszystkie zalety tego IDE.

3). Aptana Studio 3

Strona internetowa Aptana Studio 3, która jest jedną z najlepszych opcji tworzenia stron internetowych IDE.

Aptana Studio 3 jest jedną z najlepszych dostępnych opcji programowania stron internetowych IDE, a także open source.

Możesz dostosować GUI, ma on wbudowany terminal, integrację z Git, debugger, a także kreator wdrażania. Autouzupełnianie jest również dostępne dla HTML, CSS i JavaScript.

4. PyCharm

Strona internetowa PyCharm

PyCharm jest przede wszystkim jednym z najlepszych IDE dla Pythona, ale wersja premium obsługuje również inne języki do tworzenia stron internetowych.

Sprawdza błędy podczas kodowania, a także ma funkcję autouzupełniania. Ma elegancki, minimalny GUI do uporządkowanego programowania, a także sprawdza jakość twojego kodu, aby upewnić się, że jest to tabaka.

5. PhpStorm

Strona PhpStorm

PhpStorm jest kolejną opcją do rozważenia dla jednego z najlepszych IDE do tworzenia stron internetowych. Koncentruje się na PHP, ale języki front-end są również w pełni obsługiwane, w tym HTML 5, CSS, Sass, Less, JavaScript i więcej.

Obejmuje także obsługę głównych programów do tworzenia stron internetowych, takich jak WordPress, Drupal, Joomla !, Laravek i inne.

Jest łatwy w nawigacji, ma funkcję autouzupełniania kodu, narzędzia do debugowania i testowania, a także szybkie (i bezpieczne) refaktoryzacji.

6. WebStorm

Witryna WebStorm

WebStorm znajduje się na liście jako jedno z najlepszych IDE do tworzenia stron internetowych, ponieważ doskonale nadaje się do JavaScript. Zawiera nie tylko autouzupełnianie kodu i wykrywanie błędów na żywo, ale także debugger, testy jednostkowe i wiele integracji, takich jak Git, GitHub, Mercurial i inne.

Ładuje się szybko przy starcie i może zautomatyzować wiele żmudnych zadań w celu zwiększenia wydajności.

7. NetBeans

Co to jest IDE idealne do tworzenia stron internetowych? NetBeans.

Nie możesz mieć listy najlepszych IDE do tworzenia stron internetowych bez uwzględnienia NetBeans. Jest to jedna z najpopularniejszych opcji najlepszego IDE, ponieważ jest to bezsensowne oprogramowanie dla Java, JavaScript, PHP, HTML 5, CSS i więcej.

Pomaga także tworzyć witryny bez błędów, podkreślając kod nie tylko składniowo, ale również semantycznie. Ma również wiele potężnych narzędzi do refaktoryzacji, będąc otwartym oprogramowaniem.

8. Zaćmienie

Witryna Eclipse

Ten artykuł również nie byłby kompletny bez wzmianki Zaćmienie. Jest to głównie środowisko IDE oparte na otwartym kodzie źródłowym i oparte na społeczności, ale istnieją narzędzia, na przykład HTML, CSS.

Jego współautorzy to Google, Netflix, Facebook, GE i Walmart. Możesz więc mieć pewność, że otrzymujesz jedno z najlepszych IDE do tworzenia stron internetowych.

9. RubyMine

Strona RubyMine

RubyMine koncentruje się na Ruby i Ruby on Rails, ale jest również dostosowany do JavaScript, CSS, Sass, Less i innych. Ma podświetlanie składni i błędów, uzupełnianie kodu, zaawansowane wyszukiwanie dowolnej klasy, pliku lub symbolu oraz szybką nawigację, aby wymienić tylko kilka funkcji.

10. Komodo IDE

strona główna komodo IDE

Komodo IDE  jest jednym z najlepszych IDE do tworzenia stron internetowych, ale jest to opcja premium. Ma wiele funkcji, w tym autouzupełnianie, wizualny debuger, testowanie jednostek, dodatki, współpracę zespołu, narzędzia do zarządzania projektami i wiele innych.

Obsługuje Git, Mercurial, Subversion, CVS, Perforce i Bazaar, a także wszystkie języki programowania.

Które jest najlepszym IDE dla rozwoju sieci?

Jak wspomniano wcześniej, jeśli chcesz wiedzieć, które IDE jest najlepsze do tworzenia stron internetowych, wszystko sprowadza się do twoich konkretnych potrzeb. Potrzeby wszystkich są różne w przypadku ich projektów. Twój wybór najlepszego IDE może nie być taki sam jak jednego z twoich kolegów.

W porządku Czasami najmniejsza funkcja robi świat różnicy.

Najlepsze alternatywy IDE

Jeśli patrzysz na listę funkcji, które zwykle mają IDE i myślisz: „To dla mnie po prostu za dużo”, dostępne są inne opcje.

Istnieją nie tylko inne IDE, ale także edytory tekstu, które mają pewne cechy wspólne z popularnymi IDE, które są popularne, dość wydajne i które mogą okazać się wystarczające dla twoich potrzeb.

Oto krótka lista najlepszych alternatyw IDE do sprawdzenia:

Jakie Twoim zdaniem jest najlepsze IDE do tworzenia stron internetowych? Jaki jest Twój wybór najlepszego IDE dla Twoich konkretnych potrzeb? Wciąż zadajesz sobie pytanie: „Co to jest IDE?” Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector